30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty  (Přečteno 4995 krát)

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« kdy: 15 Září 2020, 12:49:14 »

Zdravím,
chtěl bych Vás poprosit o rady a tipy,jak dosáhnout parkování na modré zóně v Praze (zatím nekonkrétní části), pakliže tam budu pouze bydlet,ale nebudu tam mít trvalé bydliště.
K mému překvapení jsem zjstil,že je trvalé bydliště oficiální podmínka,což se mi z osobních a ekonomických důvodů nechce převádět.
Nejprve mě napadlo udělat si kvůli tomu živnost a provozovnu umístit do té části,kde budu bydlet. Pak je ale parkování násobně dražší a bylo by z toho opravu hodně běhání.
Nejrozumnější mi přijde napsat někoho s trvalým bydlištěm dočasně jako provozovatele a kartu zařídit. Netuším ale,jestli bude nějaký problém z toho,když provozovatele po vydání povolené zruším? A bude potřeba toto provádět každý rok? Z logických důvodů nemůžu nechat celoročně na někom blízkým tu zodpovědnost provozovatele...
Děkuju :)
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #1 kdy: 15 Září 2020, 14:47:20 »

no jedine provozovatele s tvp, ale nesmi mit auto, jelikoz cim vice aut na jednu osobu rezidenta tak kazde je drazsi a drazsi
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #2 kdy: 15 Září 2020, 21:41:49 »

Nejrozumnější mi přijde napsat někoho s trvalým bydlištěm dočasně jako provozovatele a kartu zařídit.

..a pak zjistíte že ani tohle nestačí protože ani provozovatele s trvalým bydlištěm neberou.
Muselo by se na někoho s trvalým bydlištěm auto převést aby byl vlastník.

Řešit parkování v modré zóně když nesplňujete jak to mají nalajnované je peklo a rozumné řešení neznám..

nedávno soud aspoň řekl že auto ve společném jmění manželů má nárok na parkovací kartu i když trvalé bydliště má ten druhý než na koho je psané auto.

Pak je možnost auto pronajmout někomu s trvalým bydlištěm, ale akceptuje se jen smlouva s firmou zabývající se půjčováním aut a tak to taky není jednoduché.
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 137
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #3 kdy: 15 Září 2020, 21:48:39 »

A jeste doplnim, ze v takovem pripade pozaduji navic i to, aby auto bylo psano na IČO (i kdyz to v tom jejich pamfletu nic nenaznacuje)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #4 kdy: 15 Září 2020, 21:50:38 »

Není pak jednodušší a výhodnější prostě modré zóny ignorovat a jednou za čas si s úředním parazitem dát správní řízení?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #5 kdy: 15 Září 2020, 21:53:16 »

Číkus: Ale asi bych doporučil parkovat na fialových a ne na modrých..
mám (neověřené) informace že z modrých se odtahuje.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #6 kdy: 15 Září 2020, 21:55:08 »

2M> Nebo, přiznám se, že v pražských zónách se nevyznám. Fialové zóny řeší MHMP a modré zóny městské části? Pokud ano, tak to by ještě více podpořilo stání na fialových zónách.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #7 kdy: 16 Září 2020, 06:48:34 »

MČ řeší přestupky ve všech typech zón. Jenže v Praze jednak výzvy k úhradě určené částky ignoruje takové množství provozovatelů, že MČ vůbec nestíhají zahajovat řízení, jednak jsou personálně vybaveny tak, že ve srovnání s Fröhlichovou partou z JmK působí jako mateřská škola pro mentálně postižené vedle Oxfordu.

Zábory veřejného prostranství řeší MČ, kam má paměť sahá, takže na MHMP už z parkovacích přestupků zbyla pouze porušení zákazů stání a zastavení.

Parkování ve smíšené zóně má oproti modré dvě výhody:
1) Neodtahuje se (zatím).
2) Eltodo pořizuje jen jednu fotografii a MČ (zatím) věří tomu, že momentka vozidla nacházejícího se (úmyslně se vyhýbám slovu “stojícího”) na parkovacím místě v zóně je v kontextu neuhrazení parkovacího poplatku přestupkem. Než je z tohoto omylu za pár let vyvede soud a harvester začne pořizovat fotky dvě (s časovým odstupem), což dělá v modrých zónách už nyní, bude možno se efektivně bránit.

Nadto MČ fungují extrémně pomalu a naprosto nezvládají více než jedno řízení proti jednomu provozovateli za rok. Čili i kdyby provozovatel SŘ prohrál a dostal za nějaké větší množství přestupků jednou za rok pokutu vč. nákladů řízení v maximální výši 4.750 Kč, pořád to (za předpokladu, že v zóně parkuje bez uhrazení poplatku vždy v obvodu stejné MČ) vyjde levněji než shánět a platit parkovací oprávnění pro OSVČ.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #8 kdy: 16 Září 2020, 09:07:26 »

Připravil jsem vzor vyjádření/odvolání pro smíšené zóny v Praze. Budu rád za každou relevantní připomínku.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #9 kdy: 16 Září 2020, 09:21:44 »

Fialové zóny řeší MHMP a modré zóny městské části?

Všechno řeší městské části..
ale modrá zóna je oficiálně vyhrazené parkoviště a fialová je oficiálně parkoviště s parkovacím automatem.

A z vyhrazeného parkoviště (modré zóny) se odtahuje, ale z parkoviště s automatem (fialové zóny) se neodtahuje.. tuhle informaci mám odsud z fóra a neověřoval jsem to.
IP zaznamenána

klapaucius

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #10 kdy: 16 Září 2020, 09:43:56 »

Vše, co 2M píše, je pravda.
Ohledně odtahů to mohu potvrdit pro Prahu 6, ale nejedná se o nějaké systematické odtahování, spíš jen náhodné akce.
Odtah hlásí MP a odtahuje SSMHMP.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #11 kdy: 16 Září 2020, 09:49:15 »

Pokud je auto na IČO, nemělo by to být složité, stačí si přidat volnou živnost a najít někoho s trvalým pobytem v zóně.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #12 kdy: 16 Září 2020, 10:22:29 »

asmodeus: Ano, ale obvyklý stav je normální ovčan který tam fyzicky bydlí a chce parkovat, ale neplní nějakou úřední podmínku (obvykle buď není napsaný jako vlastník auta a nebo tam nemá napsané trvalé bydliště.. stejně jako Halford).

A přepsat auto z FO na IČO není tak jednoduché.. možná to ani nebude lepší než dát si tam provozovnu a platit firemní parkovací kartu.
IP zaznamenána

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #13 kdy: 16 Září 2020, 11:19:40 »

Potvrzuji, že třeba na P3 z modré odtahují. Řešil jsem to cestou nejmenšího odporu (potřeboval jsem to rychle), takže jsem auto přepsal na přítelkyni s trvalým pobytem jako vlastníka a sebe jako provozovatele aby ji nikdo s ničím neobtěžoval. Do doby než začali odtahovat jsem nashromáždil asi 10 Výzev k úhradě určené částky a zatím se nic dalšího neděje.
IP zaznamenána

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #14 kdy: 16 Září 2020, 11:30:29 »

Dle mých informací od místních se odtahuje/botickuje pouze v případě porušení jinych veci (zakaz stani u žlutý, stání na zeleni, atd... ) , nez neplacené parkovani na modre. To se řeší pouze Eltodem a fotografiemi porizenymi v nejakem rozmezí. Ale samozřejmě to asi možné je.
2M: ano, na parkujvklidu.cz jsem pote cetl podminky a opravdu tam byla podminka byt majitelem. O provozovateli jsem se nic nedocetl. Upřímně jsem si myslel, ze to reálně pujde a ze az takova buzerace v realu nebude. Lol

Problém firemního auta je ten, ze když si spocitam založení živnosti, přepsání auta, parkovné cca 7000/rok misto 1200 za fyzickou osobu, tak mi to prestava davat smysl.

Přepisovat auto je možnost, ale davat každý rok 2x 800 za evidencku a litat s tim je taky nic moc řešení. Nehledě na to, ze úplně nevim, jestli budu mit duveryhodnou osobu v konkrétni části Prahy, se kterou bych to takhle vymyslel...

Zde bych se rád zeptal, zda se vlastnictví vozu a trvale bydliště pro získání parkovací karty musí prokazovat každý rok?


No, asi opravdu bude nejekonomictejsi a nejmenší oser přepsat trvale bydliště... Ale reálně bych to musel bud přepisovat zpet a otravovat s tim majitele bytu každý rok a nebo nechat... S tim jsou zase spojeny zmeny dokladu, ulevy na daních z hypoteky,jine daňové priznani, řešení pojistek a jiny skvostny byrokraticky lahudky.  :-\ :-\

« Poslední změna: 16 Září 2020, 11:35:04 od Halford »
IP zaznamenána