30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 131kmh nezastaven + 92kmh zastaven - Sloučit?  (Přečteno 3868 krát)

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
131kmh nezastaven + 92kmh zastaven - Sloučit?
« kdy: 04 Srpna 2020, 23:51:59 »

Pěkný večer ve spolek,

duben 2020 bílá Octavia na odpočívadle změřeno přes 131kmh na 90ce. Ani se neobtěžovali vozidlo zastavit.
1. předvolání k podání vysvětlení ignorováno
2. předvolání k vysvětlení na konec sprna 2020

Červenec 2020 změřeno 92kmh na 70ce ve stejném správním obvodu bílá Octavia stojící na zastávce autobusu přímo na žluté VDZ ohrožující provoz.
Tentokrát vozidlo zastaveno zhruba po 3km.

Bohužel se při kontrole vyskytl menší problém s odmítnutím dechové zkoušky atd.

Bude muset SO1 s jistotou sloučit obě řízení do jednoho? Popřípadě jak toho docílit? Ani jedno řízení ještě není zahájeno.
První věc zcela jistě nejde překlopit na sprdel. Bude tedy nejlepší udat se co nejdříve jako řidič u prvního měření?
« Poslední změna: 05 Srpna 2020, 11:05:54 od frajtag »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:190kmh nezastaven + 110kmh zastaven - Sloučit?
« Odpověď #1 kdy: 05 Srpna 2020, 01:00:10 »

Doporučil bych nezaplatim.cz  :) :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:190kmh nezastaven + 110kmh zastaven - Sloučit?
« Odpověď #2 kdy: 05 Srpna 2020, 01:29:16 »

I s ohledem na vaše minulé kauzy mám mírné svrbění vám plán přiznat se k překročení o 100 km/h schválit, ale zkusím to vydržet. K té druhé kauze ... chápu to správně, že jedete nalitej/zfetovanej kolem zastávky autobusu 40+ nad limit, ale provoz ohrožuje policejní auto, které na té zastávce stojí?

K věci. Překročení o 40/50 a víc, tj. § 125c(1)(f)(2) ZPPK, lze při nezjištění řidiče sprdelizovat, jen odpadá řešení odpustkem. Tedy nevypátrá-li PČR či úřad řidiče nějak jinak, obešle provozovatele s výzvou ke sdělení řidiče (v režimu podání vysvětlení), dále je to stejné. Podmínkou sprdelizovatelnosti je měření automatickým prostředkem, což je u měření z auta poněkud kontroverzní, ale ne jednoznačně nemožné (je zde fóru detailně probráno).

V druhé věci jste ztotožněn, tam tedy nejspíš nedojde na sprdelní řízení, budou řešeny přestupky řidiče (nemáte-li tedy zároveň zaděláno na trestní stíhání, co já vím, co se skrývá za vaším „atd.“). Projednávání ve společném řízení s první věcí připadá v úvahu, jen pokud o ní bude vedeno nějaké řízení opět s vámi, ať už jako s řidičem či provozovatelem.
« Poslední změna: 05 Srpna 2020, 01:33:16 od hh »
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:190kmh nezastaven + 110kmh zastaven - Sloučit?
« Odpověď #3 kdy: 05 Srpna 2020, 03:42:20 »

chápu to správně, že jedete nalitej/zfetovanej kolem zastávky autobusu 40+ nad limit, ale provoz ohrožuje policejní auto, které na té zastávce stojí?
Ano chápete to úplně přesně naopak. Nikde jsem nepsal, že jsem jel já. Já jezdím vždy dle předpisů, radši ještě minimálně 30kmh pod limitem. Je to bezpečnější. Obrátila se na mě totiž kolegyně z řádu Benediktinů. Octavia stojí na zastávce přímo u dvouproudové výpadovky a pokud zde bude muset zastavit autobus mimo zastávku, vznikne daleko nebezpečnější situace, než 110kmh. K té rychlosti u zastávky, shnilá přeložená tatra udělá určitě víc škody v 80kmh i když nic neporuší, než nové Porsche, které brzdí i zatáčí. Ve 100kmh už je to ale pirát vrah a musí hned dostat pokutu. Proto platí jen a pouze přizpůsobit rychlost vozu, vozovce a řidiči. Samozřejmě, že rychlost byla jiná než uvedených 110kmh a 190kmh z duvodu anonymizace 8) Co se týče těch televizních hesel, řidič pokračoval dál v jízdě.

Podmínkou sprdelizovatelnosti je měření automatickým prostředkem
Nemá to být automatický prostředek bez obsluhy? Není na to jen 60 dnů? A není povinností policie přestupky zjišťovat, řešit a současně dohlížet na provoz? Šerif by asi měl za autem, co okolo něj prolítne 200kmh, vyjet a pěkně si ho podat. Nebo to alespoň zkusit a ne se cpát koblihama a nechat běžet kameru. Když už máme tu chytrou karanténu, co takhle sledovat rychlosti mobilů a simkaret v autech?

Projednávání ve společném řízení s první věcí připadá v úvahu, jen pokud o ní bude vedeno nějaké řízení opět s vámi, ať už jako s řidičem či provozovatelem
Tak určitě. Ale jak dosáhnout správného načasování bez píchání do vosího hnízda? Předpokládám, že do jednoho měsíce bude SO1 s naprostou jistotou vědět o možném přestupku z července a pokud se tedy těsně před podáním vysvětlení k první věci řidič udá, budou splněny podmínky pro sloučení. Neriskuje ale pak, že SO1 zahájí druhou věc dříve a k zahájenému řízení už věc č.1 nepřidá? Není tedy lepší se udat hned, protože řízení ve věci 1 určitě i po udání nebude zahájeno dříve, než se SO1 dozví o druhém přestupku? A jak by to pak celé vypadalo, pokud se nebude SO1 dařit zahájit?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:190kmh nezastaven + 110kmh zastaven - Sloučit?
« Odpověď #4 kdy: 05 Srpna 2020, 04:37:36 »

No, kolegyně benediktinka, co jezdí ráda rychle pod vlivem, vám za tu pomoc asi moc nepoděkuje, protože vzhledem k tomu, kolik členek řádu sv. Benedikta v ČR žije, jste na ni v podstatě ukázal prstem. Prosím, chcete-li zde diskutovat, zanechte toho hulvátství.

Nemá to být automatický prostředek bez obsluhy? Není na to jen 60 dnů? [...]
Ano, má být bez obsluhy, ale to prý je splněno. Opakuji, že celá problematika je zde detailně rozebrána, včetně odkazů na články, relevantní metodické pokyny ministerstva dopravy a vznikající judikaturu, jsou zde tuším i nějaké živé případy. Lhůta 60 dní na zjišťování řidiče je pořádková, její uplynutí nemá vliv prakticky na nic.

Ale jak dosáhnout správného načasování bez píchání do vosího hnízda? Předpokládám, že do jednoho měsíce bude SO1 s naprostou jistotou vědět o možném přestupku z července a pokud se tedy těsně před podáním vysvětlení k první věci řidič udá, budou splněny podmínky pro sloučení. Neriskuje ale pak, že SO1 zahájí druhou věc dříve a k zahájenému řízení už věc č.1 nepřidá? Není tedy lepší se udat hned, protože řízení ve věci 1 určitě i po udání nebude zahájeno dříve, než se SO1 dozví o druhém přestupku? A jak by to pak celé vypadalo, pokud se nebude SO1 dařit zahájit?
Nějak se v tom ztrácím. O červencovém přestupku lze předpokládat, že SO zahájí řízení nedlouho poté, co mu bude oznámen. Pokud se stejná osoba, proti které bude vedeno „červencové“ řízení, přizná i k dubnové věci, mělo by být o obou přestupcích buď zahájeno řízení rovnou jako společné, nebo pokud už řízení poběží jen o jedné věci, o tu druhou jej rozšířit. Není mi moc jasné, jakou spatřujete výhodu v tom, že se někdo přizná, a kdy to bude, stejně tak mi nedochází, co by se mělo stát, aby se SO „nedařilo řízení zahájit“.
« Poslední změna: 05 Srpna 2020, 08:22:12 od hh »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:190kmh nezastaven + 110kmh zastaven - Sloučit?
« Odpověď #5 kdy: 05 Srpna 2020, 06:33:18 »

frajtag, přišel jste se poradit nebo pochlubit? :x
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:190kmh nezastaven + 110kmh zastaven - Sloučit?
« Odpověď #6 kdy: 05 Srpna 2020, 08:16:36 »

Nekrmme trolla. V místních kruzích jde o známého exota, obdivuji hh, že s ním má trpělivost. Vzhledem k cituji “Když už máme tu chytrou karanténu, co takhle sledovat rychlosti mobilů a simkaret v autech" mi to skoro přijde jako kontraproduktivní činnost.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:190kmh nezastaven + 110kmh zastaven - Sloučit?
« Odpověď #7 kdy: 05 Srpna 2020, 08:35:24 »

On(a) hh je dle přístupu a vyjadřování profík s neuvěřitelným přístupem a trpělivostí. Takovou profesionalitu a trpělivost mají většinou jen pedagogové ženského pohlaví. Takže hh je asi žena.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:190kmh nezastaven + 110kmh zastaven - Sloučit?
« Odpověď #8 kdy: 05 Srpna 2020, 11:01:17 »

Vzhledem k tomu, kolik členek řádu sv. Benedikta v ČR žije, jste na ni v podstatě ukázal prstem. Prosím, chcete-li zde diskutovat, zanechte toho hulvátství.
Nevím odkud čerpáte, ale sester z řádu Benediktinů žije v Čechách několik a osobně jich několik opravdu znám, i když se to může zdát jako hulvátství. Zde mi šlo o použitelnost důkazu, který byl získán v rozporu se zákonem.

Ano, má být bez obsluhy, ale to prý je splněno.
Takže posádka sedí ve voze a jde o zařízení bez obsluhy. Ok věc bude více sledovat.

Pokud už řízení poběží jen o jedné věci, o tu druhou jej rozšířit.
Takže lze věci slučovat i když už v jedné věci řízení běží? Měl jsem za to, že lze věci sloučit jen pokud řízení ještě neběží.

Výhoda spojených řízení by snad měla být každému zde jasná, stejně tak jako maximální pozdržení zahájení a v nejlepším případě přidání dalších přestupku do řízení.

Janyk a Panyk, sledování simkaret byla narážka na big brother, kterou ani nečekám, že by někdo z vás dvou pochopil. Takže plenu na xicht, a pište si retardí OT na fejzbůk. Díky
« Poslední změna: 05 Srpna 2020, 11:09:45 od frajtag »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:131kmh nezastaven + 92kmh zastaven - Sloučit?
« Odpověď #9 kdy: 05 Srpna 2020, 12:11:31 »

Nevím odkud čerpáte, ale sester z řádu Benediktinů žije v Čechách několik a osobně jich několik opravdu znám, i když se to může zdát jako hulvátství.
Za hulvátství nepovažuju, že údajně některou osobu z této úzké množiny znáte, ale to, jakým způsobem si je berete do své nevymáchané huby. Zkrátka zkuste své příběhy příště podat nějak jinak, já snesu dost, ale ne úplně všechno.

Zde mi šlo o použitelnost důkazu, který byl získán v rozporu se zákonem.
V rozporu s kterým zákonem? Zkuste § 27 ZPPK přečíst do konce. Taky je rozdíl mezi nezákonně získaným důkazem (např. radarem bez schválení a ověření, obsluhovaným civilem atp.) a důkazem, při jehož získání byl porušen zákon (např. si ten policajt na zastávce při hlídání toho automatu zapálil cigaretu). Pokud není příčinná souvislost mezi touto nezákonností a obsahem samotného důkazního prostředku (tedy radar v blízkosti kouřícího fízla neměří jinak), není z pohledu v tuzemsku aplikované doktríny „otráven“.

Takže lze věci slučovat i když už v jedné věci řízení běží? Měl jsem za to, že lze věci sloučit jen pokud řízení ještě neběží.
Jo, lze. Máte to obecně v § 140 SprŘ a specificky pro přestupky v § 78(4) PřesZ.

Výhoda spojených řízení by snad měla být každému zde jasná, stejně tak jako maximální pozdržení zahájení a v nejlepším případě přidání dalších přestupku do řízení.
Zahájení nezdržíte. Můžete trochu zdržet vydání rozhodnutí ve společném řízení, pokud do řízení budou postupně přibývat přestupky a bude nutné o nich provádět další a další dokazování, případně i ÚJ, opakovaně poskytovat příležitost k vyjádření k podkladům atp. Ale už to nefunguje tak dobře, jako za PřesZ/1990. Jednak je souběh přetržen zahájením libovolného řízení (takže nelze průběžně společné řízení obohacovat o nově spáchané skutky, jen o staré, které SO z nějakého důvodu neprojednává v chronologickém pořadí), a jednak, pokud to zdržování začne SO vadit (např. pro blížící se prekluzi odpovědnosti za některý z dílčích skutků), může podle aktuálního PřesZ některé sbíhající se skutky projednat samostatně, či je dokonce z již vedeného společného řízení do samostatného vyloučit. Pořád ale musí respektovat absorpční zásadu (tedy suma zvlášť uložených trestů by měla odpovídat tomu, co by se jinak dávalo ve společném řízení).
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:131kmh nezastaven + 92kmh zastaven - Sloučit?
« Odpověď #10 kdy: 05 Srpna 2020, 13:03:39 »

Za hulvátství nepovažuju, že údajně některou osobu z této úzké množiny znáte, ale to, jakým způsobem si je berete do své nevymáchané huby.
Tak tu nevymáchanou hubu si můžete odpustit, když si tak zakládáte na tom, aby se zde nenadávalo. A trochu radosti do toho umírání  ;) Nemám potřebu někoho urážet a navážet se do něj. Vždy to jen ukazuje na nespokojenost a frustraci v osobním životě onoho jedince. Ty sestry opravdu existují a dokonce i řídí vozidla  :o, můžu dát kontakt přes SZ. Úmyslem nebylo si někoho brát do huby, ale odlehčit situaci. Ale tady se bere i korunavir vážně, tak není čemu se divit.

Pokud není příčinná souvislost mezi touto nezákonností a obsahem samotného důkazního prostředku
No přijde mi nesmyslné vynucovat dodržování zákonů pomocí jejich porušování. Důkazy získané během nezákonné domovní prohlídky by asi také u soudu neobstály.

Jednak je souběh přetržen zahájením libovolného řízení (takže nelze průběžně společné řízení obohacovat o nově spáchané skutky, jen o staré, které SO z nějakého důvodu neprojednává v chronologickém pořadí)
Dříve na to byly tři měsíce. Jak uvádíte, dnes je to podle mě technicky možné jen u nezahájených řízení, ale možná tomu nerozumím úplně do detailu jako jiní. Jinak by šlo přidávat přestupky i těsně před vydáním rozhodnutí. Lze řízení i pak rozdělit, pokud by byl v jedné věci účastník zproštěn obvinění?

Zahájení nezdržíte.
Takže pokud není oznámení o zahájení řízení doručeno, je i přes to zahájeno?
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:131kmh nezastaven + 92kmh zastaven - Sloučit?
« Odpověď #11 kdy: 05 Srpna 2020, 13:08:06 »

Prosím adminy, jestli by mohli nějak toto vlákno označit jako EXOTické, abych věděl už z přehledu nepřečtených témat, že se tu řeší jen frajtagovo ego.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:131kmh nezastaven + 92kmh zastaven - Sloučit?
« Odpověď #12 kdy: 05 Srpna 2020, 13:17:31 »

Prosím adminy, jestli by mohli nějak toto vlákno označit jako EXOTické, abych věděl už z přehledu nepřečtených témat, že se tu řeší jen frajtagovo ego.

Jj ať řešíme jen rychlosti a sprdele pořád dokola. Nebo si nejlíp uděláme zákon jako v německu, že napomáhat obcházení zákona je trestné a celé fórum zakážem  ;D
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:131kmh nezastaven + 92kmh zastaven - Sloučit?
« Odpověď #13 kdy: 05 Srpna 2020, 14:02:06 »

Tak tu nevymáchanou hubu si můžete odpustit, když si tak zakládáte na tom, aby se zde nenadávalo.
To nebyla nadávka, jen pokus o komunikaci, kterou snad konečně pochopíte. Jste-li fanda demokracie, klidně můžeme o tom, co si má kdo odpustit, hlasovat.

No přijde mi nesmyslné vynucovat dodržování zákonů pomocí jejich porušování. Důkazy získané během nezákonné domovní prohlídky by asi také u soudu neobstály.
Během prohlídky, která nebyla nařízena zákonným způsobem, jistě ne. Pokud by v době koronapaniky někdo neměl na hubě správnou roušku, tak má dostat od hygieniků pokutu, ale na zákonnost prohlídky to vliv nemá, leda by se na místě hledaly zrovna ty breberky, kterými to bezrouškáč kontaminoval. Jinak já si to nevymyslel, osobně bych zde klidně praktikoval přísnější systém otrávených důkazů i ovoce otráveného stromu, ale tak, jak si to zřejmě představujete, to nefunguje nikde (ani v common-law světě, kde je na zákonnost důkazů kladen velký důraz, a mají kolem toho postavený kazuistický systém, ve kterém už se pomalu ani sami nevyznají). Navíc je to čistě akademické, protože měřící auto podle platného ZPPK zkrátka na zastávce BUSu stát může, viz výše.

Dříve na to byly tři měsíce.
Žádná taková lhůta mi v souvislosti se souběhy a společným řízením nic neříká. Původně to nebylo ohraničeno nijak, SO měl povinnost společně projednat vše, co měl momentálně živé. Takže známým firmám živícím se krádežemi stačilo, že je někdo aspoň jednou za měsíc chytil a oznámil, a SO musel vést jedno nekonečné nikdy nekončící řízení, ve kterém jednotlivé skutky postupně po roce prekludovaly ... Teď se jednak každým zahájením řízení souběh trvá (skutek před a po už nebude projednán souběžně a nebude se ukládat trest podle absorpční zásady, naopak, u toho pozdějšího bude recidiva zpravidla přitěžující okolností), a jednak má SO možnost, jak z případných obstrukcí utéct.

Takže pokud není oznámení o zahájení řízení doručeno, je i přes to zahájeno?
Je zahájeno vždy až doručením úkonu, ze kterého je zřejmé obvinění (tedy je tam popis skutku a předběžná kvalifikace). Ale je úplně jedno, zda je o více přestupcích zahájeno společné řízení najednou, nebo běžící řízení o nový skutek rozšířeno, nebo více řízení zahájeno jako na sobě nezávislá a až následně spojená do společného.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:131kmh nezastaven + 92kmh zastaven - Sloučit?
« Odpověď #14 kdy: 14 Března 2021, 15:43:17 »

Aktualizace:

K dubnové věci bylo doručeno zahájení+předvolání k ústnímu jednání, kde je psáno v obvinění konkrétně k mé osobě:

...kterého se měl dopustit: Pan obviněný tím, že PČR, DI bylo při dopravně bezpečnostní
akci....zjištěno, že
dne xy.4.2020 ve xx:yy řídil motorové
vozidlo tovární značky X, registrační značky Y a v tomto úseku, kde je obecnou
úpravou stanovena nejvyšší dovolená rychlost 90 km/h, mu byla naměřena rychlost XYkmh...

Ačkoliv jsem nikde neuváděl řidiče vozidla k dubnové věci a nedošlo ani k jemu z totožnění, je divné, že SO1 má v otázce řidiče jasno.

Je to tedy plus? Za předpokladu že:

Ve věci z července bylo zahájeno samostatné řízení se stejným řidičem/obviněným pod jiným číslem jednacím a také nařízeno samostatné ústní jednání s odstupem několika dnů po prvním.

Má smysl SO1 nyní upozorňovat na nutnost sloučení řízení a princip absorpce a požadovat sloučení obou věcí z důvodu možnosti provádění důkazů v jednom řízení a jeho rozšíření? Nebo vyčkat a namítat až později.
IP zaznamenána