30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Ztráta ŘP - jízda bez SPZ  (Přečteno 11618 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta ŘP - jízda bez SPZ
« Odpověď #30 kdy: 30 Září 2020, 23:26:28 »

No já bych se na Vašem místě ještě moc neradoval. Upřímně řečeno podělal jste co jste mohl a Vaše momentální postavení není nejrůžovější.
Budu teď pesimistický a myslím že by nebylo od věci abyste přemýšlel, kdy pro Vás zákaz řízení na ty cca 4 měsíce bude nejméně bolestivý abyste alespoň mohl případně vhodně zvolenou taktikou dostat právní moc případného zákazu řízení do té správné doby.
Rozhodně ovšem není třeba házet flintu do žita. 
« Poslední změna: 30 Září 2020, 23:32:13 od pk202 »
IP zaznamenána

anonymniridic

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta ŘP - jízda bez SPZ
« Odpověď #31 kdy: 04 Listopadu 2020, 10:17:26 »

Mám update, viz příkaz. Ve zkratce, ten večer jsem, jak jsem snad napsal, neměl ani zelenou kartu. Nyní se začala řešit zelená karta. Neřeší se vždy ten nejhorší přestupek? Nedá se třeba teď zelená karta zaplatit a na zbytek poukazovat, že se řešila zelená karta a na druhý přestupek nemají nárok? :D Snad to nějak pomůže. Díky!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta ŘP - jízda bez SPZ
« Odpověď #32 kdy: 04 Listopadu 2020, 11:57:38 »

Nepředložení zelené karty je přestupek dle jiného zákona, to Vám nijak nepomůže.

Proti příkazu samozřejmě můžete podat odpor.
IP zaznamenána

anonymniridic

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta ŘP - jízda bez SPZ
« Odpověď #33 kdy: 04 Listopadu 2020, 12:59:58 »

Ok, každopádně díky. Pro zatím čekám dál co bude.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta ŘP - jízda bez SPZ
« Odpověď #34 kdy: 04 Listopadu 2020, 14:05:49 »

Tohle je pražská anomálie. Nepředložení ZK je přestupek podle jiného zákona (168/1999 Sb.), ale všude mimo Prahu by to (při nevyřešení na místě) spadlo stejnému úřadu jako přestupky podle ZPPK (361/2000 Sb.), a protože asi není pochyb o tom, že jde o stejnou oblast veřejné správy (ve smyslu § 88 PřesZ, rozdělení do více zákonů je jen technikálie), řešilo by se to povinně ve společném řízení.

Ne tak v Praze, která je z hlediska výkonu přenesené působnosti podivným hybridem obce a kraje, kromě magistrátu fungují i městské části, a rozvržení pravomocí je víceméně náhodné (navíc tam, kde to nestanoví zákon přímo, si to může Praha regulovat sama svým statutem). Momentální stav je takový, že přestupky podle ZPPK řeší magistrát (kromě parkování v zónách - což je statutem přehozeno na ÚMČ), ale zelenou kartu projednává ÚMČ, což je dáno natvrdo § 16b zákona 168/1999 Sb.

Jinak to nefunguje tak, že by se řešil jen první či nejhorší sbíhající přestupek, řeší se všechny, jen sankce se ukládá pouze jedna (odvozená od toho nejpřísněji trestného). Vy máte smůlu, že to řeší jiný úřad, tak se společné řízení konat nemůže. Je to asi chyba, vlastně to znamená, že když si zapomenu ŘP i ZK a nebudu souhlasit řešením blokem, zcela nesystémově to vyjde v Praze dráž, což by možná šlo nějakou složitou cestou napadnout (a něčeho se domáhat, od uložení sankce v pozdějším řízení tak, aby to v součtu odpovídalo společně ukládanému trestu, po zrušení zákonných ustanovení, podle kterých to patří jinému orgánu, pro neústavnost). Ale ve vašem případě se pouštět do podobné epické bitvy pro ten nejméně podstatný přestupek a pro patnáct stovek nedává samo o sobě smysl. Samozřejmě si můžete podat odpor a projít si řízení (i kdyby jen z principu či pro ten zážitek), na ÚMČ je kvalita úřednictva a jejich práce ještě horší, než na MHMP, tak to rozhodně není ztracené. A třeba by i šlo trochu zdržet to druhé řízení tím, že se budete křížově domáhat sloučení s odkazem na výše popsanou diskriminaci zpovykaných Pražanů, ale není to extra silná karta.
IP zaznamenána

anonymniridic

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta ŘP - jízda bez SPZ
« Odpověď #35 kdy: 05 Února 2021, 15:18:42 »

Dobré odpoledne,

všem děkuji za pomoc, máme tady update. (Pro nově příchozí je to nyní 5 měsíců od podání odporu a prvního kontaktu s úřady)

Ve zkratce, jsem předvolaný pro výslech a jednání. Na co se na jednání připravit?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta ŘP - jízda bez SPZ
« Odpověď #36 kdy: 05 Února 2021, 18:48:07 »

"Ústní jednání je nařizováno, neboť je to nezbytné pro zjištění stavu věci(§ 80 odst. 2 zákona o odpovědnosti za přestupky)."

Zajímavé, paraziti vydali příkaz, ačkoli neměli zjištěn stav věci (pro zjištění stavu věci je nebytné ústní jednání)?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta ŘP - jízda bez SPZ
« Odpověď #37 kdy: 05 Února 2021, 18:50:53 »

Na jednání není důvod chodit. Je to naše právo a nikoliv povinnost.
Ještě před samotným jednáním bych si došel za Bursíkem nahlédnout do spisu.
Důvod je ověřit, že ve spise nemá podrobný výpis z registru vozidel, kde je nahlášená ta ztráta značky.
V příkazu jako důkaz používá pouze fotodokumentaci, což naznačuje, že nic víc nemá.
Podle toho, co je ve spise pak upravit vyjádření, kde by se klidně mohlo uvést, že upadla při jízdě a řidič o tom nevěděl, případně pak již zmíněný nález a opětovné ztracení.
Vyjádření je možné zaslat ještě před vydáním rozhodnutí nebo to nechat až do odvolání, pokud okopíruje příkaz, tak to bude fajd odvolací důvod.
Jinak jedním ze základních pravidel je přebírat poštu co nejpozději. Praha nechává vhodit do schránky, tak je dobré to využívat.
Když Bursík 3.2. napíše předvolání a 5.2. už to visí tady, tak taktika nic moc.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta ŘP - jízda bez SPZ
« Odpověď #38 kdy: 05 Února 2021, 18:53:31 »

"Ústní jednání je nařizováno, neboť je to nezbytné pro zjištění stavu věci(§ 80 odst. 2 zákona o odpovědnosti za přestupky)."

Zajímavé, paraziti vydali příkaz, ačkoli neměli zjištěn stav věci (pro zjištění stavu věci je nebytné ústní jednání)?

No jasně, prostě zkusí jestli to projde.
Lehká a rychlá práce.
ÚJ je proto, aby se ovce přiznala, že o chybějící značce věděla.
Asi tuší, že tahá za kratší konec :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta ŘP - jízda bez SPZ
« Odpověď #39 kdy: 05 Února 2021, 18:55:53 »

Ano, pokud na ÚJ nezjistí nic nového (ale ÚJ je nezbytné pro zjištění stavu věci), bude zajímavé, jak  se vypořádají s dostatečným nezjištěním stavu věci v rozhodnutí.
IP zaznamenána

anonymniridic

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta ŘP - jízda bez SPZ
« Odpověď #40 kdy: 05 Února 2021, 21:10:16 »

Na jednání není důvod chodit. Je to naše právo a nikoliv povinnost.
Ještě před samotným jednáním bych si došel za Bursíkem nahlédnout do spisu.
Důvod je ověřit, že ve spise nemá podrobný výpis z registru vozidel, kde je nahlášená ta ztráta značky.
V příkazu jako důkaz používá pouze fotodokumentaci, což naznačuje, že nic víc nemá.
Podle toho, co je ve spise pak upravit vyjádření, kde by se klidně mohlo uvést, že upadla při jízdě a řidič o tom nevěděl, případně pak již zmíněný nález a opětovné ztracení.
Vyjádření je možné zaslat ještě před vydáním rozhodnutí nebo to nechat až do odvolání, pokud okopíruje příkaz, tak to bude fajd odvolací důvod.
Jinak jedním ze základních pravidel je přebírat poštu co nejpozději. Praha nechává vhodit do schránky, tak je dobré to využívat.
Když Bursík 3.2. napíše předvolání a 5.2. už to visí tady, tak taktika nic moc.

AD nechodit na jednání: Už jsem se jednou vyjadřoval přes datovku kvůli přestupku u PČR, předpokládám, že je to stejný přístup. Stačí volným textem "Vyjadřuji se ve věci... "?

AD spis: Je možné vyžádat přes datovku?

AD pošta fikcí: Jak jsem se zmínil, mám datovku, kam toho chodí hodně a automaticky se tam načítá doručenka. S tím bohužel nic neudělám.


Děkuji všem za rady!
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta ŘP - jízda bez SPZ
« Odpověď #41 kdy: 05 Února 2021, 22:35:10 »

Jste obviněný, účast na ÚJ je Vaším právem, nikoli povinností, vyjadřovat se vůbec nemusíte (ale můžete).

Spis je možné vyžádat přes DS a s největší pravděpodobností Vám odpoví nějakým cancem, že nahlížení jenom osobně a ať si trhnete nohou.

Doručenka se načte, když se tam přihlásíte. Pokud Vám do té DS toho nechodí miliony, tak může být vhodné se tam přihlašovat až po uplynutí fikce doručení.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta ŘP - jízda bez SPZ
« Odpověď #42 kdy: 06 Února 2021, 15:13:07 »

V každém případě je výsostně nutné ještě před konáním UJ získat spis. Podle obsahu spisu se teprve můžete rozhodnout jak se budete k věci vyjadřovat. Jinak hrozí, že si opět naběhnete.
IP zaznamenána

anonymniridic

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta ŘP - jízda bez SPZ
« Odpověď #43 kdy: 09 Března 2021, 11:56:10 »

Jak se dalo čekat, musím se tam zastavit. Viz příloha. Jo, vím že to bylo odeslané včera a dnes je to tady, ale já tu datovku fakt potřebuju používat. Jedna zajímavost, už mám tak 2 týdny jinou trvalo adresu, ale posílají mi to stále na starou - dle adresy, kterou jsem zamazal ačkoli mi to chodí do datovky.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta ŘP - jízda bez SPZ
« Odpověď #44 kdy: 09 Března 2021, 12:48:53 »

Uz jsem videl hodne odmitnuti poslani spisu, ale toto je formou i zduvodnenim zatim asi nejslabsi. Za jak dlouho zhruba je to zminene ustni jednani? U takovychto ouradu by mohla o spis (ci jeho cast) pozadat treti osoba podle zakona 106/1999, ale je potreba identifikace pripadu, tedy spisova znacka ci neco podobneho.
IP zaznamenána