30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 242014 krát)

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #15 kdy: 21 Srpna 2020, 10:02:28 »

Pekny clanek .. pravo na svuj oblicej
https://www.flowee.cz/clovek/7907-advokat-petr-vyroubal-o-pravu-na-oblicej-rouskach-a-ukradene-identite

FU>Prosim davejte jen primy link bez balastu, dekuji> ?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=4eMXJSkhMcb-202008210755&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
« Poslední změna: 21 Srpna 2020, 12:10:29 od fu »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #16 kdy: 21 Srpna 2020, 13:41:06 »

podle posledních informací to bureš na sítích schytal
Dnes jsem projevil svou občanskou statečnost. Na bureše seru, roušku jsem v obchodě měl. Škoda, že jinak byl celý krám burešových nohsledů, kteří ho poslechli a roušku neměli.

No řeknu vám, není to v dnešních časech jednoduché bojovat tak zásadně proti systému  :o.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #17 kdy: 21 Srpna 2020, 17:00:29 »

Dnes jsem projevil svou občanskou statečnost. Na bureše seru, roušku jsem v obchodě měl. Škoda, že jinak byl celý krám burešových nohsledů, kteří ho poslechli a roušku neměli.
No řeknu vám, není to v dnešních časech jednoduché bojovat tak zásadně proti systému  :o.
Klidně si ji noste celoročně i doma, pokud vám to připadá smysluplné. Nemaje telku nebudu asi vědět, zda jsem bez roušky aktuálně rebel nebo ovce (asi každý den jinak), každopádně se budu cítit jako normální člověk.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #18 kdy: 23 Srpna 2020, 08:16:37 »

Já bych se orientoval spíš podle počtu nakažených.
Tak po posledním vládním výstupu se můžeme řídit třeba kávovou sedlinou. Podle mě už ani fizlove nebudou vědět co mají vymáhat a obrana je tudíž bezpředmětná.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #19 kdy: 23 Srpna 2020, 08:59:12 »

Nesledujte medialni masaz ve zpravach a vzdelavejte se[1]
Starsim lidem  smazte/omezte/doporucte nesledovat zpravodajske programy(pokud to spatne zvladaji)[2].
Kolem sebe vidim starsi lidi i z  zdravotnictvi oboru a opravdu medialni masazi propadli a jsou pravdu vystraseni.


Jste-li pod 64 let a zdravy - neni se statisticky ceho bat, zemrit muzete, ale riziko je male.
Riziko zacina nad 65 let a prudce stoupa - co je normalni chovani u vetsiny nemoci.

Přehled úmrtí osob s onemocněním COVID‑19 dle KHS podle věkových skupin, pohlaví a kraje místa bydliště - https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19/prehledy-khs
Legenda: Počet úmrtí v souvislosti s onemocněním COVID‑19 v jednotlivých krajích ČR a podle věkových skupin zahrnuje všechna úmrtí osob, které byly pozitivně testovány na COVID‑19 (metodou PCR) bez ohledu na to, jaké byly příčiny jejich úmrtí, a k jejichž úmrtí došlo v rámci hospitalizace či mimo ni.
Realne umrtni na COVID bude z toho asi 10% -> ~0,2% coz je na urovni bezne chripky.
Kdo ma zemrit na covid - zemre, izolaci - osobnim vezenim si pouze kratce prodlouzi zivot 0-5 let. Vir neuhlidate, pouze snizujete riziko, ale riziko neni NIKDY nulove.

Rouska je zbytecna, az na tyto pripady:
1. mate doma nekoho starsiho ci nemocneho s  oslabenou imunitou -> pak noste rousku doma, venku je Vam k nicemu.
Rizikove osobe sezente  respiratory 3. tridy a stit pro kratkodobe uziti a kontakt  - neco propukne nebudou.
Dulezite je spravne nasazeni a neni snadne v tom dychat i 10 minut, tak at milovaneho nezabijete tim, ze ho budete to nutit nosit.
Nebezpecne pro stare a nemocne jsou deti(ti jsou vzdy ze socialnich duvodu prenaseci) -> blizky kontakt.

Chce to dale pokud mozno omezit styk s touto osobou, samostatne nadobi/hygienicke potreby/toaletu/sprchu/lozni pradlo i v ramci ocisty(savo je samozremost, zapomente na mycku pokud neumi myt nad 80°C), pradlo typu rucnik/prosteradlo perte/suste nad 80°C.
Nema smysl ho vyprat a pak poprskat pri skladani, pokud ho nedate na 14 dni do skrine.
Opet ocistu delejte s rozumem, ne takto  https://youtu.be/RX3LeAedNAk?t=17

2. mate covid -> pak ji noste, zamezi prenosu od Vas a ~ co 1. hodinu ji stridejte a perte - mokry hadr je k nicemu , pravidla jako v bodu 1.

3. pracujete ve zdravotnictvi - pak tyto zasady znate

Pokud se neplni nemocnice a pocet hospitalizovanych je pod 600(~50% kapacity), jsme na ~122, neni duvod se obavat.
Problem je, ze to cislo za 14 dnu muze byt z 0 na napr. 500.

Například u chřipky jde v ČR o hranici 1600 – 1800 případů  na 100 000 obyvatel.
U covidu je to aktualne 5000 na 10M ~ 5 na 100.000.


[1] videa Pekove jsou dle meho vhodna napr. https://radiozurnal.rozhlas.cz/sona-pekova-novy-koronavirus-povazuju-za-umele-vytvoreny-nema-charakteristiky-8187948 je jich asi 5
[2] Nerad nekoho omezuji, ale tady je to opravdu na zvazeni - i bezne zdrave uvazujici tomu propadaji.
[3] https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19/prehled-hospitalizaci
« Poslední změna: 23 Srpna 2020, 09:03:56 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #20 kdy: 24 Srpna 2020, 08:37:04 »

Promítáte do svých stesků nesouvisející témata. Držme se roušek.

Patřím do ohrožené skupiny. Situace s šířením nákazy není úplně optimální.(...)

Pokud jste ohrožená skupina a chcete se chránit, na Vašem místě bych zainvestoval do kvalitního FFP3 respirátoru.
Já vždy říkám že když chci něco pořádně udělám (zařídím) si to sám. Nebudu spoléhat na funkčnost nějakého doma ušitého mokrého hadru na cizím obličeji - když je zde certifikovaný výrobek který mě ochrání o několik řádů lépe.

Pokud jde o mne, moje občanská neposlušnost spočívá v tom, že při nástupu si ten hadr nasadím abych se nemusel hádat s šoférem a potom sundám na bradu...
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #21 kdy: 07 Září 2020, 08:04:09 »

podle posledních informací to bureš na sítích schytal, tak už s márou ladí, jak to pomaloučku, polehoučku....
hlavně k těm volbám
Přesně tak, nikde to uvedeno není. Já jsem si koupil široký obvaz, přes který se chýchat dá, a ať si mne taky klidně řeší ve správním řízení.
Navíc jsem už 3x psal datovkou jak MZ ČR tak i úřadu vlády, aby mi oznámili kde si mohu vyzvednout roušky, že se tomu podřídím, ale peníze na takové vyhazování nemám. Dodnes mi neodepsali, přestože jsem poslal výzvu k odstranění nečinnosti (první žádost byla poslána na začátku března).
Největší problém, a asi nejem mně dělá opětovné nadechování CO2, není mi dobře, za chvíli se mi lehce začínátočit hlava a už jen z toho jsem podrážděný, což taky není dobré. Nemluvě o tom, že v trochu chladnějším počasí zase hovno uvidím, protože se rosí brýle.

Je mi líto, že s tím musíme bojovat takovým způsobem, když ale vláda s médii spoustu lůidí vystrašila takovým způsobem, že by si klidně nechali odstranit obe plíce, když jim řeknou, že to pomůže....
Jakoby jiné a mnohem horří nemoci náhle přestaly existovat.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #22 kdy: 07 Září 2020, 08:51:23 »

Jo rouska na seboroickou dermatitidu je opravdu pecka.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #23 kdy: 11 Září 2020, 13:38:48 »

"Odmítači" vybízí k šití roušek ze záclon, chtějí obejít nařízení. Pro policii recese
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/odmitaci-vybizi-k-siti-rousek-ze-zaclon-chteji-obejit-narize/r~b726575ef2ab11ea95caac1f6b220ee8/
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 863
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #24 kdy: 11 Září 2020, 14:48:54 »

No jeje, to abych se s tou svojí záclonovou šel někam projít na fízlárnu co..? :-) Strašně rád si užiju správko "nesplnění ehm.. čehože?" :-)
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #25 kdy: 14 Září 2020, 09:31:20 »

Vláda má problém. Nemůže Čechy nutit, aby nosili roušky, shodují se ústavní právníci

https://www.mix24.cz/vlada-ma-problem-nemuze-cechy-nutit-aby-nosili-rousky-shoduji-se-ustavni-pravnici/
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #26 kdy: 15 Září 2020, 11:46:12 »

Bohužel nemá. Již existují rozsudky, kde soudy posvětili diktaturu pomocí písmenka i). Dokonce soudy smetli ze stolu, že neexistují žádná data či výzkumy s oduvodněním, že stát žádné takové věci nepotřebuje a vlastně ani nemusí vést k daným nařízením spis na jehož základě nařízení vzniklo a v podstatě stačí, když stát prostě řekne, že to tak je.

Rozbor rozsudku i s odkazem zde https://www.davidzahumensky.cz/2020/09/02/kdyz-strach-soudcu-ovlivnuje-nase-zivoty/
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #27 kdy: 15 Září 2020, 21:44:36 »

s drobnou analogií - ačkoli by to mělo jít asi do kuchyně
takže když se stávající dvojministr špatně vyspí a ráno si jako první přečte nějaký blábol od BESIPu
a odpoledne celostátně nařídí max. rychlost na dálnicích v celé ČR 80kmh - tak je to v pořádku  ???
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #28 kdy: 15 Září 2020, 22:17:55 »

V podstatě ano. Toto soudy podrželi.  :x
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #29 kdy: 15 Září 2020, 23:32:30 »

Domnívám se, že obzvlášte veselo bude i u voleb a volební komise si užijí svoje, pokud si někdo bude chtít "hrát"

Varianta a) člověk přijde s rouškou - ukáže sice doklady ( občanka, pas) ale s hadrem na hubě samozřejmě nelze 100% identifikovat, sejmout roušku rozhodně odmítneme, protože by jsme spáchali přestupek proti nařízení MZ a to jako vzorný občan nechceme a v těch 25ti písmenkách výjimek volby ani nic jiného či identifikaci nevidím - nejblíž je tam písmeno v) ale ženit se u voleb nehodlám

Varianta b) natvrdo vše bez roušky... pokud bude někdo vybuřovat, tak páchám přestupek zcela záměrně a ať mě třeba udají... pokud by nenechali volit... zase může být o zábavu postaráno - samozřejmě nejlépe vše nahrávat/natáčet...
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 94