30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva - §125c  (Přečteno 9364 krát)

SP

• Zobrazit profil
Re:Výzva - §125c
« Odpověď #30 kdy: 16 Prosince 2020, 11:39:44 »

Zdravím,
věděl by někdo, jak argumentovat do odvolání proti zamítnutí zaslání spisu?
V té žádosti, jsem poukazoval na rozsudek 5As 3/2006-70, ale když jsem si ho pořádně přečetl, tak pokud jsem to dobře pochopil, tak pokud mám právo nahlížet do spisu (jsem účastníkem řízení), už mi nemusí vyhovět s žádostí podle zákona 106/199 Sb viz citace z rozsudku 5As 3/2006-70:
Citace
Jelikož stěžovatel nebyl účastníkem předmětných stavebních řízení (ani jinou osobou, které náleží právo na nahlížení do spisu
podle ustanovení § 38 s. ř.) a požadoval určité informace ze správních spisů podle zákona o svobodném
přístupu k informacím, měl se správní orgán jeho žádostí o kopie stavebních povolení a ohlášení
zabývat postupem podle zákona o svobodném přístupu k informacím, nikoliv mu právo na informace
odepřít na základě toho, že jeho žádost subsumoval pod právo nahlížet do spisu, které mu v daném
případě nenáleželo.
« Poslední změna: 16 Prosince 2020, 15:09:44 od SP »
IP zaznamenána

IZS

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: 16 Prosince 2020, 13:42:34 »

A žádost byla dle InfZ?
IP zaznamenána

Panek

• Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 16 Prosince 2020, 13:43:24 »

O spis se nežádá podle zákona č. 106/1999 Sb. Ten slouží úplně k něčemu jinému. Pokud chcete zaslat spis, protože jste podezřelý z přestuku, tak žádáte podle PřeZ jako účastník řízení.
IP zaznamenána

IZS

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 16 Prosince 2020, 13:50:39 »

tak žádáte podle PřeZ jako účastník řízení.

Vážně..? Není to náhodou podle správního řádu?
IP zaznamenána

SP

• Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: 16 Prosince 2020, 14:56:36 »

Citace
A žádost byla dle InfZ?
ano, viz obrázek ANON_IMG_25.jpg na předešlé stránce.
IP zaznamenána

IZS

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #35 kdy: 17 Prosince 2020, 13:13:28 »

No tak záleží, co bylo dřív, jestli sprdel nebo infožadost. Pokud infožadost, tak vám to asi měli poskytnout (s oprávněným zájmem by to podle mě šlo ale přes SprŘ *edit, autocorrect), pokud ne, tak jste měl žádat podle SprŘ. Takže potenciál v tom vidím spíš vysírací.
« Poslední změna: 17 Prosince 2020, 15:12:38 od IZS »
IP zaznamenána

SP

• Zobrazit profil
« Odpověď #36 kdy: 17 Prosince 2020, 16:04:29 »

Kód: [Vybrat]
co bylo dřív, jestli sprdel nebo infožadostŽádost podána až po sprdeli, takže pošlu ještě jednu podle SprŘ, aby mi tam nezaháleli. Díky.
Nic jiného než vysírání už mi nezbývá, snažím si z toho udělat jakýsi druh zábavy, abych se z toho nezbláznil (zdejší fórum mi v tom dost pomáha, díky všem). Škoda, že v tom člověk má tolik prachů  :o.
IP zaznamenána

SP

• Zobrazit profil
« Odpověď #37 kdy: 02 Ledna 2021, 18:38:29 »

Z VelMezu mi zaslali rozhodnutí.
Budu se odvolávat, tak kdyby měl někdo jakýkoliv podnět, budu rád.

SP
IP zaznamenána

OldSoldier

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #38 kdy: 15 Února 2021, 15:30:41 »

S VelMezem se kočkuji (credit to Cikus) uz rok a pul - aktualne visí na soudu žaloba, takže nic převratného zatím nemám, protože všechny mé argumenty na kraji smetli ze stolu. 

Tohle by mohl být dobrý zdroj pro další studium.
IP zaznamenána

J0HN3C

• Zobrazit profil
« Odpověď #39 kdy: 16 Července 2021, 16:10:54 »

Nějaký update pane SP?
IP zaznamenána

SP

• Zobrazit profil
« Odpověď #40 kdy: 19 Července 2021, 10:10:14 »

Nějaký update pane SP?
Co se týče Velkého Meziříčí, tak tam se nic neděje. Na konci roku 2020 jsem podal odvolání na kraj proti rozhodnutí, kde jsem byl uznán vinným. Z kraje jsem dosud neobdržel žádnou odpověď.

Ale ve Znojmě, tak tam to jede na plné obrátky, tam sloučili asi 10 deliktů do jednoho.
Zde jsem byl uznán vinným, po odvolání ke kraji, to akorát potvrdili. Takže pokutu jsem byl nucen zaplatit. Minulí týden jsem podal správní žalobu proti verdiktu. Chtěl bych to dotáhnout někam výš, protože mě to štve z principu, ale nevím jestli to vydržím psychicky, protože to není zrovna levné a ve spravedlnost a zdraví rozum u státních orgánů už moc nevěřím.
Ve Znojmě mám ještě sloučené 3 delikty, kde jsem byl uznán, taky vinným a ani je nezajímaly liberační důvody, kdy jsem měl v době spáchání 2 deliktů zažádáno o změnu vlastníka v registru. Teď to čeká na kraji.

Židlochovice, tam je to taky na kraji.
Jedině v Břeclavi je svět ještě v pořádku, tam uznali liberační důvody a zastavili řízení.

Dále je podána stížnost k ÚOOÚ na magistrát Brno, jako že mě tam vedou neoprávněně s ohledem na GDPR, ale to vidím dost bledě, dávají si s tím dost na čas.

IP zaznamenána