30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 242533 krát)

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #675 kdy: 18 Července 2021, 10:22:25 »

Citace
To se nakonec stalo a strážníci zvolili v danou chvíli nejmírnější možnou formu. Uchopili ženu za ruce a vyvedli ji na ulici, kde záměrně plnou vahou padla na zem. Strážníci se ještě snažili její pád zbrzdit, aby se neporanila...

Ty jo, pokud bych nekdy nekomu ublizil, tohle presne pouziju :D "Ja mu nechtel dat pesti, on mi zamerne hlavou prastil o ruku. Jeste jsem ji cuknul, aby se neporanil, za ten zlomeny nos si muze sam."

Jinak v Brne v MHD rousku nenosim uz tydny. Nikdy nikdo nemel problem. Zajimalo by me, co to bylo za aktivniho bonzaka cestujiciho...
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #676 kdy: 19 Července 2021, 17:12:40 »

Tak nam nase slavna vlada schvalila, ze od zari se nebudou proplacet testy na covid. Na jednu stranu jsem rad, protoze tolik penez, co se naprosto zbytecne rozfofrovalo z rozpoctu je hruza. Na stranu druhou, dokud nezrusi opatreni podminujici byt ockovan nebo testovan, je to podle me asi nejvic proriustavni narizeni, co nase vlada vymyslela.

Uz jen krasny priklad na me. Budu ockovan. Tedy z pohledu statu vzorny a poslusly obcan. Na zacatku cervna jsem se zaregistroval na ockovani. 4. 7. jsem dostal prvni davku. Druhy termin mi byl pridelen 15. 8. Dle platnych vladnich narizeni jsem bezinfekcni (coz je take silene - ze stat vas automaticky povazuje bezinfekcniho na zaklade uplynule doby od ockovani, nikoli na zaklade skutecneho zdravotniho stavu) po 21 dnech od poradni prvni davky. Ty ovsem uplynou az 5. 9.

Z pohledu statu jsem tedy prikladnym obcanem, ktery vyslysel hlad nasi uzasne vlady, a necham se ockovat (skutecne duvody jsou jine, ale coz). Presto vsechno budu skoro cely tyden obcanem druhe kategorie, ktery (kdyby dodrzoval vsechna platna narizeni) nemuze navstevovat ani zakladni sluzby, aniz by si platil ze sveho test.

Takovych jako ja bude urcite dost. A ti se navic museji divat, jak Babis kazdy den nekde otevira ockovaci centrum bez registrace, zkracuji dobu mezi rezervacemi a podobne...

Me je to jedno, ja se testovat nechodim, rousku nenosim a z cele te paniky kolem mi uz je jen smutno. Ale doufam, ze tohle nastve spoustu lidi vernych systemu.
IP zaznamenána

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #677 kdy: 19 Července 2021, 17:23:46 »

Tak nam nase slavna vlada schvalila, ze od zari se nebudou proplacet testy na covid.

A Prchal/Babiš to prodá jako požadavek opozice na změny, kterému pod tlakem ustupuje.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #678 kdy: 19 Července 2021, 18:19:48 »

Tohle je actually skvělá zpráva. Ta demonstrace síly paternalistického státu mě děsí asi jako většinu z Vás, ale jestli něco pomůže naházet další písek do soukolí, tak je to právě toto. Je to naprosto obvious tlak na to, aby se co nejvíce lidí očkovalo. Vyžene to do ulic další vlnu nevole (z nichž už zdaleka nebude většina lidí konspiračními blázny). Věřím, že pokud to dříve nezruší ÚS (nebo jiný soud, o tom, jak se tohle řeší vím prd), pak to nakonec vláda zruší sama, protože bude před volbama posraná. Současně by ta vlna nevole mohla být jistou výstrahou pro potenciální ne-Babišovskou vládu (ať už PirátoSTAN, nebo ODS). Oni zas tak blbí nebudou, taky se budou chtít držet u moci a tak by mohli naopak opatření liberalizovat.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #679 kdy: 20 Července 2021, 00:06:37 »

Z pohledu statu jsem tedy prikladnym obcanem, ktery vyslysel hlad nasi uzasne vlady, a necham se ockovat (skutecne duvody jsou jine, ale coz). Presto vsechno budu skoro cely tyden obcanem druhe kategorie, ktery (kdyby dodrzoval vsechna platna narizeni) nemuze navstevovat ani zakladni sluzby, aniz by si platil ze sveho test.

Neni tam prave vyjimka pro aktualne rozockovane?

Jinak, co mi na tomhle prijde zvlastni je to, ze normalne meni pravidla ze dne na den (max s tydennim predstihem), ale tohle nejen oznami, ale dokonce i sepisi vic nez mesic predem. Tipuju, ze si moc dobre uvedomuji, ze to soud shodi a je to jen tah pro ziskani plusovych bodu u svych volicu ("my jsme chteli setrit prachy a ty odmitace k tomu donutit, ale zly soud nam to neumoznil") a zaroven dat soudu dostatek casu na zruseni jeste pred zacatkem platnosti, protoze tady uz je skoro jistota, ze by je lidi zalovali o nahradu skody.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #680 kdy: 20 Července 2021, 09:52:11 »

Ja si myslim, ze to oznamili takto dopredu proto, ze planuji mit hodne vakcin, ktere potrebuji v nasledujicich tydnech udat. Tak vydesi lidi a doufaji, ze je to donuti se na ockovani prihlasit.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #681 kdy: 20 Července 2021, 10:38:18 »

Rada Evropy (CoE), rozhodla v resoluci č.2361 (2021) o zákazu ustanovení povinnosti očkování členským státům, včetně ČR.
Členské státy EU jsou povinny:
7.3.1 zajistit, aby občané byli informováni o tom, že očkování NENÍ povinné a že na nikoho není politicky, společensky ani jinak vyvíjen nátlak, aby se nechal očkovat, pokud si to sami nepřejí;
7.3.2 zajistit, aby nikdo nebyl diskriminován za to, že nebyl očkován kvůli možným zdravotním rizikům nebo nechtěl být očkován;️
7.1.5 zavést nezávislé programy odškodnění za očkování s cílem zajistit odškodnění za nepřiměřené škody a škody způsobené očkováním;.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #682 kdy: 20 Července 2021, 10:42:43 »

btw nekde sem zahlid nejakym insiderem zverejneny interni predpis Lidlu, ze jejich zamestnanci nesmi resit lidi bez rousek, nesmi volat policii, musi je obslouzit, a nesmi zasahovat do pripadnych konfliktu mezi zakazniky.

jen bohuzel chybelo tam to podstatne, ze to neni z "dobre vule firmy", ale nybrz ze to statem vyzadovane neni pravne platne
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #683 kdy: 20 Července 2021, 21:45:22 »

Je ale trochu naivní si myslet, že ti securiťáci, co tohle v Lidlu hlídají, jsou zaměstnanci Lidlu a ne nějakě externí firmy.
https://zmenpraci.cz/prace/ostraha-prodejny-lidl-pracovnici-ostrahy-strazni-354504#close-modal
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #684 kdy: 20 Července 2021, 23:42:23 »

Je ale trochu naivní si myslet, že ti securiťáci, co tohle v Lidlu hlídají, jsou zaměstnanci Lidlu a ne nějakě externí firmy.
https://zmenpraci.cz/prace/ostraha-prodejny-lidl-pracovnici-ostrahy-strazni-354504#close-modal
no mel by se ridit pokyny managera prodejny ne? :)
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #685 kdy: 21 Července 2021, 06:31:05 »

To je spíš taková firemní politika. Najali jsme si na dodržování opatření externí firmu, tak ať se do toho naši zaměstnanci nemíchají.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #686 kdy: 21 Července 2021, 11:28:15 »

me teda nikdy nic nerek
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #687 kdy: 22 Července 2021, 11:20:27 »

Já to antirouškařství fakt nechápu. Láteřit na daně, expanzi státu, klimahysterickou katastrofu, monetární expanzi, prostě na fakt závažné průsery, to bych pochopil. O tom je nejen tady ticho po pěšině. Místo toho se donekonečna řeší taková trapárna jako roušky a očkování. Salónní státovzdor. Nechcete se probrat?
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #688 kdy: 22 Července 2021, 11:55:59 »

Já to antirouškařství fakt nechápu. Láteřit na daně, expanzi státu, klimahysterickou katastrofu, monetární expanzi, prostě na fakt závažné průsery, to bych pochopil. O tom je nejen tady ticho po pěšině. Místo toho se donekonečna řeší taková trapárna jako roušky a očkování. Salónní státovzdor. Nechcete se probrat?

Víte, ono to je ne o tom očkování samotném a těch rouškách jako takových, ale o osobní svobodě. Včera stát řekl noste roušky nebo se poereš, tak jste si ty rouyšky nasadil... Dnes stát řekne očkuj se nebo se posereš, vy se teda necháte naočkovat, protože stát řekl... Zítra stát řekne co? A vy to uděláte, protože stát řekl...

Nebo z druhé strany... Vy, jakožto obyčejný druhořadý občan bagatelně možná porušíte nějaký předpis a nikoho tím ani neomezíte. A co se stane? Je na vás zakleknuto jako na nejhoršího desperáta a když se bráníte, tak je to horší. No a když stát hrubě poruší své vlastní principy svobody a těžce omezí životy deseti miliónů lidí, tak řeknete no a co? A to píšu jen o té právní stránce věci. Morálně je to ještě horší - je to vše postavené na lži a korupci. A to chcete odbýt slovy trapárna a salónní státovzdor?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #689 kdy: 22 Července 2021, 13:16:24 »

Já to antirouškařství fakt nechápu. Láteřit na daně, expanzi státu, klimahysterickou katastrofu, monetární expanzi, prostě na fakt závažné průsery, to bych pochopil. O tom je nejen tady ticho po pěšině. Místo toho se donekonečna řeší taková trapárna jako roušky a očkování. Salónní státovzdor. Nechcete se probrat?
Ale tohle přesně JE o expanzi státu. Věci jako lékařské tajemství, svoboda pohybu a shromažďování, podnikání míří do sraček a pro někoho je to blbá rouška. Z trochu nepřiměřenějšího soudku  -na žluté hvězdě taky o nic nešlo, troška látky no bóže, tak si ji přišiju a jednám dle zákona.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 94