30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Výzva Ramer10 T  (Přečteno 10690 krát)

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #30 kdy: 01 Dubna 2021, 15:00:07 »

jsem asi fakt natvrdlej, už to tu bylo psáno vícekrát... už tomu rozumím (snad konečně správně) - ať to úřad utne v kterékoliv fázi, vždycky může zpět za provozovatelem a já to prostě jen musím protáhnout do září...
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #31 kdy: 29 Dubna 2021, 17:52:38 »

Z výše odkazovaného rozhodnutí NSS jsem pochopil, že NSS v odst. 19 nabádá SO, aby průběžně posuzovaly , zda se jedná o obstrukce s ohledem na lhůtu pro SPRDEL ..... a dle odst. 14: .... aby ne/rozhodl v pochybnostech v neprospěch stěžovatele/obviněného jednoduše proto, že v tomto směru žádné pochybnosti neměl.  ....
To tedy znamená, že si ouřad může vždy říci, že se jedná bezpochyby o obstrukci a NSS to podrží ? Co je to obstrukce nebo pochybnost pro SO ?
To pak vše co řízení prodlužuje - omluvy, zmocněnec, návrhy SO lehce zamázne , protože lhůta pro SPRDEL se blíží ?
Pokud se toho SO chytne, tak neprojde nic. Nebo to jen špatně chápu.

Držím palce ať se vám to podaří - jinak i mě potvrdí, že svět/SO jsou tam, co vypadá jako diktatura  a důkazy jsou jen obstrukce.
IP zaznamenána

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #32 kdy: 30 Dubna 2021, 10:16:41 »

Tak řízení pokračuje a příští týden jsem předvolán k ústnímu jednání.

Je v tomto případě nějaký lepší postup, než si ofotit spis a požádat o lhůtu na písemné vyjádření?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #33 kdy: 30 Dubna 2021, 10:47:08 »

Kdy mělo dojít k přestupku?
IP zaznamenána

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #34 kdy: 30 Dubna 2021, 10:48:33 »

polovina září 2020
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #35 kdy: 30 Dubna 2021, 10:52:48 »

Tzn do promlčení zbývá cca 4.5 měsíce. To není úplně málo, ale zase ani extrémně moc.

Je splněna podmínka doručit předvolání nejméně 5 dní před nařízeným termínem ÚJ?
a) pět kalendářních dní
b) pět pracovních dní
IP zaznamenána

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #36 kdy: 30 Dubna 2021, 10:57:22 »

Ano, je to presne 6-ty pracovni den po ofic. vhozeni dopisu schranky, ackoliv posta par dni samozrejme zaspala...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #37 kdy: 30 Dubna 2021, 12:39:53 »

Nic jako "oficiální vhození dopisu do schránky" neexistuje. Závazné je doručení fikcí.

Pak se nabízí se zkusit omluvit s termínu ÚJ (uvést nějaký uznatelný důvod) a požádat o nový termín ÚJ. Až k ÚJ dojde, získat spis a vyžádat lhůtu na vyjádření.
IP zaznamenána

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #38 kdy: 30 Dubna 2021, 13:30:00 »

Doručení fikcí proběhlo 26.4. jednání je v úterý.
Je uznatelným důvodem pro omluvu ošetřování člena rodiny z důvodu uzavřených školek?
IP zaznamenána

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #39 kdy: 29 Června 2021, 08:42:41 »

Tak první omluvu uznali a mojí blbostí teď proběhlo druhé jednání beze mě (spletl jsem termín).
Mám něco rychle řešit a posílat (třeba podjatost?) anebo počkat na další krok orgánu?
Jednání mělo být včera...
IP zaznamenána

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #40 kdy: 23 Srpna 2021, 11:38:07 »

Tak jednání proběhlo bez mojí účasti. Omluva nebyla akceptována.
Ve vyrozumění k omluvě je uvedeno špatné datum (budoucí 28.9.2021) - je možné to nějak použít?
Dále mi bylo doručeno (vše fikcí) usnesení o zastavení řízení. Na konci se píše:
Dle paragrafu 76 ods. 5 správního řádu se proti usnesení může odvolat účastník, jemuž se usnesení oznamu. Odvolání proti usnesení nemá odkladný účinek.

Má smysl se znovu odvolávat?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #41 kdy: 24 Srpna 2021, 19:17:09 »

Bylo-li řízení zastaveno, tak otázka nezní, zda má smysl se odvolávat. Je to spíš tak, že odvolání je momentálně jediná karta, kterou lze hrát (dobře, možná ne úplně jediná, vždy se dá třeba přijít s transparentem, s nápisem "§ 125f je vražda" na nahém těle, připoutat se k zábradlí úřadu, polít se prasečí krví a "demonstrovat" ...). Takže rozhodnutí je jen o tom, zda hrát dál či ne. Odvoláním rozhodně nic nezkazíte. Poslal bych ho co nejdřív, pokud se SO1 rozhodne čekat na feedback z kraje, tak už to stejně do promlčení nestihne, pokud se chystá zahájit řízení s provozovatelem bez ohledu na právní moc, tak s tím stejně v této fázi nic nenaděláte, tedy nemá smysl šponovat lhůty.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #42 kdy: 24 Srpna 2021, 19:46:20 »

Pro zvýšení šance na úspěch odvolání se lze v odvolání přiznat k přestupku (řidiče). V případě že to vyjde pak stačí vyčkat na výročí přestupku - 10 dnů a vzít odvolání zpět.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #43 kdy: 07 Dubna 2022, 12:24:58 »

Nějaký vývoj?
IP zaznamenána

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #44 kdy: 07 Dubna 2022, 12:31:01 »

Jo, je to prohrané.
Bylo okamžitě zahájené jednání s provozovatelem, který obratem zaplatil... Ani jsem nic nestačil napsat a došlo mi vyrozumění ze škofinu, ať uhradím částku za pokutu + "manipulační" poplatek.
IP zaznamenána