30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nedání přednosti. Rychle jedoucí vozidlo po hlavní.  (Přečteno 19952 krát)

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti. Rychle jedoucí vozidlo po hlavní.
« Odpověď #30 kdy: 04 Února 2021, 08:53:33 »

enzym> S tim rozhledem doleva bych tak odvazny nebyl - pokud ty cervene obdelnicky znamenaji zaparkovana auta, videl senior prd. Coz samozrejme nic nemeni na tom, ze nehoda je jeho vina a ted kolem sebe kope jak umi, protoze je tezke si priznat chybu. Muj odhad je, ze se soustredil na tu hlavni, na kterou se chtel v te zatacce dostat a "pyrata" zleva proste odignoroval.
A moje soukroma poznamka: to je ale hodne blbe resena krizovatka v kombinaci s tim vyjezdem z parkoviste.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti. Rychle jedoucí vozidlo po hlavní.
« Odpověď #31 kdy: 04 Února 2021, 09:00:57 »

@medved:
Rozhled ze "správného" místa (=mimo pozemní komunikaci) je na kočku zejména kvůli zeleni - křoviska na pásu zeleni, zaparkovaná vozidla také celkem úspěšně brání ve výhledu. Pokud zastavíte vozidlo najeté mírně do křižovatky, vidíte všechno. Znám to místo celkem dobře.
Odhaduji, že Váš odhad je dobrý odhad. Možná podvědomě zapracovala přednost zprava, která by se aplikovala, kdyby senior byl vedlejší komunikaci, nikoli na místě mimo komunikaci. Je to zákeřná křižovatka (=za keři).

EDIT
...Takže tolik k odhadům rychlosti staršíma lidma...
Musím bohužel potvrdit z vlastní zkušenosti. Není to tak dávno, co jsem dokázal celkem přesně odhadnout rychlost vozidla, kterému jsem dával přednost a úspěšně využíval mezeru 3,5 - 4,0 s* Teď jsem rád, když přijmu mezeru mírně nad 5 s a nepochybně bude hůře ...

*z pohledu vnějšího pozorovatele prasárna
« Poslední změna: 04 Února 2021, 09:21:54 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Trip

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti. Rychle jedoucí vozidlo po hlavní.
« Odpověď #32 kdy: 04 Února 2021, 15:55:58 »

Solaris:
Ano, jel z parkoviste a pirat jel po vedlejsi.

cocomoon:
Prave zpousta lidi, kteri jedou po vedlejsi si mysli, ze kdyz jedou rovne. Tak jsou na hlavni. A nebo jina chutovka.
Pokud jedu pohlavni a chci odbocit doleva na parkoviste, tak z te vedlejsi neda prednost temer nikdo.

Enzym: ten vyhled do leva je tak na 30m max. Najeti do krizovatky neni uplne jednoduche, jinak vyblokujete trolejbus.

Navic pirat tomu davaji tak, ze tam byva hodne nehod, ze si mysli, ze jsou na hlavni.

Ja to misto znam taky dobre :D

A spodni krizovatka je taky dobra libustka.

https://maps.app.goo.gl/4JKHwfUxBtkzZD147
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti. Rychle jedoucí vozidlo po hlavní.
« Odpověď #33 kdy: 04 Února 2021, 16:57:15 »

... Pokud jedu pohlavni a chci odbocit doleva na parkoviste, tak z te vedlejsi neda prednost temer nikdo. ...
Tak ted jsem se v tom definitivne ztratil ... chapu dobre Vas pocit, ze kdyz prijizdite po ulici Korejska (hlavni) a na krizovatce s ulici Jindrichova pokracujete rovne po Korejske, ze ktere se za krizovatkou snazite odbocit vlevo na parkoviste, tak by Vam mela vozidla prijizdejici v protismeru po ulici Korejska dat prednost?
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti. Rychle jedoucí vozidlo po hlavní.
« Odpověď #34 kdy: 04 Února 2021, 18:00:03 »

Trip jede od severozápadu a snaží se na to parkoviště odbočit vlevo už v té křižovatce. A protože má pocit, že ten vjezd na parkoviště je vlastně čtvrté rameno křižovatky a že tedy platí pravidla pro jízdu křižovatkou, tak by chtěl od těch v protisměru přednost, protože přijel po hlavní a oni ne.
« Poslední změna: 04 Února 2021, 18:09:54 od solaris »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti. Rychle jedoucí vozidlo po hlavní.
« Odpověď #35 kdy: 05 Února 2021, 07:17:06 »

A víte jak se to vyšetřilo, kdo za to podle orgánů mohl?
Stíhali řidičku škodovky. Myslím, že to státní zástupce po obdržení znaleckého posudku zastavil. Ten pomníček tam tak rodiče dali na truc, "když soudy pustili ženu, co jim zabila syna."
« Poslední změna: 05 Února 2021, 07:20:42 od Panek »
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti. Rychle jedoucí vozidlo po hlavní.
« Odpověď #36 kdy: 05 Února 2021, 10:05:59 »

I s timto zastavenim musim souhlasit. Prekroceni v obci o 90kmh je uz DOST pres caru. 40m/s je proste uz moc.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti. Rychle jedoucí vozidlo po hlavní.
« Odpověď #37 kdy: 05 Února 2021, 10:15:38 »

A chudáci opičáci nebudou mít čárky! Kdyby se všichni přeživši zachovali jako chlapi a podepsali blok (kdyžtak se potom přehodnotí ne?) měli by chudáčci splníno.
IP zaznamenána

Trip

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti. Rychle jedoucí vozidlo po hlavní.
« Odpověď #38 kdy: 06 Února 2021, 07:54:21 »

Solaris.
Takze, kdyz jedu po hlavni a chci odboci na parkoviste (sic neni to vedlejsi ulice), i kdyby misto lezici mimo pozemni komunikaci, ta ja jako jedouci po hlavni mam zatavit, pustit prvni auta z vedlejsi a teprve potom muzu sjet? No to snad ne...
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti. Rychle jedoucí vozidlo po hlavní.
« Odpověď #39 kdy: 06 Února 2021, 09:35:47 »

Já osobně bych tam jel s velkou opatrností a dal jim přednost, pokud by nebylo jasné, že o mně ví a že to berou tak, že mám přednost já. Nevlítl bych tam bez rozmyšlení, ani bych si tu přednost nevynucoval, stejně jako kdybych tam v takové situaci vjížděl přes chodník do dvora. Protože i kdybych nakrásně měl přednost, čas strávený řešením opravy mi za to nestojí.

Kdyby tam ten vjezd na parkoviště nebyl a byla to čistě křižovatka tvaru T s hlavní odbočující z ramene toho T doprava do nožičky toho T, tak řidič přijíždějící z té vedlejší a pokračující rovně nemá důvod dávat přednost tomu z protisměru, protože se při normálním průjezdu křižovatkou nemají jak střetnout. Hlídá si jenom toho přijíždějícího po hlavní zleva. To je mimochodem přesně to, co o té křižovatce řidiči říká ta dodatková tabulka E2b, o tom, že je tam záludnost a vjezd na parkoviště, se z ní řidič nedozví.

Pokud by se na takové křižovatce ten přijíždějící z protisměru po hlavní rozhodl dát levý blinkr a hodit tam v křižovatce 180 st. a přistát a zaparkovat u protějšího chodníku, tedy udělat něco, co není standardní průjezd křižovatkou, je možné, že de jure má přednost, protože přijel po hlavní a všichni na vedlejší mu mají dát přednost, ať se tam bude motat jakkoli. Za sebe bych byl velice opatrný a vůbec bych se těm na vedlejší nedivil, kdyby ten levý blinkr protijedoucího auta považovali za zapomenutý od minulé křižovatky, pokud aktuální křižovatka není na E2b kreslena tak, že se tam z protisměrné hlavní dá doleva odbočit.

Mám dojem, že byl před lety případ, kdy se takhle někdo točil v křižovatce z hlavní do protisměru přes tramvajové koleje, musel tam zastavit (už otočený o 90 st.) a dát přednost tramvaji, a pak to navalil do řidiče, co přijížděl z vedlejší, protože ten netušil a nemohl tušit, že ten první vjel do křižovatky z hlavní. A bylo to posouzeno jako chyba toho chudáka z vedlejší. Tedy to podporuje Váš pohled, že kdo přijel po hlavní, může si tam dělat vůči těm z vedlejší úplně cokoli a předpokládat, že dostane za všech okolností přednost. Mně to z hlediska defenzivní jízdy nepřijde jako dobrý předpoklad.
« Poslední změna: 06 Února 2021, 09:49:32 od solaris »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti. Rychle jedoucí vozidlo po hlavní.
« Odpověď #40 kdy: 06 Února 2021, 11:50:40 »

Podobné místo je tady https://www.google.com/maps/@50.0510514,14.2955894,19z Jde o příjezd k pumpě Way24 na Zličíně, když přijíždíte z D5 a odbočujete k pumpě z hlavní doleva. Pokud nedáte přednost autům v protisměru, ale na vedlejší, čenichovka je téměř zaručená. Bacha na to.

IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti. Rychle jedoucí vozidlo po hlavní.
« Odpověď #41 kdy: 06 Února 2021, 12:42:03 »

Jenyk: Ovšem tam je to křižovatka do čtyř stran, takže to odbočení z hlavní doleva by ti na vedlejší měli předpokládat, tam opravdu není žádný důvod, proč by ten na hlavní neměl mít přednost. Tedy, je tam matoucí ta přerušovaná krajnice, která naznačuje, že to je místo mimo pozemní komunikaci, ale E2b to zobrazuje vcelku jasně.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti. Rychle jedoucí vozidlo po hlavní.
« Odpověď #42 kdy: 06 Února 2021, 14:25:10 »

Lidově přečeno, je to tam o hubu  >:(
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti. Rychle jedoucí vozidlo po hlavní.
« Odpověď #43 kdy: 06 Února 2021, 17:27:38 »

Kousek od nás znám ještě lepší křížovatku. Ona je do 4 stran na značce, ale v reálu je poposazená. Takže z vedlejší vyjede auto a už si myslí, že je na hlavní, tak vám nedá přednost, když odbočujete doleva.

Ta oktávka by na 100% přednost nedala. https://goo.gl/maps/yyYh9jddawQ3Zhco6
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti. Rychle jedoucí vozidlo po hlavní.
« Odpověď #44 kdy: 06 Února 2021, 23:15:17 »

Tak pokud pirát přijížděl odtud (https://mapy.cz/zakladni?x=16.5839590&y=49.2148499&z=20&pano=1&base=ophoto&source=stre&id=79339&pid=68813309&yaw=5.485&fov=1.257&pitch=0.043) tak ať jel rychle nebo pomalu rozhodně měl upřenou pozornost vlevo aby dal přednost autům na hlavní a nebohého seniora zahlédl na poslední chvíli, protože právem předpokládal, že dostane přednost. A do stejného směru se nejspíš upírala i pozornost seniora.

Bohužel již dvakrát v životě (děda a později i máma) jsem měl tu nepříjemnou povinnost vysvětlit mně blízkému seniorovi, že na silnici už nemá co pohledávat. Bylo to těžké, pro seniora velmi imperfektní, ale nedalo se nic dělat. Od určitého věku to již prostě nejde. U venkovského dědy to bylo o to jednoduší, že jsem mu nejprve vymluvil vjíždět do Prahy a později sám pochopil, že už to nejde ani na okresce. S mámou to bylo horší, ale také to nějak pochopila. Reakce a schopnost rychlého rozhodování se krátí a pociťuji to už někdy i na sobě.  Zatím to vyvažuji opatrností, ale jednou to také dojde do stavu, kdy už to nepůjde.

Jestli máte svoje seniory rádi, a vidíte že už na silnici tak trochu blbnou, uchraňte je toho aby způsobili nehodu a ublížili sobě nebo okolí.

IP zaznamenána