30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 242897 krát)

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #465 kdy: 19 Března 2021, 19:05:08 »

103ka je višeň v rumových sudech - dokonalost sama.
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #466 kdy: 21 Března 2021, 12:10:43 »

Mám dotaz ohledně testování ve firmách. Hygiena se chystá na kontroly a tak mě napadlo, pokud by majitel malé firmy prohlásil, že se jeho zaměstnanci odmítají testovat a on to respektuje. Je něco takového trestatelné? A koho by trestaly a za co?
IP zaznamenána

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #467 kdy: 21 Března 2021, 12:46:22 »

Mám dotaz ohledně testování ve firmách. Hygiena se chystá na kontroly a tak mě napadlo, pokud by majitel malé firmy prohlásil, že se jeho zaměstnanci odmítají testovat a on to respektuje. Je něco takového trestatelné? A koho by trestaly a za co?

Nařízení vydalo MZČR tak, že povinni jsou zaměstvatelé, kteří nesmí umožnit osobní přítomnost na pracošti osobě, která nepodstoupila za posledních 7 dní test na přítomnost viru SARS-CoV2.

Zároveň se ale zaměstnavatel nemůže po zaměstnancích domáhat podstoupení jakéhokoli testu a zároveň nemůže se zaměstnancem ukončit jeho pracovní poměr výpovědí z důvodu, že se zaměstnanec odmítnul nechat otestovat, jelikož se nejedná o posouzení o dlouhodobé zdravotní způsobilosti. Navíc ten test pokud jej provádí laik (pověřený zaměstnanec či samotest) snad ani nemůže být brán jako lékařské vyšetření.


Takže pokud někdo nepodstoupí test jedná se zřejmě o "překážky na straně zaměstnavatele"?

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #468 kdy: 21 Března 2021, 13:02:23 »

Co pořídit firemního psa, který bude všem zaměstnancům jejich testy olizovat?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #469 kdy: 21 Března 2021, 13:05:58 »

Takže zaměstnavatel by měl nařídit netestovanému zaměstnanci dovolenou nebo placené či neplacené volno?
IP zaznamenána

reseth

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #470 kdy: 21 Března 2021, 13:10:16 »

A co brání takové firmě si prostě nafejkovat tabulku? Pochopitelně pokud tam panuje 100% shoda... To si snad musí firma ty testy archivovat nebo někam posílat fotky?

Jinak Schillerová právě prohlásila, že zítra se bude pravděpodobně projednávat povinnost testovat i u firem do 10 zaměstnanců a OSVČ.
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #471 kdy: 21 Března 2021, 14:36:44 »



Mám dotaz ohledně testování ve firmách. Hygiena se chystá na kontroly a tak mě napadlo, pokud by majitel malé firmy prohlásil, že se jeho zaměstnanci odmítají testovat a on to respektuje. Je něco takového trestatelné? A koho by trestaly a za co?


Takže pokud někdo nepodstoupí test jedná se zřejmě o "překážky na straně zaměstnavatele"?

Teď v týdnu jsem to zaslechl někde v TV, nevím, jestli zprávy, nebo nějaká diskuze, ale měla by to být překážka na straně zaměstnance.
Takže doma a za 0.
Navíc při opakovaném nevyhovění už by to mělo zakládat právo na vyhazov.

Svým způsobem to logiku má. Když se ostatní otestují a naklušou na pracoviště, tak jak by to mohla být překážka na straně zaměstnavatele?
Tu bych chápal v okamžiku, kdyby mu třeba hygiena zavřela celou fabriku, nebo nějaké podobné plošné zavření fabriky, a zaměstnanci by si nemohli vzít soustruhy, frézy a ohýbačky, domů na homeoffice.

Ale jsem právní laik a pracovní právo se mne, díky bohu, již přes deset let přímo nedotýká...

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #472 kdy: 21 Března 2021, 15:51:10 »

Teď v týdnu jsem to zaslechl někde v TV, nevím, jestli zprávy, nebo nějaká diskuze, ale měla by to být překážka na straně zaměstnance.
Takže doma a za 0.
Navíc při opakovaném nevyhovění už by to mělo zakládat právo na vyhazov.

Dokud tu nebude judikát nebo alespoň nějaké závazné rozhodnutí, tak se jedná jenom o takové plané řeči, neb celé to nařízení vč. nouzového stavu stojí dost na vodě.

Svým způsobem to logiku má. Když se ostatní otestují a naklušou na pracoviště, tak jak by to mohla být překážka na straně zaměstnavatele?
Tu bych chápal v okamžiku, kdyby mu třeba hygiena zavřela celou fabriku, nebo nějaké podobné plošné zavření fabriky, a zaměstnanci by si nemohli vzít soustruhy, frézy a ohýbačky, domů na homeoffice.
Ale jsem právní laik a pracovní právo se mne, díky bohu, již přes deset let přímo nedotýká...

vysvětlím jak jsem celou věc pochopil já, samozřejmě, je docela možné, že vzhledem ke svému mizivému právnímu povědomí se pletu:

-Povinnost je na straně zaměstnavatele - ten nesmí vpustit zaměstnance, který nepodstoupil za posledních 7 dnů test na Sars-CoV2 (s negativním výsledkem).

-Ale protože zaměstnanec neporušil žádnou povinnost z pracovně-právního vztahu a přesto nebyl vpuštěn na pracoviště je to dle mého názoru překážka na straně zaměstnavatele.

IP zaznamenána

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #473 kdy: 21 Března 2021, 16:53:13 »

-Ale protože zaměstnanec neporušil žádnou povinnost z pracovně-právního vztahu a přesto nebyl vpuštěn na pracoviště je to dle mého názoru překážka na straně zaměstnavatele.

Určitě někdo bude tvrdit, že zaměstnanec nesplňuje "předpoklady stanovené právními předpisy pro výkon sjednané práce nebo nesplňuje bez zavinění zaměstnavatele požadavky pro řádný výkon této práce" §52 f) ZP

případně že zaměstnanec je povinen "podrobit se pracovnělékařským prohlídkám, vyšetřením nebo očkováním" §106 b)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #474 kdy: 21 Března 2021, 17:06:41 »

-Povinnost je na straně zaměstnavatele - ten nesmí vpustit zaměstnance, který nepodstoupil za posledních 7 dnů test na Sars-CoV2 (s negativním výsledkem).
Takže on takový test musí podstoupit, proč by měl ale nějaký svůj zdravotní stav prokazovat (často nějaký vychlastaný ochrance bez zubů), která nejspíš neumí ani číst, natož přeložit tesxt v anglickém jazyce (ja mam test jen nemecko-anglicky)? Nestačilo by ústní sdělení?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #475 kdy: 21 Března 2021, 17:42:58 »

Co pořídit firemního psa, který bude všem zaměstnancům jejich testy olizovat?

Řekl bych, že to bude to nejefektivnější řešení v malé firmě  :)
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #476 kdy: 21 Března 2021, 17:49:20 »

Co pořídit firemního psa, který bude všem zaměstnancům jejich testy olizovat?

Řekl bych, že to bude to nejefektivnější řešení v malé firmě  :)
No s tím psem bych byl opatrný.
Myslím, že to bylo někde v Tanzanii, kde zkusili testy a zjistili, že pozitivní byla papája, chlebovník a koza

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #477 kdy: 21 Března 2021, 18:18:18 »

jop, prezident Tanzánie je zde: https://www.youtube.com/watch?v=Ya_OpjKXcCQ
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #478 kdy: 21 Března 2021, 19:01:09 »

jop, prezident Tanzánie je zde: https://www.youtube.com/watch?v=Ya_OpjKXcCQ
Bohužel ten nám k tomu už víc nepoví...

Zvláštní je, že představitelé zemí, které se nepřidaly ke Coronavirové mediální hysterii, a ve jménu plandémie nelikvidují svojí ekonomiku, tak zažívají různé "potíže".

V Tanzánii prezident přímo natáhne brka, v Bělorusku, kde se Covid léčí ježděním na traktoru, zase pořád protesty proti volbám (škoda, že podobný zájem nevzbudily reakce na výsledky jiných voleb v EU - referenda ve Španělsku).

Ale to už brousíme na hraně konspirace, nedej bože fake news!

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #479 kdy: 21 Března 2021, 19:03:36 »

Určitě někdo bude tvrdit, že zaměstnanec nesplňuje "předpoklady stanovené právními předpisy pro výkon sjednané práce nebo nesplňuje bez zavinění zaměstnavatele požadavky pro řádný výkon této práce" §52 f) ZP

Netuším jak to souvisí s testováním, zaměstnavatel si těžko sjednal se zaměstnancem pracovní smlouvu za účelem testování a jinak ten zaměstnanec chce samozřejmě pracovat, ale zaměstnavatel jej nechce pustit na pracoviště.

případně že zaměstnanec je povinen "podrobit se pracovnělékařským prohlídkám, vyšetřením nebo očkováním" §106 b)

Toto se ale nedá aplikovat na testování z důvodů, které jsem popsal výše, tedy zejména se ve většině případů nejedná o odbornou lékařskou prohlídku/vyšetření/očkování. Navíc v případě lékařské prohlídky (kterou zdůrazňuji provádí lékař a je vázaná lékařským tajemstvím) či vyšetření se posuzuje výhradně dlouhodobá pracovní schopnost vykonávat určitou pracovní pozici a zaměstnavatel se dozvídá pouze údaj v podobě SCHOPEN/NESCHOPEN/SCHOPEN S PODMÍNKOU, případně že osoba pozbyla dlouhodobou pracovní schopnost - nic víc. Zákon na který se odkazujete nezná pojem, že by zaměstnanec krátkodobě pozbyl pracovní schopnost, tedy těžko na toto jde napasovat testování na přítomnost Sars-Cov2
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 94