30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: ZMĚNA ADRESY TRVALÉHO POBYTU  (Přečteno 2505 krát)

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
ZMĚNA ADRESY TRVALÉHO POBYTU
« kdy: 10 Března 2021, 15:49:33 »

Provedl jsem hledání, podobné přímočaré téma jsem nenašel. Mám v plánu změnit adresu trvalého pobytu, mám toho času asi 20 řízení. Podle tohoto výplodu bych mohl být "lstivý obviněný z přestupku". Přestože dokument se váže na přestupková řízení, je snad jasné, že i ve správních řízeních to je potřeba zohlednit.

Takže, mám v plánu
  • zcela běžně požádat o změnu trvalého pobytu podáním žádosti ve formě tohoto luxusního lístku.
  • žádnému orgánu s běžícími řízeními nic nehlásit
  • podle § 20, odst. 1 zákona 500/2004 má správní orgán doručovat na adresu trvalého pobytu, čili všechna další komunikace musí probíhat na novou adresu. Pokud orgán zaspí a posílá na starou adresu i po dokončení zápisu k trvalému pobytu, je to jeho problém.

Otázky:
  • Trvalý pobyt neměním účelově. Skutečně nebudu mít přístup ke korespondenci doručené fikcí na starou adresu trvalého bydliště a zajímá mě, jakým způsobem mám včas napadnout rozhodnutí správního orgánu doručené na starou adresu v důsledku jejich neověření adresy trvalého pobytu - když teda nebudu mít v ruce to rozhodnutí a nebudu vědět o tom že nějaké přišlo.
  • Od jakého okamžiku musí správní orgán zasílat na novou adresu?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:ZMĚNA ADRESY TRVALÉHO POBYTU
« Odpověď #1 kdy: 10 Března 2021, 17:11:01 »

Na novou adresu by měl SO doručovat od okamžiku, kdy se objevila v příslušném registru (evidenci obyvatel), přičemž rozhodný je okamžik vypravení. Nevím, zda byly řešeny okrajové případy typu, že k přehlášení a vypravení dojde ve stejný den (a přesný okamžik předání zásilky poště zpravidla nebude dohledatelný), ale vycházel bych z toho, že dopis vypravený v den změny bude účinně doručen na starou i novou adresu.

Existuje ale judikát, podle kterého v běžícím řízení má účastník změnu aktivně hlásit. Odůvodnění bylo tuším dost šroubované, snad se vycházelo z toho, že učinil-li tam účastník nějaké podání, ve kterém uvedl svoji tehdejší adresu, považuje se to automaticky za adresu pro doručování (což by bylo řešitelné neuvedením adresy do podání - a kdyby úřad prudil podle § 37, tak uvést RČ či jiný jednoznačný identifikátor a s odkazem na § 6 SprŘ uvést, že vaše trvalé bydliště je součástí úřední evidence a ať si ho laskavě orgán z ROB resp. AISEO zjistí). Ale doporučuju to přečíst. Odkaz na rozsudek už fórem opakovaně prolétnul.
IP zaznamenána