30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Po 18 měsících zrušeno autoremedurou, je to win?  (Přečteno 2558 krát)

kraklakvakve

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Po 18 měsících zrušeno autoremedurou, je to win?
« kdy: 18 Června 2020, 20:16:13 »

Vážení, mám dotaz, na který jsem zatím nenašel odpověď:

Situace:
rychlost v obci +15kmh, PČR, ztotožněn, příkaz, odpor, ústní, lhůta, písemné vyjádření, SO zapřel vyjádření (obviněný se nevyjádřil), rozhodnutí vinen, odvolání, teď po cca 18 měs. od prvotního hříchu zrušení rozhodnutí podle § 87 a § 95 odst. 2 SŘ (blabla SE RUŠÍ, neboť bylo vydáno v rozporu se zákonem).

SO tedy zrušil své původní rozhodnutí autoremedurou, bez postoupení odvolacímu orgánu. V této situaci ale nemám informaci, jestli je řízení zastaveno, nebo bude následovat nové projednání.

Otázka zní: Pokud správní orgán vyhoví odvolání a zruší napadené rozhodnutí autoremedurou, může pak pokračovat v řízení (nebo ho restartovat)? A pokud ano, může tak učinit, když vyhoví odvolání s odůvodněním, že nebyly dány podmínky pro spravedlivý proces?

Děkuji
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Po 18 měsících zrušeno autoremedurou, je to win?
« Odpověď #1 kdy: 18 Června 2020, 21:12:49 »

Jaká je přesně časová osa? Pokud SO autoremedurou jen zrušil rozhodnutí, znamená to, že se řízení vrací do stavu těsně před vydáním tohoto rozhodnutí. Záleží tak na důvodu, proč bylo rozhodnutí zrušeno - může následovat cokoliv, buď rovnou vydání nového rozhodnutí (kde bude reagováno na původně opominuté vyjádření), nebo nějaké doplnění řízení (a rozšíří-li se množina podkladů, následované nutně výzvou k seznámení se s nimi), nebo třeba zastavení řízení.

Pokud by ale důvody pro zastavení řízení existovaly a byly SO známé už v okamžiku, kdy rušil původní rozhodnutí, a pokud by úředník nebyl úplný diletant, dá se očekávat, že by pak zastavení udělal zároveň s autoremedurou (na stejné listině či ve stejném dopisu). Z toho, že se tak nestalo, by se dalo usuzovat, že zastavit řízení zatím SO v plánu nemá (i když uznávám, že zejména ta druhá podmínka je tuzemsku obtížně splnitelná, takže ve skutečnosti z toho neplyne vůbec nic).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Po 18 měsících zrušeno autoremedurou, je to win?
« Odpověď #2 kdy: 18 Června 2020, 21:15:23 »

Řízení asi teoreticky pokračovat může..
..jen samo zrušení rozhodnutí pokračování řízení nebrání
..promlčeno asi není.. promlčecí doba se restartovala vydáním rozhodnutí "vinen" a zrušení autoremedurou asi netrvalo rok.. a tak je teď promlčení rok od data vydání zrušeného rozhodnutí "vinen"
(..a definitivní promlčení je 3 roky od přestupku.. a tak je teď asi v polovině.)

..ale SO1 mohl při zrušení rozhodnutí i zastavit řízení.. pak by byl konec.
A zajímavá otázka je jestli jste v odvolání požadoval zastavení řízení.. většinou požadujeme aby SO2 "rozhodnutí zrušil a řízení zastavil"..
a SO1 může rozhodnout autoremedurou jen když plně vyhoví odvolání..

A další bod je k jaké vadě v řízení došlo.. někdy sice SO1 teoreticky může pokračovat v řízení, ale prakticky je ve slepé uličce a obviněnému nemůže spáchání přestupku dokázat.
IP zaznamenána

kraklakvakve

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Po 18 měsících zrušeno autoremedurou, je to win?
« Odpověď #3 kdy: 18 Června 2020, 23:07:21 »

Dekuji Vám za reakce,

časová osa je

08.12.2018 změřen
07.02.2019 doručen příkaz
14.02.2019 podán odpor
18.03.2019 ústní, spis, lhůta na vyjádření 30 dnů
17.04.2019 zasláno vyjádření
06.09.2019 doručeno rozhodnutí vinen, mé vyjádření zapřeno
19.09.2019 zasláno odvolání
13.06.2020 doručeno rozhodnutí o zrušení


A zajímavá otázka je jestli jste v odvolání požadoval zastavení řízení.. většinou požadujeme aby SO2 "rozhodnutí zrušil a řízení zastavil"..
a SO1 může rozhodnout autoremedurou jen když plně vyhoví odvolání..


To je dobrá poznámka, ano, v odvolání jsem požadoval, aby SO2 "napadené rozhodnutí zrušil a řízení zastavil," a ve zrušujícím rozhodnutí SO1 píše, že se "rozhodl se plně vyhovět odvolání a [...] napadené rozhodnutí [...] zrušil"

Ve zrušujícím rozhodnutí SO nepíše, který konkrétní důvod podle něj zakládá na na nezákonnost napadeného rozhodnutí, ale já jsem v odvolání napadal:

Porušení práva na spravedlivý proces - SO ignoroval mé vyjádření zaslané včas, podací lístek mám.
Rekapitulace původního ignorovaného vyjádření s doplňujícími komentáři:
- Nekompletní spis (číslování, neúplnost, chybějící soupis).
- Nesprávné měření (rozporuji radar, snímek, odraz).
- Nepoučení (na ústním jednání to paní odbyla, audiozáznam mám).
Nenaplnění formálního znaku přestupku (jen odkazuji na nesprávné měření a nekompletní spis).
Nenaplnění materiálního znaku (nikde ani noha, neposuzována nepřiměřenost rychlosti).

Jak jsem psal výše, závěrečný návrh byl zrušit a zastavit.

Zrušující rozhodnutí o zastavení řízení nehovoří, ale píše, že plně vyhověl. Takže teď jsem opatrně optimistický. Je to na win?
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Po 18 měsících zrušeno autoremedurou, je to win?
« Odpověď #4 kdy: 19 Června 2020, 08:45:43 »

Predesla rychlost uradu a pokus o castecnou autoremeduru nabizeji prakticky jakykoli smer pokracovani, osobne bych si vsadil, ze dalsim krokem bude na jejich pomery rychle vydani rozhodnuti o vine.

A trochu mimo tema... Jaky mate kdo rekord, po jake dobe od pyrateni podaval fizl svedectvi, ze bylo vse v poradku, vse si pamatuje atd? Pokud by to zde pokracovalo timto smerem, tak by mohli svedcit i vice nez po dvou letech, to bych si jako sprosty podezrely nenechal ujit ;D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Po 18 měsících zrušeno autoremedurou, je to win?
« Odpověď #5 kdy: 19 Června 2020, 17:57:11 »

19.09.2019 zasláno odvolání
13.06.2020 doručeno rozhodnutí o zrušení

Rozhodnutí autoremedurou za 9 měsíců.. asi se to úředník styděl poslat na kraj a tak to nechal vyhnít.. a teď buď chce ještě něco zkusit před promlčením a nebo vypadl kostlivec ze skříně a musel to nějak uzavřít.

Vidím 2 cesty..
..buď pozice že rozhodnutím o odvolání bylo řízení zastaveno i když to tam není uvedené přímo.. nedělat teď nic a když by se v řízení ještě něco stalo tak argumentovat že řízení je zastaveno..

..a nebo se odvolat znovu (proti rozhodnutí o odvolání autoremedurou je přípustné se odvolat).. a v odvolání budete požadovat jen doplnění výroku o zastavení řízení.

Výhoda podání odvolání je že zabráníte SO1 vydat nové rozhodnutí asi až do promlčení (záleží jak rychlou máte odvolačku.. ale musel by SO2 rozhodnout tak aby šlo pokračovat v řízení a pak ještě SO1 vydat nové rozhodnutí.. navíc budou prázdniny a po nich bude promlčeno)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Po 18 měsících zrušeno autoremedurou, je to win?
« Odpověď #6 kdy: 04 Října 2020, 11:06:14 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Po 18 měsících zrušeno autoremedurou, je to win?
« Odpověď #7 kdy: 05 Října 2020, 11:18:27 »

Dovolil bych se vetrit s dotazem: rusi ono zruseni rozhodnuti autoremedurou i restartovani promlceci lhuty, ktere nastalo vydanim nyni zruseneho rozhodnuti?
Aha - uz jsem si precetl prispevek od 2M.
« Poslední změna: 05 Října 2020, 11:20:39 od medved »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Po 18 měsících zrušeno autoremedurou, je to win?
« Odpověď #8 kdy: 05 Října 2020, 11:20:25 »

medved> Mám za to že neruší, podobně jako to neruší odpor nebo odvolání.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Po 18 měsících zrušeno autoremedurou, je to win?
« Odpověď #9 kdy: 05 Října 2020, 11:23:37 »

Mne prave prijde divne, ze se rizeni vraci "tesne pred vydani rozhodnuti", jak pise hh - v tom pripade by mi davalo smysl, ze by se zrusilo vsechno, co s rozhodnutim souvisi, tedy i restart promlceci lhuty ... ale je to opet aplikace meho spise technicko-logickeho pohledu na pravni vec.
IP zaznamenána