30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - Kuba_

Stran: [1]
1
Ahoj, v rámci mého dlouhodobého boje s SPRDELÍ se v jednom případu SO2 (MD) postavilo na stranu SO1 a zamítlo odvolání. Našel by se někdo, kdo by mrknul na detaily a podle nich dal vědět, jestli má smysl to řešit dále nebo přijmout prohru? Za 10 let psaní odporů a odvolání se to poprvé dostalo někam, kam si netroufám bez právní pomoci vkročit sám :-)

Long story short: jako provozovatel jsem půjčil auto osobě A. Řidič vozidla (v realitě zřejmě osoba B) je obviněný ze spáchání přestupku. Správní orgán se tudíž obrací na mne jako provozovatele, já oznámím nutné osobní údaje osoby A. Ta podá vysvětlení, že řídila osoba B, ale nedostatečnou formou (označí řidiče jen jménem a příjmením), proto je předvolána k ústnímu jednání. Tam se nedostaví, SO tedy překlápí na SPRDEL. Mé odvolání je ve smyslu, že SO nevyužil všechny prostředky ke zjištění skutečného pachatele domnělého přestupku, které následně SO2 zamítá.

NB: jako provozovatel nemám možnost instruovat řidiče/osobu, které jsem auto půjčil, jak se má vůči SO chovat.

Anonymizované rozhodnutí v příloze, více detailů můžeme případně řešit neveřejně.

Děkuji moc!

Kuba

2
Ahoj, tak tu mám zajímavý pokus o řešení domnělého přestupku v Rakousku - po projití vlákna jsem nezaznamenal, že by se s tím rakouská strana takto zatím snažila vypořádat ještě s někým jiným z přítomných:

Tj. podezření na překročení rychlosti v rakouské obci v březnu 2022. Obyčejný dopis/Lenkererhebung z rakouské strany v ČJ zaslán 2x duben a červen, nereagoval jsem. Nyní jeden krásný červencový den po šesté hodině večerní dorazil na mou trvalou adresu neoznačený vůz, z něho vystoupil legitimovaný kriminalista ve službě a předal my ty samé papíry, co mi posílala rakouská policie + Žádost o součinnost z Okresního státního zastupitelství (OSZ), ve které požadují jejich prokazatelné doručení mé osobě a předložení protokolu/doručenky. Tj. kriminálka za peníze daňových poplatníků hraje roli doručovatele písemností s doručenkou.
I když žádost o součinnost požaduje prokazatelné doručení písemnosti, kriminalista po mne požadoval její okamžité vyplnění, takže zřejmě neměl přesné pokyny. Navíc mne ani nelegitimoval, takže mohl klidně písemnost předat sousedovi (GDPR fail). Písemnosti mi odmítl předat, tak jsem si je ofotil a odvětil mu, ať se mi ozve do měsíce, že se zatím poradím s právníkem.

Jak dále postupovat? České kriminálce jsem ochoten max. potvrdit převzetí písemnosti, ale pokud to udělám, budu muset následně vyplnit Lenkererhebung. Nemáte prosím někdo nějaký jiný návrh? OSZ příkaz pro PČR přikládám.

3
Rychlost / [WIN] Turbo Č. Krumlov/rychlost/provozovatel
« kdy: 09 Února 2022, 13:30:00 »
Tak dnes píši opět z pozice provozovatele, kdy mým vozidlem, zapůjčeným na zákl. smlouvy osobě XY, byla překročena rychlost. Po Výzvě byla udána ona osoba XY (skutečný řidič), která podala vysvětlení, že si není vědoma přestupku. Následoval Příkaz (v příloze) směrem k provozovateli a odpor, a aktuálně mám na stole Uvědomění o pokračování v řízení o přestupku s plánovaním Rozhodnutím do 7 dnů od doručení. Nikde jsem na fóru nedohledal, bylo-li již něco podobného řešeno z pohledu provozovatele (řidič přiznal, že řídil, ale není si vědom přestupku). Mě se nelíbí, že je to zpět u Provozovatele - dokazování přestupku by mělo být mezi řidičem a SO, a to, že spis dále obsahuje (zřejmě copypaste) odstavec stále hovořící o neustanoveném řidiči vozidla.

Nějaké nápady, jak s tím dále naložit?

4
Ahoj,

tentokrát jsem v pozici provozovatele (PO), kterému v rámci sprdele (rychlost) byl zaslán Příkaz, i když jsem jako provozovatel označil ve Výzvě osobu, která skutečně vozidlo řídila (vozidlo bylo této /opravdu reálné/ osobě svěřeno na základě smlouvy o pronájmu). Argumentem úřadu, kdy finální Příkaz k zaplacení pokuty posílá zpět na provozovatele, je konstatování, že sice Výzvu osobě, jež vůz řídila, doručila fikcí /vhození do schránky/, ale protože tato osoba na výzvu nereagovala, má úřad za to, že provozovatel nezajistil, aby řidič dodržoval platné předpisy a je na něj přesunuta objektivní zodpovědnost. Mám za to, že toto úřad udělat nemůže, ledaže by nebyly zjištěny údaje o totožnosti řidiče - tyto údaje ale byly úřadu předány a je jeho problém, že s osobou nedokáže komunikovat. Nebo mi něco podstatného uniklo?  Díky předem!

5
Ahoj,

jeden domnělý přestupek vedený nyní jako sprdel jako prošel turbomodelem až do správního řízení MHMP, jsem ve fázi před ústním jednáním o PPV, se spisem jsem se seznámil (jízda na červenou zaznamenaná aut. zařízením - vodorovná čára vozovky překročena vozidlem v okamžiku, kdy byla na semaforu červená po dobu menší než 1 vteřina, ale větší jak nula - 3 fotky klasika před průjezdem, v okamžik průjezdu, po průjezdu). Po důkladném čtení dostupných materiálů (a dávné výhře JJ) mne napadají tyto varianty - můžete mne popř. v nějaké podpořit či nějakou vůbec nedoporučit nebo nějakou upravit?

1. nechat si předložit nějaké další důkazy, něco rozporovat (=prudit), za sebe jako provozovatele ale nic nepředkládat ale ve finále se odvolat a poté uplatnit mater. aspekt
2. obhajoba během ústního jednání - tvrdit, že řidič vyhodnotil situaci tak, že by bezpečně nezabrzdil, a proto na červenou projel. Mohu to tvrdit jakožto provozovatel?
3. kombinace 1. a 2., ale až při odvolání

Díky moc předem!

6
Zdravím všechny,

v pátek mi byly skrze Českou poštu doručeny 2 Výzvy v úhradě..., do vlastních rukou, ovšem obsah obou dopisů je adresovaný úplně někomu jinému. Vím tedy, kdo kde kdy čelí podezření ze spáchání přestupku - napadá vás, jak úřad kvůli neoprávněnému předání OÚ poprudit? Napadlo mne kontaktovat skutečného adresáta a doporučit jemu podat stížnost, ale mohu pro to udělat něco i já?

Díky za tipy!

Kuba_

7
Zdravím, tak první modrý pruh po letech dorazil a připravuji se na jednání s úřadem. Vše zásadní mám připraveno, jen jedna drobnost pro obveselení mi chybí - půlden jsem googlil, ale nikde nenašel, jakým způsobem žádám o náhradu nákladů (cesta, zaměstnání). Představil bych si, že to sepíšu formou dopisu a do 8 dnů předám úřadu, ale jak jednoduše určit částku, aby se necukali - je potřeba to něčím doložit (a výplatní pásku jim ukazovat nechci)?

díky předem

Kuba_

Stran: [1]