30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Turbo SprDel, KÚ Kolín, úsekové měření  (Přečteno 7281 krát)

BoarD

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
[WIN] Turbo SprDel, KÚ Kolín, úsekové měření
« kdy: 20 Července 2020, 15:35:34 »

Ahoj spolubojovníci,
po delším čase kdy jsem neměl potřebu nic řešit, se zase na vás obracím a pouštím se do boje.

V obci v KÚ Kolín bylo moje vozidlo (provozovatel podnikající fyzická osoba) změno úsekovým měřením.

Komunikace přes DS zatím proběhla následovně:
1. Žádost o výpalné na základě oznámení Městské policie Kolín
2. Napadnutí příkazu
3. Žádost o spis dle InfZ
4. Doručen spis
5. Příkaz o uložení pokuty - SprDel
6. Odpor
7. Oznámení o pokračování řízení po odporu a termín pro seznámení se podklady
Dále předpokládám bude následovat:
8. Oznámení o ukončení dokazování
9. Rozhodnutí o spáchání SprDele
10. Moje odvolání



ZDE jsem se dočetl, že žádost o výpalné na základě oznámení Městské policie je nezákonné. Navíc úřad v žádosti o výpalné požadoval i údaje o řidiči, které jsou v rozporu se zákonem. Proto jsem příkaz ihned napadl v domnění, že se úřad vzdá což se nestalo.

Ve spisu chybí jakýkoliv soupis dokumentů, nejsou zde ani data kdy byly do spisu vloženy. Chyběla v něm i fotka z radaru, tu ale předpokládám, že mi jen zapomněli poslat se spisem, protože byla součástí žádosti o výpalné. Chybí také jakékoliv dokumenty o kalibraci (nevím jestli tohle musí do spisu vkládat automaticky či až na moje požádání). Do odvolání bych tedy zahrnul manipulaci se spisem a chybějící mé vyjádření.

Další věcí je použití Turbo modelu se kterým se nyní setkávám poprvé. Prostudoval jsem si téma „Jak na turbo model?“, ale jelikož tam Kolín zatím není nevím jaká obrana bude nejúčinnější. Jaké jsou vaše zkušenosti? A mám čekat na rozhodnutí o spáchání SprDele nebo napsat úřadu rovnou?

Díky za jakékoliv připomínky.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Turbo SprDel, KÚ Kolín, úsekové měření
« Odpověď #1 kdy: 20 Července 2020, 15:49:51 »

Jednalo se o úřednici zmr. Hauserovou?

Tady mohu jen nabídnou nahlédnutí do spisu přepadovkou ve dnech 30.-31.7., jinak neumím pomoci.
« Poslední změna: 20 Července 2020, 15:52:32 od jakubb »
IP zaznamenána

BoarD

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Turbo SprDel, KÚ Kolín, úsekové měření
« Odpověď #2 kdy: 21 Července 2020, 08:21:15 »

Ano, jedná se přesně o ní. Spis mi zaslala do DS (tedy bordel co považuje za spis), tak nahlédnutí je asi zbytečné. Nicméně děkuji za ochotu  :)
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Turbo SprDel, KÚ Kolín, úsekové měření
« Odpověď #3 kdy: 22 Července 2020, 00:08:34 »

Ach, moje princezna stále tančí na parketu!

Inu, je to tak, spisy má v nepořádku neuvěřitelným stylem a přepadovky nemá vůbec ráda. Nicméně MÚ Kolín vede soupisky v elektronické podobě a je celkem běžné, že se neposílá, pokud jste nežádal výslovně o její zaslání.

Když jsem tam nahlížel pro někoho zdejšího posledně, tak jsem při prvních 2 návštěvách nepochodil a při třetí už na mě byla připravena a měla i připravenou soupisku. Nicméně na té bylo vidět, že ta byla pozměněná, tak jsem se zajímal a řekla mi, že „ji upravila pro lepší přehlednost“ (systém ji exportuje ve Wordu a ona, jak s tím neumí, tak v zoufaltví rozsekala formátování tabulek v míře, že byl zásah zřejmý). Na mou žádost vytiskla aktuální soupisku a ta se podstatně lišila a dokonce v ní byly listy číslované zcela odlišně od listin, které byly ve spise. Jak s tím místní bojovník nakonec zatočil, nevím, ale nabito měl díky tomu slušně.

Pokud jste ještě směrem k SO nenamítal bordel ve spisu a už neuklidila, myslím, že jedna přepadovka navíc by neškodila. 30. a 31. 7. budu v pracovně kanceláři sousedící s kanceláří SO a vysloveně bych si návštěvu užil.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Turbo SprDel, KÚ Kolín, úsekové měření
« Odpověď #4 kdy: 08 Srpna 2020, 13:05:25 »

jakubb> jakou máte cca v Kolíně úspěšnost? Jako člověku z KH by se mi ta informace mohla do budoucna hodit :D Docela čumím, že i v Kolíně už jedou turbo.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Turbo SprDel, KÚ Kolín, úsekové měření
« Odpověď #5 kdy: 09 Srpna 2020, 19:21:30 »

johncreek> Sám jsem neměl nikdy žádný případ v Kolíně, jen jsem několikrát nahlížel. Ale myslím, že jsem vždycky pro účastníka připravil výživnou půdu a pak už je jen na něm, jak bojuje. Obecně se tam vedou případy hala bala, všichnou tam zvyklí, že jsou z nich řidiči podělaní strachy, takže už pouhý požadavek na nahlédnutí je mimořádně vyvádí z míry.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Turbo SprDel, KÚ Kolín, úsekové měření
« Odpověď #6 kdy: 10 Srpna 2020, 10:46:57 »

johncreek> už pouhý požadavek na nahlédnutí je mimořádně vyvádí z míry.

Vážně? To je dobré  ;D
IP zaznamenána

BoarD

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Turbo SprDel, KÚ Kolín, úsekové měření
« Odpověď #7 kdy: 11 Ledna 2021, 12:50:07 »

Pouze pro info: s pomocí nahlédnutí do spisu uživatelem jakubb (za což mu moc děkuji) jsem v řádném termínu poslal odvolání. A prozatím je "ticho po pěšině".... Pokud bude nějaký update, tak budu informovat.
IP zaznamenána

BoarD

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Turbo SprDel, KÚ Kolín, úsekové měření
« Odpověď #8 kdy: 08 Července 2021, 12:21:43 »

Tak před dvěma dny mi přistálo v DS rozhodnutí z kraje.
A výsledek je, že rozhodnutí Městského úřadu Kolín se zrušuje a řízení o přestupku se zastavuje.

Takže ještě jednou díky uživateli jakubb za spolupráci  :)
IP zaznamenána