30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď  (Přečteno 8728 krát)

BlahBlah

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« kdy: 13 Března 2021, 17:50:47 »

Dobrý den,
Moje přítelkyně si půjčila auto, i když jsem jí povolil se jen rozject dojela na konec ulice se značkou dej přednost a v tu chvíli se za námi objevili policisté a po výjezdu z křižovatky a následnému kruhovému objezdu nás zastavili. Ona spanikařila byla opřená o volant a tak jsem jí nabídl objetí, vzadu byl ještě s námi jeden kluk a všichni jsme se hýbali, takže auto se hýbalo celou dobu i při přítomnosti policistů u našeho vozu. Ten kluk vzadu mi začal vyhrožovat, že když to nevezmu na sebe budu mít ze života peklo a zmínil i mou malou sestru a když přišli policisté tak jsem nechal mluvit jí, která tvrdila jak řídila ona, ale ze strachu jsem namítal, že jsem řídil já.

Poté následovalo několik Új, kterých jsem se raději nezúčastnil, ale během této doby se mi několikrát stalo, že jsem narazil na nějaké chlapy, kterých jméno neznám, ale mám na to očité svědky, že mi skrz toto vyhrožovali.

Tak jsem se poté rozhodl, že řeknu, co po mě chtějí, abych měl klid já i má rodina, především má malá sestra.

Její správní řízení bylo zastaveno, a poté 2 měsíce klid, a pak mi přišel příkaz, že jsem uznán vinným, na což jsem dal odpor a po měsíci a něco jsem byl předvolán, paní byla arogantní, nenechala mě domluvit, na mé právo klást otázky ostatním svědkům mi bylo tvrzeno, že to může zamítnout, a do úředního záznamu, několikrát napsala něco co jsem nechtěl a ani neřekl. Poté mi bylo řečeno, že to ani nemusí tisknout znovu s opravami.

Takže jsem odešel s tím, že chci předvolat policisty

Nemáte nějaké rady jak z toho? Nebo jak dál?

Mé přiznání bylo z neustálého tlaku a též z pochybení úřednice, která mě ani nepoučila o právu nevypovídat..
Vím, že nemohu označit toho kluka jako člověka co mi  vyhřožoval, jelikož by se spolu oni dva spolčili, jelikož se znají déle a v té rychlosti jsem nestihl ani vytáhnout telefon, na tož abych si to nahrál, mám max. tak svědka, který to slyšel v hovoru během této události.

Mohu dodat spis
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #1 kdy: 13 Března 2021, 18:40:12 »

Tím spisem začněte, zatím ani nikdo neví z čeho jste vlastně obviněná...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #2 kdy: 13 Března 2021, 18:41:22 »

Vážený, nabízel jsem pomoc, počítal jsem s tím, že až se úřad rozhoupe, bude-li to nutné, se případně zúčastním jako zástupce i nějakých úkonů před úřadem. Měl jsem jedinou podmínku, a to, abyste se ozval, až se ve věci něco nového stane, a nedělal nic bez konzultace.

Čemu z toho, co jsme si domluvili, jste nerozuměl? Jak moc jste to na tom ústním jednání po*al? Vyjadřoval jste se nějak k samotné události?
« Poslední změna: 13 Března 2021, 18:47:48 od hh »
IP zaznamenána

BlahBlah

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #3 kdy: 13 Března 2021, 18:52:28 »

Jen jsem řekl, že mám jako obviněný právo předvést svědky a klást jim otázky a řekl jsem, že na tom trvám, že chci policisty, abych výpovídal.
Psal jsem vám sms, ale neozval jste se mi, tak doufám, že jsem to nějak hodně nepo**al. Akorát si nejsem si jistý, ale myslím si, že paní napsala, že pokud zde nebudou policisté, že nebudu vypovídat. Dá se to nějak vyvrátit(pozměnit nebo tak) nebo podat další výpověď?
IP zaznamenána

BlahBlah

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #4 kdy: 13 Března 2021, 18:55:46 »

Fogyn: Teď jsem obviněný já, její řízení bylo zastavené
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 339
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #5 kdy: 13 Března 2021, 19:13:28 »

No ale z čeho vás obvinili? Přestupků vedoucích k zákazu řízení zas tak moc není. Vybodování to nejspíš nebude, na alkohol to podle popisu také nevypadá, mohlo by to být řízení technicky nezpůsobilého vozidla.

Máte audiozáznam z Új?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #6 kdy: 13 Března 2021, 19:15:12 »

IP zaznamenána

BlahBlah

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #7 kdy: 13 Března 2021, 19:16:16 »

Mám zákaz řízení, protože jsem se pod tlakem přiznal, že jsem to řídil, i když tomu tak nebylo, bylo mi vyhrožováno
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 339
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #8 kdy: 13 Března 2021, 19:31:06 »

A řidičák už máte?
IP zaznamenána

BlahBlah

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #9 kdy: 13 Března 2021, 19:34:51 »

Ano toto se stalo, před rokem po 3 dnech kdy se toto stalo jsem si ho byl vyzvednout, ale zkoušky jsem měl hotové už v té době cca 2 měsíce
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #10 kdy: 13 Března 2021, 22:46:24 »

Protože Vám zjevně dávali rady a nabízeli pomoc asi tak 10^57 krát povolanější než já, a vy jste ji zjevně bohužel nevyužil, mohu vám dát následující tipy v bodech. Snad se doberete toho, co tím myslím.

1) SPIS?
2) Kdy přesně, co, jak?
3) V jaké je to fázi?
4) Jaké jsou důkazy, že jste řídil?
5) Co jste tam přesně nablil?

Ad vyhrožování: Chápu to, taky mi ve vašem věku vyhrožovali násilím a taky jsem v tom byl zcela nevinně, ale to správní orgán fakt zajímat nebude. A vůbec nechápu, proč Vám vyhrožuje člověk, který seděl na zadním sedadle s tím, že to máte vzít na sebe..
Bez kompletního zveřejnění spisu vám nikdo neporadí už vážně vůbec.
« Poslední změna: 13 Března 2021, 22:53:39 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

BlahBlah

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #11 kdy: 14 Března 2021, 02:15:18 »

Když sem dám spis a oni to dají do kuchyně vy už nebudete mít přeci ale přístup k tomu nebo se mýlím?

3) Podal jsem odpor, byl jsem pozván na podání vysvětlení, ve kterém jsem nebyl poučen ani nic rovnou začala mluvit o věci nenechala mě domluvit ( na což mám i svědka co seděl hned za dveřmi) ani nic do úředního záznamu jsem si vyžádal, že trvám na přitomnosti policistů jakožto svědku, na což mám právo, abych jim mohl klást další otázky apod., což mi hned bylo řečeno jak to může zamítnout a že je nepředvolá a tak dále. Do úředního záznamu je zapsáno, že na tom trvám teď si nejsem jistý tou větu co je za tím, ale mám za to, že úřednice, zde napsala, že jinak nebudu vypovídat, což jsem si uvědomil až po odchodu co to může mít za následky.. otázka zní: Dá se to pozměnit nebo podat novou výpověď, když není sř ukončené?
4) Pouze mé přiznání a fakt, že se auto hýbalo, ale paní úřednice už přehlédla to, že auto se kýve i když u našeho vozu byli policisté, a přijde mi směšné, postavit na těchto dvou faktech obvinění, když i sama teď už má bejvalá přítelkyně na místě rozporovala s tím, že jsem řídil já. I samy policisté si nemyslí, že by vyměna byla možná, natož důvodná, jelikož jsem v evidenci už byl, takže bych na místě dostal max pokutu za nepředložení ŘP
5) Jak jsem již řekl v úředním záznamu je jen to, že trvám na předvolání policistů za účelem jim klást otázky. Ostatní bylo jen řečeno nezapsáno, tudiž nepoužitelné jako důkaz ani nijak prokazatelné, že bych něco takového řekl.

S tím klukem mě seznámila ona. Znají se dlouhou dobu, bydlí totiž na stejné vesnici. A vyhrožoval mi, protože jí celou tu dobu miluje, což mi během našich konverzacích oba zvášť potvrdili.

Jo to chápu, že je to zajímat nebude, ale mám i papíry od psychiatra, že trpím úzkostmi, které mám z působené ze stresu apod. z děství, takže jakýkoliv natlak aj. mi nedělají vůbec dobře
IP zaznamenána

BlahBlah

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #12 kdy: 14 Března 2021, 02:23:02 »

Možné pochybnosti:
* Viděli za volantem jí
* Auto se kýve i po příchodu policistů
* pí. tvrdila, že celou dobu řídila, což poté u SŘ změnila a to pouze na to, že neřídila ona, tudiž neřekla, že bych řídil já až ve druhé otázce, pokud se nemýlím, jí paní úřednice podstrčila fakt, že bysme se vyměnili, což podle mě nesměla
* Jako jediná byla nervózní, brečela apod.od samého začátku, ale též když tvrdila, že řídila ona.
* Nikde na videu nejsem vidět jen ona na sedačce řidiče.
* Na mou vinu, je pouze mé přiznání, pří kterém jsem nebyl předem řádně poučen o svých právech včetně práva nevypovídat.
* nedá se prokázat jakým způsobem a kdo kýval vozidlem.
* Velikost vozidla ( policisté samy řekli toto u výpovědi )
* Důvod výměny, když v evidenci jsem byl již v té době  ( policisté samy řekli toto u výpovědi, že nevidí důvod proč bysme se tudiž měli měnit ) cca týden a něco, jen jsem nepřevzal řidičák, který jsem převzal asi ca 4 dny poté stalo se to v pátek a v pondělí/úterý jsem ho byl vyzvednout

Ale než jsem si byl o něj zažádat, tak jsem měl 2 měsíce už ukončené všechny zkoušky. Plný počet
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #13 kdy: 14 Března 2021, 02:29:22 »

Toto vlákno již zjevně Vaším přičiněním není v Kuchyni.

To, že jste nebyl poučen a chovala se nepřátelsky mě nepřekvapuje, nicméně pokud nemáte nahrávku, tak s tímto asi máte smůlu. Navíc nevím, co jste přesně podepsal, ale v podání vysvětlení bývá uvedeno něco ve smyslu "Byl jsem poučen a poučení rozumím.." Pokud jste to podepsal, tak jsou další námitky absence poučení k ničemu.

4) A kde přesně to přiznání proběhlo? Proběhlo v rámci nějakého podání vysvětlení, nebo jste se přiznal v nějakém vyjádření, či na ústním jednání?

Pro mě je obtížné se v tom celém zorientovat a dokud nebudete schopen zpracovat časovou mapu, nebo alespoň kvalitně zdokumentovat a zveřejnit anonymizovaný spis, tak vám fakt nikdo neporadí (a zhatil jste si profesionální pomoc od hh..)
Důležité taky je, co po sléze vypovídala holka a spolujezdec ze zadního sedadla. Zmiňujete něco, co taky moc nechápu. Že proti holce bylo zastaveno řízení. Takže původně obvinili a řešili ji? Jí uvěřili, že je neřídila?.. Točím se v kruhu vlastních otázek, ale neschopnost jejich zodpovězení je zřejmě jeden z důvodů, proč jste v nepříjemné situaci..

Zveřejněte sem alespoň to vaše "vyjádření", ve kterém jste požadoval předvolání svědků..
« Poslední změna: 14 Března 2021, 02:33:32 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #14 kdy: 14 Března 2021, 10:03:54 »

[...] tak doufám, že jsem to nějak hodně nepo**al. Akorát si nejsem si jistý, ale myslím si, že paní napsala, že pokud zde nebudou policisté, že nebudu vypovídat. Dá se to nějak vyvrátit(pozměnit nebo tak) nebo podat další výpověď?
Jestli jste řekl jen to, že požadujete výslech svědků (zasahujících fízlů) a že nebudete vypovídat, asi se nic hrozného nestalo. Ze strany úřadu zřejmě došlo na řadu chyb (bylo-li protokolováno něco jiného, než se stalo, odmítli vám kopii, nebylo umožněno vady protokolu namítat, padala nějaká moudra o tom, co kdo v řízení může či nemůže), ale tím bych se netrápil, jde o výsledek, ne o školení úředníků (k čemuž navíc ještě bude příležitost). Více v SZ.
« Poslední změna: 14 Března 2021, 10:05:30 od hh »
IP zaznamenána