30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] MP a B11 + E13 mimo dopravni obsluhy  (Přečteno 6227 krát)

bob a bobek

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
[?] MP a B11 + E13 mimo dopravni obsluhy
« kdy: 27 Července 2020, 12:03:50 »

Mam jen takovy dotaz,jsem dopravni obsluha(bydliste za znackou) a dostal jsem botu od MP s oduvodnenim,ze jsem porusil zakaz vjezdu. Stal jsem v zakazu,pravda,ale pro me jako dopr. obsluhu znacka neplati. MP operuje tim,ze za znacku sice muzu,ale pouze vjet a zase vyjet,ze tam nesmim zustat stat. nic jineho poruseno nebylo(3m pruh,etc....) Maji pravdu nebo ne? Tohle totiz pokud vim meresi vyhlaska nijak,ze bych pred vlastnim barakem chtel zustat stat...
Diky za odpovedi.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:MP a B11 + E13 mimo dopravni obsluhy
« Odpověď #1 kdy: 27 Července 2020, 12:22:06 »

Chybí nám pro posouzení několik dalších informací. Jak dlouho jste tam stál, podepsal jste blok, nebo to půjde do SŘ, přiznal jste se jako řidič?
IP zaznamenána

bob a bobek

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:MP a B11 + E13 mimo dopravni obsluhy
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2020, 12:31:14 »

Stal jsem tam delsi dobu,pres noc.jde mi jen o to jestli maji pravdu nebo ne. Botu si sundali a odjeli,nic jsem nepodepisoval a v podstate jsem s nimi nemluvil,jen jse jim dal obcanku s tim,ze je to moje vozidlo a ridicak je nemusi zajimat. Jestli to pujde do spravniho netusim,ja volal k tomu statni policii,takze jsem je nesledoval,ale manzelka co tam byla s nimi tvrdi,ze nic nevypisovali. Btw,statni policie hlidku neposlala..
IP zaznamenána

bob a bobek

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:MP a B11 + E13 mimo dopravni obsluhy
« Odpověď #3 kdy: 27 Července 2020, 12:39:50 »

Nestal jsem ani na trave nebo chodniku,ulice je jednosmerna,3 m zustaly na prujezd. Ulice jednosmerna,navic slepa,siroka cc3,2m se "zalivem",ve kterem jsem stal. muzu pripadne poslat odkaz na katastr pres sz.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:MP a B11 + E13 mimo dopravni obsluhy
« Odpověď #4 kdy: 27 Července 2020, 12:52:34 »

Ulice jednosmerna,navic slepa
To se dle mého názoru vylučuje.
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:MP a B11 + E13 mimo dopravni obsluhy
« Odpověď #5 kdy: 27 Července 2020, 12:57:07 »

Asi myšleno takové to "oko" kolem domu nebo zeleně které se vrací zpátky stejným příjezdem.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:MP a B11 + E13 mimo dopravni obsluhy
« Odpověď #6 kdy: 27 Července 2020, 13:02:51 »

Ulice jednosmerna,navic slepa
To se dle mého názoru vylučuje.
Tak nevylučuje, ale auta se tam asi budou trošku hromadit  ;D (Tišnov 10 let zpátky)
IP zaznamenána

bob a bobek

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:MP a B11 + E13 mimo dopravni obsluhy
« Odpověď #7 kdy: 27 Července 2020, 13:20:18 »

Jj,vjezd je z jednosmerky,delka cca 25m. Vraci se najezdem zpatky do jednosmerky.. kolikrat tu stoji i 4 auta... ;)) Ale puvodni otazka znela,maji negrici pravdu? Podle me totiz tim,ze tam neni dopravni obsluze vjezd povolen,ale mimo dopravni obsluhy, je jedno, jak dlouho tam stojim. Protoze pro me znacka neplatia tim padem cokoliv ze znacky vyplyvajiciho.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:MP a B11 + E13 mimo dopravni obsluhy
« Odpověď #8 kdy: 27 Července 2020, 13:59:33 »

jde mi jen o to jestli maji pravdu nebo ne.
Podle toho jak to popisujete, tak nemají. Což není u různých polodementů v uniformách nic neobvyklého. Předpokládám, že to byla klasická hra, jak neztratit tvář - jelikož slova „udělali jsme chybu, omlouváme se“ nemají MP ve slovníku, nahrazují to, jak se dá. Tvrzení, že DO může do zákazu, který pro ni neplatí, sice vjet, ale nesmí tam stát, je docela kreativní, asi šlo o ostříleného strážníka - ti méně zkušení jsou schopni mnohem větších blábolů, např. si i vymýšlet neexistující zákony a přestupky.

Z hlediska ZPPK a značkové vyhlášky - je-li výjimka (mimo dopravní obsluhu) pod značkou zákaz vjezdu a není tam žádná jiná značka, není co řešit. Jste-li DO, můžete se chovat, jako by tam ta značka nebyla. Ani v definici DO (položka E13 v příloze č. 6 vyhlášky 294/2015 Sb.) to není nijak omezeno. Kdyby skutečně existoval záměr do nějaké oblasti DO pustit, ale zakázat jí tam stát, případně stání omezit jen na nějakou dobu, dá se to udělat - např. jako zóna zákazu stání, značkami IP 13b apod.
IP zaznamenána

bob a bobek

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:MP a B11 + E13 mimo dopravni obsluhy
« Odpověď #9 kdy: 27 Července 2020, 14:12:16 »

Diky za odpoved,myslel jsem si,ze to tak je. Na zacatku je znacka B11( zakaz vjezdu vsech motorovych vozidel) a pod ni je pouze dodatkova tabulka mimo dopravni obsluhy. Nic vic. Zadny zakaz stani,zadna zona na zacatku jednosmerky,ktera k tehle komunikaci vede,nic takoveho. I na katastru je to vedeno jako ostatni komunikace.  Btw,ma nekdo nejaky napad,co s tim,aby se to neopakovalo? Zjistil jsem totiz,ze nejsem jediny,komu tohle tvrdi.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:MP a B11 + E13 mimo dopravni obsluhy
« Odpověď #10 kdy: 27 Července 2020, 14:33:43 »

Jestli jako sousedi držíte basu, můžou všichni udat jednoho řidiče, co to zlikviduje komplet.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:MP a B11 + E13 mimo dopravni obsluhy
« Odpověď #11 kdy: 27 Července 2020, 14:49:29 »

Můžete je (MP) taky obvinit z přestupku, někde se to tu řešilo, nemůžu to vlákno dohledat:

§7 Přestupky proti občanskému soužití
... jiného nepravdivě obviní z přestupku,


Edit: link https://www.30kmh.cz/index.php?topic=888.msg7799#msg7799
« Poslední změna: 28 Července 2020, 18:16:38 od vvvvvv »
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:MP a B11 + E13 mimo dopravni obsluhy
« Odpověď #12 kdy: 27 Července 2020, 14:56:18 »

Jestli jako sousedi držíte basu, můžou všichni udat jednoho řidiče, co to zlikviduje komplet.

No, ale jestli městapo bude dávat botičky, tak to moc nepomůže...
IP zaznamenána

bob a bobek

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:MP a B11 + E13 mimo dopravni obsluhy
« Odpověď #13 kdy: 27 Července 2020, 15:14:13 »

Nepravdive obvineni z prestupku asi ne. To uz bych spis videl na zneuziti pravomoci uredni osoby,ale to bych asi musel jeste konzultovat s pravnikem. Vidim to na navstevu reditele MP.. potom stiznost starostovi a dal se uvidi :))
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:MP a B11 + E13 mimo dopravni obsluhy
« Odpověď #14 kdy: 27 Července 2020, 15:55:28 »

Chodit na MP je ztráta času - pověsí vám tam na nos další bulíky, nevznikne z toho žádná papírová stopa, a až odejdete, tak se vám akorát sborově vysmějou. Napište stížnost - nějaké vzory zde jsou, ale není to žádná věda, stačí normálně popsat, co se stalo, žádné právničení. Došlo k minimálně 3 chybám

1) že auto zabotičkovali, aniž by k tomu byl zákonný důvod

2) že při odstraňování místo, aby uznali chybu, přišli s fantasmagorickým tvrzením, že jde o neexistjící přestupek „příliš dlouhé stání dopravní obsluhy v zákazu vjezdu“

3) pokud tvrzení ad 2 nebylo jen mlžením ve snaze odůvodnit nezákonný postup ad 1, ale strážník byl přesvědčen o svém výkladu zákona o silničním provozu, podle kterého je stání dopravní obsluhy na daném místě přestupkem, pak byl povinen tento přestupek řešit, což se nestalo

Jediná formalita, na kterou nesmíte zapomenout, je do stížnosti výslovně uvést, že si přejete být vyrozuměn o výsledku šetření a přijatých opatřeních. I z písemné stížnosti se sice bude MP zkoušet nějak vykroutit (možná se dozvíte, že vám vlastně žádnou botičku nedali), ale už to pro ně není tak snadné. A kdyby se pak situace opakovala, bude věc zralá na trestní oznámení, protože odpadne možnost výmluvy na omyl, jiný právní názor atp.
« Poslední změna: 27 Července 2020, 15:57:33 od hh »
IP zaznamenána