30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] V krajní nouzi  (Přečteno 8195 krát)

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
[LOST] V krajní nouzi
« kdy: 09 Listopadu 2020, 18:38:44 »

Bylo, nebylo, v jihočeské metropoli, kde by kromě mě teda, chtěl žít každý. Prý sportem ku zdraví; pořídil jsem při pohybování rozseknout lys. Krev tekla, kdyby nebylo úrazového pojištění, vyřeší to mašličky. Takto jsem se vydal na cestu do krajské nemocnice. Uraziv těch 5 km za 20 minut, dlouho jsem nerozmýšlel nad místem k parkování i zařadil se do fronty u krajnice.
Šikovný mladý doktor mi leb sešil, sestra omyla krev až na zádech a vykládala cosi o tom, že nejlepším lékem na disposici nemocnice, býval by handgranaat. Prý na okresech mívají větší i modernější. Jak asi radní myslí na blaho obecné, když město je jedna zácpa a nemocnice pamatuje císaře pána?
No stalo se, že při návratu k vozidlu nalezl jsem jej s papírovou ozdobou. Byla zrovna druhá třetina července. Poté, co se paraziti vrátili z dovolené a koronadovolené, zasedla parazitka k výzvě, která odešla za měsíc po pirátském parkování a kterou si parazitka cenila na 300 Kč. Prý zaplať, uhlíři, nebo udej, kdo řídil.
Nechal jsem věc chvíli ležet, aby dozrála, a tuto neděli poslal paní parazitní žádost o spis podle 106 (asi jsem měl spíš žádat podle správního řádu) a bonz, kde jsem udal pana sebe. Bystrá parazitka zřejmě usoudila, že si mám v úmyslu z ní žerty tropit, zdravě se naštvala a nadechla se k nadparazitnímu výkonu. Zmáčkla 2x Ctrl+C  a Ctrl+V a odeslala. Ten samý den, přátelé!
Podle notifikací je to odmítnutí a předvolání. Není ona paní podjatá? Asi budu nucen opakovat žádost podle spr. ř. Dále pak nemám vůbec v úmyslu jet 500 km na ústní jednání v této šíleně nebezpečné době, kdy už konečně došlo na mrazáky. Je mi to co platné? Dumám, kdy bude ten pravý čas vytáhnout krajní nouzi. Co myslíte?
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:V krajní nouzi
« Odpověď #1 kdy: 09 Listopadu 2020, 18:49:48 »

Co myslíte?
Že by bylo lepší popsat situaci důkladněji a omezit umělecký projev.
IP zaznamenána

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:V krajní nouzi
« Odpověď #2 kdy: 09 Listopadu 2020, 20:23:23 »

Pardon:
22. 7. parkování na zákazu stání u nemocnice,v ní provedeno šití tržné rány na čele. Lékařskou zprávu mám.
23. 9. výzva k uhrazení odpustku
8. 11. žádost o spis + sebebonz
9. 11. podle notifikace došlo do datové schránky zřejmě odmítnutí žádosti o spis a předvolání k ústnímu jednání. Čekám na fikci doručení.
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:V krajní nouzi
« Odpověď #3 kdy: 09 Listopadu 2020, 20:35:25 »

Raději počkejte, co přišlo, protože bez zahájení řízení vám předvolání na ÚJ přijde těžko.

Číkus má pravdu, tohle je blbost, nevím, na co jsem myslel. Čekat na fikci je ale žádoucí, třeba dala aktivní soudřužka termín ještě před doručením fikcí.
« Poslední změna: 09 Listopadu 2020, 20:55:18 od IZS »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:V krajní nouzi
« Odpověď #4 kdy: 09 Listopadu 2020, 20:47:29 »

IZS> Pokud udal sám sebe, nebylo by oznámení o zahájení správního řízení spojené s předvoláním k ÚJ nepravděpodobné.
IP zaznamenána

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:V krajní nouzi
« Odpověď #5 kdy: 20 Listopadu 2020, 20:53:05 »

Nuže, jak se dalo předpokládat, byl jsem předvolán na 2. 12. na magistrát, na což hodlám argumentovat stavem nouze, který se mezitím prodloužil. Dále mi byla obligátně zamítnuta žádost o spis podle Infz. Nemáte prosím nějaký vzor žádosti o kopii spisu, či jeho části, do datové schránky podle § 38? Nejlépe s argumenty podepřené judikaturou, vyjádřením ombudsmana nebo metodickým doporučením v nouzevém stavu (je-li nějaké).
Děkuji a přeji mnoho zdaru.
Lys
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:V krajní nouzi
« Odpověď #6 kdy: 20 Listopadu 2020, 21:06:47 »

Podání vysvětlení, ústní jednání, nebo něco jiného?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:V krajní nouzi
« Odpověď #7 kdy: 20 Listopadu 2020, 21:28:11 »

Pokud nemáte zásadní obavu, že Vám kvůlivá tomu Vaše utržená rána zase praskne, bylo by nám nápomocno, kdybyste řádně anonymizoval obdržená lejstra a nahrál je sem pro naše potěšení.
IP zaznamenána

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:V krajní nouzi
« Odpověď #8 kdy: 21 Listopadu 2020, 18:50:45 »

Ano, jde o podání vysvětlení.
Lejstra přikládám, jestli to je ke kochání nevím, jsou to standardní liebesbriefy. Štychy to vydržely.
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:V krajní nouzi
« Odpověď #9 kdy: 29 Listopadu 2020, 15:27:28 »

Další vývoj:
Podána žádost o zaslání části spisu podle § 38 Správního řádu datovou schránkou.
Vznesen dotaz, zda s ohledem na vládní opatření bude podání vysvětlení odročeno.
Na žádost o spis přišla vtipná reakce se zamítnutím. Má ten text vůbec právní hodnotu, když neobsahuje poučení a opravné prostředky? Vtipné, že úřad argumentuje tím, že jsem mohl záležitost zdárně vyřešit návštěvou na fízlárně či u nich. Jakže? Cestovat přes 500 km a mít zbytečné sociální kontakty v době války proti Covidu? Vždyť je to přímo proti vládním nařízení.
Na dotaz, zda bude podání vysvětlení odročeno nepřišla zatím (3 dny před jednáním) žádná odpověď.


IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:V krajní nouzi
« Odpověď #10 kdy: 30 Listopadu 2020, 13:49:14 »

Já bych odpověděl že podáváte opravný prostředek proti úkonu správního orgánu.
Kvůli absenci poučení to blíž určit nemůžete.
Teoreticky by asi mělo jít buď o rozhodnutí a nebo usnesení.

A navíc přichází v úvahu stížnost.
IP zaznamenána

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:V krajní nouzi
« Odpověď #11 kdy: 30 Listopadu 2020, 17:50:30 »

2M: děkuji za radu.

Sepsal jsem amatérské odvolání k zamítnutí žádosti o spis. Zítra bude na řadě omluvenka z podání vysvětlení a pak stížnost. Jsem zvědavý, kdy nakonec vytáhnu tu lékařskou zprávu z klobouku.
To se nám to kočkuje :D
« Poslední změna: 30 Listopadu 2020, 18:16:41 od Lys »
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:V krajní nouzi
« Odpověď #12 kdy: 01 Prosince 2020, 14:57:56 »

Případ nabral pěkné obrátky. Dnes, den před plánovaným podáním vysvětlení, přišla odpověď na dotaz, zda se s ohledem na vládní opatření jednání bude konat.
Vedoucím odboru dopravy mi bylo sděleno, že termín podání vysvětlení není usnesením vlády nijak dotčen. Bez argumentů. Není, protože to říkáme.

Poslána omluva z obavy o zdraví.
Posláno odvolání k zamítnutí žádosti podle 106 bez poslední části, kterou si nechám na stížnost.

Shrnu-li postup úřadu: Spis podle 106 nepošleme, máme § 38 správního řádu.
Spis podle § 38 nepošleme, můžete si přijít osobně.
Na podání vysvětlení musíte, vládní opatření se nás netýkají.

Mám v plánu podat stížnost na úřední šikanu. Komu poslat, že prdí na vládní opatření, superministrovi?
« Poslední změna: 01 Prosince 2020, 15:22:42 od Lys »
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:V krajní nouzi
« Odpověď #13 kdy: 01 Prosince 2020, 18:03:47 »

Já bych ke krajní nouzi ještě přidal zastavení vozidla.

Vzhledem k nemožnosti pokračovat bezpečně v jízdě z důvodu ... došlo k zastavení vozidla na místě. Po nezbytném lékařském ošetření a stabilizaci stavu došlo k odstranění vozidla z místa zastavení vozidla.

A jako důvod uvést např. krev v očích, opuchnutí v okolí očí a tím zhoršení vidění, mdloby ...
IP zaznamenána

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:V krajní nouzi
« Odpověď #14 kdy: 01 Prosince 2020, 18:13:59 »

Citace
Já bych ke krajní nouzi ještě přidal zastavení vozidla.

Dobrý nápad, děkuji pěkně.
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."