30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vsetín: Infožádost  (Přečteno 2863 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Vsetín: Infožádost
« kdy: 02 Února 2021, 17:06:54 »

Nebyl jsem příliš spokojen s výkony úředníka MěÚ Vsetín Ing. Pavla Zátky, tak mne zajímalo, kdy a kde získal titul Ing. Rozhodl jsem se tedy využít infožádosti. SO1 vydal rozhodnutí, že mi po tom nic není a že mi tuto informaci nesdělí. Podal jsem tedy blanketní odvolání, které jsem ani na výzvu nedoplnil o odvolací důvody. SO2 ovšem vydal rozhodnutí, kterým napadené rozhodnutí zrušil a přikázal SO1 aby mi požadovanou informaci sdělil. SO1 poslechl.

Zajímala mne ještě informace o platech tohoto úředníka za posledních 24 měsíců. Podal jsem tedy další infožádost. Překvapivě pan inženýr souhlasil s poskytnutím této informace a tak nemusel být proveden platový test. Takže já tuto informací už mám, ale vzhledem k výhrůžkám SO1 v posledním odstavci vám ji neřeknu. Pokud by to někoho zajímalo, bude muset podat infožádost sám (a já trochu spoléhám na Streisand effect).

Nemá ale náhodou SO povinnost poskytnuté informace sám zveřejňovat (třeba Židlochovice to dělají)?
« Poslední změna: 04 Února 2021, 17:23:27 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Vsetín: Infožádost
« Odpověď #1 kdy: 02 Února 2021, 19:41:40 »

Podle § 5(3) InfZ by měl SO do 15 dnů poskytnuté informace zveřejnit, ne?

edit: Koukám, že se zasekli v roce 2017.
« Poslední změna: 02 Února 2021, 21:22:37 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Vsetín: Infožádost
« Odpověď #2 kdy: 02 Února 2021, 20:51:23 »

Zítra jim stejně posílám dopis, připojím:

Reakce na odpověď zn. MUVS 5510/2021/OP/Má
Tímto vás vyzývám, abyste poskytnutou informaci zveřejnili způsobem umožňujícím dálkový přístup, tj. na webových stránkách a to do 15 dnů od poskytnutí informace v souladu s § 5 odst. 3 zákona o svobodném přístupu k informacím. Původně jsem toto v plánu neměl, ale vzhledem k drzému poslednímu odstavci této odpovědi nemám na výběr. Toto považuji za dostatečné, za účelem, abyste se pro příště podobných drzostí vyvarovali.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Vsetín: Infožádost
« Odpověď #3 kdy: 02 Února 2021, 22:00:13 »

Výborně!
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Vsetín: Infožádost
« Odpověď #4 kdy: 03 Února 2021, 01:13:15 »

SO2 ovšem vydal rozhodnutí, kterým napadené rozhodnutí zrušil a přikázal SO1 aby mi požadovanou informaci sdělil. SO1 poslechl.

Prosím můžete poskytnou rozhodnutí SO2, i informaci o ak. titulu referenta? Skutečně mě to zajímá.
« Poslední změna: 03 Února 2021, 01:20:54 od jakubb »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Vsetín: Infožádost
« Odpověď #5 kdy: 03 Února 2021, 01:20:35 »

A není ta výhružka lichá? Vždyť zrovna ve věci platu úředních osob je potřeba, aby tazatel byl v roli „hlídacího psa“, což mmj. vyžaduje, aby „žadatel tyto informace nepožadoval pro svou vlastní soukromou potřebu, nýbrž s nimi seznamoval veřejnost“.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Vsetín: Infožádost
« Odpověď #6 kdy: 03 Února 2021, 06:08:27 »

No, já v v inf. zákoně žádnou stať o nějakých hlídacích psech rozhodně nenaleznul…
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Vsetín: Infožádost
« Odpověď #7 kdy: 04 Února 2021, 09:03:41 »

To je nesmysl. Podal bych stížnost proti postupu, informace má být veřejně dostupná, což úřad vyloučil.
Případně bych se dotazoval, jakému stupni utajení poskytnutá informace podléhá...
« Poslední změna: 04 Února 2021, 10:36:56 od IZS »
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Vsetín: Infožádost
« Odpověď #8 kdy: 04 Února 2021, 12:48:14 »

A nechtělo by to další infožádost na to, jakou VŠ vystudoval právník města Mgr. Jan Málek?

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Vsetín: Infožádost
« Odpověď #9 kdy: 04 Února 2021, 17:27:48 »

jakubb> Tyto informace mi zveřejňovat nezakázali, přidáno do úvodního příspěvku.

Grave> Rádobyprávník Málek prý získal titul Mgr. v Olomouci. Já bych spíš tipoval na vysokou školu života.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Vsetín: Infožádost
« Odpověď #10 kdy: 04 Února 2021, 18:49:31 »

 Číkus:   ;D ;D ;D

Málek v odpovědi lže, bylo to 2013 (jestli teda na promoci nečekal celý rok, což nepředpokládám)
https://theses.cz/id/ga7th0/

Navrhuji zaslat infožádost s dotazem, zda existuje nějaká vyřízená infožádost Málkem, ve které Málek nelže  ::)
« Poslední změna: 04 Února 2021, 18:56:56 od Grave »
IP zaznamenána