30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Číkusmut Valašské Meziříčí  (Přečteno 8976 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
[WIN] Číkusmut Valašské Meziříčí
« kdy: 30 Března 2021, 20:05:29 »

29.07.2020 - firemní vozidlo, které tu a tam páchá přestupky změřeno buzerbudkou ve Valašském Meziříčí (vražedných 57 na 50)
05.08.2020 - firmě doručena sprdelní výzva
30.09.2020 - firma mne udala
29.03.2020 - byla mi doručena výzva ke sdělení skutečností potřebných k určení totožnosti řidiče vozidla
« Poslední změna: 30 Března 2021, 20:12:05 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Valašské Meziříčí
« Odpověď #1 kdy: 30 Března 2021, 20:11:25 »

Ta výzva mne docela překvapila. Čekal jsem výzvu k podání vysvětlení dle § 137(1) SprŘ, ale o tomto § a vlastně ani SprŘ tam nic není (až v poučení). Jsem vyzván dle § 10(4) ZPPK.

Váhám, zda se zachovat konzervativně a normálně se přiznat a nebo na to jít nějak kreativně:

a) Zeptat se, zda se jedná o výzvu k podání vysvětlení a pokud ano, vyzvat je k vyzvání dle příslušného ustanovení.

b) Odmítnout jim cokoli sdělit s tím, že dle § 10(4) ZPPK nejsem povinen jim cokoli sdělovat, neboť nejsem provozovatel a oni zatím nemají postaveno na jisto, zda jsem osoba, které provozovatel vozidlo svěřil.

c) Něco jiného?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Valašské Meziříčí
« Odpověď #2 kdy: 30 Března 2021, 21:23:27 »

To záleží na plánované taktice, ale normálně se na výzvu přiznat dává smysl.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Valašské Meziříčí
« Odpověď #3 kdy: 31 Března 2021, 05:32:29 »

Mám dojem, že se to už řešilo. Podle mého náhledu jde o 2 různé postupy - dle § 137 SprŘ může chtít SO jakékoliv informace po komkoliv, ale je omezen tím, že je to nezbytné pro zvažované řízení, a nejde informace zjistit jinak. Podle § 10 ZPPK mohou chtít pouze řidiče (resp. informace směřující k jeho zjištění) a pouze po konkrétních osobách, ale zase bez dalších omezení (že by to muselo být nezbytné, nešlo zjistit jinak atp.).

Dokonce, vyloženo formalisticky, by v případech, kde se oba instituty překrývají, měl mít přednost § 10 ZPPK, protože kdyby to SO zkoušel přes obecné podání vysvětlení, lze namítat právě to, že existuje jiný úřední postup, kterým lze požadované informace zjistit. Tedy v tomto smyslu postupuje SO správně, navíc právní úprava má asi trochu mezeru v tom, že za nesplnění povinnosti dle § 10(4) není stanovena sankce (ValMez v poučení sice blafuje, že by u provozovatele - FO mohlo jít o zbytkový přestupek dle písm. k), což ale moc nepasuje na podmínku, že k deliktnímu jednání došlo "v provozu na PK"). Ne že by pořádková pokuta v souvislosti s podáváním vysvětlení dle § 137 byla nějaká velká hrozba ...

Z navrhovaných možností bych se asi vykašlal na b). Povinnost má kromě provozovatele i osoba, které vozidlo provozovatel svěřil. Ve výzvě je vcelku srozumitelně vysvětlené, že je vám adresována právě na základě bonzu provozovatele. Zda bylo adresátovi výzvy vozidlo skutečně svěřeno, nebo provozovatel kecá, určitě nemusí SO dopředu zjišťovat s nějakou zvýšenou mírou jistoty, odepření sdělení informací s odůvodněním "není jisté, zda mi vozidlo bylo svěřeno" těžko nějak SO zkomplikuje situaci. Buď rovnou překlopí na sprdel (a asi mu to projde, u nadřízeného SO tutově, u soudu pravděpodobně), nebo pošle další výzvu/předvolání k podání vysvětlení, a pokud ani na základě toho nezjistí nic použitelného, je scénář s překlopením na sprdel jistý. Pokud by nabonzovaný řidič otevřeně uvedl, že mu vozidlo nebylo svěřeno, vůbec nic to nemění na scénáři s překlopením na sprdel, a navíc by teoreticky mohl SO začít řešit i to, že buď řidič, nebo provozovatel, zjevně lže, a u provozovatele by to mohl být nějaký další delikt.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Valašské Meziříčí
« Odpověď #4 kdy: 08 Května 2021, 12:04:42 »

Na základě výzvy jsem se přiznal a 29.04.2021 bylo doručeno oznámení o zahájení řízení. Prý se můžu do 10 praovních dnů vyjádřit.

Zažádám tedy o nařízení ústního jednání, jelikož j to nezbytné pro uplatnění mých práv.

A nebo je mám naopak nechat rozhodnout (ať již tak nebo onak) bez toho, aby se mne (během správního řízení) zeptali, zda jsem řídl?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Valašské Meziříčí
« Odpověď #5 kdy: 27 Června 2021, 23:42:41 »

Dorazilo předvolání na ÚJ dne 30.06.2021. Budu to ignorovat a uvidím, co z parazita vypadne.

edit: Doplněno předvolání.
« Poslední změna: 29 Června 2021, 21:46:04 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Valašské Meziříčí
« Odpověď #6 kdy: 29 Června 2021, 21:33:09 »

Malá změna plánu, na epodatelnu odeslán e-mail:

Tímto se náležitě omlouvám ze zítřejšího ústního jednání dne 30.06.2021, které bylo nařízeno předvoláním č.j. MeUVM 066413/2021. Při přípravě na zítřejší jednání a shromažďování potřebných věcí (toto předvolání, občanský průkaz) jsem zjistil, že nedisponuji vůbec žádným ochranným prostředkem dýchacích cest (nos a ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) s filtrační účinností nejméně 95% dle příslušných norem (např. FFP2, KN95) nebo zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek dle normy ČSN EN14683+AC, které brání v šíření kapének. Také nemám již vůbec žádné peníze, takže si takovýto ochranný prostředek nemohu ani koupit. Nemohu tedy splnit povinnost dle přijatých opatření Ministerstva zdravotnictví v souvislosti s epidemií viru SARS CoV-2 a dle upozornění v předvolání č.j. MeUVM 066413/2021 do vnitřních prostor Městského úřadu Valašské Meziřití vstoupit. Žádám tedy o uznání této odůvodněné omluvy z ústního jednání a nařízení nového termínu ústního jednání, až budu mít po výplatě (tj. po 15.07.2021), abych si mohl ochranný prostředek dýchacích cest koupit a ústního jednání se zúčastnit. Toto podání je učiněno pomocí veřejné datové sítě bez použití uznávaného elektronického podpisu a bude v souladu s § 37 odst. 4 správního řádu do 5 dnů potvrzeno.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Valašské Meziříčí
« Odpověď #7 kdy: 20 Července 2021, 17:06:10 »

19.07.2021 doručeno usnesení o zastavení řízení, do výročí přestupku zbývá 10 dnů.

Uvidím, zda stihnou provozovateli doručit sdělení o zahájení sprdelního řízení a podle toho podám nebo nepodám odvolání.

edit: Kecám, odvolání podám tak jako tak. Ať si buranští parazité zaúřadují.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Valašské Meziříčí
« Odpověď #8 kdy: 27 Července 2021, 01:51:42 »

V pátek 23.07.2021 cinkla notifikace, že v DS provozovatele je "OZNÁMENÍ o zahájení řízení - obviněný: R/D/1027-1/2020/Br" od Valašského Meziřití.

Pro výhru stačí nechat zprávu uležet, ale jelikož v pondělí 26.07.2021 přišlo i něco dalšího od sociáky a provozovatel je akciovka, bude na mne patrně vyvíjen tlak, že je potřeba datovku otevřít co nejdříve.

Počítám správně, že otevření datovky v pátek 30.07.2021 je již 100% bezpečné, když k překročení rychlosti mělo dojít 29.07.2020? Jen se ujišťuji.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Číkusmut Valašské Meziříčí
« Odpověď #9 kdy: 02 Srpna 2021, 12:54:28 »

02.08.2021 doručeno provozovateli oznámení o zahájení řízení. :-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Číkusmut Valašské Meziříčí
« Odpověď #10 kdy: 11 Října 2021, 17:56:24 »

11.10.2021 v 12:54 poslána do DS KÚ Zlínského kraje žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti
11.10.2021 v 14:37 přistálo do DS provozovatele "USNESENÍ o zastavení: R/D/1027-1/2020/Br"
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Číkusmut Valašské Meziříčí
« Odpověď #11 kdy: 14 Října 2021, 10:48:48 »

14.10.2021 doručeno usnesení.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Číkusmut Valašské Meziříčí
« Odpověď #12 kdy: 03 Listopadu 2021, 21:31:49 »

01.11.2021 doručeno rozhodnutí SO2.

Bod 9 opět pobavil. Mňau!

Bod 10: To je dobrá drzost, že?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Číkusmut Valašské Meziříčí
« Odpověď #13 kdy: 03 Listopadu 2021, 21:51:54 »

A kdo je teda v tomto roleplayi ta kočka a kdo myš? Tak nějak mi z obecných principů veřejného práva vyplývá, že správní orgán by měl být tou kočkou a občan tou myší. Tady ale evidentně úředník ve svém hořekování přiznává role-swap, kdy Číkus je ta kočka a SO myš zahnaná do rohu... Jinak si to neumím vysvětlit.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Číkusmut Valašské Meziříčí
« Odpověď #14 kdy: 09 Listopadu 2021, 00:20:51 »

Dorazily 3 dopisy od SO2, mj. rozhodnutí o odvolání proti zamítavému rozhodnutí SO1 o infožádosti, kterým se rozhodnutí SO1 ruší a věc vrací zpět k SO1. Je fajn, že i u vyhrané věci se musí úřední paraziti ještě babrat s blbostmi.
IP zaznamenána