30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva - §125c  (Přečteno 27219 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - §125c
« Odpověď #30 kdy: 16 Prosince 2020, 13:42:34 »

A žádost byla dle InfZ?
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - §125c
« Odpověď #31 kdy: 16 Prosince 2020, 13:43:24 »

O spis se nežádá podle zákona č. 106/1999 Sb. Ten slouží úplně k něčemu jinému. Pokud chcete zaslat spis, protože jste podezřelý z přestuku, tak žádáte podle PřeZ jako účastník řízení.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - §125c
« Odpověď #32 kdy: 16 Prosince 2020, 13:50:39 »



tak žádáte podle PřeZ jako účastník řízení.

Vážně..? Není to náhodou podle správního řádu?
IP zaznamenána

SP

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - §125c
« Odpověď #33 kdy: 16 Prosince 2020, 14:56:36 »

Citace
A žádost byla dle InfZ?
ano, viz obrázek ANON_IMG_25.jpg na předešlé stránce.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - §125c
« Odpověď #34 kdy: 17 Prosince 2020, 13:13:28 »

No tak záleží, co bylo dřív, jestli sprdel nebo infožadost. Pokud infožadost, tak vám to asi měli poskytnout (s oprávněným zájmem by to podle mě šlo ale přes SprŘ *edit, autocorrect), pokud ne, tak jste měl žádat podle SprŘ. Takže potenciál v tom vidím spíš vysírací.
« Poslední změna: 17 Prosince 2020, 15:12:38 od IZS »
IP zaznamenána

SP

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - §125c
« Odpověď #35 kdy: 17 Prosince 2020, 16:04:29 »

Kód: [Vybrat]
co bylo dřív, jestli sprdel nebo infožadostŽádost podána až po sprdeli, takže pošlu ještě jednu podle SprŘ, aby mi tam nezaháleli. Díky.
Nic jiného než vysírání už mi nezbývá, snažím si z toho udělat jakýsi druh zábavy, abych se z toho nezbláznil (zdejší fórum mi v tom dost pomáha, díky všem). Škoda, že v tom člověk má tolik prachů  :o.
IP zaznamenána

SP

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - §125c
« Odpověď #36 kdy: 02 Ledna 2021, 18:38:29 »

Z VelMezu mi zaslali rozhodnutí.
Budu se odvolávat, tak kdyby měl někdo jakýkoliv podnět, budu rád.

SP
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - §125c
« Odpověď #37 kdy: 15 Února 2021, 15:30:41 »

S VelMezem se kočkuji (credit to Cikus) uz rok a pul - aktualne visí na soudu žaloba, takže nic převratného zatím nemám, protože všechny mé argumenty na kraji smetli ze stolu. 

Tohle by mohl být dobrý zdroj pro další studium.
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - §125c
« Odpověď #38 kdy: 16 Července 2021, 16:10:54 »

Nějaký update pane SP?
IP zaznamenána

SP

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - §125c
« Odpověď #39 kdy: 19 Července 2021, 10:10:14 »

Nějaký update pane SP?
Co se týče Velkého Meziříčí, tak tam se nic neděje. Na konci roku 2020 jsem podal odvolání na kraj proti rozhodnutí, kde jsem byl uznán vinným. Z kraje jsem dosud neobdržel žádnou odpověď.

Ale ve Znojmě, tak tam to jede na plné obrátky, tam sloučili asi 10 deliktů do jednoho.
Zde jsem byl uznán vinným, po odvolání ke kraji, to akorát potvrdili. Takže pokutu jsem byl nucen zaplatit. Minulí týden jsem podal správní žalobu proti verdiktu. Chtěl bych to dotáhnout někam výš, protože mě to štve z principu, ale nevím jestli to vydržím psychicky, protože to není zrovna levné a ve spravedlnost a zdraví rozum u státních orgánů už moc nevěřím.
Ve Znojmě mám ještě sloučené 3 delikty, kde jsem byl uznán, taky vinným a ani je nezajímaly liberační důvody, kdy jsem měl v době spáchání 2 deliktů zažádáno o změnu vlastníka v registru. Teď to čeká na kraji.

Židlochovice, tam je to taky na kraji.
Jedině v Břeclavi je svět ještě v pořádku, tam uznali liberační důvody a zastavili řízení.

Dále je podána stížnost k ÚOOÚ na magistrát Brno, jako že mě tam vedou neoprávněně s ohledem na GDPR, ale to vidím dost bledě, dávají si s tím dost na čas.

 
IP zaznamenána

SP

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - §125c
« Odpověď #40 kdy: 26 Června 2023, 16:13:46 »

Zdravím,
po dlouhé době se s vámi chci podělit o aktuální informace. Pokud si někdo myslel, že jsem to už zabalil, tak se šeredně mýlil  ;).

Shrnu co se tedy dělo:
Jen tak na okraj správní žaloba na Jihomoravský kraj stále leží u soudu a nic se neděje. Už to budou skoro dva roky.

Ve Znojmě jsem musel zaplatit veškeré pokuty co mi přišly, vždy jsem se odvolal a kraj jen potvrzoval rozsudky ze Znojma.

V únoru 2022 jsem podal žalobu na určení vlastníka vozidla a na konci června už jsem měl rozsudek, že nejsem vlastníkem. Stálo mě to ale 2000,-. Naštěstí to bylo v době COVIDu, takže jsem do Znojma ani nemusel jet. (Musím se pochlubit, že žalobu jsem psal sám, takže kdyby chtěl někdo nějaký pajc, tak můžu poskytnout. Nebyla úplně bez chyby, ale chybami se člověk účí  :) )

Následně jsem zaslal do Znojma, žádost o obnovu řízení i s rozsudkem, kterou Znojmo zamítlo, s tím, že je nějaký rozsudek vůbec nezajímá a že je zajímá jen to, co je v registru. Takže žádost zamítli a kraj to opět potvrdil.

Zaslal jsem tedy žádost o výmaz osobních údajů z registru vozidel Magistrátu města Brna s přiloženým rozsudkem, následně jsem musel doložit i nabytí právní moci.
Musel jsem se dostavit osobně a tam to bylo docela zajímavé. Vedoucí odboru mi sdělil, že oni moje údaje nemůžou vymazat, ale musí je přepsat na nového majitele, ale že to nemůžou provést zpětně a že tam napíšou datum ke dni podání žádosti (02/2023) s poznámkou, že auto má nového majitele od roku 2020.  Takže pan nový majitel se stal oficiálním majitelem až 2,5 roku po jeho  koupi, přitom auto už fyzicky neexistuje asi 2 roky.

S tímto jsem tedy zaslal, znovu žádost o obnovu řízení do Znojma, kterou znovu zamítli, s tím že jsem stále ke dni spáchání přestupků veden jako majitel vozidla, kraj opět v roli potvrzovače.

Samozřejmě jsem také zasílal stížnosti Úřadu pro ochranu osobních údajů, také jsem psal na úřad Ombudsmana, ale ani jeden z těchto institutů mi nedokázal nějak hmatatelně pomoci.

Nakonec jsem tedy poslal žádost o vymazání osobních údajů z registru vozidel přímo na Ministerstvo dopravy, které je jeho správce. A také jsem tam vylíčil jak MMB trvá na tom, že v registru nelze zapisovat změny zpětně. 
Následně mi Ministersvo zaslalo oznámení, že žádost postupuje MMB a že mé údaje budou vymazány ke dni prodeje vozidla.

Dnes mi tedy přišlo sdělení, že opravdu vymazali mé údaje z registru vozidel zpětně až ke dni prodeje. Uf.

Tak to je zatím jediná pozitivní zpráva na tomhle případu.




IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 146
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - §125c
« Odpověď #41 kdy: 27 Června 2023, 23:16:41 »

Dobré.
Teď ještě obnovit řízení a dostat zpět pokutu?
IP zaznamenána

SP

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - §125c
« Odpověď #42 kdy: 28 Června 2023, 10:11:41 »

Dobré.
Teď ještě obnovit řízení a dostat zpět pokutu?

Jo pracuju na tom. Ale uvidíme co si zase páni úředníci vymyslí, aby nemuseli vracet peníze. Všiml jsem si, že v tomto ohledu jsou velice kreativní a proaktivní.
Ale že tím porušují zákon na ochranu osobních údajů, který jim ukládá, aby chybné úřední záznamy sami aktivně opravovali či mazali, to se jim náramně nehodí.
Žádal jsem několikrát o obnovu řízení a vždy jsem poukazoval na tento zákon, ale v zamítavém stanovisku, se o ochraně osobních údajů nikdo ani nezmínil. To znamená, že oni vědí, že je to problém, ale nevědí co s tím mají dělat, tak raději dělají, že to neexistuje.
Nakonec to ve Znojmě vyřešili tak, že moje žádosti o obnovu řízení předali hned na kraj, který to zase zamítl, ale odvolání se už podává na ministerstvo. A na ministerstvu už to leží měsíc a půl, ale zatím z nich nic nevypadlo.
IP zaznamenána

SP

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - §125c
« Odpověď #43 kdy: 26 Ledna 2024, 09:08:18 »

Zdravím,
zdravím včera mi přišel po dvou letech zamítavý rozsudek od krajského soudu (viz příloha).
Nejvíc mě pobavilo, že pan soudce se v rozsudku ohání "logikou věci", přitom jsem byl uznán vinným za něco, co logicky nelze provést (měl bych bránit majiteli auta v jízdě).
Teď jen bojuji s tím, jestli se mám na to vykašlat nebo jít dál. Už to leze do peněz a úřady očividně počítají s tím, že to každý hodí za hlavu. To mě na tom štve úplně nejvíc. Odvolací orgán samozřejmě jen potvrdí správný postup ouřadů.
Že já, jako nemajitel nemám jakoukoliv možnost bránit někomu v jízdě všichni berou jako normální "logickou" věc.
Pokud by se zde našel právník, který by zhotovil kasační stížnost, tak ouřednický poplatek zaplatím já.
Nebo pokud by mě někdo chtěl podpořit i finančně v boji proti státní zlovůli budu vděčen za cokoli.

IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 598
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - §125c
« Odpověď #44 kdy: 26 Ledna 2024, 23:11:59 »

Prošel jsem to jen letmo. Jeví se mi to jako skvělá práce nezávislého soudu. Osoba, která neporušila žádné ustanovení, je vinna, protože neprovedla, co provést nemůže, zatímco osoba, která porušila, co šlo, je nevinná.
Šel bych do opravného prostředku, ale musel by to někdo dobře naformulovat.
IP zaznamenána