30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: výzva za rychlost automatizovaným technickým prostředkem Rosice - zkušenosti?  (Přečteno 5405 krát)

nilfgaard

  • Příspěvků: 104
    • Zobrazit profil

Tak jen na doplnění - Helmuta čeká teď na poště další psaní od Rosic. Přemýšlím, že v mezidobí než bude doručeno fikcí, tak jim Helmut pošle zpětnou omluvu z ÚJ a opětovné přiznání.
Je to dobrý nápad? Nebo má Helmut radši počkat co mu chtějí? Je možné, že to je Zastavení řížení, jak už tady ve vlákně jednou bylo...
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 104
    • Zobrazit profil

Tak jen pro info - Helmut obdržel Usnesení o zastavení řízení, proti kterému bude podávat Odvolání.
Jediným argumentem je, že Helmut se přiznal, tudíž SprO nemůže zastavit Řízení dle par. 86 odst 1., písm. c ("Správní orgán usnesením zastaví řízení, jestliže c) spáchání skutku, o němž se vede řízení, nebylo obviněnému prokázáno").

Nevím co dalšího by Helmut mohl do Odvolání vytáhnout...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil

Přiznal se Helmut i po zahájení řízení, nebo jen v reakci na výzvu k podání vysvětlení (tedy ještě před zahájením správního řízení)?
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 104
    • Zobrazit profil

Přiznal se Helmut i po zahájení řízení, nebo jen v reakci na výzvu k podání vysvětlení (tedy ještě před zahájením správního řízení)?

Helmut pouze poslal přiznání v rámci tiskopisu, který byl součástí Výzvy k podání vysvětlení. Dál už s úřadem nekomunikoval.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil

Tak to se Helmut vlastně nepřiznal. Měl by to přiznání zopakovat alespoň v odvolání, když tak bohužel neučinil během správního řízení v první instanci.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 104
    • Zobrazit profil

Tak informuji, že provozovatel podal odvolání k SO2. SO2 podržel SO1 a odvolání bylo zamítnuto. S tím jsem tak nějak počítal, vzhledem k mé procesní chybě.
Zaujmul jsem tedy vyčkávací pozici a očekával jsem že budu vyzván k úhradě.
Jaké bylo moje překvapení, když provozovateli došel opět Příkaz. Je to tak procesně správně? Na Příkaz přece mohu poslat opět odpor..
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil

K té první části... ne, po zamítnutí odvolání nechodí žádná (až upomínka, exekutor,...) výzva k zaplacení, platební údaje od SO1 se nemění.

Druhá část slibuje zábavu, ano, na příkaz podejte v souladu (je tam?) s poučením odpor.
IP zaznamenána