30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď  (Přečteno 8727 krát)

BlahBlah

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #15 kdy: 14 Března 2021, 16:16:05 »

Johncreek: Naštěstí mám na telefonu nastavené, pokud dám nerušit tak automaticky nahrává, takže bych tu nahrávku vyhrabal možná
4)Jako svědecká výpověď.
Holka od začátku tvrdila, že řídila ona, ale pak u správní to celé otočila proti mě.. toho kluka ze zadu ani nikdy nevyslýchali.. Ano původně řešili jí a ano uvěřili jí, že neřídila dám to sem celé i s odůvodněním

To vyjadření mi bylo odmítnuto jako kopie, ale spis předtím mám tak sem dám to zásadní výpovědí, odůvodnění apod.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #16 kdy: 14 Března 2021, 16:35:17 »

Vy hlavně v první řadě na slovo poslouchejte pána hh, který má stále chuť a ochotu vám pomáhat (i přes to, že jste jeho rad příliš neuposlechl, viz to, co psal..). Moc lepších poradců nenajdete..

Otázka do pléna - pakliže SO má pouze neprůkazné obvinění holky a nepoužitelné přiznání, které padlo v JEJÍM řízení (nikoliv v řízení obviněného), tak na tom není SO příliš dobře s důkazy, ne? Nebo jsem opět již tradičně mimo? Navíc, pokud bylo řízení proti holce pravomocně zastaveno, pak už by nemělo možné ho znovu rozjet, ne?
Do tohoto případu se samozřejmě nemůžu a nechci míchat, ale přijde mi to jako zajímavý study case.
« Poslední změna: 14 Března 2021, 17:10:12 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

BlahBlah

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #17 kdy: 14 Března 2021, 17:50:27 »

Zde je snad vše nejdůležitější ze spisu
« Poslední změna: 26 Března 2022, 12:27:33 od BlahBlah »
IP zaznamenána

BlahBlah

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #18 kdy: 14 Března 2021, 17:54:25 »

johncreek: já vím též se snažím proto sem stále odpovídat a dodat co mohu. Měli,ale jak samy nahlídnete do spisu tak uvidíte, že jim stačilo mé přiznání k jejímu uzavření, i přes to že policisté byli na mé straně, že je vozidlo malé a neviděli důvod se měnit, když jsem byl v této době už v evidenci, a ještě dodat, že to nevyloučili na konci :D takže si hrajem se slovíčky
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #19 kdy: 14 Března 2021, 21:19:43 »

Tak pročítám ten spis a fakt nechápu, kde to žijeme :D

Správní orgán uvěří dívce, která seděla na místě řidiče, oba policisté jsou přesvědčeni, že řídila dívka, dívka se na místě přizná, byla značně nervózní a navíc je tam zaznamenán i Váš pokus "Nešlo by to udělat jakože jsem to řídil já?". Naprosto evidentně problém té dívky. Stejně bez otálení, ani nějaké větší obhajoby dívka vyvázne.. Tohle mi smrdí téměř nějakou korupcí/známostí :D

Pro úplnost si dovolím doplnit, že kdybych byl Eliška, tak je mi při pohledu do zrcadla na zvracení :)
Tohle bude zajímavý, přeji hodně štěstí a doufám, že nás budete v rámci možností informovat o vývoji.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

BlahBlah

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #20 kdy: 14 Března 2021, 21:54:51 »

Přesně to si řikám i já děkuji :D

Budu jen teď nevím co dělat.. zda čekat jak se rozhodne s tím předvoláním s policisty nebo co dál.

Je zde x pochybností, které ani nedokázala úřednice odstranit místo toho si hraje se slovíčky jak to policisté nevyloučili a že auto se kývalo, při výměně, při tom se hýbalo stejným způsobem i za přítomnosti u našeho vozidla, nemluvě o jejich vozidle, které se na videu též hýbe, když se policisté v něm hýbou
« Poslední změna: 14 Března 2021, 21:58:07 od KlarkaHavrankova »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #21 kdy: 14 Března 2021, 22:23:33 »

Citace
Budu jen teď nevím co dělat..
Počkejte, co vám poradí hh a striktně se řiďte tím. Dle jeho vyjádření vám psal soukromou zprávu.

Pokud to uhrajete, tak přichází otázka, jestli úřad nebude chtít řešit případnou křivou výpověď (nevím, jaký postup má hh v plánu). I to by se v případě prohry vyplatilo, protože pokuta by byla bez pochyby menší a nebyl by tam zákaz řízení..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

BlahBlah

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #22 kdy: 14 Března 2021, 22:34:45 »

Právě, že mě žádna zpráva teď od pana hh nepřišla i jsem mu psal a zatím čekám na odpověď

tak nějak počítám, ž pak budu muset řešit křivou výpověď, ale je to určitě lepší varianta než rok bez řízení a 25k pokuta
IP zaznamenána

BlahBlah

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - přiznání skrz křivou výpověď
« Odpověď #23 kdy: 16 Března 2021, 23:06:56 »

[...] tak doufám, že jsem to nějak hodně nepo**al. Akorát si nejsem si jistý, ale myslím si, že paní napsala, že pokud zde nebudou policisté, že nebudu vypovídat. Dá se to nějak vyvrátit(pozměnit nebo tak) nebo podat další výpověď?
Jestli jste řekl jen to, že požadujete výslech svědků (zasahujících fízlů) a že nebudete vypovídat, asi se nic hrozného nestalo. Ze strany úřadu zřejmě došlo na řadu chyb (bylo-li protokolováno něco jiného, než se stalo, odmítli vám kopii, nebylo umožněno vady protokolu namítat, padala nějaká moudra o tom, co kdo v řízení může či nemůže), ale tím bych se netrápil, jde o výsledek, ne o školení úředníků (k čemuž navíc ještě bude příležitost). Více v SZ.

Co bych měl tedy teď dělat? čekat na její rozhodnutí nebo..?
IP zaznamenána