30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Výzva Ramer10 T  (Přečteno 10691 krát)

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
[LOST] Výzva Ramer10 T
« kdy: 30 Října 2020, 12:10:19 »

Zdravím,

zrovna mi došla poštou výzva k podání vysvětlení s bonz formulářem (od městského úřadu).
Načtené mám asi vše, jen si nejsem jistý jednou věcí:
Auto je na leasingovku, která nabonzovala mě (že vozidlo bylo v mojí dispozici). Řidič nebyl zastaven ani ztotožněn (proto bonz formulář) a ouřada tvrdí, že s provozovatelem (leasingovkou) zahájí řízení o přestupku podle ust. §125f odst.1 zákona o silničním provozu, pokud do 60 dnů nezjistí skutečnosti proti určité osobě nebo pokud obviněnému z přestupku nebylo spáchání přestupku prokázáno.
Obec, kde bylo měření provedeno má od policie v daném místě městapo schválení k měření. Osobně vidím problém v tom, že použili automatizovaným prostředkem RAMER10 T, o kterém tvrdí, že byl používaný bez obsluhy, ale to se mi nezdá, že je možné. Zná někdo tento radar?
Pokud tedy u radaru sedělo městapo, tak by stačilo potvrdit, že jsem měl vozidlo v dispozici, ale že mi řízení nebylo prokázáno, tak je to WIN, jelikož SPRDel nemůžou začít, i když to tvrdí. Nebo se pletu?

Díky za info
IP zaznamenána

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2020, 12:44:09 »

Hmm, je to radar v edit: smazáno a ti píšou, že je opravdou bez obsluhy:
edit: smazáno
Tak tím pádem můj plán asi padá.
Je lepší odmítnout výpověď anebo nabonzovat, kdo měl auto v dané době v užívání?
Tak jako tak to asi skončí u leasingovky, která mi pokutu přefakturuje... Anebo?
« Poslední změna: 27 Ledna 2021, 12:23:19 od huh »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #2 kdy: 30 Října 2020, 12:46:30 »

Kdy mělo k přestupku dojít?

V podstatě máte 2 možnosti:

a) K přestupku se přiznat, co nejdéle se s MěÚ kočkovat a na konci si vzpomenout, že jste neřídil Vy. Pokud se Vám to podaří udržet do výročí přestupku, je z toho venku i provozovatel.

b) K přestupku se nepřiznat a SO pak zahájí řízení s provozovatelem. Otázkou je, zda Vám provozovatel může uloženou pokutu naúčtovat (viz leasingová smlouva).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #3 kdy: 30 Října 2020, 12:46:54 »

O tom, zda jde měřit z auta v automatizovaném režimu, se dosud vedou spory. Existuje stanovisko MD, podle kterého to za určitých podmínek jde - fízl zaparkuje auto, nastaví nějak radar a pak už jen baští koblihu, nesmí do toho nijak zasahovat, vybírat věci k dalšímu zpracování, nesmí existovat druhá hlídka, která, co stihne, inkasuje rovnou, a zbytek se předá k řešení přes odpustky/sprdel.

RAMER10 je až na nepatrné detaily ten samý měřič (na klasické bázi radaru, tedy odrazu mikrovln a měření dopplerovsky změněné frekvence). Verze T je pro umístění na stativ (trojnožku), verze C pro zástavbu do vozidla a verze P pro pevnou zástavbu (do nějaké té ohyzdné plechové krabice u silnice). Režim aspirující na splnění výše popsaných podmínek umí.

Ve vašem případě je ale jádro problému zřejmě jinde. Leasingovka se pravděpodobně nebude sofistikovaně bránit a obdrží-li příkaz, pravděpodobně ho zaplatí. To samo o sobě vás trápit nemusí, to je jejich boj. Podle toho, co máte ve smlouvě a jak přesně to je formulované, vám pak tu pokutu přeúčtuje (v lepším případě 1:1, v horším i s nějakým administrativním poplatkem či jiným paušálem). A tomu se brání hůř, odpovídá-li to smlouvě, kterou jste dobrovolně podepsal.

BTW, nejde-li o operák, je poměrně neobvyklé mít leasingovku zapsanou jako provozovatele.
IP zaznamenána

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #4 kdy: 30 Října 2020, 13:26:52 »

K přestupku došlo v polovině září 2020.
Jedná se o operativní leasing a provozovatelem je opravdu leasingovka (škofin), přefakturovat mi to můžou a určitě to udělají.
Nedovedu si představit se s nima kočkovat dalších 11 mesíců, ale proč to nezkusit. Na druhou stranu současná situace hraje do karet korespodenční partii, kde se dají dny nahnat.
Auto jsem opravdu neřídil a pokud bude fotečka pěkná, tak to musí jít vidět, jelikož řidič na fotečce bude ženského pohlaví... Tedy i pokud se přiznám, tak nevím jestli to neprokouknou a rovnou to nestřelí škofinu... Možná proto mi i rovnou poslali ten bonz formulář, protože je evidentní, že za volantem nejsem já (normálně bych čekal rovnou výzvu k uhradě).
Asi začnu tak, že nabonzuju někoho ženského pohlaví, že měl auto v držení a ten se následně "přizná", že nejspíš řídil. Ještě mě napadá zahrát si to s paní Helmutovou, ale ať to hned neprásknou na škofin, že jim dojde trpělivost.

Co vy na to? Nešlo by ještě si nějak vynutit SPRDEL na mě a pak v odvolání snadno argumentovat, že na fotce je osoba ženského pohlaví a tím jít WINu naproti?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #5 kdy: 30 Října 2020, 13:34:16 »

Vy asi moc nevíte co to znamená sprdel, že? A asi ani výzva k úhradě.

Pokud Vám ŠkoFin uloženou pokutu přefakturovat může, je pro Vás nejvýhodnější varianta a) jak jsem psal výše.

Pokud udáte další osobu, pravděpodobně to půjde zpět k provozovateli.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #6 kdy: 30 Října 2020, 13:41:57 »

Taky bych se spíš přiznal, zejména pokud neposlali fotku a tak skutečně můžete být v omylu, kdo vlastně v konkrétním čase a místě řídil. Pro SO to bude rozhodně méně komfortní situace než udat dalšího (ať už skutečného řidiče, či nějaký další článek řetězu). Buď vás SO začne stíhat, což chcete, můžete se kočkovat dle libosti, máte v záloze luxusní důkaz o nevině založený hned někde na začátku spisu. Nebo si toho rozporu všimne, ale na to by měl orgán nějak reagovat, bez dalšího to překlopit na sprdel provozovatele není z pohledu úřadu úplně bezpečné.
IP zaznamenána

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #7 kdy: 30 Října 2020, 13:51:52 »

Nevím, možná pletu jedno s druhým dohromady.  :)
Osobní zkušenost mám s tímto postupem od počátku vedeným na mě:
Výzva k uhrazení částky (ignorace) -> výzva k podání vysvětlení (odmítnutí podat vysvětlení) -> příkaz (podávám odpor) -> výslech, vyjádření -> "odsouzení" (podávám odvolání) a dál jsem nikdy nebyl.
Měl jsem za to, že SPRDEL (správní řízení) se mnou začíná ve chvíli podaného odporu. Zpět k aktuálnímu případu: pokud by se to dostalo sem na moje jméno (zahájení správního řízení), tak bych v případě neúspěchu u ouřady, že na té fotce jasně nejsem já tímto především argumentoval v následném odvolání. A v případě zastavení, v což doufám, už nemůžou otevřít nové správní řízení na stejný případ. A tím pádem by byl WIN. Pletu se v něčem?

Tak jako tak začínám bodem a), jak píšete. Díky  :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #8 kdy: 30 Října 2020, 14:21:59 »

Osobní zkušenost mám s tímto postupem od počátku vedeným na mě:
Výzva k uhrazení částky (ignorace) -> výzva k podání vysvětlení (odmítnutí podat vysvětlení) -> příkaz (podávám odpor) -> výslech, vyjádření -> "odsouzení" (podávám odvolání) a dál jsem nikdy nebyl.
Plus mínus ano, ale tady to není vedeno proti Vám, ale proti leasingovce. A ti pravděpodobně nepodají odpor, takže k "odsouzení" (správně rozhodnutí) nedojde. A pak Vám to přefakturují.

Citace
Měl jsem za to, že SPRDEL (správní řízení) se mnou začíná ve chvíli podaného odporu.
Správní řízení začíná doručením oznámení o zahájení řízení (může být spojeno např. s příkazem).

SprDel říkáme správnímu deliktu provozovatele (od 1.7.2017 přestupek provozovatele) na základě objektivní odpovědnosti provozovatele (nezajistil, aby jeho vozidlem nebyly páchány přestupky).

Citace
Zpět k aktuálnímu případu: pokud by se to dostalo sem na moje jméno (zahájení správního řízení), tak bych v případě neúspěchu u ouřady, že na té fotce jasně nejsem já tímto především argumentoval v následném odvolání. A v případě zastavení, v což doufám, už nemůžou otevřít nové správní řízení na stejný případ. A tím pádem by byl WIN. Pletu se v něčem?
Jde o to, aby s Vámi vedli řízení tak dlouho, aby uplynul rok od přestupku. Pokud to s Vámi ukončí dříve, půjdou zpět po provozovateli. A ten bojovat nebude.

Citace
Tak jako tak začínám bodem a), jak píšete. Díky  :)
Rozumné. Ale bude potřeba zdržovat.
IP zaznamenána

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #9 kdy: 25 Ledna 2021, 11:29:12 »

Tak hlásím WIN. Edit: tak asi ne...
Proběhlo následující:
nabonzoval jsem se, že automobil byl v mém držení (o řízení nepadla zmínka) -> přišel příkaz -> následoval odpor -> a nyní přišlo usnesení o zastavení řízení. Na úřadu se na základě odporu asi poprvé podívali, co na mě mají, zjistili, že nic (ani tu fotku), že není prokázáno kdo řídil, na fotce asi poznali osobu ženského pohlaví a hotovo. Asi rozumný úřad a rozumný úředník  ;).
« Poslední změna: 25 Ledna 2021, 12:27:38 od huh »
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #10 kdy: 25 Ledna 2021, 11:41:44 »

Obávám se, že o WIN zdaleka nejde. Teď bude následovat příkaz leasingovce, která (jak psal výše kolega Číkus) se bránit nebude a pokutu vám přefakturuje.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #11 kdy: 25 Ledna 2021, 11:42:15 »

V čem spatřujete WIN? Ještě nedošlo k výročí přestupku - úřad to pravděpodobně překlopí na SPRDEL a škofin spokojeně přefakturuje.
IP zaznamenána

huh

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #12 kdy: 25 Ledna 2021, 12:26:02 »

Aha, tak to jsem se radoval předčasně...  :-\
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #13 kdy: 25 Ledna 2021, 12:35:11 »

a nyní přišlo usnesení o zastavení řízení.
Podejte odvolání, pro začátek blanketní. Využívejte lhůt.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Ramer10 T
« Odpověď #14 kdy: 25 Ledna 2021, 16:03:43 »

Nechcete sem nahrát anonymizované aspoň něco co Vám přišlo? Například to usnesení o zastavení řízení.
IP zaznamenána