30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Příkaz za nepředložení ORV  (Přečteno 11941 krát)

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #15 kdy: 30 Listopadu 2020, 08:48:47 »

Na otázky, které klade SO Vám, neodpovídejte na místě*, ale vyžádejte si lhůtu na vyjádření k pokladům po skončení ÚJ.
PaChům klade otázky nejdříve SO. Bude to něco ve stylu. Poznáváte zde přítomného Piráta Pirátoviče? Mohlo dojít k záměně? A máme ho, piráta.
Pak jim můžete otázky klást Vy. V místnosti je vždy jen jeden svědek, další čeká venku.

Ptejte se, jak probíhala kontrola. Nechte je mluvit. Čím víc toho řeknou, tím spíš najdete ve výpovědích rozpor.
Podle výpovědi se jich případně zeptat i na výzvu podle špatného paragrafu. Má to být §6.

Mluvte o sobě ve třetí osobě. Nepřiznávejte, že jste řídil Vy. Ať Vám to dokážou.

*Neodpovídejte na žádné otázky, ani na to se Vám může zdát jako jasné a nerozporovatelné. Například o tom, zda jste řídil.
A na tu vyzvu podle spatneho paragrafu se ptat? Oni to reknou ze probehla podle spravnehobparagravu a je to pase ne? Nenechat to bez komentare a nechat si to na od od odvolani?.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #16 kdy: 30 Listopadu 2020, 08:58:01 »

Nevím. Byl to jen bod k zamyšlení. Třeba na místě usoudíte, že by se to mohlo hodit ke znejistění PaCha.

Berte to s nadhledem a výslech si užijte.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #17 kdy: 30 Listopadu 2020, 09:18:11 »

Při výslechu ten neexistující paragraf nezmiňovat, ale chvíli se ptát na něco nepodstatného, třeba jestli trvají na tom, že řidič řekl "co z toho máte", a pak se ptát, jestli tedy trvají na tom, že vše proběhlo tak, jak je v tom úřeďáku uvedeno. Tím byste od nich dostal potvrzení, že výzva proběhla dle par. 7.

Je možno ptát se i jak příslušník pozná či ověřuje, že ORV není falešný, zvlášť když už byla tma a museli si svítit baterkou nebo si ten ORV odnést do auta. Zvláště pokud vytvoříte svými předchozími dotazy náladu, že ten řidič jste nebyl Vy a auto nebylo Vaše, mohou se rádi nechat unést popisem, jak vždy a vše čtyřikrát kontrolují. Vy pak v odvolání můžete namítat, že přímá lustrace podle RZ je jednodušší a rychlejší než prohlídka kartičky a následná lustrace pro ověření její platnosti.
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #18 kdy: 30 Listopadu 2020, 09:47:52 »

Pripojim k dotazum, jak probehlo ztotozneni ridice, kdyz mel rousku...protoze ji fakt mel a opice vyzvu at si ridic sunda rousku neprovedli.
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #19 kdy: 30 Listopadu 2020, 09:59:42 »

Jeste mam dotaz  hlidka byla ve slozeni 3 opic (z uredaku)ale k vyslechu jsou prizvani jen dve. Co s tim? Mam si vyzadat i toho dalsiho svedka? Da se toho vyuzit kdyz bude predvolan pozdeji ze mohl ovlivnovat ty dva kolegy? Nebo to nezminovat a vyuzit pozdeji?
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #20 kdy: 30 Listopadu 2020, 10:37:16 »

Takbsuper dorazil jen jeden opicak.. druhy se omluvil. Nechce se mi davat otazky jen jednomu a druhemu az kdovikdy muzou se pak ovlivnit? Ja bych je tu chtel mi oba po sobe. Muzu to tak udelat? Aby tu prisli oba.  Nebo se mam ptat jen toho jeenoho.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #21 kdy: 30 Listopadu 2020, 11:29:04 »

Trval bych na vyslechu obou v prubehu jednoho jednani (ne soucasne, samozrejme). Argumentoval bych, ze kdyz budou vypovidat s odstupem par tydnu, muze prvni policista informovat druheho co ste se ptal a co mu on rekl, a druhej se to muze naucit predem naspamet aby se vyhnul pripadnemu rozporu ve vypovedi vuci kolegovi. A pozadoval bych zapsani me namitky do protokolu (nebo bych to tam dopsal sam).

Tady bych se zaseknul. Kdyz tam nebudou oba najednou, nic nedelat a na nic nereagovat, pockat na rozhodnuti, a do odvolani uvest ze vam bylo upreno pravo na spravedlivej proces.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #22 kdy: 30 Listopadu 2020, 12:06:02 »

Já se obávám, že pokud bude vyslechnut jenom jeden opičák, tak to vůbec ničemu nevadí. Odvolání na tom asi nevyhrajete...
Zajímavá by byla situace, kdyby s nějakým odstupem proběhl výslech i druhého, ale IMHO druhého už nikdo vyslýchat nebude.
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #23 kdy: 30 Listopadu 2020, 13:08:46 »

Díky za podněty nakonec to proběhlo za účasti jednoho opičáka. Namítal jsem že chci ať jsou tam oba že na tom trvám, ale uředník to zamítl a následně když jsem to chtel oficiálně do protokolu tak to rovnou zamítla. že jeden svědek stačí a hotovo. Ona to vůbec řešit nebude vydá rozhodnutí vinen. Nicméně bude tam spoustu materiálu, následně se podělím zde až to přijde.
Zajímavé: řešili jsme ztotožnění přes roušku, otázka na policajta, poznáváte řidiče? Ano, říkám a i přes tu roušku mě znáte...ANO...:-), ono bych se neměl divit když i při té kontrole jsem měl roušku, takže mě poznal...chlap v soušce je řidič to je jasné..
Jediné co jsem snad vytěžil z něho, bylo že kontrola probíhala 5 minut, což by následně mohlo podpořit materiální aspekt, že jsem tím kontrolu neztížil. a Ještě opičák popsal celou akci a nikde nezmiňoval a potvrdil to výpovědí že by mě museli nějak zdlouhavě lustrovat, proste dobrý den - doklad- nemám- pokuta- nashle... žádná zdržovačka..
Jsem zvědav jak dál odvolací orgán. Munice asi bude dost, uvidime. Zatím díky všem ozvu se.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #24 kdy: 30 Listopadu 2020, 14:45:24 »

Namítal jsem že chci ať jsou tam oba že na tom trvám, ale uředník to zamítl a následně když jsem to chtel oficiálně do protokolu tak to rovnou zamítla. že jeden svědek stačí a hotovo. Ona to vůbec řešit nebude vydá rozhodnutí vinen.

Nahrané to máte?? Asi by šlo argumentovat že protokol neodpovídá skutečnosti.. ale jestli jste ho podepsal tak vám řeknou že jste ho neměl podepisovat když s ním nesouhlasíte.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #25 kdy: 30 Listopadu 2020, 14:50:37 »

A nebo to tam dopsat rukou.
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #26 kdy: 30 Listopadu 2020, 16:30:18 »

Postnu to sem až přijde rozhodnutí.
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #27 kdy: 08 Prosince 2020, 13:54:13 »

Přikládám rozhodnutí, zatím sem nedávám výslechy, dodám když bude nutné.
Poznatky ze spisu UJ a výpovědí:
  • Plánek policisty o tom kde zastavili vozidlo je nesmysl, mapa je uplne jiná než kreslil opicajt
  • Z textu SO pokračoval v ústním jednání a obviněný požadoval výslech svědků dalších dvou policistů, tento návrh SO zamítl, neboť přestupek považuje za zcela jednoznačně prokázaný výpovědí svědka PČR…. WTF?? Takže už v průběhu UJ SO shledal přestupek za prokázaný, ikdyž jsem se k tomu ani nevyjádřil?? To je celkem drsné.
  • Další policisti mohli podpořit vyvráti různá tvrzení, počínaje tím že se situace stala uplne jinde než kreslí PČR do plánku, jestli měl obviněný roušku jak probíhalo ztotožnění i přes roušku apod.
  • Ztotožnění proběhlo přes roušku, policista následně poznává obviněného i přes roušku
  • Správní orgán požaduje ztotožnění aby si obviněný sundal roušku, aby mohla být provedena identifikace, toto obvinený na Ustním jednání odmítl, protože nařízení vlády toto zakazuje…OK správní orgán pokračuje…vše nahráno záznamem audio
  • Podle podkladů – úředního záznamu a dále to kopíruje SO v rozhodnutí, že policista v souladu s §7 odst.8 silničního zákona vyzval…..tento paragraf neexistuje, (proto řidič předložil to co předložil protože nerozuměl výzvě která byla dle všeho nezákonná, policista později ve výpovědi potvrzuje že kontrola proběhla s souladu s úřeďákem)
  • Na otázku obviněného odpověděl svědek PČR že kontrola proběhla tak jak ji popsal ve výpovědi a je možné že proběhla i dechová zkouška.. Neměli by si být jisti že provedli dechovou zkoušku? Zapsat výsledek? To mi přijde jako docela neverohodné že možná proběhla dechová zkouška. O důvod víc vyslechnout další svědky.
  • Možná mimo, ale požádal jsem protože se mi nechtělo na úřad v době pandamie o poskytnutí spisu dle 106 a toto mi zamítnul jiný úředník a úředník který toto se mnou vede tvrdí že  na to vedou jiný spis. To je možné? Neměli by to vést v jednom spisu?

-   Materiální aspekt:

o   Dle výpovědi svědka PČR probíhala kontrola podle tak jak tvrdí, tzn. Zastavili vozidlo, požadovali doklady potřebné k řízení, řidič nepředložil ORV, dále vypsali pokutu a odjeli. Nikde netvrdí že by jim nutnsot lustrace vozidla ztížila a prodloužila způsob kontroly.
o   SO tvrdí že k naplnění materiálního aspektu že následek přestupku spočívá ve ztížení průběhu kontroly na místě
o   PČR svědek vypověděl že kontrola trvala 5 minut. Nikde netvrdí že museli ověřovat vozidlo a identifikaci přes systém nějak složitěji. Možná to dělal druhý policajt ale ten nevypovídal.




Můj návrh postupu:

-   Odvolání s důvody:
o   Výzva  neproběhla dle paragrafu a řidič tudíž nevěděl co má předložit, proto předložil to co předložil
o   Nejsou důkazy o tom že skutečně řídil řidič, zototožnění proběhlo přes roušku v 21:50hod
o   Nevěrohodnost policisty nakreslil plánek který neodpovídá skutečnosti…doložím mapku
o   Neproběhly výslechy svědků které by mohly podpořit obviněného
o   SO 1 stupně shledal přestupek za prokázaný už v průběhu UJ
o   Materiální aspekt přestupku nenaplněn protože kontrola probíhala 5minut bez problémů.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #28 kdy: 08 Prosince 2020, 14:27:24 »

...je vinen tím, že ... při řízení neměl u sebe osvědčení o registraci vozidla.

Že nepředložil, ještě neznamená že neměl u sebe.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #29 kdy: 08 Prosince 2020, 14:44:34 »

Tady to v sobě skrývá velký fun factor.  Přesně jak píše číkus, žádal podle nesmyslného paragrafu. Tak jsme opicajtovi předložili jen něco, neboť sám dle výzvy nevěděl co chtěl. Následně mi chtěl udělit pokutu. S tím jsem nesouhlasil, protože sem měl vše v poádku, jen fízl se neuměl vymáčknout, jak potvrdil u výslechu, kde řekl, že vše napsané v UZ je tak jak se stalo.

Navíc vyslechli jednu opici, tudiž je to jeden proti jednomu.....

Fízl si nepamatuje jestli byla dechovka, ale poznal vás v roušce po X týdnech? To je usměvné :) Fízl neví že dechovka má být dle interních pokunů prezidenta PČR vždy? To neplní závazné pokyny svého nejvyššího nadřízeného? Jak jim lze potom věřit ve výslechu, když serou na takovéhle jasné věci a ještě se k tomu přiznají bez okolku.

Úředník má jasno, že se skutek stal podle UZ? Vydá příkaz a během řízení řekne ( snad máte nahráno), že to je prokázáno? Krásná podjatost - hned to tam šoupněte.  Materiální aspekt - určitě nepodcenit a rozvést.  Kontrola probíhá stejně dlouho ať kartičku máte či ne.....  navrhnul bych dotázat se podle 106 policejního orgánu jak probíhá standartní kontrola a jestli absence platové kartičky stěžuje hlídce kontrolu. Oni Vás stejně lustrují tak jako tak.

Koukám že to je z Ostravy..... kdo to má na starost? V OV jsem docela často a znám je tam....
IP zaznamenána