30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ukončení POV  (Přečteno 19473 krát)

anipenny

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #45 kdy: 08 Prosince 2021, 13:04:58 »

Zdravím vespolek a dovolil bych si doporučit mi osvědčený postup (když tak podrobný postup klidně předám v SZ). Vždy a za každých okolností řeším toto, pokud už klient nevypověděl do měsíce pro zvýšení pojistného, DEPOZITem. Má to svá pravidla, zatím je to za poplatek 200,- Kč. Řešil jsem to s klienty v OV, Bruntále, Přerově, ValMezu, Jičíně a všude byl proces úplně stejný jako přes kopírák. Jen úřední ksichty byly na každém DI jiné   :D
Cílem tohoto postupu je ušetřit vždy na pojistném a pokud se to dobře papírově zpracuje, tak i navrácení alikvótní části pojistného z POV. A pokud má klient i HAV tak samozřejmě i tohoto pojištění. Ještě se mi nestalo, že by nějaká pojišťovna odmítla výpověď tímto způsobem a to jich za rok udělám cca kolem 40 kousků. Jednou jsem dělal stavební firmu kde měli 12 aut a na POV + HAV bylo tímto způsobem ušetřeno majiteli na pojistném 64.000,- oproti novému pojištění a já měl 12 nových smluv. Vložením do depozitu máte RZ v úschově DI. Pokud je chcete zpět, musíte předložit při vyjmutí novou bílou (zelenou) kartu jako důkaz, že vozidlo je nově pojištěno a nebude na cestě bez pojištění. Celkově mi tato operace trvá vždy asi 15 až 20 minut. Chodím ale na úřad s předvylněnými lejstry. Pokud je to řádně zprocesováno, není se čeho bát. Vždyť jde jen o peníze, o Vaše peníze   8)
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #46 kdy: 29 Ledna 2022, 23:30:12 »

Nemohu najít původní dopis od Slavie, který mi přišel obyčejně do schránky. Psalo se v něm o změně podmínek pojištění a lhůtě pro odstoupení od smlouvy ode dne doručení. Odepsal jsem na to takto:

https://mega.nz/file/vZVhRA6Q#t0O0ZsQQgQ9Glc13lHeJ_Xnof2ciu8FgUBXTY891zlk

Od té doby mi byly, také obyčejně, doručeny tato psaní:

https://mega.nz/file/vcNVASAI#M-WCZbOLika5EsBFwsb8jxaCN7bsJ0Ub0dvw2E6t7Qo
https://mega.nz/file/bVUxWCCS#w1uL3wgCA3ES2417BQPsvJ2BnbP7Ba1aFq-hvtu9_Os

Rozčiluje mě, že to vůbec musím řešit, protože jsem na ten jejich dopis skutečně odepsal v době, kdy jsem ho ze schránky vyzvednul. Nevím, jak dlouho tam byl, protože tam byl doručen obyčejně, tak jak může ta pojišťovna argumentovat pozdní reakcí.
« Poslední změna: 29 Ledna 2022, 23:32:37 od mcsoap »
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #47 kdy: 30 Ledna 2022, 07:21:50 »

Můžete zkusit se kočkovat, ale osobně bych to nechal plavat.
Pokud chcete opravdu jinou pojistku, tak to prostě neplaťte.
K jistému dni dojde k ukončení pojištění a od toho dne (nebo raději dva dny předtím :-)) již budete mít připraveno pojištění nové.
Jen si zjistěte na jejich lince ten den, kdy dojde k ukončení smlouvy pro neplacení...možná, že při telefonátu dostanete novou levnější nabídku - určitě se budou ptát, mají na to retenční postupy.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #48 kdy: 30 Ledna 2022, 08:39:59 »

Ovšem předpokládal bych, že v době neplacení pojistného můžou odmítnout pojistné plnění, popř. ho můžou regresivně vymáhat, takže raději v té době moc s autem nejezdit.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #49 kdy: 30 Ledna 2022, 17:34:44 »

Ovšem předpokládal bych, že v době neplacení pojistného můžou odmítnout pojistné plnění, popř. ho můžou regresivně vymáhat, takže raději v té době moc s autem nejezdit.
Měl jsem uzavřené souběžně dvě pojistky. Možná nějaký benefit za okamžitou platbu.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #50 kdy: 30 Ledna 2022, 18:14:02 »

Ale ipkis radil uzavřít další pojištění, až když pojišťovna ukončí to současné pro neplacení pojistného.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #51 kdy: 30 Ledna 2022, 21:47:20 »

velmi rádi vymáhají i po platnosti
vč. "poplatků" za vymáhání
nejčistší akce je depozit

experti - snad dokonce zde - dokázali i depozit na 1 návštěvu úřadu
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #52 kdy: 30 Ledna 2022, 22:33:09 »

Zdravím,
nepovažuji se sice za experta, ale depozit na jednu návštěvu úřadu dělám běžně a trvá mi to cca 20 minut. Pokud klient nemá čas jít na úřad se mnou, řeším to úředně ověřenou plnou mocí od klienta. Normálně RZ uložím do depozitu, požádám o kopii TP se záznamem o vložení, potom jdu zaplatit poplatek 200,- Kč za uložení do depozitu a poté ihned RZ vyjmu. Není to nic složitého  8)
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #53 kdy: 31 Ledna 2022, 08:52:28 »

Při ukončení pro neplacení vám bude vyúčtováno za dny od výročí do dne ukončení - mělo by to být standardně bez nějakého navýšení.
Pokud uhradíte, tak samozřejmě nehrozí ani poplatek za vymáhání atp.

Rovněž nemohou odmítnout plnění - v době pojistné události je smlouva normálně platná.

Mnou osobně vyzkoušeno u KOOP a ČPP...ale nevím, co další pojišťovny. Depozit je samozřejmě čisté řešení, to souhlasím :-)
S.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #54 kdy: 31 Ledna 2022, 09:57:02 »

rád uvedl na pravou míru některá tvrzení zde uvedená.:
Ovšem předpokládal bych, že v době neplacení pojistného můžou odmítnout pojistné plnění, popř. ho můžou regresivně vymáhat, takže raději v té době moc s autem nejezdit.
- v "době neplacení", myšleno, pokud škoda nastane v době, kdy není uhrazeno splatné pojistné, pojistitel nemůže odmítnout plnění. Plnění je v 95% případů hrazeno poškozenému, který nemá s platební morálkou pojistníka nic společného. Zákon 168/99 nic takového neumožňuje.
- pojistné plnění pojistitel nemůže "regresivně vymáhat" kvůli dluhu na pojistném v době PU. Není mi jasné po kom by to měl chtít. Po pojistníkovi? Případně po provozovateli, nebo jiném pojištěném, kteří mohou být odlišní od osoby pojistníka? Zákon 168/99 stanoví důvody "regresu" proti pojištěnému v § 10.
Při ukončení pro neplacení vám bude vyúčtováno za dny od výročí do dne ukončení - mělo by to být standardně bez nějakého navýšení.
Rovněž nemohou odmítnout plnění - v době pojistné události je smlouva normálně platná.
- Při ukončení pojištění mimo "obvyklou" dobu, na kterou bylo sjednáno (většinou 1 rok), má pojistitel právo na pojistné do konce kal. měsíce, ve kterém pojištění zaniklo.  Tedy pokud by zaniklo např. 2. den v měsící, nárok na pojistné má pojistitel až do konce toho měsíce. Reálně to může proběhnout i jinak, ale zákon tuto situaci popisuje v § 13. Pokud navíc  v době do zániku pojištění došlo k pojistné události a vznikne nebo vznikla povinnost plnit (zákon neuvádí, jestli to bylo např. 5 Kč), pak se nebude ani vracet "nespotřebované pojistné". Tedy bacha především u pojistného placeného v 1 roční splátce (někteří pojistitelé dávají přirážku za splátky) a případnou nehodu, kdy dojde k "ekonomické" totální škodě na vozidle viníka a jeho následném prodeji  - vrak, aukce atd.
- také platí povinnost vrátit ZK i u přerušeného pojištění - §13 (4), aby nebyl někdo překvapen. V době, kdy je ZK posílána obvykle emailem, je toto ujednání poněkud vyčpělé, leč right is right...

Pokud chcete opravdu jinou pojistku, tak to prostě neplaťte.
Tohle není úplně jednoduchý postup. Pokud je v jedné smlouvě sjednáno i havarijní pojištění stejného vozidla (což je poměrně časté), pak je vhodné se seznámit s tím, jak bude vyřešeno pojistné při zániku havarijního pojištění pro neplacení.

edit: omlouvám se ipkisovi, původně jsem ho nařkl z protiřečících informací, ale nebyla to pravda.
« Poslední změna: 31 Ledna 2022, 12:38:31 od gumidos »
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #55 kdy: 31 Ledna 2022, 21:25:48 »

Prostudoval jsem si, co se tady píše a fakt nechci bejt retard, ale tady fakt každej píše něco jiného. Prostě, pokud mě pojišťovna vyzve, abych do X dní po doručení dopisu vypověděl smlouvu pro nesouhlas s navýšením pojistného na další rok, a já to udělám, tak se snad rovněž jedná o čisté řešení, není tak? Pokud je dopis zaslán obyčejně, tak se prostě nemohou odvolávat na to, že bylo doručeno v pondělí a já měl do pátku čas na odpověď. Mě to prostě přišlo v pátek a odepsal jsem další úterý, naprosto v limitu, opak prokázat nejde a ani se netočim na nějaké absurditě, jako že bych tvrdil, že mi bylo doručeno po měsíci a podobně.

Prostě mi napsali, že pojištění (POV only) mám do 30.12.2021, dopis jsem ve schránce vyzvedl třeba 16.12.2021 a 17.12.2021 jsem odeslal výpověď smlouvy pro nesouhlas s navýšením pojistného. Dopis byl sice svým obsahem datován k 4.12.2021, ale to mě je přece úplně buřt. Dále jsem hned 16.12.2021 uzavřel jiné POV s dobou pojištění od 30.12.2021, ten den překrytí mě do kolen nepošle. Vždyť takový postup je přeci naprosto konformní s jejich vlastní výzvou a není mi jasné, na čem se tady oni mohou točit. Ty jejich další dopisy a výzvy jsou rovněž doručovány obyčejně a já už mám chuť je házet do koše bez otevření.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #56 kdy: 31 Ledna 2022, 21:43:09 »

Pokud chcete jít svoji čistou cestou, tak jim odpovězte ve stylu:

Jelikož jste na mé podání výpovědi smlouvy z 6.12.21 a opakované podání z 16.12.21 vůbec nereagovali, považuji pojistnou smlouvu za ukončenou.

A uvidíte co oni na to. Možná to pro jistotu tentokrát poslat doporučeně.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #57 kdy: 31 Ledna 2022, 22:07:25 »

ono to bude skryté jistě v nějakých podmínkách k pojištění
obecně je stanovena lhůta, kdy se "může bezsankčně" vypovědět pojištění
já jen naznačil, co tu ostatní potvrdili, že neplacení není úplně "jisté" řešení
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #58 kdy: 01 Února 2022, 11:57:43 »

Prostě mi napsali, že pojištění (POV only) mám do 30.12.2021, dopis jsem ve schránce vyzvedl třeba 16.12.2021 a 17.12.2021 jsem odeslal výpověď smlouvy pro nesouhlas s navýšením pojistného. Dopis byl sice svým obsahem datován k 4.12.2021, ale to mě je přece úplně buřt. Dále jsem hned 16.12.2021 uzavřel jiné POV s dobou pojištění od 30.12.2021, ten den překrytí mě do kolen nepošle. Vždyť takový postup je přeci naprosto konformní s jejich vlastní výzvou a není mi jasné, na čem se tady oni mohou točit. Ty jejich další dopisy a výzvy jsou rovněž doručovány obyčejně a já už mám chuť je házet do koše bez otevření.
Abyste pochopil, že vám to není úplně buřt, ani že můžete házet dopisy do koše bez otevření, ocituji vám poměrně běžné ujednání v pojistných podmínkách, které jste uzavřením pojistné smlouvy odsouhlasil, převzal a byl s nimi seznámen.
Obvykle se to jmenuje doručování písemností a nikdo to nečte. Leckdy ke svojí smůle....

Citace:
1 Písemnosti mohou být doručovány zejména:
a) osobním předáním;
b) prostřednictvím veřejné datové sítě do datové schránky;
c) s využitím provozovatele poštovních služeb na poštovní adresu uvedenou v pojistné smlouvě, prokazatelně sdělenou účastníkem pojištění po uzavření
pojistné smlouvy nebo na adresu zjištěnou v souladu s právními předpisy;
d) prostřednictvím elektronické pošty na elektronickou adresu uvedenou v pojistné smlouvě nebo prokazatelně sdělenou účastníkem pojištění po uzavře-
ní pojistné smlouvy;
e) prostřednictvím internetové aplikace pojišťovny.
2 Písemnost doručovaná na elektronickou adresu je doručena dnem, kdy byla doručena do e-mailové schránky adresáta; v pochybnostech se má za to, že
je doručena dnem jejího odeslání odesílatelem.
3 Písemnost odeslaná s využitím provozovatele poštovních služeb je doručena dnem dojití; v pochybnostech se má za to, že došla třetí pracovní den po odeslání, byla-li však odeslána na adresu v jiném státu, pak patnáctý pracovní den po odeslání, a to i když se adresát o zásilce nedozvěděl. Není-li ujednáno jinak, určuje druh takové písemnosti (např. obyčejná zásilka, doporučená zásilka apod.) odesílatel.


Takže toto, či jiné obdobné ujednání porovnejte s vaším navrženým házením do koše neotevřených dopisů.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #59 kdy: 01 Února 2022, 16:23:49 »

A tedy to platí i obráceně?
IP zaznamenána