30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Volárna: málo vpravo  (Přečteno 1578 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Volárna: málo vpravo
« Odpověď #30 kdy: 17 Ledna 2024, 12:10:45 »

11.01.2024 první pokus o doručení dopisu. K doručení fikcí by došlo až 22.01.2024, tedy by mezi tím došlo k promlčení. Předpokládal jsem, že se jedná o oznámení o zahájení řízení (nebo příkaz), tak jsem dopis vyzvedl dříve, aby k promlčení nedošlo a úřední paraziti neměli tu prohru až tak levnou. Bohužel ale o oznámení o zahájení řízení ani o příkaz nešlo, takže už nestihnou zahájit správní řízení. Škoda. Až příliš snadný WIN.

17.01.2024 doručeno vyřízení žádosti.

Můžou se vůbec odvolávat na nahlížení do spisu dle SprŘ, když žádné správní řízení neběží ani nikdy neběželo? A stanovení termínu pro nahlížení považuji za drzost.

Dále mám za to, že pokud odmítnou poskytnout informaci dle InfZ, musí o tom vydat rozhodnutí (proti kterému je možné podat odvolání). Asi na SO2 pošlu stížnost na postup při vyřizování infožádosti.
IP zaznamenána

Starej_Forejt

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Volárna: málo vpravo
« Odpověď #31 kdy: 17 Ledna 2024, 13:47:18 »

To je neskutečné kolik těch nekompetentních a neschopných parazitů ve státní správě napříč republikou působí...Jinak pane Číkusi,krásná práce ;D
« Poslední změna: 17 Ledna 2024, 14:29:29 od Starej_Forejt »
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 908
    • Zobrazit profil
Re:Volárna: málo vpravo
« Odpověď #32 kdy: 17 Ledna 2024, 14:47:11 »

to Číkus:

Nahlížení do spisu se řídí dle SprŘ i když není zahájeno SŘ a nejsou identifikování účástníci řízení.
Jen nelze použít §38odst 1 SprŘ ale odst 2, kde se jedná o jiné osoby, které prokáží právní zájem.
A spisem se rozumí i část spisu ( podklady pro budoucí zahájení SŘ)

https://www.zakonyprolidi.cz/judikat/kshk/51-ca-16-2009-35

A ten konkrétní datum a hodinu bych chápal tak, že v tuto dobu pro Vás bude připraveno pohoštění..
Při nahlížení do spisu dle zákona ( kterýkoliv den během pracovní doby) budete o tento komfort připraven.
Maximálně bych vznesl dotaz, jaké pochoutky si pro Vás připravili, že jste/nejste vegetarian nebo že Merlotem 2016 zcela
jistě nepohrdnete. A pokud Vám nabídka menu nebude vyhovovat, tak přijdete jindy se svačinou z domu.

S tím Rozhodnutím o odmítnutí je to trochu nejisté ...  Já už mám od KU JMK třeba názor, že pokud je informace poskytnuta byť  ve výsledku s negativním zněním informace, tak je splněno.   Bylo to u dotazu, který úředník je zodpovědný za anonymizace dokumentů - a odpověď byla - nelze určit.
Vy žádáte spis a oni Vám dávají negativní informaci - nelze zaslat.
Je to sice kostrbaté,ale tetka Červinková by to možná takto opět zdůvodnila.
Za stížnost to ale stejně stojí.


IP zaznamenána