30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Promlčecí doba po řízení u NSS - opakované doručení  (Přečteno 9382 krát)

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Promlčecí doba po řízení u NSS - opakované doručení
« Odpověď #15 kdy: 03 Ledna 2021, 13:01:00 »

No vida, že to jde i slušně  ;)

Datum je možná špatně, ale to není můj problém. SO2 by to asi těžko vysvětloval při další žalobě, pro kterou mi teď fakticky běží nová lhůta. Složky bych taky rád, bohužel na to není čas, vedu také nějaký život a chodím do práce.

No první kolo jsem vyhrál, nemůžu za to, že KS nerespektuje zákon, jak konstatoval NSS.

Exekuce byla vždy zastavena postupem, který jste popsal. Navíc SO1 předal exekuci soudnímu exekutorovi, což je protizákonné, tak zaplatil ještě náklady exekuce  :)

Podám tedy nyní podnět k přezkumnému řízení a věřím, že to SO2 sám zruší.

Ke kauzám, ke kterým ty podklady mám se tedy pokusím něco nahrát. V připadě, že ale SO nic neposlal a odmítá poslat dle 106ky, to nepůjde je mi líto.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Promlčecí doba po řízení u NSS - opakované doručení
« Odpověď #16 kdy: 03 Ledna 2021, 13:47:28 »

Ke kauzám, ke kterým ty podklady mám se tedy pokusím něco nahrát.
Těšíme se. Např. i na to zastavení exekuce v diskutovaném případě a to, jak SO platil její náklady.

V připadě, že ale SO nic neposlal a odmítá poslat dle 106ky, to nepůjde je mi líto.
Chápu-li správně, tvrdíte, že problém není ani tak v tom, že by vám SO nic neposlaly, ale že to vyhazujete, protože hodit to někam do krabice či z DS stáhnout je neslučitelné s vaší prací a životem ...

Jak máte výše, 106ka není jedinou (a ani preferovanou) možností, jak získat informace o vlastních případech. Můžete nahlédnout do spisu, osobně či s pomocí zdejších dobrovolníků (tedy těch, které jste ještě neznechutil tím, že pro vás něco dělají, zatímco vy vedete ten svůj život, a pak vám ani nestojí za odpověď na zprávy). Můžete si vyžádat informace podle § 36(2) SprŘ. Můžete poslat i neformální žádost o doručení stejnopisu rozhodnutí do DS.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Promlčecí doba po řízení u NSS - opakované doručení
« Odpověď #17 kdy: 03 Ledna 2021, 13:57:43 »

Navíc SO1 předal exekuci soudnímu exekutorovi, což je protizákonné, tak zaplatil ještě náklady exekuce  :)

Mohl bych Vás poprosit o zveřejnění onoho rozhodnutí/usnesení/nebo_co_to_bylo, kterým je konstatována protiprávnost užití soudního exekutora ze strany SO a na základě kterého měl SO platit náklady exekuce (v anonymizované podobě)? Měl bych pro to využití a určitě nejen já.

Citace
Podám tedy nyní podnět k přezkumnému řízení a věřím, že to SO2 sám zruší.

Pokud to vypadá předem vyhraně (což z doručení rozhodnutí SO2 až po promlčení vypadá), preferoval bych na Vašem místě správní žalobu. Byly by škoda nevyužít možnosti dále navýšit náklady, které vzniknou úřednímu parazitovi.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Promlčecí doba po řízení u NSS - opakované doručení
« Odpověď #18 kdy: 04 Ledna 2021, 18:00:28 »

hh: Ale prosím tady to máte. Stačí to takto? Cheb pak podal návrh ještě v obdobné věci pro 2tis Kč a opět zastaveno a další náklady pro něj. Tak se zachází se státní kasou  >:(

hh: Chápete to naprosto správně, nedělal bych pak nic jiného, než skladoval a hrabal se v papírech. Návštěva úřadu bohužel nepřipadá v úvahu z důvodu neochoty investovat tolik času a peněz. Děkuji za pochopení. Žádného nahlížeče taky asi v době hoaxu-19 neukecám, aby nahodil náhubek a šel si stoupnout do fronty. Jak jsem již napsal, průběžně se pokusím dohledat vše co půjde, abych doplnil ten můj hnůj.

Číkus: Nad tím samozřejmě také uvažuji z důvodu paušální částky za právní úkon pro podatele.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Promlčecí doba po řízení u NSS - opakované doručení
« Odpověď #19 kdy: 04 Ledna 2021, 18:10:51 »

Tady je to druhé usnesení o povinnosti "oprávněného" nahradit náklady exekuce. Akorát nevím, proč jsem tentokrát nedostal svých 300,- za úkony jako minule  :( Žádal jsem 4500,-
Myslel jsem, že tato věc je celkem známá. Státní orgán nesmí předat exekuci soudnímu exekutorovi, pokud je sám dostatečně právně způsobilý pohledávku vymoci sám. Jednoduše řečeno, je povinen si to vymoci sám za paušální částku 500,- srážkou ze mzdy nebo účtu, popřípadě věc předat celnímu úřadu, který také účtuje paušálně 500,- a nikoliv 7tis jako exekutor.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Promlčecí doba po řízení u NSS - opakované doručení
« Odpověď #20 kdy: 04 Ledna 2021, 18:43:10 »

K té nezákonné exekuci bych asi ještě pro inspiraci uvedl: 8 As 143/2014 - 50
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Promlčecí doba po řízení u NSS - opakované doručení
« Odpověď #21 kdy: 05 Ledna 2021, 17:34:33 »

Nedostatečně anonymizujete, pane P.Č. ze západní výspy Čech.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Promlčecí doba po řízení u NSS - opakované doručení
« Odpověď #22 kdy: 05 Ledna 2021, 17:39:03 »

Nedostatečně anonymizujete, pane P.Č. ze západní výspy Čech.

Aha a kde?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Promlčecí doba po řízení u NSS - opakované doručení
« Odpověď #23 kdy: 05 Ledna 2021, 19:00:23 »

hh: Ale prosím tady to máte. Stačí to takto? Cheb pak podal návrh ještě v obdobné věci pro 2tis Kč a opět zastaveno a další náklady pro něj. Tak se zachází se státní kasou  >:(
Lepší než drátem do oka. První případ nevíme, o co šlo, je tam jen začátek odůvodnění, takže co vedlo k zastavení exekuce není zřejmé. V druhém případu do toho hodil vidle sám oprávněný - a co ho k tomu vedlo nevidíme.

Pokud jde o způsob vymáhání, kdy SO má formálně na výběr mezi daňovou exekucí a exekucí (bez přívlastku, tj. prováděnou soudním exekutorem), ale exekutora by měl volit jen od určité částky či v případě objektivních komplikací, tak k tomu relevantní judikatura i nějaké postřehy už tuším fórem prošly, mělo by být dohledatelné.

hh: Chápete to naprosto správně, nedělal bych pak nic jiného, než skladoval a hrabal se v papírech. Návštěva úřadu bohužel nepřipadá v úvahu z důvodu neochoty investovat tolik času a peněz. Děkuji za pochopení. Žádného nahlížeče taky asi v době hoaxu-19 neukecám, aby nahodil náhubek a šel si stoupnout do fronty. Jak jsem již napsal, průběžně se pokusím dohledat vše co půjde, abych doplnil ten můj hnůj.
Házet příchozí věci na hromadu (ty elektronické na elektronickou hromadu) má proti variantě, že jdou rovnou do kotle, nulovou režii. Třídit je na vstupu podle případů (což je výrazně efektivnější, než pak zkoušet prohrabat jednu obří hromadu) má režii zcela zanedbatelnou - rozhodně zabere míň času mít v těch papírech relativní pořádek, než pak něco mámit opakovaně z úřadu, muset chodit nahlížet kvůli lejstru, které se ztratilo.

Je to jen dobře míněná rada, zvládáte-li své případy vyřizovat bez vedení dokumentace, nic proti. Principem tohoto fóra je ale dávat zpětnou vazbu, tedy pokud vám fórum nestojí za tu trochu času s dohledáním a ukázáním výsledků minulých případů, je dost pravděpodobné, že ti, kdo by měli co říct, to budou vidět podobně s časem investovaným do vašich kauz aktuálních ...

Číkus: Nad tím samozřejmě také uvažuji z důvodu paušální částky za právní úkon pro podatele.
Ve správním soudnictví nákladový paušál pro neadvokáty nefunguje, jen skutečně prokázané náklady. Chcete-li, aby to měl žalovaný dražší, musíte mít advokáta (ať už to bude skutečně řešit, nebo jen dělat pošťáka).
« Poslední změna: 05 Ledna 2021, 19:02:08 od hh »
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Promlčecí doba po řízení u NSS - opakované doručení
« Odpověď #24 kdy: 05 Ledna 2021, 19:28:11 »

Dobře tak to tedy nahraju celé, když je to přád málo. Myslím, že nejvýstižnější je zmiňovaný rozsudek  8 As 143/2014 - 50
Ano, pokud by se jednalo o vysokou částku, pak může pověřit i exekutora.

V druhé věci samozřejmě nehodil vidle sám oprávněný, ale bylo to na můj návrh, s čímž pak už oprávněný raději souhlasil.

Souhlasím s Vámi a pokusím se polepšit. Každopádně Vám díky za upřesnění této věci.
« Poslední změna: 05 Ledna 2021, 19:31:12 od frajtag »
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Promlčecí doba po řízení u NSS - opakované doručení
« Odpověď #25 kdy: 14 Března 2021, 15:42:58 »

Jen k aktualizaci případu, krajský soud sám vyzval SO2 k opravení chybného data v rozhodnutí zasláním opravného rozhodnutí.
Zároveň vyzval SO2 k uspokojení účastníka přezkumným řízením u Ministerstva dopravy.
Poté oznámil účastníkům, že není důvodu čekat déle na přezkumné řízení a vyzval žalobce k doplnění žaloby a zaplacení soudního poplatku.
IP zaznamenána