30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Příkaz vhozen do schránky sousedovi se stejným příjmením - prošvihnutí lhůty  (Přečteno 6665 krát)

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Vážení, nastala mi tato situace. Byl mi vystaven příkaz o vině za přestupek a k zaplacení pokuty. Příkaz byl ale pošťákem vhozen do schránky sousedovi se stejným příjmením (vedle mě jsou další dva vchody do domu, v obou bydlí lidé se stejným příjmením). Soused (nevím přesně který, nepodepsal se), jej strčil do jiné obálky, nadepsl jej mým jménem a hodil jej do mé schránky s poznámkou: Vaše pošta je stále doručována na moji adresu, sjednejte na poště nápravu. Do mé schránky jej však hodil se zpožděním, takže jsem prošvihl lhůtu pro podání odporu. Dá se s tím něco dělat? Nebo byla naplněna fikce doručení, i když jsem neměl šanci jakkoli se o zásilce dozvědět - do schránky mi nebyla vhozena ani žádná výzva k vyzvednutí zásilky...
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil

A všechny ty vchody mají stejné číslo? Pokud ano, jak si soused představuje, že sjednáte nápravu, pokud máte formálně stejnou adresu? Pokud ne, byla ta zásilka správně adresována?

Fikci doručení byste asi byl schopen vyvrátit pouze pokud byste měl svědectví toho souseda, že výzva s poučením byla též vhozena do schránky jemu. Na blind můžete zkusit ten Odpor podat teď spolu s žádostí o prominutí zmeškání úkonu, a dát tam kopii té poznámky od souseda.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

solaris +1.

A rovnou přidat i žádost o určení neplatnosti doručení.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

A všechny ty vchody mají stejné číslo?
Ne, můj vchod má číslo 24a, vedlejší vchod 24 a ten poslední 22. Já bydlím ve 24a. Ve vchodech 24 a 22 jsou rodiny se stejným příjmením jako mám já, ve vchodě 24 dokonce dvě - dva zvonky - a na jednom je navíc uvedeno jen příjmení bez křestního jména. Asi nový doručovatel a popletl to, protože jinak obvykle až na nějaké pohledy, co mi vhazují do schránky a nepatří mi, doručují správně, vědí, kdo s jakým jménem kde bydlí.

Pokud ne, byla ta zásilka správně adresována?
Nebyla, na adrese od úřadu je uvedeno číslo orientační 24, já bydlím ve vedlejším vchodě na 24a.

Fikci doručení byste asi byl schopen vyvrátit pouze pokud byste měl svědectví toho souseda, že výzva s poučením byla též vhozena do schránky jemu.
A co reklamace chybného dodádání zásilky na poště - tak, jak doporučuje soused - a její případné uznání zaslat úřadu? Ale pokud jsem to zkoumal, tu může podat pravděpodobně jen odesílatel, nikoliv adresát.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil

A trvalé bydliště máte hlášeno na 24a nebo na 24? Pokud na 24a a úřad doručoval a doručil na 24, tak vůbec nebylo doručováno korektně Vám, a tedy ani Vám nemohlo být doručeno fikcí.

Pokud úřad na obálku napsal 24 a pošta doručila do schránky v 24, tak nějak není, co na poště reklamovat - ta doručila přesně podle zadání.

Pokud bydlíte ve 24a a v registru máte hlášenu adresu 24, tak by bylo vhodné si to nechat opravit.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Děkuji za odověď. Ano, trvalé bydliště, v občance i v registru mám 24a, úřad na obálku napsal chybně 24. Křestní jméno na mé schránce i na obálce od úřadu odpovídá. Úřad spletl číslo, pošta křestní jméno. Místo 24a napsal na obálku 24 a pošta doručila asi na 24, ale někomu se stejným příjmením, ale s jiným křestním jménem. Ten dotyčný to pak vzal, dal do jiné obálky a vhodil do mé schránky. Co mám tedy teď dělat? Nereagovat? A co když zahájí exekuci? Jak pak dokážu, že mi nebylo korektně doručeno?

Odesláno z mého SM-A505FN pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil

Kdy se stal přestupek?

Můžete například psaní ignorovat (ale uschovat) a až přestupek bude promlčen, tak se úřadu ozvat, že se k vám dostalo tohle psaní a podat odpor. Exekuci riskujete, ale v praxi úřady nejsou moc rychlé... záleží, kdy bude přestupek promlčen.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil

To, ze nebylo korektne doruceno dokazete tim, ze na obalce neni Vase adresa. Stejne (spatna) adresa bude i na dorucence ve spisu, predpokladam.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil

Že bylo doručováno jinam prokážete tou obálkou, na které není napsaná Vaše adresa.

Tu (původní) obálku teda máte (byla obálka v obálce)? Pokud ne, protože ten přípis z ní vytáhli a dali do nové, jděte do čísla 24 zeptat se svého přijmenovce, jestli ji ještě nenajde v nevyneseném sběru.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Kdy se stal přestupek?
17. 8. 2020 v Jablonci nad Nisou

Tu (původní) obálku teda máte (byla obálka v obálce)?
Ano. Původní obálku od úřadu s chybným číslem orientačním (24 místo správně 24a) mám. Byla někým z vedlejších vchodů vložena do jiné obálky, nadepsána správnou mojí adresou (14a) a vhozena do mé stránky...
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil

Pak se nabízí nedělat nic, protože Vám nebylo nic doručováno ani doručeno, a ozvat se, až půjde do tuhého (exekuce).
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil

Jeste jedna vec - Vy nesmite za zadnou cenu pripustit, ze se k Vam ta zasilka dostala. Takze az to praskne - az budete donucen nejak reagovat, nesmite uradu tou obalkou mavat pred nosem. Musite namitat pouze to, ze Vam nikdy zadny prikaz v teto veci nebyl dorucen. To, ze byl dorucen na spatnou adresu musi budto zjistit SO sam ze spisu (idealni pripad) anebo mu to musite v tom spisu ukazat Vy, treba pri nahlizeni (pokud budete nahlizet do spisu a ten prikaz bude jeho soucasti, je timto okamzikem dorucen a Vam bezi lhuta pro odpor).
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil

Ve spisu pravděpodobně bude pouze ten vlastní Příkaz, ne kopie obálky. Takže tu obálku bude potřeba v jistou chvíli vytáhnout, ale opravdu až tehdy a s příběhem, že až na základě exekuce jste se ptal v ostatních vchodech / manželky / atp.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Ale bude tam dodejka s chybně uvedenou adresou.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Děkuji všem za cenné rady, učíním, jak radítě a dám vědět, jak to dopadlo.
IP zaznamenána