30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Úspěšnost v SprDeli?  (Přečteno 5451 krát)

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Úspěšnost v SprDeli?
« Odpověď #15 kdy: 05 Února 2021, 10:55:18 »

Co píšete Vy a co píše pan medved se nevylučuje. SO může začít vést řízení o přestupku provozovatele jenom za jistých podmínek, a to § 125f odst. 5 ZPPK. Předpokládáme-li, že vůbec nezahájí řízení s řidičem, tak přichází v úvahu pouze písmeno a) toho odstavce 5.

Ovšem to "nezjistil" není jenom tak, že si SO po 15 dnech řekne "provozovatel nic neposlal, nic jsme nezjistili a ve Výzvě jsme řekli, že povedeme řízení, tak hurá na to". Je to "nezjistí" podle § 76 odst. 1 pís. k zákona o přestupcích.

Turbomodel pak znamená, že se SO vykašle na "učinil nezbytné kroky" a už nepošle žádný další přípis a prosbu o nacionálne řidiče, prostě jenom pasivně čeká. Ale musí čekat těch 60 dnů od okamžiku, kdy se o domnělém přestupku dozvěděl. Což je přesně ten čas, který máte Vy na rozhodnutí, jestli je lepší jít rovnou do přestupku provozovatele, nebo jestli před tím rozjet jedno kolečko s řidičem tím, že jeho nacionále i po těch 15 dnech ouřadu sdělíte.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Úspěšnost v SprDeli?
« Odpověď #16 kdy: 05 Února 2021, 12:44:16 »

A oni vám to hodí na hlavu s tím, že měšťák, nebo policista, co to fotili tam byli déle jak několik minut a vozidlo zjevně stálo, řidič nikde. Dále se odkáží na pasport, ve kterém to určitě nebude vedeno jako trávník.. Počítal bych spíše s touto variantou. A jste fucked.

Proč tak moc nechcete využít nějakého spolupracujícího řidiče? Je to jako mít 2 kulky (řízení s řidičem a řízení s provozovatelem) a vy dobrovolně zahazujete jednu kulku.. Pokud by řidič nevyšel, tak si stejně ten váš vysněný SprDel zažijete. To už mi připadá smysluplnější i udat Helmuta, ačkoliv u parkování je to zbytečně laciná varianta a SO ho nejspíš smete ze stolu.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Úspěšnost v SprDeli?
« Odpověď #17 kdy: 07 Února 2021, 11:39:05 »

solaris: Děkuji za upřesnění.

Update: V pátek jsem volal na úřad, do kanceláře, kde spravují pasporty. Po telefonu mi potvrdil, že se opravdu jedná o zeleň a že mi to prý v pondělí hned pošle... Mimochodem: zajímalo by mě, jak se cítí úředník, který toto dělá. Byl opravdu nadšený, že po něm někdo něco chce a myslím, že opravdu věří v potřebu, až nezbytnost takových systémů. To samé tzv. GISák (Srov.: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kognitivn%C3%AD_disonance).

johncreek: Promiňte, ale nerozumím vám. Pokud tam vozidlo bylo umístětné, tak zabíralo veřejný prostor. Nestálo na komunikaci, ani na chodníku takže se nejedná o přestupek podle silničního zákona (nes), takže nelze uplatnit "sprdel" (jak teď už vím, ne sprdel, ale přestupek provozovatele). Ať si to klidně předají na město a to se bude muset spokojit s tím, že odmítnu vypovídat o tom, kdo tam vozidlo zaparkoval.
(ještě upřesňuji, že onen hrozný přestupek se měl stát právě tím, že "neznámý řidič zastavil a stál částí vozidla na chodníku, čímž byl porušen §53 odst. 2")

Pokud bych postupoval s udáním spolupracujícího řidiče, tak by sice nakonec uznali, že se přestupek (jejich agendy) nestal, ale celou věc by mohli posunout na město a tam už by byl pachatel jasný. Nehledě na to, že spolupracující řidič není můj náboj, ale náboj toho daného člověka, který mi musí nejdřív "dát". A bohužel se v mém okolí všichni bojí / nemůžou. Alespoň do té míry, že je nechci nutit, což bych musel.

BTW: určitě se jednalo o stání, protože na autě byla botička. Na zastavení vozidla by to tedy spolupracující řidič ani já neuhrál, to jsem jaksi nezmínil a omlouvám se za to...
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Úspěšnost v SprDeli?
« Odpověď #18 kdy: 07 Února 2021, 12:05:43 »

Vycházel jsem z toho, že nevíme se 100% jistotou, že je to v passportu vedené jako trávník. Což jste si ale teď potvrdil, takže máte výhru jistou. Nečekal jsem, že úředník bude takový idiot, aby zábor zaměnil se ZPPK přestupkem.. A je otázka, jestli to zaměnil naschvál (že to zkusí), nebo je fakt blbej.

Jinak i u záboru můžete udat řidiče, chvíli si opatrně hrát s orgánem a pak to shodit ze stolu. Bonusem je, že zde nehrozí sprdel, takže to může řidič utnout kdy chce. Samozřejmě, pokud chcete čistou a rychlou výhru, pak je odmítnutí sdělení identity řidiče nejlepší varianta.

Citace
BTW: určitě se jednalo o stání, protože na autě byla botička. Na zastavení vozidla by to tedy spolupracující řidič ani já neuhrál, to jsem jaksi nezmínil a omlouvám se za to...
Zde ani nešlo o to, že byste to uhrál na něco. Pokud by se jednalo o sprdelizovatelný přestupek (tedy nejpravděpodobněji 125c 1k), tak by taktika spočívala v protáhnutí řízení řidičem na 1 rok, po kterém již úřad nemůže jít po provozovateli. Řidič by následně sdělil, že vozidlo neřídil, resp. že neexistuje jediný důkaz o tom, že by se skutku dopustil on.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Úspěšnost v SprDeli?
« Odpověď #19 kdy: 13 Dubna 2021, 11:54:12 »

Update: Z města mi poslala komise pro prošetřování silničních přestupků žádost o písemné podání vysvětlení (nemám to u sebe, takže takhle přesně se to možná nejmenovalo). Vzhledem k tomu, že byli slušní a nejeli "turbomodel", tak jsem jim i slušně odpověděl, že se přestupek, který popisují (stání na chodníku) nestal, protože se nejedná o chodník a že ač vím, kdo tam to vozidlo postavil, o jeho totožnosti odmítám vypovídat. Dnes přišlo "klasické" předvolání k podání vysvětlení ohledně záboru (od přestupkové komise města), takže WIN  8) Díky za spolupráci a informace, nakonec to tedy ani to té SprDele nedorazilo.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Úspěšnost v SprDeli?
« Odpověď #20 kdy: 13 Dubna 2021, 11:58:58 »

Já bych být Vámi ještě neslavil. Paraziti to jsou schopni překlasifikovat a času mají ještě relativně dost. Byť samozřejmě při dobrém postupu by to mělo jít vyhrát vcelku bez problémů, ale vyhráno ještě není.
IP zaznamenána