30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Duplicitní doručování se zpožděním  (Přečteno 6554 krát)

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Duplicitní doručování se zpožděním
« kdy: 18 Listopadu 2020, 14:17:12 »

Chráněná dílna od začátku doručuje pozdravy duplicitně na trvalou adresu i kontaktní. Ten poslední došlo ale ke zpoždění na té kontaktní a díky víkendu prodlevě v doručení o několik dní. Mezitím mi ale vypršel termín pro podání odporu.

Pozdrav byl vypracován a vypraven 14.9., datum odeslání je i na obálce pošty, nicméně výzva k vyzvednutí zásilky už říká, že si dopis mohu vyzvednout dnes, tj.
kontaktní adresa - 16.9. a až do 29.9., vhozen byl až 30.9.
trvalé bydliště - 15.9. do 25.9.  a vhozeno 26.9.

Z trvalého bydliště jsem sice dostal echo, ale jelikož mi dorazil stejný duplikát, neřešil jsem. Na základě vhodu 30. jsem do 10 dní poslal odpor, nicméně oni následně poslali pozdrav, že to bylo termínu počítaného ale od 26. a že příkaz mezitím nabyl právní moci, tedy můj odpor je opožděný. Zároveň napsali, že postupují spis k přezkumnému řízení. Nenašel jsem žádné info, jestli se k tomu mám nějak vyjadřovat nebo počkat, jestli pošlou info o zahájení a o to vyjádření si řeknou sami? Jelikož to teď budu muset zaplatit (resp. je nějaká alternativa?), můžu je nějak dokopat do toho, aby si to aspoň odpracovali?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Duplicitní doručování se zpožděním
« Odpověď #1 kdy: 18 Listopadu 2020, 15:12:59 »

Ty termíny se mi zdá nějak neštimují - jste si jistý, že máte správně zapsanou a spočítanou úložní dobu (10 dní) a lhůtu pro podání odporu (8 dní)? Přinejmenším se za okamžik rozhodný pro počátek běhu lhůty pro podání považuje okamžik doručení fikcí, nikoli faktického vhození, tj. první den lhůty byl den následující po dni, kdy nastala fikce doručení.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Duplicitní doručování se zpožděním
« Odpověď #2 kdy: 18 Listopadu 2020, 15:38:36 »

Data sedí, ale i pokud bychom počítali těch 10 dní, na kontaktní adrese by to mělo být vhozeno o den dříve (tedy byl tam víkend). Tak jak tak jsem odeslal odpor 6.10., doručen 7., tedy těch 8 dní (sorry za mistifikaci s osmi, toto jsem psal po paměti) jsem stihl.
« Poslední změna: 18 Listopadu 2020, 15:54:03 od P. »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Duplicitní doručování se zpožděním
« Odpověď #3 kdy: 18 Listopadu 2020, 16:22:56 »

Tak v tom případě pokud to bylo teď 2020 máte podáno ve lhůtě (v předchozím příspěvku, který jsem smazal, jsem se nepodíval, že tam je víkend a navíc svátek). K doručení reálně došlo 29. 9., poslední den pro podání odporu byl tedy 7. 10.

Co se přezkumného řízení týče, tam záleží, jestli to úřad rozhodoval podle toho, že zapomněl započítat víkend a svátek, nebo podle toho, kdy bylo doručeno na kontaktní adresu. V zásadě jsou to obě věci, které KÚ zjistí ze spisu a měl by to zohlednit sám od sebe, pokud chcete mít absolutní klid v duši, můžete to zkusit nějak vhodně doplnit (upozornit na doručovací adresu).
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Duplicitní doručování se zpožděním
« Odpověď #4 kdy: 18 Listopadu 2020, 17:18:37 »

Tady bych se právě rád pozeptal na ten způsob vhodného doplnění. Co jsem nastudoval k přezkumnému řízení, tak mají dva měsíce na to se vyjádřit, jestli začnou nebo na to kašlou? Mám tam prostě ASAP poslat info, že to SO podělal nebo počkat až se vyjádří a poslat jim odpověď?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Duplicitní doručování se zpožděním
« Odpověď #5 kdy: 18 Listopadu 2020, 17:48:12 »

No tak momentálně nemají z vaší strany kromě odporu vůbec nic, standardně pokud podáváte podnět k přezkumu k tomu přidáváte i nějaké vyjádření, což se samozřejmě u blanketního odporu nenastalo.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Duplicitní doručování se zpožděním
« Odpověď #6 kdy: 18 Listopadu 2020, 17:56:45 »

Pokud jste si 100% jist, že odpor byl podán včas, pak bych doporučil zachovat radiový klid a vyčkat do výročí doručení příkazu kvůli promlčení.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Duplicitní doručování se zpožděním
« Odpověď #7 kdy: 18 Listopadu 2020, 23:14:08 »

No tak momentálně nemají z vaší strany kromě odporu vůbec nic, standardně pokud podáváte podnět k přezkumu k tomu přidáváte i nějaké vyjádření, což se samozřejmě u blanketního odporu nenastalo.

Podnět k přezkumu podal přímo SO, jelikož prej příkaz nabyl právní moci 6.10., ale odpor byl doručen 7. A tedy vyjádření ode mne nemají.

Pokud jste si 100% jist, že odpor byl podán včas, pak bych doporučil zachovat radiový klid a vyčkat do výročí doručení příkazu kvůli promlčení.

Jenže tady jde o to, že oni mi dali vědět, že příkaz nabyl právní moci skoro (dnes už) dva týdny zpět a mám zaplatit. Afaik podnět k přezkumu není nikterak závazný, takže se na něj můžou vykašlat. V zásadě jediné čeho se obávám je, že postoupí pohledávku někam dál, resp. netuším co se může dále dít a jak se bránit.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Duplicitní doručování se zpožděním
« Odpověď #8 kdy: 18 Listopadu 2020, 23:25:33 »

Pokud jste podal odpor včas, nepotřebujete přezkum. Odporem byl příkaz zrušen a basta fidli.

Proto je vhodné počkat na výročí doručení příkazu, aby to už úřední parazit nemohl napravit.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Duplicitní doručování se zpožděním
« Odpověď #9 kdy: 18 Listopadu 2020, 23:37:33 »

@P. : Pokud vyznačili právní moc skutečně 6. 10., tak nelze říct nic jiného, než že jedou "slušnej matroš", protože jak jste napsal, odpor jste odeslal 6. 10. (tedy nemohla 6. 10. nastat prání moc...)
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Duplicitní doručování se zpožděním
« Odpověď #10 kdy: 19 Listopadu 2020, 16:57:10 »

@P. : Pokud vyznačili právní moc skutečně 6. 10., tak nelze říct nic jiného, než že jedou "slušnej matroš", protože jak jste napsal, odpor jste odeslal 6. 10. (tedy nemohla 6. 10. nastat prání moc...)

Tak konkrétně uvádí:
15.9. zanechána výzva
25.9. fikce doručení
5.10. poslední den pro podání odporu
6.10. odpor odeslán
7.10. odpor doručen
Což by odpovídalo, nicméně pointa je tady v tom, že se opírají o pozdrav na trvalou adresu, kam to ani posílat vůbec neměli.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Duplicitní doručování se zpožděním
« Odpověď #11 kdy: 19 Listopadu 2020, 21:04:07 »

@P. : Pokud vyznačili právní moc skutečně 6. 10., tak nelze říct nic jiného, než že jedou "slušnej matroš", protože jak jste napsal, odpor jste odeslal 6. 10. (tedy nemohla 6. 10. nastat prání moc...)
PM nastane následující den po posledním dni lhůty k podání opravného prostředku. Nepřepočítával jsem to konkrétně, ale mají-li to správně, odpor podaný ve stejný den, který je na doložce, je skutečně už opožděný.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Duplicitní doručování se zpožděním
« Odpověď #12 kdy: 19 Listopadu 2020, 22:35:54 »

@P. : Pokud vyznačili právní moc skutečně 6. 10., tak nelze říct nic jiného, než že jedou "slušnej matroš", protože jak jste napsal, odpor jste odeslal 6. 10. (tedy nemohla 6. 10. nastat prání moc...)
PM nastane následující den po posledním dni lhůty k podání opravného prostředku. Nepřepočítával jsem to konkrétně, ale mají-li to správně, odpor podaný ve stejný den, který je na doložce, je skutečně už opožděný.

Ano, ale pointa je, že posílají dopisy duplicitně a jak jsm řešili výše, na doručovací adresu to dorazilo o den později, plus do toho skočil víkend. Čili primárně jde o to, jestli to můžou počítat z pozdravu, který vlastně nebyl poslán dle zákona, když znají doručovací adresu.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Duplicitní doručování se zpožděním
« Odpověď #13 kdy: 20 Listopadu 2020, 08:37:13 »

Nojo, já to bral podle doručení na kontaktní adresu s tím, že úřad zapomněl na víkend a svátek, měl jsem za to, že nevíme, která z těch dvou variant nastala.
Pokud vám úřad napsal, že počítal na základě doručení na trvalou adresu, tak je samozřejmě vedle.
Na trvalé adrese by mohlo doručení nastat, pokud byste zásilku převzal, nebo se přiznal k seznámení s obsahem. Fikce doručení však může nastat pouze na doručovací adrese.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Duplicitní doručování se zpožděním
« Odpověď #14 kdy: 20 Listopadu 2020, 10:24:22 »

Nojo, já to bral podle doručení na kontaktní adresu s tím, že úřad zapomněl na víkend a svátek, měl jsem za to, že nevíme, která z těch dvou variant nastala.
Pokud vám úřad napsal, že počítal na základě doručení na trvalou adresu, tak je samozřejmě vedle.
Na trvalé adrese by mohlo doručení nastat, pokud byste zásilku převzal, nebo se přiznal k seznámení s obsahem. Fikce doručení však může nastat pouze na doručovací adrese.

Ano, díky za potvrzení, takhle s tím právě počítám .. čili zůstanu i Číkusova návrhu, tj. ignore, protože jakýkoliv další krok chráněné dílny bude nezákonný, pokud nedojde k přezkumu a zrušení.
IP zaznamenána