30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 242735 krát)

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #450 kdy: 18 Března 2021, 20:26:44 »

Zdravím, přečetl jsem si d-fensovo FSM https://dfens-cz.com/fsm-covid-edition-cestovani-mimo-okres/ a docela mě zaujala věta:
Citace
"V jednom případě se fízl domáhal toho, abych mu večer při cestě domů předložil potvrzení o zaměstnání. Na to jsem mu sdělil, že cestuji do místa trvalého bydliště a jsem proto ochoten mu předložit pouze doklad o trvalém bydlišti. Bez keců to akceptoval, nejspíš to sám dobře věděl."
která podle mého názoru není uplně pravda dle:
Citace
IV. nařizuje všem osobám, které dosáhly alespoň 15 let věku, využívajícím výjimek podle:

    2. bodu II/2 až 11 povinnost prokázat důvodnost využití těchto výjimek písemným dokladem nebo čestným prohlášením s uvedením konkrétního důvodu podle bodu II/2 až 9 a 11; důvodnost využití výjimky podle bodu II/11 je nutno prokázat také dokumenty souvisejícími s vycestováním z České republiky;

je nutné mít papír písemný doklad i pro návrat domů

a dále mi nesedí ani:
Citace
"d) v neposlední řadě bych operoval s otázkou zavinění. Vládní nařízení lze porušit jen protiprávním opuštěním území okresu, ale nikde není stanoveno, kde vlastně hranice okresů jsou. Pojem „okres“ nelze v žádném případě pokládat za notorietu, tedy něco, co „ví každý“. Pokud byste k opuštění území okresu použili například motorové vozidlo, nemáte možnost poznat, že už jste okres opustili, protože se policie neobtěžovala území okresu nějak vyznačit. Stejně tak, pokud hranici okresu hodláte překročit vlakem, ani tam nemáte jak poznat, kde hranice okresu je. Samy okresy jako samosprávné celky byly zrušeny."
Protože sice okresy, respektive okresní úřady byly zrušeny jako samosprávní celky k 31.12.2002 , ale co se týče územních celků jistě okresy dodnes existují.

co si o tom myslí místní osazenstvo?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #451 kdy: 18 Března 2021, 20:32:50 »

Když u nás existují okresní soudy, tak musí existovat i soudní okresy.
https://www.epravo.cz/top/clanky/okresni-urady-byly-zruseny-okresy-jako-spravni-celky-vsak-nikoli-20541.html
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #452 kdy: 18 Března 2021, 20:54:44 »

K tem kyslikovym lahvim - jestli na to koukam spravne, tak to zminovane narizeni ministerstva zdravotnictvi nevypada jakkoliv vazane na nouzovy stav (samozrejme tezko rict, jestli k tomu kysliku jsou dalsi veci ten nouzovy stav vyzadujici).
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #453 kdy: 18 Března 2021, 21:12:13 »

Zdravím, přečetl jsem si d-fensovo FSM https://dfens-cz.com/fsm-covid-edition-cestovani-mimo-okres/ a docela mě zaujala věta:
Citace
"V jednom případě se fízl domáhal toho, abych mu večer při cestě domů předložil potvrzení o zaměstnání. Na to jsem mu sdělil, že cestuji do místa trvalého bydliště a jsem proto ochoten mu předložit pouze doklad o trvalém bydlišti. Bez keců to akceptoval, nejspíš to sám dobře věděl."
která podle mého názoru není uplně pravda dle:
Citace
IV. nařizuje všem osobám, které dosáhly alespoň 15 let věku, využívajícím výjimek podle:

    2. bodu II/2 až 11 povinnost prokázat důvodnost využití těchto výjimek písemným dokladem nebo čestným prohlášením s uvedením konkrétního důvodu podle bodu II/2 až 9 a 11; důvodnost využití výjimky podle bodu II/11 je nutno prokázat také dokumenty souvisejícími s vycestováním z České republiky;

je nutné mít papír písemný doklad i pro návrat domů

a

Občanský průkaz JE písmný doklad... tj. zde máte můj OP - jak vidíte ( je li to zrovna ten z těch dvou fízlů co umí číst a ne ten druhý.. co umí psát) jedu do místa svého trvalého pobytu..  Samozřejmě pokud je místo uvedené na OP jiné, než kde se skutečně zdržuji a bydlím, pak samozřejmě budete muset operovat něčím ve smyslu nájemní smlouvy, nějakých účtů apod. blbin s různou šancí na úspěch, dle debility daného příslušníka se kterým budete jednat.
IP zaznamenána

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #454 kdy: 18 Března 2021, 21:23:52 »

Občanský průkaz JE písmný doklad... tj. zde máte můj OP - jak vidíte ( je li to zrovna ten z těch dvou fízlů co umí číst a ne ten druhý.. co umí psát) jedu do místa svého trvalého pobytu..  Samozřejmě pokud je místo uvedené na OP jiné, než kde se skutečně zdržuji a bydlím, pak samozřejmě budete muset operovat něčím ve smyslu nájemní smlouvy, nějakých účtů apod. blbin s různou šancí na úspěch, dle debility daného příslušníka se kterým budete jednat.

já třeba na OP nemám napsaný "konkrétní důvod podle bodu II/2 až 9 a 11"  ano jistě je to napsané tak blbě, že to svádí k tomu, že doklad ten důvod mít nemusí, pouze čestné prohlášení ano, ovšem že by mi takovou námitku uznal příslušník nebo správní orgán to si uplně jist nejsem, proto se na  názor ptám zde.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #455 kdy: 18 Března 2021, 21:38:13 »

Mohl by mi prosím někdo v krátkosti shrnout, jestli mi hrozí něco, když bych fízla uvedl v omyl? Kromě toho, že tam chudák bude stát v omylu ještě pár hodin a bude mu pršet do pusy.. Znám § 2 odst. 2 písm. e) zákona č. 251/2016 Sb., to ovšem není správní řízení.

Docela mě láká používat ty fake parte. Už jsem slyšel o tom (nevím, jak moc je to legit, ale věřím, že ta situace je zcela realná vzhledem k servilitě Čechů), že si policie vyžádala číslo FO a otravovala je, jestli někam fakt jednou hlídat dítě :D Je mi jasné, že to na 90% dělat nebudou, ale ověřit si legitimitu parte skrze evidenci obyvatel by pro ně nebyl problém, takže by to musel být nějaký Helmut.
« Poslední změna: 18 Března 2021, 21:47:42 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Randalf

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #456 kdy: 18 Března 2021, 21:54:20 »

Nemá někdo zkušenost s důvodem vycestování z ČR? V sobotu jedu autem mimo ČR a nějaký doklad o tom jaksi nemám 😅
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #457 kdy: 18 Března 2021, 22:24:53 »

Nemá někdo zkušenost s důvodem vycestování z ČR? V sobotu jedu autem mimo ČR a nějaký doklad o tom jaksi nemám
Tento rok zkušenost ještě nemám, ale pakliže chápu správně ten text:
Dokumenty související s vycestováním z České republiky;
Tak potvrzení ubytování třeba z booking.com je dokument související s vycestováním.
No a jestli se Vám nešťastnou náhodou po vytisknutí rezervace zdarma stornuje...

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #458 kdy: 18 Března 2021, 23:28:06 »


já třeba na OP nemám napsaný "konkrétní důvod podle bodu II/2 až 9 a 11"  ano jistě je to napsané tak blbě, že to svádí k tomu, že doklad ten důvod mít nemusí, pouze čestné prohlášení ano, ovšem že by mi takovou námitku uznal příslušník nebo správní orgán to si uplně jist nejsem, proto se na  názor ptám zde.

No ale váš zcela konkretní důvod je 216/2021 bod II/10 - cesta domů... na to stačí ten OP... D-Fens to popsal ve vámi uváděném FSM zcela jasně... Cestování domů je naprosto nejvíc easy situace při kontrole pohybu.. Orgán nemá šanci vymyslet jakýmkoli způsobem žádné porušení nařízení vlády.
A abych jen neteoretizoval - bratr můj rodný druhorozený takhle byl již stavěn min. 3x - cesta přes 2+ okresů domů... a toto vyjádření - jedu domů + občanka vždy stačila... Orgán sice jednou vybuřoval, že by měl být papír a kdesi cosi... leč zřejmě to bylo jen pro zachování folklorních policejních zvyků, protože cestující bratr během pár okamžiků byl volně poslán dál..
« Poslední změna: 18 Března 2021, 23:30:44 od mortas »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #459 kdy: 19 Března 2021, 03:25:03 »

Docela mě láká používat ty fake parte.

Proboha proč používat fejk. Stačí si najít nějakej pohřeb v cíli cesty a můžete jet třeba přes všechny okresy například do Třince : https://pshajdukova.cz/smutecni-obrady-parte/
No a kydž budete chtít být ultrapoctiví, můžete tam zajít a nebohému zesnulému dát kytičku.

IP zaznamenána

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #460 kdy: 19 Března 2021, 07:17:36 »

Nemá někdo zkušenost s důvodem vycestování z ČR? V sobotu jedu autem mimo ČR a nějaký doklad o tom jaksi nemám 😅
Já mám v autě dvě rukou psaná prohlášení ve smyslu:

Prohlašuji, že v souladu s Usnesením vlády ČR č... cestuji za účelem vycestování z České republiky.
a
Prohlašuji... cestuji zpět do místa bydliště.

Víc nikdy neříkám ani nepředkládám ani neprokazuji (kromě prokázání totožnosti), bo si myslím, že na nic víc nemají nárok a zatím žádný problém, kromě jednoho zaraženého celníka, který mě nechtěl, nebo spíš neuměl poučit o mých právech při provádění úkonu zasahujícího do mých práv a tak přivolal fízla co buzeroval auta v opačném směru a s tím už proběhlo jak poučení tak potvzení o provedeném úkonu a popřáli jsme si hezký den...
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #461 kdy: 19 Března 2021, 11:22:48 »

Stačí mít solidního zaměstnavatele. Já už si jako svůj zaměstnavatel napsal něco podobného.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #462 kdy: 19 Března 2021, 13:16:06 »

Tak zmíněné oprávnění je IMHO dost důležité, protože mi pomáhá přežívat v už pomalu hermeticky uzavřeném Slovensku. Zrovna tento týden jsem otevřel Vault 103 a můžu bez příkras říct, že to byla ta nejkrásnější chvíle tohoto roku! Díky za skvělou práci!
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #463 kdy: 19 Března 2021, 17:26:23 »

103ka je kterej? :o
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #464 kdy: 19 Března 2021, 17:40:45 »

Stačí mít solidního zaměstnavatele. Já už si jako svůj zaměstnavatel napsal něco podobného.
Jo tak diky Tobe nemam uz v lednici zadny misto. Dik no.  ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.
Stran: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 94