30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Alternativa za nezaplatim.cz  (Přečteno 17015 krát)

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Alternativa za nezaplatim.cz
« kdy: 07 Září 2020, 20:03:26 »

Dobrý den,

hledám alternativu za nezaplatim.cz, která za mě bude řešit potenciální příkazy k uhrazení. Využíval jsem jejich služeb roky, ale prodlužovat je nebudu, protože podle jejich podmínek řeší v podstatě jenom ty případy, kdy dojde k zastavení řidiče.

Najedu ročně 30 tisíc kilometrů a převážně roku jsem v Praze.

Parkování = zastavím na 10 minut na barevné zóně a dorazí příkaz k uhrazení. Jedu někam pryč, používám Waze, ale občas dojde něco z úsekovky a zase příkaz k zaplacení. Jsou to drobnosti, které za rok naskakují a já bych proto hledal nějaké řešení. Raději podpořím koumáky, než úřady, které ždímou co to jde.

Pokud někdo něco podobného nabízí, klidně mi napište soukromou zprávu.

Děkuji

PS: Za služby nezaplatim.cz děkuji, pomohli mi za poslední roky fakt hodněkrát, nechci na ně házet špínu, ale poslední úprava podmínek je taková, že jsou super fakt jenom v případě, kdy mě někdo zastaví a nepůjde to příkazem provozovateli vozidla.

PS2: Virtuálního provozovatele nechci... Mikenenimujpan :)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Alternativa za nezaplatim.cz
« Odpověď #1 kdy: 07 Září 2020, 21:50:13 »

Chtel jsem napsat neco podobneho, dekuji ze ste me predbehl.  :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Alternativa za nezaplatim.cz
« Odpověď #2 kdy: 07 Září 2020, 21:53:18 »

Co si máme představit pod "příkazem k uhrazení"?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Alternativa za nezaplatim.cz
« Odpověď #3 kdy: 08 Září 2020, 08:27:58 »

Téma výzvy a proč jsme je (už na začátku roku) ukončili (resp. řešíme je z nějakého důvodu už jen hrstce lidí). V současné době jsou podmínky tak utažené, že z našeho hlediska dává smysl pouze přepis provozovatele na jiný subjekt (virtuální provozovatel), ale tam jsme vyhodnotili taková rizika jak pro subjekt provozovatele, tak pro majitele vozidel, že jsme se rozhodli touto cestou nejít, nehledě na to, že pro řadu klientů toto ani není řešení (firemní auta, operativní leasingy apod.).

Jít dneska cestou nějakého udávání zahraničních řidičů apod. už není v masovém měřítku smysluplné, protože např. klient dostane 4 výzvy za 500, 3 se obhájí, ale v jednom dostane pokutu 1500 + 1000 náklady řízení a je v tom za 2500, takže se dělala spousta zbytečné práce a sice se vlastně 75 % případů obhájilo, ale klient je nakonec v mínusu a všichni jsou akorát nasraní.

Další věc je, že systém výši určených částek nastavil tak šikovně, že pokud to řešení a práce na něm má dávat ekonomický smysl, tak by muselo být v ceně, kdy se klientovi vyplatí spíš hradit určené částky než platit nám, a nebo to naopak musíme dělat tak levně, že to pro nás je v zásadě práce zadarmo (řekněme, že to bylo nastavené v paušálu tak, že to vycházelo na 300,- Kč za výzvu, kdy třeba z 10 se u 5 rozjede správní řízení a dělá se X úkonů a je na tom strávených X hodin).

Pak je tu samozřejmě administrativa, kdy řešení stovek těchto věcí ročně vyčerpává naši kapacitu a v podstatě ty výzvy vzhledem ke všemu výše uvedenému nikoho nebaví dělat a prostě jsme v tom znechucení dospěli až do bodu, kdy jsme se rozhodli, že to už dělat nechceme a nebudeme.

Jsou asi nějaké individuální možnosti, o kterých není dobré psát veřejně, aby systém tu díru urychleně nezalepil :) , zkusili jsme to a je to asi funkční, ale zase – administrativa kolem je tak šílená, že nám prostě nestojí za to se s tím patlat za ty peníze, které z toho ve výsledku jsou.

Pokud někdo vymyslí nějaký jiný model než virtuální provozovatel, nebo z nějakého důvodu chce tento model praktikovat - a on je na individuální bázi určitě funkční, jen když je to zjevně účelové a jedou v tom stovky aut a vzniknou u provozovatele dluhy za statisíce nebo miliony, tak už to třeba může mít znaky podvodu a finančně to půjde za jednatelem provozovatele, pokud to je s.r.o. např. – tak fajn, ale my jsme prostě nic lepšího nevymysleli (resp. ne na této jednoduché bázi).

V zásadě ani principiálně nechceme nabízet službu, kde nejsme schopni nějak rozumně garantovat, že to pro klienta nebude ve výsledku prodělečné a hrát ruskou ruletu, že tenhle má 100 výzev ročně a vyplatí se mu to a druhý má jednu, která se zrovna prohrála a tím pádem to pro něj celé nedávalo smysl.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Alternativa za nezaplatim.cz
« Odpověď #4 kdy: 08 Září 2020, 12:13:19 »

Dokud řidič jezdí jen po Praze, dají se výzvy vyřizovat bez velkých nákladů.

MHMP nesnáší slučování přestupků, a tak s námi jako provozovatelem, který dostane ročně cca 100 výzev (převážně rychlosti v Blance, na Jižní spojce atp.), zvládne řešit jedno řízení za cca 10 měsíců. Ani by mi nevadilo jim jednou za bezmála rok ty 3.500 Kč (oni jdou zpravidla pouze po překročeních o 20+ km/hod.) zaplatit, ale až na marginální výjimky pak naše formulářová odvolání (málokdy tomu dám více než 20 minut) skončí na MD.

ÚMČ jsou stále ještě nezaběhnuté, ale ta situace se bude měnit. Jdou stejnou cestou jako magistrát, nabírají čím dál větší hlupáky. Situace je dnes až tak tristní, že správní úředníci (bez přehánění) nechápou, co je to zmocnění do protokolu, soupis součástí spisu nebo dokonce spisová značka (!!!). Musím uznat, že tato strategie mne naplňuje bezmocí, neboť jakákoli argumentace vůči současnému pražskému úřednictvu začíná být naprostým házením hrachu na stěnu. I kdyby porozumět chtěli, nedokážou to. Nepořádek na druhou, kam se jeden podívá, dokonce se mi nedávno dostal do ruky přípis z jednoho ÚMČ, jímž reaguje na (správně) podaný odpor tím, že taková věc u něj není vedena ani podle spis. zn., ani podle jména provozovatele, ani podle RZ vozidla. Na druhou stranu stále ještě většinou postačuje ignorace výzev, které - a to je pro mne zcela nepochopitelné - jsou doposud hromadně rozesílány jako imperfektní.

Problém nastává, když řidič vyjede z Prahy - a poté přijdou výzvy z různých koutů republiky. Náročnost řešení tím rapidně narůstá a klesá úspěšnost - čím dále na východ od Prahy, tím tvrději jdou úřady po penězích - a KÚ je většinou (zejm. Vysočina a JmK) bezvýhradně podporují. Tady už musí mít někdo skutečně SŘ jako koníčka - nebo být provozovatelem několika set aut, protože finančně se to při menším počtu aut převážně vůbec nevyplatí řešit.

Je tak pochopitelné, že služby řešení výzev k úhradě určených částek se těžko může vyplatit poskytovat (alespoň ne v nějaké rozumné kvalitě). Na druhou stranu si dovedu představit jako funkční model provozovatele, který zastřeší několik set (řekněme 1.000) vozidel, bude se správními orgány jednat tak, aby řízení trvala co nejdéle, aktivně navrhovat slučování řízení, a v prohraných řízeních platit pokuty a náklady řízení. Tedy přinejmenším do té doby, dokud bude sloučení de facto nárokovatelné. Pak by náklady takového provozovatele na dvě prohraná řízení u poloviny z 388 pověřených obcí činily cca 1 mil. Kč/rok. Časové náklady na vedení cca 400 řízení ročně včetně návrhů na sloučení, odvolání atp. odhaduji na téměř plný úvazek pro nějakého pokročilého amatéra vybaveného solidním software, řekněme v nákladech 1 mil. Kč/rok. Pokud by tedy chtěl mít provozovatel cca 1/3 zisk, musel by mít obrat 3 mil. Kč/rok, což děleno 1.000 vozidel činí 3.000 Kč ročního poplatku za jedno vozidlo. Problém je, kde vzít těch 1.000 vozidel. Kocour a Mikeš sice tvrdí, že mají asi padesát milionů klientů, ale reálně sehnat tisícovku bude po mém soudu běh na hodně dlouhou trať.
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Alternativa za nezaplatim.cz
« Odpověď #5 kdy: 08 Září 2020, 15:48:04 »

Děkuji za vysvětlení aktuální situace. Chápu, že v momentě, kdy se ten obchodní model nevyplatí, tak se prostě nenabízí. Na tom není nic špatného. Pak se jedině zaměřit na službu s jiným pohledem.

Například modelový příklad Moraváka

4 roky - 60 případů

1x vysoká rychlost - zastaven a ztotožněn
1x zastavení v zákazu - zastaven a ztotožněn
6x úsekový radar v Praze
4x úsekový radar mimo Prahu
48x parkování v Praze

Pak pokud teda vynechám situace, kdy jsem nebyl zastaven, tak mám 2x přestupek, přičemž jednou jsem mohl zaplatit 500 Kč a byl by klid a nejvíc zásadní pro mě byla ta rychlost. Šlo o skoro o papíry, takto jsem z toho vyvázl = žádný zápis, žádná pokuta a žádné riziko přijít o papíry.

Pokud bych tímto trendem pokračoval, celkem by se mi líbila možnost zaplatit za jedno řešení klidně 1 000 Kč, ale fakt v momentě, kdy to člověk potřebuje. Z toho parkování už sešlo díky modrým zónám a úsekovky, no prostě si na to dám majzla.

Takže nová otázka... pro případy jednorázové pomoci něco funkčního je?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:Alternativa za nezaplatim.cz
« Odpověď #6 kdy: 08 Září 2020, 17:36:50 »

Tak zrovna pro tyhle případy to funkční je, ne?
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Alternativa za nezaplatim.cz
« Odpověď #7 kdy: 08 Září 2020, 20:56:05 »

Ano, pro případ, kdy mi jde o papíry nebo zápis do karty řidiče to funkční je, ale jestli mám jednu "událost" za 4 roky, tak 4 x 3000 Kč = 12 000 Kč za případ je celkem dost. Ale o ceně nesmlouvám, sám to nemám rád. Jen hledám vhodnější řešení.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:Alternativa za nezaplatim.cz
« Odpověď #8 kdy: 08 Září 2020, 23:20:51 »

V tom případě je asi lepší platit až "po" - to stojí taky 3000 (za případ).
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Alternativa za nezaplatim.cz
« Odpověď #9 kdy: 09 Září 2020, 07:29:07 »

V tom případě je asi lepší platit až "po" - to stojí taky 3000 (za případ).
3000 "po" to může stát u věci, kde u nic nejde a je to třeba Praha, u věci, kde jde o řidičák, předpokládá se účast na jednání a ježdění přes půl republiky, to určitě 3000 nebudou :)
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:Alternativa za nezaplatim.cz
« Odpověď #10 kdy: 09 Září 2020, 10:25:59 »

Aha, pravda je, ža cena za tarif "Mám problém" je od 2990.
Tak to asi bude opravdu víc individuálně.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Alternativa za nezaplatim.cz
« Odpověď #11 kdy: 09 Září 2020, 12:01:06 »

Když jsem naposledy jako zmocněnec řešil od začátku případ, kde šlo o papíry, najel jsem celkem skoro 1000 km (3 jednání u SO1), napsal 2 obsáhlá vyjádření obviněného, 3 obsáhlá odvolání a sepsal několik dalších dokumentů. Pokud bych si tím měl vydělávat, pod 50.000 Kč bych takovou jednorázovku vůbec neřešil - a bez jakékoli záruky úspěchu.

Po svých opakovaných zkušenostech s fatální indolencí knedlíků, kteří přišli o noty, konstatuji, že cca čtyři pětiny vybodovaných řidičů by měly být zároveň s udělením ZŘMV zbaveny svéprávnosti, neboť těmto lidem nebylo dopřáno v tomto životě pochopit instrukce typu "vytiskni, podepiš, zítra odešli". Na tomto fóru se svádějí mohutné právní bitvy o určenou částku 300 Kč, ale (zejména) vybodovanci jsou úplně bezbranní. Přitom se jim pomoci dá - pokud hned od začátku někoho zmocní. Jenomže tento typ lidí běžně nestihne ani vytisknout plnou moc, příp. ji odnést na poštu. Obdivuji každého, kdo má nervy pročíst spis, připravit návrh plné moci, poslat jej zmocniteli s jednoznačnou instrukcí, kde má PM podepsat a kdy a kam ji poslat, připravit se na ÚJ, dojet tam - a zjistit, že knedlík lhal, když tvrdil, že plnou moc poslal, protože se bál přiznat, že se na to vykašlal, domnívaje se, že na vystavení PM se vztahuje lhůta 8 dní od doručení příkazu, kterou zmeškal. Sancta simplicitas. Na tohle já už ve svém věku nervy nemám.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Alternativa za nezaplatim.cz
« Odpověď #12 kdy: 09 Září 2020, 14:51:17 »

Po svých opakovaných zkušenostech s fatální indolencí knedlíků, kteří přišli o noty, konstatuji, že cca čtyři pětiny vybodovaných řidičů by měly být zároveň s udělením ZŘMV zbaveny svéprávnosti
Tak na toto téma bychom mohli psát celkem dost tlusté knihy :) Za všechny třeba poslední perlička: klient předá k řešení celkem banalitu spočívající v překročení rychlosti v obci, které chce řešit, aby se nevybodoval, má 9 bodů, tak ho pošlete pro jistotu na školení, aby si udělal odpočet, on napíše, že za 5 dní má domluvené školení a 2 dny před ním píše, že ho zastavili fízlové a podepsal jim příkazový blok na místě za 3 body, takže se vybodoval - WTF???

Nebo mi vyprávěl kolega, že mu telefonuje klient, že ho zastavili fízlové a že mu chtějí dát pokutu na místě za nedání přednosti, že už měl v minulosti 4 body za nedání přednosti a teď by se tím vybodoval, protože má 8 bodů. Kolega mu tedy říká, ať na místě nic nepodepisuje, hlavně ne příkaz na místě a chce to dát do správního. Klient že O.K. Za 10 minut volá zpátky:

Tak jsem jim to podepsal.
Cože? Co jste podepsal?
No ten příkazový blok.
Aha, a neříkali jsme si náhodou před 10 minutami, že jim nemáte nic podepisovat?
Jo, ale to nevadí, ono tohle není za body.
A neříkal jste mi před 10 minutami náhodou, že jste za nedání přednosti měl 4 body?
Jo, ale oni říkali, že za to nejsou body, že to je v pohodě.
Ne, za to jsou 4 body.
Aha, takže mi jako chcete říct, že jsem se vybodoval, jo?
WTF???

Notorické blekotání lidí o tom kolik, čeho, kdy a jak vychlastali, přiznávání se v odporech proti příkazu apod., kde se to snaží "vysvětlit", poskytování důkazů proti sobě za situace, kde by jinak žádné nebyly, kdyby drželi hubu... Kdo se tímhle nějak víc zabývá, tak to asi zná :) To pak člověk neví, jestli zabít jeho nebo sebe.
« Poslední změna: 09 Září 2020, 14:54:29 od jkraus222 »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Alternativa za nezaplatim.cz
« Odpověď #13 kdy: 09 Září 2020, 15:33:21 »

Bohužel je to tak a myslím že @kdo naprosto trefně vystihnul problém přestupků, na jedné straně jsou to banality, které se skoro nevyplatí řešit, na druhé straně utažení šroubů v tomto směru občan velmi často nepříjemně brzy pocítí, takže nakonec proti trestu, kde si zaplatím za advokáta klidně 70.000, ale případné utažení šroubů pocítím snad nikdy, nejvíc pocítím právě z hlediska práva ty největší banality.
A tak na jedné straně je potřeba tlačit opačným směrem, vzdělávat lidi a učit je nějaké gramotnosti ale na druhé straně by člověk kvůli tomu musel žrát šutry, protože vydělat se na tom nedá.
O tom se chystám už delší dobu napsat článek, ale teď mi došlo, že ho sem pak ani nemůžu dát, protože tam bude moje jméno -_-
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Alternativa za nezaplatim.cz
« Odpověď #14 kdy: 09 Září 2020, 18:19:40 »

Proste cast obyvatelstva je na urovni ci blizko debilite, fakta jsou takova:
< 70 a spada tam ~3% populace
70-80 7%  populace
80-90 16%  populace
nad 70 se budou vyskytovat lide s ridicskym opravnenim ac to neni debilita neni to zadna diskoteka - hrnce, volby...

Lecit se to neda a ani dany jedinec za to nemuze.

« Poslední změna: 09 Září 2020, 18:41:59 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin