30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: řešení přestupků Městskou částí Praha 6  (Přečteno 6090 krát)

b3b3b3

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
řešení přestupků Městskou částí Praha 6
« kdy: 09 Března 2021, 04:20:49 »

Zdravím,
dorazila mi Výzva, parkování modrá zona, klasika. "Přestupek" byl v listopadu, výzva doručena v únoru, splatná tedy teď. Jakou máte prosím zkušenost s rychlostí nebo laxností MČ Prahy 6, hodně se tu píše o tom, jak jsou úřady zahlceny a po ignorování Výzvy se většinou nic nestane, tohle ale není Magistrát (nechápu systém jak si to rozdělují, stejná věc přijde od různých úřadů, ale to teď asi není podstatné).
Prosím všechny o rychlou reakci, splatné už je to opravdu teď, vyzvedl jsem z DS s velkým zpožděním.
Díky moc předem!
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:řešení přestupků Městskou částí Praha 6
« Odpověď #1 kdy: 09 Března 2021, 11:32:31 »

Jdou po prachách jak slepice po flusu. Začátkem prosince údajný přestupek, začátkem ledna už příkaz, začátkem února po odporu výzva k seznámení s podklady, na papírový dopis obvykle dorazí odpověď do 14 dnů... Bohužel jim ty korona prázdniny jdou náramně k duhu :x
IP zaznamenána

b3b3b3

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:řešení přestupků Městskou částí Praha 6
« Odpověď #2 kdy: 09 Března 2021, 14:41:40 »

Díky za reakci, na začátku ledna to byl opravdu příkaz nebo myslíte výzvu? Zdá se mi neskutečné že by to zvládli za měsíc přivést až do příkazu? Případně jak jste předtím reagoval, myslím postupy typu nahlášení sebe/řidiče/fiktivního řidiče..
A jen ze zvědavosti, proč myslíte že jim prospívají prázdniny? Spíš jsem to čekal opačně, když fungují nějak omezeně, maj nemocný lidi, lepší věci na práci.. (to poslední by spíš MĚLI mít:))
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:řešení přestupků Městskou částí Praha 6
« Odpověď #3 kdy: 09 Března 2021, 15:00:13 »

Nekteri urednici na nekterych uradech na HO musi vykazovat, co kdy delali.
Coz na urade snadno okecaji(nekdo prisel do kancelare, chtel info apod.)  prodlouzi rizeni pekne pres pracovni prestavku, to na HO moc nejde.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:řešení přestupků Městskou částí Praha 6
« Odpověď #4 kdy: 09 Března 2021, 16:32:12 »

b3b3b3: Přišel rovnou příkaz (v podstatě bez důkazů, prostě střílej naslepo a spoléhaj že něco trefí). S výzvou k seznámení s podklady přišel rovnou spis, což je na jednu stranu fajn, na druhou stranu se na tom ale taky dalo nahrabat něco času. Takže cca 3měs po údajném přestupku už čekám každým dnem obálku s rozhodnutím.  :-\
IP zaznamenána

arwi

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:řešení přestupků Městskou částí Praha 6
« Odpověď #5 kdy: 09 Března 2021, 16:42:44 »

Obávám se, že stav se bude všeobecně horšit, urychlovat, chcete-li. Jde o to, že pokladna je prázdná a čekají nás velké navyšování daní / inflace. A jedna z možností jak se nakrmit je i vybírat více z přestupků. Otázka je jen kdy a čím se křivka výnosnosti zlomí, ideálně natolik, aby se na to stát vykašlal.
IP zaznamenána

b3b3b3

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:řešení přestupků Městskou částí Praha 6
« Odpověď #6 kdy: 11 Března 2021, 04:41:11 »

b3b3b3: Přišel rovnou příkaz (v podstatě bez důkazů, prostě střílej naslepo a spoléhaj že něco trefí). S výzvou k seznámení s podklady přišel rovnou spis, což je na jednu stranu fajn, na druhou stranu se na tom ale taky dalo nahrabat něco času. Takže cca 3měs po údajném přestupku už čekám každým dnem obálku s rozhodnutím.  :-\

Nepřijde vždy nejdřív "Výzva k uhrazení určené částky provozovateli motorového vozidla"?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:řešení přestupků Městskou částí Praha 6
« Odpověď #7 kdy: 11 Března 2021, 14:48:10 »

Jdou po prachách jak slepice po flusu. Začátkem prosince údajný přestupek, začátkem ledna už příkaz, začátkem února po odporu výzva k seznámení s podklady, na papírový dopis obvykle dorazí odpověď do 14 dnů... Bohužel jim ty korona prázdniny jdou náramně k duhu :x

What? Pokud přišel rovnou přikaz (předpokládám, že provozovateli a předpokládám, že se jednalo o sprdelizovatelný přestupek), pak se amatérsky domnívám, že tento postup je nelegální (viz § 125h odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb.) :D

Samozřejmě něco jiného je, pokud se
a) jedná o přestupek ztotožněného řidiče (chycen při nesvítících světlech etc...), pak by to bylo zcela korektní
b) pokud vám přišla výzva, vy jste ji včasně přebral a pak okamžitě udal řidiče, který se případně okamžitě přiznal (pokud nešlo o stejnou osobu, jako provozovatel)

Osobně tipuju, že u Vás šlo o variantu a), což působí trošku matoucně, protože tato sekce se věnuje výzvám (a tazatel řeší výzvu, kde u těchto banálních přestupků mají úřady mnohem menší prioritu, než u deliktu sprostého lstivého podezřelého). Ale i tak je ta rychlost docela impresive :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:řešení přestupků Městskou částí Praha 6
« Odpověď #8 kdy: 11 Března 2021, 16:02:38 »

Nejde o sprdelizovatelný přestupek. Řeší jej ale úmč p6 - a je rychlý :)

(Bude mu to ovšem prd platné. Aspoň doufám ;D)


Že se to má týkat výhradně výzvy mi uniklo, přiznávám.
« Poslední změna: 11 Března 2021, 16:04:32 od plešoun »
IP zaznamenána

Kakabus

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:řešení přestupků Městskou částí Praha 6
« Odpověď #9 kdy: 09 Dubna 2021, 07:53:35 »

Mně loni z P6 přišlo cca 8-12  výzev, vše jsem ignoroval a do dnešního dne se nic nerozeběhlo. Trvalé bydliště mám mimo Prahu, nevím, jestli to na to může mít vliv.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:řešení přestupků Městskou částí Praha 6
« Odpověď #10 kdy: 09 Dubna 2021, 12:53:38 »

Mně loni z P6 přišlo cca 8-12  výzev, vše jsem ignoroval a do dnešního dne se nic nerozeběhlo. Trvalé bydliště mám mimo Prahu, nevím, jestli to na to může mít vliv.

Trvalé bydliště mimo Prahu na to IMHO nemá vliv vůbec žádný. Přál bych vám vyhnívací WIN, nicméně některé pražské části startují celý proces výzvou klidně 9 měsíců po údajném přestupku. Sprdel by tedy nebyl problém už vůbec. Čili vyhráno bohužel ještě nemáte :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 246
    • Zobrazit profil
Re:řešení přestupků Městskou částí Praha 6
« Odpověď #11 kdy: 09 Dubna 2021, 14:08:25 »

Pokud to jedou po tisicich pres kopirak, a Praha 6 urcite ano, tak bydliste vliv mit nebude. Ale u jednoho malomestskeho SO1 jsem byl svedkem rozhovoru dvou uredniku, kdy se sankce stanovovala podle bydliste, prespolni jsou mene ochotni prijet se branit, zabere jim to cas a penize, zaplati ochotne vice.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:řešení přestupků Městskou částí Praha 6
« Odpověď #12 kdy: 09 Dubna 2021, 14:30:44 »

Přál bych vám vyhnívací WIN, nicméně některé pražské části startují celý proces výzvou klidně 9 měsíců po údajném přestupku.
Pokud přijde sprdelní výzva 3 měsíce před promlčením, je při správném postupu věc v podstatě vyhrána předem.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:řešení přestupků Městskou částí Praha 6
« Odpověď #13 kdy: 09 Dubna 2021, 14:49:26 »

No ano, to já již samozřejmě vím :) Tady ale uživatel Kakabus sděluje, že výzvy přišly a on je ignoroval. Pokud se tedy úřadu podaří zachce zahájit sprdel, pak už budou při předpokladu aktivnějšího úředníka šance na výhru mizerné.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Kakabus

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:řešení přestupků Městskou částí Praha 6
« Odpověď #14 kdy: 09 Dubna 2021, 21:31:52 »

Přál bych vám vyhnívací WIN, nicméně některé pražské části startují celý proces výzvou klidně 9 měsíců po údajném přestupku.
Pokud přijde sprdelní výzva 3 měsíce před promlčením, je při správném postupu věc v podstatě vyhrána předem.

Po bádání zde na fóru jsem zjistil, že se asi většinou použije turbo model - o tom jsem nevěděl. Počítal jsem nejdříve s podáním vysvětlení, kde by byl v plánu reálný Helmut v Kanadě. Nyní tedy po klasické první výzvě (je-li snaha úřadu) následuje téměř vždy příkaz? Podám odpor a teprve poté začíná začíná správní řízení (stihlo-li se to během lhůty jednoho roku)?
IP zaznamenána