30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 242824 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #300 kdy: 21 Února 2021, 15:58:18 »

Jako když budu někde vylapen s homemade rouškou na ksichtě a orgánu podám konzistentní definici toho, co považuji už za hodně lidí, bude tam zavinění?
Jistě, správné je co si myslí úředník a policista, nikoliv občan. Podávat můžete co chcete. Na me pred chvilkou vojensky fizl rval at si nasadim v aute rousku protoze se mnou mluvi. Bohuzel jsem to vubec necekal a tak jsem nenahraval (bez toho je cokoliv zbytecne), priste budu pripraven a uz se na to tesim. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

reseth

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #301 kdy: 21 Února 2021, 18:08:22 »

Nařízení vyjde zítra (odhaduju, že tak v 7 večer s platností od půlnoci, však ať se plebs stará), pak se teprve uvidí. Teď to je jalová diskuze, protože jediným zdrojem je to, že někdo někde něco plkal do mikrofonu a v "papírové" podobě to bude nakonec úplně jinak...nebylo by to poprvé.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #302 kdy: 21 Února 2021, 18:48:06 »

No jo, asi tak jako s těma štítama. Mimochodem vedle blábolení toho samýho a prolhanýho kecání vo stanovisku, který neexistuje (a i kdyby, nějaký stanovisko nějakejch lemplů přece NENÍ právně závazná věc), se soudružka na nic nezmohla a nakonec poslala otázky pro doplnění oznámení schránou.

By mohl, mimochodem, byt zajímavej precedens :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #303 kdy: 23 Února 2021, 01:50:52 »

Študoval to už někdo?  :o
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #304 kdy: 23 Února 2021, 10:27:31 »

dobry, ale chtelo by to origo zdroj.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #305 kdy: 23 Února 2021, 10:49:36 »

Zdroj k tomuhle asi nebude moc jednoduché dohledat, protože to je snůška hloupostí a výmyslů (největší hloupost je ta poslední věta).

To nijak neobhajuje idiotská nařízení stbáka a červené mikiny jen ukazuje to, že místy dokáže někdo na veřejnost vypouštět skoro takové blbosti, jako zmrd Frolich, nebo úřednice z Židlí :/
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #306 kdy: 23 Února 2021, 11:40:52 »

Obecny dotaz k zastavovavni vozidel na Chebsku a Sokolovsku kvuli tomu viru. Zakon mluvi o policistovi, pripadne vojenskem, ve stejnokroji. Vzhledem k tomu, jaka individua potkavam posledni dva tydny, tak mi neni jasnych vice veci.

Rucne vyrabene znacky B27 ze zakazu vjezdu a uprostred dolepeneho papiru "stop kontrola" zatim ignoruji, pokud u ni jen nekdo spi v aute. Obcas blbe cumi, ale nikdy se za mnou nerozjeli. Plati takova znacka? Neni vyroba takove znacky nelegalni? Kvalita jejich vytvoru ma vzestupnou tendenci, evidentne se snazi priblizit vzhledu v zakone.

Je nekde definovano zastaveni? Pouzivaji ted ruzne kombinace placacky, hajlovani nad hlavou nebo u pasu, vstoupeni do cesty a svetelneho mece ze star wars.

Je nekde definovan stejnokroj? Rozmaha se nam zde nesvar, ze kriminalka a vojensti (celniky jsem zatim nepotkal) vypadaji jak houmlesove a veskera vybava spociva ve vystrazne veste s napisem "policie".
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #307 kdy: 23 Února 2021, 11:54:41 »

FOMP > Víte, proč může vést nesprávné používání respirátoru k smrti? Protože když ještě nebývala doba covidová, tak to často používali lidé např. v prostorách, kde je hodně krysích, netopýřích hoven a ptačích hoven. Toto je běžné třeba v jeskyních, nebo v krovech, na půdách opuštěných staveb etc. Z vyschlého poletujícího trustu můžete chytit třeba ptačí chřipku, nebo vzteklinu. Čili ano, nesprávné použití může vést k nemoci i smrti, ale určitě ne tak, že vás zabil samotný respirátor.

Rovněž asi přichází v úvahu situace, kdy je člověk prase, používá týden (nesprávně) jeden respirátor, v té vlhkosti se mu namnoží bakterie a pak z toho opět chytí nějakou nemoc.

Ne, při užití respirátoru nejste sebemíň "odkysličeni". Sám jsem to testoval s pulzním oxymetrem a jako zdravý člověk se mi okysličenost nesníží po nasazení respirátor ani trochu. Tělo je chytré a v případě nedostatečnosti vzduchu prostě začnete dýchat víc.

To jen pro korektnost. Nejsem rouškový svazák, současně je to ale způsob, jak se může ten kdo chce chránit na docela slušné a dostupné úrovni.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #308 kdy: 23 Února 2021, 14:13:04 »

Čo rozumíťe takým pojmom hodně ludí, Kefalin?
Když k Vám přistoupí dva strážníci MP, tak už vás je hodně.  :)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #309 kdy: 23 Února 2021, 15:57:07 »

Ne, při užití respirátoru nejste sebemíň "odkysličeni". Sám jsem to testoval s pulzním oxymetrem a jako zdravý člověk se mi okysličenost nesníží po nasazení respirátor ani trochu. Tělo je chytré a v případě nedostatečnosti vzduchu prostě začnete dýchat víc.
Jako astmatik v horku FFP2 neudycham. Ale v zasade s tim problem nemam, v praci jsem nasel takovej kartac na cesani lesticich kotoucu (pro standalone masinu), je to takova plocha ze ktery trci spoustu malych hrebicku .. a uz mi nedela problem FFP2 ani v horku. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

cryptoanarchist42

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #310 kdy: 24 Února 2021, 00:12:41 »

Chtel bych pouzit polomasku z VUT. S vhodnymi filtry lze pry dosahnout urovne ochrany srovnatelne s FFP2. Certifikaci to ale nema.

Na https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/nouzovy-stav-a-mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/ pisi:

Citace
Všem osobám se s účinností ode dne 25. února 2021 od 00:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95) nebo dvě přes sebe přeložené zdravotnické obličejové masky nebo obdobné prostředky naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének, a to:

Dal zakon upresnuje, kdy je nutno ochranu nosit, to sem kopirovat nebudu.

Vychazi mi z toho:

1. Zakon nestanovuje povinnost mit certifikaci. Zakon pouze udava povinnost dodrzet nejakou normu, nestanovuje nic o certifikaci.
2. Zakon mimochodem dava priklady norem, ale seznam dokonce neni taxativni. Mohu si tedy libovolne vybrat normu, kterou to ma splnit.
3. Nikde v zakone nevidim nic o dukaznim bremene.

Je OK nasledujici postup?

1. Policistovi se nebude libit muj ochranny prostredek.
2. Odmitnu podat vysvetleni (s odkazem na LZPS) a reknu policistovi, ze chci do spravniho.
3. Ve spravnim rizeni necham dokazovani na nich. IMHO dukazni bremeno neni na me. At oni dokazou, ze jsem narizeni nesplnil.
4. Pokud po me budou pozadovat polomasku na prezkum, uz ji nemusim mit...
5. Pokud po me budou chtit vedet, kterou normu to splnuje, nemam povinnost to sledovat...

(Muzeme jeste pridat bod jeden a pul: "Pozadujete ode mne podani vysvetleni ve smyslu zakona o policii?")

Vidite v tom nekdo nejaky problem, na kterem by mohla moje obrana ztroskotat?

P.S.: Dbam na dobrou ochranu, klidne i nad ramec zakona. Splneni paragrafu je ale druha vec, ktera s tim nema moc spolecneho...
« Poslední změna: 24 Února 2021, 00:45:23 od cryptoanarchist42 »
IP zaznamenána

tiks

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #311 kdy: 24 Února 2021, 10:28:40 »

Je tato norma dostupná zdarma když je v podstatě přílohou právního předpisu/ je závazná?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #312 kdy: 24 Února 2021, 14:14:57 »

tiks: to je hodně dobrej poznatek!

Jináč i s ohledem na to, že ve Švédsku začali náhubky ZAKAZOVAT s ohledem na jejich dlouhodobou zdravotní závaDnost, dál třeba já mám vyzkoušený, že ty hutný čínský hadry, přes který se nedá dejchat, způsobují akutní mlžení brejlí a jistotu rozbitý držky, dyž nevidím na cestu, odkud přesně vyplývá právo odmítnout tydle hovna s tím, že nejsem povinen čunit nařízený opatření, pokud bych sám sebe vystavil riziku újmy na zdraví? Zatím sem viděl někoho koketovat s nějakou mezinárodní úmluvou na vochranu zdraví, ale určitě by to mělo přes ústavu propadnout i do zákonů a podzákonnejch norem, ne?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #313 kdy: 24 Února 2021, 14:33:10 »

Behemot: Predpokladam, ze je zde rec o ÚMLUVA NA OCHRANU LIDSKÝCH PRÁV A DŮSTOJNOSTI LIDSKÉ BYTOSTI V SOUVISLOSTI S APLIKACÍ BIOLOGIE A MEDICÍNY - ÚMLUVA O LIDSKÝCH PRÁVECH A BIOMEDICÍNĚ

Citace
Kapitola I

Obecná ustanovení
Článek 1

Účel a předmět
Smluvní strany budou chránit důstojnost a svébytnost všech lidských bytostí a každému bez diskriminace zaručí úctu k integritě jeho bytosti a ostatní práva a základní svobody při aplikaci biologie a medicíny.

Každá smluvní strana přijme do svého právního řádu opatření nezbytná pro zajištění účinnosti ustanovení této Úmluvy.

Článek 2

Nadřazenost lidské bytosti
Zájmy a blaho lidské bytosti jsou nadřazeny zájmům společnosti nebo vědy.

Podle teto umluvy (ktera je podle mych laickych znalosti prava zavazna) je vubec plosne narizeni povinneho noseni rousek otazkou.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #314 kdy: 24 Února 2021, 21:30:26 »

To netušim, možná jo, možná eště něco jinýho.

Jinak rozumím tomu správně, že náhubky sou nařízený od 25.2., přičemž od 25.2. do 28.2. není třeba se tím řídit? To je jaká komedie? :D
Citace
V období ode dne 25. února 2021 od 00:00 hod. do dne 28. února 2021 do 23:59 hod. lze místo ochranného prostředku dýchacích cest uvedeného v bodu 1 používat na místech uvedených v bodu 1 i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, který brání šíření kapének.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky
Stran: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 94