30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přišel mi příkaz, ale nejsem si vědom, že mi doručili výzvu - pochybení SO???  (Přečteno 4706 krát)

Woohpex

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

Zdravím všechny,

i přes samostudium FSM posílám dotaz na dost zvláštní situaci. Dnes 12.1. 2020 mi přišel příkaz na zaplacení částky 1800,- Kč, neboť jsem jako provozovatel svěřil vozidlo osobě blízké, která spáchala "hrdelní zločin" a to, že překročila nejvyšší povolenou rychlost 50 km/h o 13 km/h, po odečtení tolerance výsledná rychlost 60 km/h. Přestupek se měl stát koncem června 2020 (záměrně  nebudu uvádět přesná data kvůli identifikaci) a byl zaznamenán měřičem stacionárním RAMER 10 T.

A teď to zvláštní. Úředník dále píše, že jsem již za toto jako provozovatel dostal výzvu k zaplacení ve výši 600,- Kč, ale jelikož jsem si ji nevyzvedl ve lhůtě do 10 dnů, kdy MI BYLA PŘIPRAVENA K VYZVEDNUTÍ, byla tato zásilka doručena fikcí....

Opravdu nevím o tom, že by mi něco takového přišlo, zarazilo mě i to, že nebylo napsáno, kdy měla ta první výzva přijít. Nedalo mi to a tak jsem se znovu vydal na poštu, kde jsem požádal, zda by mi mohli vyjet dle jména, co jsem měl uloženo na poště od data 25.6.2020 a nevyzvedl. Zjistil jsem, a mám to černé na bílém, že zásilka mi měla být doručena dle trasování v půlce července 2020  dopoledne, ale jelikož máme v činžáku o 4 bytech své schránky uvnitř vchodu a venku je jen společná na letáky apod., doručovatelka tuto zásilku nevhodila, ale ani nenechala výzvu k vyzvednutí ani to poučení s uloženkou a hned ten den odpoledne to poslali zpět na SO.

Tak mě teda zajímá co s tím. Úředník píše, že si proti těm 1800,- Kč můžu podat odpor, ale mě přijde, že do téhle fáze to ani dojít nemělo, jelikož zásilka nebyla dle SŘ uložena 10 dnů a byla hned zaslána zpět a já se s tím tak nemohl seznámit. Dále si myslím, že dotyčný úředník přece musel pochybit, jelikož mu muselo být zřejmé, že když to na poště bylo jen jeden den a byl jsem nezastižen, tak nemohl pokračovat v řízení dále..... Dle mého názoru to zkusil, zda zaplatím, ale tohle je tak na stížnost... Jak jsme psal, mám černé na bílém trasování první zásilky SO.

Co si o tom myslíte a jak byste postupovali dále? Mám 8 dnů ode dneška na to podat odpor, ale zda si říkám, jak můžu podávat odpor, proti něčemu,  k čemu vůbec nemuselo dojít??

Díky za názory  :)
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil

Pokud máte od pošty potvrzení, že vám nenechali ani výzvu ani poučení (můžete to sem pro zajímavost nahrát? Něco takového jsem asi v životě neviděl), pak nebyly splněny podmínky pro doručení fikcí. Příkaz úředník vystaví vždy, tím se vůbec nenechte rozházet. Proti příkazu včas podejte odpor - pokud nebyla doručena výzva (a to ani fikcí), tak bylo řízení zahájeno protiprávně.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Hlavně podejte včas odpor. Na nedoručení si můžete stěžovat potom.

A pokud problémy s doručováním hrozí i nadále, zvažte založení datové schránky.
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil

Je to kuriózní chyba v doručování. Spáchala pošta, ale úředník si měl všimnout a napravit. Řidiče tedy správně ani nezjišťovali a poté zahájili řízení s provozovatelem. Pro vás to je nahrávka na kočkování podle libosti. Akorát včas podejte odpor, jak radí kolegové Tez a Číkus. I příkaz z nezákonného řízení se marným uplynutím lhůty na odpor stane pravomocným a jistě by byl i vymáhán. Hard core vám možná i poradí,  jak zaplatit a po promlčení vymáhat s úrokem zpět.   
IP zaznamenána

Woohpex

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

Díky za info, mám do toho města cestu asi za dva dny... je možné nahlédnout do spisu ještě předtím, než podám odpor? Nebo že bych si ten odpor rovnou připravil a po nahlédnutí do spisu jim ho předal na podatelnu?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Nahlížet do spisu a (nechat) pořizovat kopie můžete kdykoli. Odpor můžete samozřejmě podat na podatelně, v takovém případě si připravte dvě kopie, kdy jednu jim odevzdáte a druhou si necháte potvrdit.
IP zaznamenána

Woohpex

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

Pánové ,tak se omlouvám, začetl jsem se podrobněji do toho trasování pošty a pošťačka tu výzvu do společné schránky nejspíš hodila. Poté výzvu s poučením nejspíš někdo jiný z nájemníků vzal třeba s letáky a vyhodil. Zásilka byla na poště těch 15 dnů a poté ji vrátili zpět na SO.... blbě jsem se podival. No nic, zkusím nafotit ty dveře a schránku a tak jako tak tam pojedu a zkusím jim nadhodit argument, že prostě do mé osobní schránky umístěné uvnitř nic nepřišlo. Může mi věřit a nemusí... bohužel, nejsou to silné náboje, nicméně původní příkaz byl na 600,- Kč a tím, že jsem tu zásilku nezastihl, tak jsem ani nemohl zkusit Helmuta. Nyní je to 1800,- a bohužel SO má navrch  >:(
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Je docela neobvyklé, že by výzvu k uhrazení určené částky (též "sprdelní výzvu" nebo "odpustek", určitě ale ne "původní příkaz") poslal úřad v režimu pozn.1 (po uplynutí lhůty k vyzvednutí vrátit odesílateli). Navíc 15 dnů? I to je podezřelé. To by za nahlédnutí do spisu stálo.

Nadhodit argument je k ničemu. Buď podáte včas odpor a zvýšíte tak sázku o 1000 Kč a nebo odpor nepodáte. Jiné možnosti v podstatě neexistují.

Ale jestli půjdete na úřad s fotkou vchodových dveří a schránky nadhodit argument, že jste zásilku nezastihl a tak jste nemohl zkusit Helmuta, moc prosím o video (nebo alespoň audio) záznam.
IP zaznamenána

Woohpex

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

Tak dnes jsem se stavil k SO, bohužel, schránka je moc nezajímala, to si mám řešit s poštou. Ve spisu vše sedělo jak mělo, akorát u fota jsem se na chvíli zaradoval, jelikož v radarovém svazku bylo i jiné vozidle, krom toho mého. Bohužel, radar je nastavený pouze na příjezd, takže i dle návodu se bere pouze auto které je čumákem k radaru. Těžko to na něčem shodit....

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Prostudujte v návodu část, která se věnuje reflexi.
IP zaznamenána

Woohpex

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

Kouknul jsme na kapitolu 3.2 v Návodu k obsluze a nesedí mi to ani na jednu možnou reflexi   :(, koukal jsem i na vyhodnocení záznamu (verze pro úředníky) a tam argumentují, pokud jsou na snímku 2 protijedoucí vozidla, bere se to, které ukazuje šipka. Jestli v tom vidíte nějakou reflexi, tak klidně sem s ní.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Zaměřte se zejména na dvojitou reflexi. Hint: mezi změřením a vyfocením uběhne nějaký nenulový čas.
IP zaznamenána

Woohpex

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

To mě také zprvu napadlo, bohužel je v návodu to slovo VELKOPLOŠNÉ. To ani jedno vozidlo bohužel není, čímž by nejspíš úředník argumentoval. Ještě mě napadlo, při pročítání Návodu k obsluze, že na fotce není změřená délka mého vozidla? Nedalo by se to rozbít na tomto?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

SO pochopitelně každý argument označí za chybný, od toho jsou pak opravné prostředky.

Hoďte sem spis, třeba nás napadne něco dalšího.
IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil

Dvojitá reflexe mohla v tomto případě úplně s klidem nastat. Vozidlo (překážka), které v tomto případě způsobilo dvojitou reflexi by se nacházelo za bílou dodávkou - nechť správní orgán nade vší pochybnost prokáže, že tam nebylo. I když je to stacionár, dá se fabulovat i s nastavenou citlivostí. Pro případ, kdy ptačí budka přímo sousedí s měřeným pruhem měli použít 20 m. Zjevně to ale nefungovalo dobře...
IP zaznamenána