30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOSS] Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut; krev 0.44  (Přečteno 31041 krát)

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #45 kdy: 23 Listopadu 2020, 21:29:23 »

Takze radite preventivne podat stiznost a doufat, ze se to neobrati proti me? No nazdar.

To mi prijde jako hodne tenky led, ale uz jsme zjistili, ze se velmi casto chovam zbytecne poslusne =) .. kdybych aspon vedel, ze mi z krve nehrozi TC. Do psi riti.

Myslite, ze obrana proti pozdejsimu ,,rozpomenuti'' nestaci to, ze kdybi mi zbran skutecne nasli meli by mi ji jako podezrelemu v teto situaci zabavit a hned rozjet rizeni? Cisla a podobne si muzou kdykoli zjistitz CRZ, nemaji-li fotku (coz bych se divil, i u auta chteli vyfotit mou osobu) nemaji nic. Kecam?
« Poslední změna: 23 Listopadu 2020, 21:34:15 od blbec33 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #46 kdy: 23 Listopadu 2020, 21:34:27 »

Já bych radil se rozhodnout podle toho, co bude ve spisu.
IP zaznamenána

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #47 kdy: 23 Listopadu 2020, 21:36:02 »

Tak to je OK. Diky moc za vse.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #48 kdy: 23 Listopadu 2020, 23:35:51 »

...
Co zde sleduji, tak se spíše v těhle případech zdržovalo, pouze aby se člověk stihl zařídit, že nějakou dobu bude bez papíru.
Takže je spíš otázka na zakladatele kdy je pro něj výhodnější bejt bez papíru, jestli přes zimu, nebo přes léto.
...
jenže to dnes těžko předikovat
než to proběhne úředním kolečkem, mohou být autoškoly zase uzavřený....

čili bych držel lhůt kam to jde, obzvlášť když řidičák je v kapse
a ohledně ZP, předpokládám, že dokud se neprokáže, že řídil pod vlivem, tak se nedá prokázat, ani že nosil pod vlivem
takže lhůty jsou opět - zatím - na jeho straně
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #49 kdy: 24 Listopadu 2020, 02:36:53 »

než to proběhne úředním kolečkem, mohou být autoškoly zase uzavřený....

To je bohužel zase další svinstvo. Vzhledem ke covidu by bylo ideální aby zákaz končil někdy na začátku června. To už bude snad na covid dost teplo a autoškoly v provozu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #50 kdy: 24 Listopadu 2020, 23:39:05 »

Pokud přijdu o papíry tak raděj co nejrychleji - jestli to bude 6 měsíců - pokud rok, je mi to asi jedno. Přes léto využívám auto nejvíc.

Po půlce trestu můžete požádat o odpuštění zbytku a tak můžete mít řidičák v létě zpátky i s ročním zákazem.. navíc roční zákaz nedostanete (ale záleží kolik vyjde krev).

Myslite, ze obrana proti pozdejsimu ,,rozpomenuti'' nestaci to, ze kdybi mi zbran skutecne nasli meli by mi ji jako podezrelemu v teto situaci zabavit a hned rozjet rizeni? Cisla a podobne si muzou kdykoli zjistitz CRZ, nemaji-li fotku (coz bych se divil, i u auta chteli vyfotit mou osobu) nemaji nic. Kecam?

Nevím přesně jak má PČR v takové situaci postupovat, ale jestli použili jiný než oficiální postup tak je dobrá šance že ani oni do toho už šťourat nebudou.
Navíc jestli to bude jen v rovině tvrzení tak je asi v řízení šance dobrá.

čili bych držel lhůt kam to jde, obzvlášť když řidičák je v kapse

Jde o to jak bude vypadat krev a spis..
Ale jestli řidičák potřebuje na léto a ve spisu nic hratelného nebude tak asi je na stole varianta nezdržovat a třebas vzít příkaz a v půlce zákazu požádat o prominutí zbytku trestu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #51 kdy: 25 Listopadu 2020, 00:05:04 »

navíc roční zákaz nedostanete (ale záleží kolik vyjde krev).
Nerad bych maloval Jordánka na zeď, ale bude záležet, zda to posoudí jako § 125c(1)(b) nebo § 125c(1)(c).
IP zaznamenána

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #52 kdy: 25 Listopadu 2020, 02:02:18 »

Nevím přesně jak má PČR v takové situaci postupovat, ale jestli použili jiný než oficiální postup tak je dobrá šance že ani oni do toho už šťourat nebudou.
Navíc jestli to bude jen v rovině tvrzení tak je asi v řízení šance dobrá.

Jen FYI, muze  se hodit jinym. Dle tohoto postu by melo platit

Citace
§ 35 zákona č. 273/2008 Sb. o Policii ČR
Vydání a odebrání zbraně a prohlídka osoby
(1) Policista je oprávněn vyzvat osobu k vydání zbraně, hrozí-li nebezpečí, že jí bude neoprávněně užito k násilí nebo pohrůžce násilím. Po předchozí marné výzvě je policista oprávněn zbraň odebrat.
(2) Policista je oprávněn provést prohlídku osoby a odebrat jí zbraň, pokud

a) osobní svoboda osoby má být omezena,
b) proti ní směřuje zákrok, nebo
c) proti ní směřuje jiný úkon, hrozí nebezpečí, že osoba bude klást odpor, a je podezření, že má u sebe zbraň.

(3) O provedení prohlídky sepíše policista úřední záznam.
(4) Osobě, která zbraň vydala nebo jíž byla odebrána, vystaví policista bez zbytečného odkladu potvrzení o jejím odebrání.
(5) Policista vydanou nebo odebranou zbraň vrátí, jestliže pominul důvod pro její vydání nebo odebrání. Osoba je povinna vrácení zbraně potvrdit podpisem.

takze vzhledem k tomu, ze od bodu 3 nize neprobehlo vubec nic jsem trosku v tomhle ohledu klidnejsi. Pokud se to na to vztahuje...

A jeste jsem tam kdesi nasel hezkou moznost odpovedi na ,,mate u sebe zbran''. Da se beztrestne rict ,,nechci komentovat'' .. akorat asi je potreba to pouzit asi v danou dobu po nekolikate, aby to melo kyzeny ucinek neprovedeni osobni prohlidky.

EDIT, no teď sem zkoušel volat teda na magorát a tam mi řekli že nejdřív za týden dva mám zkusit zavolat jesli už jim to přišlo, že toho řeší mraky. Tak dva týdny nervů, už se těším. Už teď koukám zda nemám cukrovku atp (brní mě dost často ruce) nebo co. Takže zatím time out.
« Poslední změna: 25 Listopadu 2020, 10:37:30 od blbec33 »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #53 kdy: 25 Listopadu 2020, 10:32:52 »

takze vzhledem k tomu, ze od bodu 3 nize neprobehlo vubec nic jsem trosku v tomhle ohledu klidnejsi.

Úřední záznam můžou sepsat i dodatečně.. ale jestli jste nepodepisoval vrácení zbraně tak to je zajímavější.. tam by asi byla legrace když by se začalo řešit že tu zbraň chcete vrátit a kde teda je  :) :)
IP zaznamenána

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #54 kdy: 25 Listopadu 2020, 10:40:46 »

Ale nemám potvrzení o odebrání a tam bych se já asi moh bránit že žádná zbraň tím pádem nikde nebyla (musel bych teda ,,vsadit'' vše na to, že si jí nevyfotili) protože kdyby byla, byla by odebrána a já bych musel mít potvrzení o odebrání. No chuj s tym. Týden dva nic nevyřeším. Nejvíc mě sere, že mi nechcou říct kolik bylo v krvi. Co už. :-\
« Poslední změna: 25 Listopadu 2020, 10:44:09 od blbec33 »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #55 kdy: 25 Listopadu 2020, 11:35:10 »

Buďte v klidu. Jestli jde opravdu u zbytkový alkohol z minulého večera, pak je jasné, že nárůst o více jak 10%/5min dvakrát po sobě způsobilo něco jiného než Váš alkohol v krvi. Buď nějaká ústní voda, ostřikovače nebo třeba nějaká desinfekce proti covidu. Nevím čemu říkáte "dopoledne" , ale podle alkulačky a udávané konzumace byste měl mít po 10 hodině už pod 1 promili a tak věřím že v krvi bude něco okolo 0,5, ale rozhodně ne přes 1.0.
IP zaznamenána

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #56 kdy: 25 Listopadu 2020, 11:43:02 »

:D jo, popravdě zkoumám co to všecko může způsobit a narazil jsem na bezpříznakovou cukrovku. Sem tam mě brní ruce. Teď zvažuju, zda bych měl raděj cukrovku, nebo neměl řidičák :-D
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #57 kdy: 25 Listopadu 2020, 13:23:20 »

:D jo, popravdě zkoumám co to všecko může způsobit a narazil jsem na bezpříznakovou cukrovku. Sem tam mě brní ruce. Teď zvažuju, zda bych měl raděj cukrovku, nebo neměl řidičák :-D
Brnění rukou i jiných končetin může způsobovat x věcí. Od vážných (nádor na mozku, roztroušená skleróza), přes banální, jako je nízký tlak, nedostatek magnesia, nebo třeba prostě jen utlačený nerv pod lopatkou, což se třeba často stává mě od práce u PC. Pokud se bojíte cukrovky, tak si v lékárně kupte za 3 stovky glukometr, změřte se ráno, hodinu a dvě hodiny po jídle a hned budete vědět..
Jinak u cukrovky by neměl být v dechu alkohol, ale aceton. Nicméně nevím, jestli na aceton reaguje Dragger.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #58 kdy: 25 Listopadu 2020, 14:42:38 »

Dragger 7510 aceton nedetekuje, protože nereaguje na jeho elektrodách (osobně vyzkoušeno). Naopak jsem zažil, že detekoval alkohol u člověka, který zrovna žvýkal obyčejný chleba.

Brnění rukou a jiných končetin může být způsobeno i právě nadměrným užíváním alkoholu.

IP zaznamenána

morpeus

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #59 kdy: 25 Listopadu 2020, 15:35:12 »

Není autor tématu náhodou uživatel elektronické cigarety? Z osobních zkušeností mohu potvrdit, že užívání elektronických cigaret má na pralinkoměry naprosto stejný účinek, jaký je zde popsán. Není to tak dlouho, co jsem v práci (zcela střízliv) napoprvé nadýchal 1,2 promile a při čtvrtém měření už jsem měl 2,6 promile. Pravdou je, že jsem elektronickou cigaretu užíval i mezi jednotlivými testy.
IP zaznamenána