30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jízda na červenou - asi zhulený orgán  (Přečteno 7687 krát)

MartineCZECH

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Jízda na červenou - asi zhulený orgán
« kdy: 06 Ledna 2021, 12:29:14 »

Ahoj, mám tu otázku. Řeším tu projetí na červenou s autem, které nebylo moje. Přišel odpustek, nahlásil jsem, že mám dotčené vozidlo v zápůjčce a v pondělí dorazila výzva k podání vysvětlení. Ale v dopise bylo jiné jméno a očividně se nejedná ani o překlep. Stačí si trochu zaignorovat? Co může následovat? Diky
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 396
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - asi zhulený orgán
« Odpověď #1 kdy: 06 Ledna 2021, 12:42:32 »

Odpustek přišel Vám,  i když nejste provozovatel?
IP zaznamenána

MartineCZECH

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - asi zhulený orgán
« Odpověď #2 kdy: 06 Ledna 2021, 14:34:02 »

Odpustek přišel poštou provozovateli ve společné domácnosti, mě už do DS
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 949
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - asi zhulený orgán
« Odpověď #3 kdy: 06 Ledna 2021, 16:53:07 »

Nešlo by celou věc popsat trochu konkrétněji? Vám je to jasné, ale nezúčastněný člověk ve Vašem popisu tápe (tedy minimálně já).
IP zaznamenána

MartineCZECH

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - asi zhulený orgán
« Odpověď #4 kdy: 06 Ledna 2021, 17:10:54 »

Pardon, zase jsem jen četl a nepřispíval.
Zkusím to znovu.
1) Jízda na červenou
2) Výzva provozovateli poštou
3) Provozovatel udal, kdo měl auto půjčené (nikoliv, kdo řídil)

Další postup jsem měl naplánováno pár obstrukcí a pak se vymluvit na modré majáky.
Ale v podání vysvětlení do DS mi přišel papír s jiným jménem v adrese a očividně se nejedná o překlep. Trvalé bydliště mám na úřadě, takže nemůžu vědět, kdo další tam bydlí.
Jaký by byl nejlepší další postup? A co se stane, když to budu ignorovat?
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - asi zhulený orgán
« Odpověď #5 kdy: 06 Ledna 2021, 17:52:22 »

Kde se událost stala? Nejlepší bude nahrát anonymizovanou verzi výzvy - zjištění jestli je to sprdelizovatelné je v tomto případě stěžejní.

Adresovanou osobu vůbec neznáte v případu nijak nefiguruje?
IP zaznamenána

MartineCZECH

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - asi zhulený orgán
« Odpověď #6 kdy: 06 Ledna 2021, 19:23:27 »

Adresovaná osoba nejspíš neexistuje, jen má stejnou adresu a datum narození jako já a omylem jí přišla pošta do mojí DS
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 303
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - asi zhulený orgán
« Odpověď #7 kdy: 06 Ledna 2021, 20:44:11 »

S dovolením příběh zrekapituluju, opravte mě, mám-li něco špatně.

1) někdo s autem, které MartineCZECH má zapůjčené, projel na červenou, křižovatkou, kde průjezdy hlídá automat
2) přišel standardní odpustek provozovateli (procesně správně, tj. tomu, kdo je jako provozovatel vedený v registru, na správnou adresu, poštou)
3) někdo napsal úřadu, že MartineCZECH má auto půjčené (z vašeho popisu není jasné, zda to byl provozovatel či vy, v prvním postu píšete "nahlásil jsem", později "provozovatel udal", taky nevím, zda tohle šlo poštou či z vaší DS)
4) do vaší DS přišla výzva k podání vysvětlení (týkající se stejného auta, stejného místa a času, jako v odpustku), ale podle textu je adresovaná úplně jiné osobě se stejným datem narození a s bydlištěm na úřadě

Tedy víceméně normální a ze strany úřadu zatím i formálně správný postup, až na špatné jméno ve výzvě k podání vysvětlení, což bude asi nezvládnutá práce s Ctrl-C + Ctrl-V.

Nevím, zda to je nejlepší postup, ale dalo by se zkusit následující.

1) výzvu ignorovat, není pro vás
2) úřad chvíli počká a pak zahájí s provozovatelem sprdelní řízení
3) provozovatel se bude bránit tím, že SO rezignoval na provedení nezbytných kroků - měl pravděpodobného řidiče, ale neobtěžoval se ho ani obvinit, ani vyzvat k vysvětlení, ani nic jiného

Velmi pravděpodobně to nebude bez boje, SO1 stejně rozhodne vinen, lámat chleba se bude v odvolání. Ale šance je slušná, rozhodně lepší než váš plán B, tedy přiznat řízení a pak zkoušet nějakou krajní nouzi s děláním místa sanitce - jde o přestupek poměrně štědře bodovaný a navíc tzv. sledovaný (tj. recidiva znamená automatický zákaz, bez ohledu na body).
IP zaznamenána

MartineCZECH

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - asi zhulený orgán
« Odpověď #8 kdy: 06 Ledna 2021, 21:16:57 »

Chápeš to správně. Samozřejmě jsem se pokusil si nechat prostor tím, že jsme nenahlásil řidiče, ale toho, kdo měl auto zapůjčené a smlouva (včetně toho, že můžu půjčovat auto dál) se dá dodělat zpětně v případě potřeby. Taky tomu mělo predchazet nahlidnuti do spisu a tak. Bodů mam málo, trochu mě tam štve ta sledovanost, ale tak to nějak přežiju.
Takže si vl klidu počkám, až se znovu obrátí na provozovatele a zatím to tu proběhnu, co jim provozovatel má odpovědět. Díky za tipy

EDIT: ad 4) má shodou okolností bydliště na tom samém úřadě jako já
« Poslední změna: 06 Ledna 2021, 21:19:10 od MartineCZECH »
IP zaznamenána