30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: SLOVINSKO - překročení rychlosti v obci  (Přečteno 3100 krát)

oxik

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
SLOVINSKO - překročení rychlosti v obci
« kdy: 02 Července 2020, 10:51:39 »

Zdravím,
nedávno bylo na mě registrované vozidlo na Slovinsku v Bledu. Já jakožto přeshraniční student mám na Slovinsku zřízeno něco jako přechodný pobyt, trvalé bydliště v ČR.

Do ČR mi přišel dle pošty "doporučený dopis", který jsem ze zvědavosti šel dnes po návratu vyzvednout. Ukázalo se, že je s dodejkou..no, přebírat se mi to moc nechtělo (mám zřízenou nepovinnou datovku), ale zvědavost zvítězila.

Někdo s mým vozidlem v zóně 30 kmh jel 44 kmh, po odečtu 39 kmh a z tohoto důvodu po mě chtějí 80 EUR, případně 40 EUR, pokud zaplatím do 60 dnů. Změřeno laserem, řidič, ač je jinak velmi všímavý, žádného strážníka nezaznamenal, stejně tak nikdo z posádky. Jinak jsou velmi rychlí, přestupek spáchán 13.6., odesláno 18.6., doručeno 21.6.

Anonymizované psaníčko přikládám, přišlo překvapivě v češtině. Všechny údaje souhlasí, RZ čitelná, obličeje nikoli.

Je to hratelné nebo zaplatit? Uznávám, že asi byla chyba přebírat, ale mně to nedalo  :-X
IP zaznamenána
Ťokání, ťokání...všechny piráty zahání...

oxik

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:SLOVINSKO - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #1 kdy: 02 Července 2020, 10:55:28 »

Liebesbrief..
« Poslední změna: 02 Července 2020, 11:41:55 od oxik »
IP zaznamenána
Ťokání, ťokání...všechny piráty zahání...

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:SLOVINSKO - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #2 kdy: 02 Července 2020, 11:31:53 »

Nahoře u prvního scanu je viditelná SPZtka. Ale Bled je krásné místo, rád na něj vzpomínám.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:SLOVINSKO - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #3 kdy: 02 Července 2020, 11:42:28 »

Jsem líný studovat, jak přesně funguje právní úprava ve Slovinsku a jestli tam mají něco jako sprdel, ale budu-li vycházet čistě z toho dopisu, tak tam píšou, že

* úhrada je považována za uznání viny (tedy něco podobného jako u nás podpis bloku), z dopisu se tím stává pravomocné rozhodnutí (resp. tím uhrazením je jaksi fiktivně vydáno a vzdáváte se práva na doručení jeho vyhotovení i opravné prostředky a soudní ochranu) - tedy je vlastník/provozovatel automaticky považován za viníka, zapíšou se mu body apod.

* pokud tuto skvělou nabídku nehodláte využít, nevidím tam žádné poučení o tom, že by provozovatel mohl čelit nějakému dalšímu obvinění či řízení, ani žádnou explicitní výzvu k součinnosti (např. naprášení řidiče), ani žádné varování, že mlčením a neplacením by nastala jiná fikce, jen jakési doporučení, které je už z významu toho slova nezávazné

Je-li hra takto rozehrána, není asi příliš složité domyslet, co s takovým dopisem ...
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:SLOVINSKO - překročení rychlosti v obci
« Odpověď #4 kdy: 03 Července 2020, 19:06:23 »

V pátek 17.6. bych měl u Bledu být... myslím, že třeba takvé nahlížení do spisu by mohlo být zajímavé:-)... Ale vy jste asi téměř místní... nebo?
IP zaznamenána