30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Aby se podnikatel bál platit v hotovosti..  (Přečteno 3929 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Aby se podnikatel bál platit v hotovosti..
« Odpověď #15 kdy: 09 Září 2020, 09:11:34 »

jen to zašrtnutí, že to mám správně, má ale dost drsnou podmínku.. Pokud do 5 dnů nepotvrdím datovou schránkou nebo el podpisem,
tak flastr ve výši několika desítek tisíc.. ( takže varianta jsem na dovolené, mám vše dobře a nepošlu všas info , tak pokuta jak vyšitá.. ) a fakt mě nebaví tahat NTB na dovolený. Proč ta pokuta se nedá jen tomu, co tam má chybu , když už teda stát musí pořád něco pokutovat. A ta výše je taky naprosto nesmyslná. A u marginálních chyb ( korunové rozdíly a překlepy v DIČ) bych pokuty zrušil úplně.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Aby se podnikatel bál platit v hotovosti..
« Odpověď #16 kdy: 09 Září 2020, 09:22:16 »

Panek: tak ne, byl to trochu jiný případ. Ten rozdíl v KH a DPH to bylo na základě telefonátu z FU a musel jsem na základě čísla výzvy (které mi paní nadiktovala telefonicky) podávat opravné. A taky to bylo kvůli nepatrnému rozdílu něco málo přes korunu.
Nedalo mi to totiž a prošel jsem si svoje účetní záznamy, protože jsem si vzpomněl, že něco takového jsem zažil dvakrát.  A našel jsem i ten s tím dopisem.
Ten rozdíl 1 kč byl pouze v DPH a ano, skutečně to byla jedna koruna (rozdíl vznikl při zaokrouhlování) a skutečně jsem dostal doporučeně výzvu z FU, kde jsem se musel dostavit a ručně opravit tu korunu ve formuláři. Bylo to tedy ještě před KH, kdy se formuláře DPH mohly odevzdávat na podatelně FU. Tenkrát na můj dotaz, zda-li se jim ten doporučený dopis vyplatil, úřednice odpověděla, že to posílá automatický systém, do kterého ona nemůže zasáhnout a že taky ten nesmysl chápe, nicméně nemůže ovlivnit a omluvila se mi. Takže takhle. Skenovat to nebudu, nechce se mi to kvůli tomu vypreparovávat ze šanonu…
IP zaznamenána