30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prokázání místa trvalého pobytu  (Přečteno 6150 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Prokázání místa trvalého pobytu
« Odpověď #15 kdy: 22 Září 2020, 15:38:09 »

Kevil> Zkuste to raději tady.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Prokázání místa trvalého pobytu
« Odpověď #16 kdy: 22 Září 2020, 15:38:26 »

Jak si můžete být jistý, že jde na 100% o trestný čin? Jasně, jste tajemný jako hrad v Karpatech, ale zkuste aspoň obecně popsat ten mechanismus, jak může spáchání TČ záviset na místě faktického bydliště. To jako někdo třeba zneužil dotaci či jinou výhodu vázanou na to, že někde bydlí? Proč do toho pořád motáte tu parkovací kartu? Ta je přece vázaná buď na trvalý pobyt (ten evidenční, který nemusí odpovídat faktickému), nebo na vlastnictví nemovitosti, kde člověk fakticky bydlí se neřeší.

Pokud jste tím TČ přímo poškozen, můžete si proti odložení věci podat stížnost s odkladným účinkem (§ 159a TŘ). Pokud nejste přímo poškozen, ale nějaký poškozený existuje, můžete k takovému kroku vyzvat jeho. Máte-li jen péči o správné a zákonné fungování OČTŘ, můžete na policisty, kteří se dle vašeho názoru na něco vy**li, podat stížnost, a zároveň můžete požádat příslušné SZ o výkon dozoru (§ 174 TŘ). Nebo to můžete medializovat.
« Poslední změna: 23 Září 2020, 20:17:48 od hh »
IP zaznamenána

Kevil

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Prokázání místa trvalého pobytu
« Odpověď #17 kdy: 22 Září 2020, 15:53:25 »

Proti postupu policie máte nějaké možnosti opravných prostředků...

To je samozřejmě jen teorie. Mohu jen prozradit, že se věc týká vrcholných politiků, které drží u koryta zkorumpovaná policie (např. mjr. Bc. ZK), z nichž jeden již politiku nuceně opustil, poté co na něho jedna organizace podala TO. Jde mi o to, dostat ty další ;).
IP zaznamenána

Kevil

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Prokázání místa trvalého pobytu
« Odpověď #18 kdy: 22 Září 2020, 16:50:33 »

Zkuste to raději tady

Hele kámo, link nefunguje. Asi se ale zajedu podívat do Bystrce a na chatu v Prlově ;).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Prokázání místa trvalého pobytu
« Odpověď #19 kdy: 22 Září 2020, 17:21:01 »

Jestli si díky výletu na chatu odsednete z vedení, lze jeho absolvování vřele doporučit.

Stále jste nevysvětlil, jak by trestnost aktivit nějaké politicko-policejní mafie měla záviset na faktickém bydlišti některého z aktérů. Ale jsou-li v tom namočeni, jak tvrdíte, vrcholní politici a neřadoví policajti, a vy máte nějaké veřejně neznámé informace, tak kromě policie či státního zastupitelství to můžete předhodit novinářům, ti po tom skočí jak slepice po flusu.
IP zaznamenána

Kevil

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Prokázání místa trvalého pobytu
« Odpověď #20 kdy: 22 Září 2020, 18:01:03 »

Ale jsou-li v tom namočeni, jak tvrdíte, vrcholní politici a neřadoví policajti, a vy máte nějaké veřejně neznámé informace, tak kromě policie či státního zastupitelství to můžete předhodit novinářům, ti po tom skočí jak slepice po flusu.

Více to tady ze zřejmých důvodů nemohu bohužel objasnit. Mohu vám dál jen vzdálený příklad:

Přirovnal bych to k tomu, jako kdyby např. zakázku na dodávku oken pro budovu Parlamentu vyhrála firma, jejíž jednatel by měl hlášen trvalý pobyt v bytě předsedy Parlamentu.

Kde to žijete? Když se chce daná strana udržet u posledních koryt, tak má lidi všude, kteří to zazdí nebo mají novináři stažené půlky. Poslal jsem o tom informaci přes ČTK všem médiím a neozval se nikdo. Naprosto výjimečně se našla média, které o mě v hlavních zpravodajských relacích informovala o jiné věci, to bylo ale vše. 
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Prokázání místa trvalého pobytu
« Odpověď #21 kdy: 22 Září 2020, 20:42:01 »

[...] jako kdyby např. zakázku na dodávku oken pro budovu Parlamentu vyhrála firma, jejíž jednatel by měl hlášen trvalý pobyt v bytě předsedy Parlamentu.
A už je to tu zas. Trvalý pobyt = úředně hlášená adresa. V podstatě místo, kam má chodit úřední pošta, podle kterého se určuje místní příslušnost různých úřadů, a sem tam je s ním spojeno nějaké to lokální právo (na místo ve školce/škole/nemocnici/márnici, nebo třeba na tu rezidentskou parkovací kartu). Pokud podle trvalého pobytu dedukujete nějakou megakorupci, tak vidíte trávu růst, pokud osoba X má stejný trvalý pobyt jako Y, případně trvalý pobyt v nemovitosti vlastněné Y, tak to možná dokazuje mezi nimi nějaké slabé propojení, ale rozhodně to není klíčový důkaz trestné činnosti.

Jiná věc je, pokud někdo třeba bezplatně užívá cizí byt. Samo o sobě to není nic divného, třeba v rámci rodin se to děje zcela běžně, ale je-li vlastníkem třeba fotbalový boss a uživatelkou náměstkyně z ministerstva, které rozhoduje o tučných dotacích pro vlastníka, tak už to až tak sluníčkové není. Nicméně tuto informaci, kde a za jakých podmínek někdo fakticky bydlí, jinak než vlastní investigativou či dokopáním PČR k tomu, že to stojí za prošetření, nezjistíte.

Kde to žijete? Když se chce daná strana udržet u posledních koryt, tak má lidi všude, kteří to zazdí nebo mají novináři stažené půlky. Poslal jsem o tom informaci přes ČTK všem médiím a neozval se nikdo.
Žiju v ČR, díky za optání. Kde žijete vy se radši neptám, na Zemi zjevně ne. Posílat informaci o údajné korupci ve vrcholné politice přes ČTK ... to ani neumím komentovat, Cheyenne by řekl, že neumíte ani hrát, ani střílet. I bonzovat se musí umět - ale na tomto fóru se obávám, že potřebné know-how nenajdete.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Prokázání místa trvalého pobytu
« Odpověď #22 kdy: 22 Září 2020, 21:42:19 »

Promiňte, že se vmísím do diskuse, ale já už od počátku doporučoval emimino.cz. Aktuálně se tam řeší mimo (úplně) všeho ostatního i dopravní problematika, oni (ony) tam opravdu rozumí všemu. Vlákna jako “Udat na SNB nebo u ČTK?” či “Proč o mně nikdo nepíše, když jsem napsal na ČTK?” by se tam jistě setkala s mnohem vřelejším, fundovanějším a mnohem méně sarkastickým přijetím než zde.
IP zaznamenána

Kevil

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Prokázání místa trvalého pobytu
« Odpověď #23 kdy: 23 Září 2020, 15:59:17 »

Pane Kevile Váš nerudný text jsem smazal. Pokud chcete být na tomto fóru diskutujte slušně a k věci. K ostatním diskutujícím se prosím takto nevyjadřujte.
« Poslední změna: 23 Září 2020, 17:15:32 od pk202 »
IP zaznamenána

Kevil

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Prokázání místa trvalého pobytu
« Odpověď #24 kdy: 23 Září 2020, 18:02:22 »

Nevím, co se vám na mém příspěvku nelíbilo. Jen jsem reagoval na komentář, který rozhodně nebyl vůbec k věci.

P.S. Příště se alespoň neskrývejte a uveďte vaše přihlašovací jméno, ať vím, kdo tady cenzuruje.
« Poslední změna: 23 Září 2020, 18:16:25 od Kevil »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Prokázání místa trvalého pobytu
« Odpověď #25 kdy: 23 Září 2020, 18:27:04 »

Kevil> « Poslední změna: Dnes v 17:15:32 od pk202 »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Prokázání místa trvalého pobytu
« Odpověď #26 kdy: 23 Září 2020, 19:29:15 »

Mimochodem jedna věc je, že obesílat s tím ČTK je nesmysl, druhá věc je, že pokud jste v tom dopisu nechal projevit (se) vaše vyjadřovací schopnosti tak, jak to děláte zde, třeba jen zatím nenašli tlumočníka, který to dešifruje.
IP zaznamenána

mart01

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Prokázání místa trvalého pobytu
« Odpověď #27 kdy: 23 Září 2020, 22:28:28 »

Panove, ze na tohle mate silu...
Ale je to vyzivne, to ano.. :))
IP zaznamenána

Kevil

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Prokázání místa trvalého pobytu
« Odpověď #28 kdy: 24 Září 2020, 11:59:28 »


Pokud vím i správci serveru zde doporučují uvážlivě popsat daný případ, aby ho nešlo konkrétně identifikovat. O moje vyjadřovací schopnosti nemusíte mít obavy, s úřady mám bohaté zkušenosti.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Prokázání místa trvalého pobytu
« Odpověď #29 kdy: 24 Září 2020, 12:33:11 »

Máte naprostou pravdu, ale to ještě neznamená, že se z vašeho projevu stane nečitelný salát. A nebojte se, o vás nemám starost žádnou, nejhorší scénáře jsou, že skončíte v exekuci, v base nebo pod drnem (Kuciak).
A vaše rozsáhlé zkušenosti jste již úspěšně prokázal v řízení o odtahu, tam jsem také naprosto klidný.
IP zaznamenána