30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Protahující se řízení o povolení stavby RD  (Přečteno 6668 krát)

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Protahující se řízení o povolení stavby RD
« Odpověď #30 kdy: 27 Října 2020, 10:21:21 »

Zatím jen emailem, že s navrhnutým dělením souhlasí (výřez katastrální mapy). S obcí problém nebude, souhlasí též, jen teď se starostou a SÚ řešíme, jestli to všechno půjde udělat elektronicky. Protože místní SÚ je úplně paralyzován.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Protahující se řízení o povolení stavby RD
« Odpověď #31 kdy: 27 Října 2020, 10:42:26 »

V tom případě, dokud vám je starosta a SÚ nakloněn, si opatřete to zjednodušené územní rozhodnutí podle výše odkazovaných ustanovení. Mělo by stačit vyplnit žádost dle přílohy 4. zmíněné vyhlášky, přiložit souhlas obce, s ostatními formalitami vám SÚ kdyžtak pomůže. Ani paralýza úřadu by neměla být na závadu, jedinými účastníky řízení jste vy a obec (žádní sousedi, ekoteroristi atp.), nejsou potřeba žádná závazná stanoviska jiných dotčených orgánů, je-li tam souhlas obce, lze rozhodnutí vydat od stolu (bez jednání, bez místního šetření či jiných formalit). Tedy klidně vše elektronicky či poštou. Možná je tam nějaký správní poplatek, i to lze řešit distančně.

Jen s nějakým neformálním předběžným souhlasem vás asi na KÚ vyhodí, a nejspíš i právem. Šance, že by zrovna KÚ (a.k.a. desátý okruh pekla) byl vstřícný a nějakou formalitu odpustil, je srovnatelná s pravděpodobností, že e-mail z Nigérie o zděděných milionech po vzdáleném příbuzném není spam.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Protahující se řízení o povolení stavby RD
« Odpověď #32 kdy: 27 Října 2020, 10:46:09 »

Jasně, bude vyplněná oficiální žádost. KÚ je speciální sorta podivínů.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Protahující se řízení o povolení stavby RD
« Odpověď #33 kdy: 27 Října 2020, 13:20:28 »

Napadla mě dnes ještě taková věc, i když to už hodně předcházím událostem. Ale - když budu předpokládat, že Kraj potvrdí rozhodnutí místního Stavebního úřadu a stavební povolení tím nabyde právní moci, sousedé následně podají žalobu na soud a zažádají o předběžné opatření, které mi přikáže zastavit veškeré stavební práce, dá se nějak pracovat s nedoručením toho předběžného opatření? V řízení o stavebním povolení jsem totiž zastoupeni zmocněncem (s.r.o.), kterému související pošta chodí do datové schránky. To případné předběžné rozhodnutí ale není závazné pro zmocněnce, ale pouze pro stavebníka. A když by mi zmocněnec nepřeposlal to předběžné opatření, tak mi vlastně nikdy nebylo doručeno a já nemám důvod se domnívat, že existuje a můžu stavět dál, ne? Nebo mám v úvaze nějakou fatální chybu?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Protahující se řízení o povolení stavby RD
« Odpověď #34 kdy: 27 Října 2020, 14:27:13 »

Pochybuji, že by kvůli kverulantské žalobě vydával soud předběžné opatření, ale kdyby se tak náhodou stalo, též pochybuju, že by ho sám od sebe doručoval jen zmocněnci. Už proto, že žalobu i návrh na předběžko bude podávat někdo jiný než vy, a i kdyby v těchto návrzích označil vašeho zástupce, a zároveň by ve spisu byla PM vztahující se i na soud, nebude soud sám od sebe jednat s vaším zástupcem, dokud projev vůle být někým zastoupen nepřijde z vaší strany (resp. od toho zástupce spolu s předloženou PM).

Dále jsem líný to ověřovat, ale nemám dojem, že by u předběžka platil nějaký zostřený režim doručování (např. vyloučení náhradního doručení), takže maximálně dosáhnete krátkodobě stavu, že jeho porušení nebude mařena ani jiný delikt pro absenci zavinění, nicméně pokud by to došlo takto daleko, předpokládám, že sousedka by se o to, abyste nemohl věrohodně tvrdit, že o existenci opatření nevíte, snadno postarala.

Ale opravu hodně předbíháte, včera jste odpálil modýlek rakety pomocí octa a prášku do pečiva, a už plánujete základnu na Marsu ...
« Poslední změna: 27 Října 2020, 15:21:44 od hh »
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Protahující se řízení o povolení stavby RD
« Odpověď #35 kdy: 27 Října 2020, 15:09:57 »

hh: Pravda. Kdybych se trochu víc zamyslel, došel bych k té logické chybě v adresátech soudní písemnosti sám. Alespoň Vaše zkušenostmi podložená pochybnost o vydání předběžného opatření v tomto případě je povzbuzující. Jsem zkrátka frustrován z bezmoci, s jakou se musím dívat, jak běží týdny a měsíce a já nesmím realizovat svůj, všem zákonům a dalším předpisům vyhovující záměr a zároveň se bát den za dnem pravděpodobnějšího znehodnocení měny, které mi stavbu sakra prodraží. Já vím, nikdo mě nenutil ten barák stavět, ale když si vezmu, že jsem už mohl mít hotovou hrubou stavbu (nebýt dobráčků od vedle, měl jsem v květnu t.r. platné stavební povolení), ze současné situace kolem Covidu a souvisejícího ekonomického propadu bych si teď nekousal nehty tak moc.
IP zaznamenána