30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: O2 - upravili chovani meho PC  (Přečteno 4471 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:O2 - upravili chovani meho PC
« Odpověď #15 kdy: 27 Listopadu 2020, 15:38:20 »

Řeknu to znova. Oni se vám do PC nedostali, i kdyby chtěli :D Do samotného přenosu mezi serverem a vámi vůbec nevidí (pokud je užito HTTPS). Ovšem i HTTPS připojení může být "routnuto" jinam. Ještě dřív, než je vůbec navázáno. A to je přesně to, co dělají. Jak jsem již psal -  to, že si váš prohlížeč dynamicky cachuje ikonky webů (a i názvy) není jejich problém, vina a jsem přesvědčen, že ani záměr.

Chápu, že vás O2 sere, i když mě překvapuje, že vás překvapuje přístup obrovského korporátu.. Tam když se něco zesere, tak nemáte dovolání.
Vzpomínám, jak mi PPL drželo 3 měsíce někde v prdeli na skladě piano za 45 tisíc (předem uhrazeno), každý den hodinu telefonování a žádnej z korporátních úředníků mi nebyl schopen říct, kde to je a kdy to přijde...

Ale technologicky je to zcela OK a není to žádná sviňárna, ani podraz na vás. Buď vás můžou úplně vypnout (a jak psal Číkus, vy pravděpodobně budete plašit, volat jim, hledat chybu mezi routerem a PC) a nebo vám takhle sdělí, že technicky je to ok, ale prostě není zaplaceno.
Tohle mimochodem dělali i jiní operátoři, třeba u mobilních dat. Když jste je vyčerpal, vždy vás to přesměrovalo na jejich web, kde jste si mohl přikoupit datový balíček, nebo se na to vysrat.
« Poslední změna: 27 Listopadu 2020, 23:38:48 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:O2 - upravili chovani meho PC
« Odpověď #16 kdy: 27 Listopadu 2020, 16:26:32 »

Bude to nejspis tak, stranky ktere nemaji https proste presmeruje na sebe...

No já myslím, že na sebe přesměruje všechny požadavky i ty https a vrátí tu svojí stránku. Chrome pak nakešuje jejich ikonu k oblíbených položkám. Nicméně jakmile se Vám podaří vyřešit připojení (ať už u O2 nebo jinde) tak po kliknutí na ty položky se Vám tam vrátí zase obvyklé ikony.

Hlavně se do toho nešťourejte jinak si to rozese*ete ještě více.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:O2 - upravili chovani meho PC
« Odpověď #17 kdy: 27 Listopadu 2020, 16:51:37 »

No já myslím, že na sebe přesměruje všechny požadavky i ty https a vrátí tu svojí stránku.
Tohle nejde, https request nemůže ISP v postavení MITM transparetně přesměrovat, alespoň tedy ne proti standardně se chovajícímu prohlížeči a bez použití nějaké hacklé či spolupracující trusted CA (což sice není tak nedosažitelné, jak by se mohlo zdát, ale zcela jistě to nebude nikdo používat na upomínání dlužníků). U domén s aktivním HSTS pak nepomůže ani cinklá CA.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:O2 - upravili chovani meho PC
« Odpověď #18 kdy: 27 Listopadu 2020, 18:38:09 »

Je to tak, https vsechny chodi na http se nedostanu nijak. A takto to je cely patek a vsadim svoje boty ze i cely vikend. Jsem jen kousicek od toho se sebrat a podat TO, protoze ja nemuzu vedet jak to provedli, ja se muzu domnivat ze vzdalene upravili muj router a at nekdo prosetri jestli ano nebo ne. Nepodivam se ani na odkazy z google kdyz dam neco vyhledat a jsou na http. Minimalne doufam ze bych dostal nejake vysvetleni a ze se to nevysetri samo od stolu a bude se tomu muset venovat pomahac i nekdo od tech zmetku O2.

Neumim si ani predstavit mit na takovem pripojeni firmu a zamestnance, faktura 4 dny po splatnosti a ihned znefunkcnene pripojeni. Znefunkcnene nebo presmerovane, pro mne je to uplne jedno, nedostanu se tak kam potrebuju. Zato kdokoliv na tom pripojeni je vi ze eviduji neuhrazenou fakturu. Mazec. Nereknu druhy mesich, chapu, nemam vyhrady. Ale v podstate po zaslani upozorneni to zaroven znefunkcnit, to je docela dost hardcore.
IP zaznamenána

reseth

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:O2 - upravili chovani meho PC
« Odpověď #19 kdy: 27 Listopadu 2020, 19:01:57 »

Proč se to děje popsali kolegové. Bohužel, je i možné že to nezmizí hned, ale bude to mít prodlevu. Zálezí jak přesně to mají technicky zařízené (jestli podvrhují obsah, redirectují, unáší jen dns.) Chrome totiž neskutečně agresivně cachuje favicony a redirecty. Je potřeba vymazat cache. O2 jsem nikdy neměl, ale když něco vrtám a potřebuju se cachování chromu vyhnout otevřu si vývojářské nástroje (ctrl+shift+i, záložka network a tam je nahoře zátržítko "disable cache"). Já bych na vašem místě zkusil VPN v Opeře a pro jistotu DNS na 1.1.1.1 a 8.8.8.8.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:O2 - upravili chovani meho PC
« Odpověď #20 kdy: 27 Listopadu 2020, 19:24:16 »

Pro tuto chvili vyreseno, blokace byla odstranena a uz to jede, ikony az na vyjimky obnovene.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:O2 - upravili chovani meho PC
« Odpověď #21 kdy: 27 Listopadu 2020, 22:21:42 »

[...] A takto to je cely patek a vsadim svoje boty ze i cely vikend. Jsem jen kousicek od toho se sebrat a podat TO, protoze ja nemuzu vedet [...]
Nechci tu ani hájit O2, ani vám brát nadšení, ale ty emoce nějak nechápu. Především tedy nevím, co by na tom měli vyšetřovat kriminalisté, a o jaký by se mělo jednat TČ.

Chápu-li příběh správně, máte s O2 smlouvu, některá ze stran, dost možná obě, ji nějakým způsobem porušily. To není nic neobvyklého a rozhodně to není trestné. Máte-li pocit, že je omezení služby formou captive portálu neoprávněné (ať už z důvodu, že v prodlení nejste, nebo že podle smlouvy a VOP službu mohou omezit až při delším prodlení, nebo to smlouva neřeší a máte za to, že to je nepřiměřené), a že vám tím třeba způsobili mj. i nějakou újmu na pověsti či jiných osobnostních právech, můžete se těchto práv či nějakých náhrad domáhat (jakkoliv by bylo mnohem jednodušší konstruktivně vyřešit vzniklé nedorozumění). Především vás ale nikdo nenutí takové služby čerpat, zejména vyvolává-li ve vás jejich poskytovatel výše popsané emoce ...
« Poslední změna: 27 Listopadu 2020, 22:23:22 od hh »
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:O2 - upravili chovani meho PC
« Odpověď #22 kdy: 28 Listopadu 2020, 11:22:59 »

Samozrejme ze to je zcestne, uznavam to. Proste mne to vytocilo do maxima, je pravda ze to nemusim vyuzivat a mam k tomu silne nakroceno.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:O2 - upravili chovani meho PC
« Odpověď #23 kdy: 30 Listopadu 2020, 14:31:04 »

24 minut na jejich lince, chtel jsem kod pro odchod, picus ze musi zjistit proc se mne to deje, ze se odmlci. No nerekl ze na trvalo. Zatim hovor trva, nahrava se, v pripade ze se neozve do hodiny a spadne to, komu muzu poslat na O2 stiznost? Protoze toto chovani proste neni akceptovatelne. Pri zadosti o odchod aby prestali reagovat, to je nehorazna drzost.

Hele, na netu se dá najít, jak mají tvořené e-mailové adresy, úplně stejně to pak má i celé představenstvo a dozorčí rada. Pak mi stačilo napsat všeh asi 8mi lidem a najednou šlo všechno rychle, i bleskurychle odejít, když jsme se zeptal, jestli to chtějí promtně vyřešit nebo medializovat.
Já si už myslím, že tohle všechno nedělají schválně, ale mají v tom takový neskutečný bordel, že už prostě vůbec nevědí co kdo dělá.
Jinak jsme před měsícem řešil přenos čísla v rámci Vodafone, také děs a hrůza, ale není kam odejít...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:O2 - upravili chovani meho PC
« Odpověď #24 kdy: 30 Listopadu 2020, 17:07:58 »

No já myslím, že na sebe přesměruje všechny požadavky i ty https a vrátí tu svojí stránku. Chrome pak nakešuje jejich ikonu k oblíbených položkám.

Taky jsem o tom upozornění slyšel, ale co o tom vím tak to stránky neblokuje.. musí se buď na něco kliknout a nebo obnovit stránka (nevím přesně) a potom se ukáže ta správná stránka.
Asi to je nějak že z každého prohlížeče jednou za den musíte odkliknout tu hlášku (nevím jak přesně to je, ale nějak podobně).

Možná to není jen O2, ale O2 s nějakým nastavením prohlížeče.
IP zaznamenána