30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] O víc jak 20km/h ve městě a 4 měsíce do restartu prekluze  (Přečteno 4084 krát)

Kulišák

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Dobrý den, všem,

před více jak rokem jsem jsem byl změřen městskou policií, přičemž jsem po odečtení odchylky měl překročit rychlost o více jak 20kmh. Strážníci měřili z vozu a vydali se za mnou, kdy zhruba po 100 metrech mě dostihli a ztotožnili. Přestupek jsem požadoval projednat přes SpŘ, dále jsem se k němu nevyjádřil a ani nic nepodepsal. V létě min. roku přišel příkaz , proti kterému jsem podal odpor a na podzim přišlo nařízení ústního jednání, ze kterého jsem se omluvil. Ted mi přišlo předvolání k dalšímu jednání. Lhůta pro "provedení dalšího úkonu pro restart prekluze" je přibližně 4 měsíce. Chtěl bych požádat , zda by jste mi mohli poradit, jakou z následujících variant mám zvolit a kdy, případně navrhli jiný postup.
i) Zaslání další omluvenky npř. dobrovolná karanténa / účast na jednání
ii) Žádost o zaslání spisu poštou
iii)Obstarání spisu přes (mého) nahlížeče / pokus o obstarání spisu před koncem otevírací doby, což pravděpodobně nedopadne a odmítnutí účasti na dalším jednání do doby nezaslání spisu poštou.

Předem moc děkuji za rady
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:O víc jak 20km/h ve městě a 4 měsíce do restartu prekluze
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2020, 22:00:27 »

Pokud do prekluze chybí cca 4 měsíce, pak příkaz nebyl doručen v létě. Kdy byl doručen?

Pro začátek sem nahrajte co k tomu máte (v anonymizované podobě).
IP zaznamenána

Kulišák

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:O víc jak 20km/h ve městě a 4 měsíce do restartu prekluze
« Odpověď #2 kdy: 20 Června 2020, 11:17:25 »

Dobrý den,
máte pravdu, odvolání k ústnímu jednání není rozhodnutí, tudíž prekluze nastane za méně než měsíc.
Zde tedy zasílám shrnutí celé situace:
Přestupek se stal v únoru minulého roku. Na pozemní komunikaci ve městě jsem překročil povolenou rychlost 50km/h o více jak 20km.
Začátkem minulého léta mi přišel příkaz
viz. příloha
« Poslední změna: 21 Června 2020, 18:03:27 od Kulišák »
IP zaznamenána

Kulišák

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:O víc jak 20km/h ve městě a 4 měsíce do restartu prekluze
« Odpověď #3 kdy: 20 Června 2020, 11:18:40 »

po odvolání přišlo předvolání k úst. jednání viz. příloha, poté jsem se omluvil z účasti a následně přišlo druhé předvolání.
« Poslední změna: 21 Června 2020, 18:02:27 od Kulišák »
IP zaznamenána

Kulišák

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:O víc jak 20km/h ve městě a 4 měsíce do restartu prekluze
« Odpověď #4 kdy: 20 Června 2020, 11:19:13 »

předvolání č.2
k ústnímu jednání se mám dostavit v nadcházejících dnech, je nějaký způsob jak se z toho opět omluvit, případně co byste doporučili?
« Poslední změna: 21 Června 2020, 18:00:22 od Kulišák »
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:O víc jak 20km/h ve městě a 4 měsíce do restartu prekluze
« Odpověď #5 kdy: 20 Června 2020, 12:58:40 »

Tak chtělo by to nejdříve ujasnit přesnější lhůty..
Kdy byl doručen prvotní Příkaz ( fikce nebo vyzvednutí konkrétní den) a od tohoto data je rok na prekluzi.
( Předvolání lhůty nerestartují , dále neplést odvolání a odpor.   )
Podle skutečných termínů se pak může lépe zvolit strategie..
Pokud nechcete uvádět konkrétní data, tak alespoň dejte počet dní do prekluze ode dne na kdy je nařízeno ústní jednání.

IP zaznamenána

Kulišák

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:O víc jak 20km/h ve městě a 4 měsíce do restartu prekluze
« Odpověď #6 kdy: 20 Června 2020, 17:35:43 »

Konkrétní termíny sem nechci moc dávat z důvodu možnosti dohledání mé osoby...
Nicméně druhé ústní jednání mám v posledních dnech června a následně prekluze 13 dní od tohoto jednání. Resp. 13 dní po ústním jednání uběhne rok ode dne kdy mi dorazil příkaz (je to tedy prekluze že? :-) )
A ano, podal jsem odpor, na již zmíněný příkaz... omlouvám se, úplně nemám ještě zžité jednotlivé pojmy  ;D
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:O víc jak 20km/h ve městě a 4 měsíce do restartu prekluze
« Odpověď #7 kdy: 20 Června 2020, 17:51:42 »

Nejlépe zamezit tomu, aby bylo rozhodnutí vydáno do roka od doručení příkazu. Úplně tomu zamezit nejde, orgán klidně v zájmu restartu promlčení vydá rozhodnutí, které kraj shodí, ale promlčení mu běží zase od znova...  Budete mít možnost nějaké neprůstřelné omluvenky na ÚJ?
IP zaznamenána

Kulišák

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:O víc jak 20km/h ve městě a 4 měsíce do restartu prekluze
« Odpověď #8 kdy: 20 Června 2020, 18:24:33 »

Minulá omluvenka byla ze zdravotních důvodů, od lékaře jsem měl doklad... nevím, zda by to prošlo znovu?
Myslíte si, že by byla přijatelná omluva z důvodu" dobrovolné karantény" ?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:O víc jak 20km/h ve městě a 4 měsíce do restartu prekluze
« Odpověď #9 kdy: 20 Června 2020, 19:25:10 »

To podle mého stačit nebude. Asi zkuste na ústním jednání vyjednat lhůtu 10 dnů na vyjádření se k podkladům před vydáním rozhodnutí a modlit se...
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:O víc jak 20km/h ve městě a 4 měsíce do restartu prekluze
« Odpověď #10 kdy: 20 Června 2020, 19:48:01 »

ještě případně zkusit podjatost dle Mr. Číkuse..  https://www.30kmh.cz/index.php?topic=8181.msg103289#msg103289
IP zaznamenána

JM

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:O víc jak 20km/h ve městě a 4 měsíce do restartu prekluze
« Odpověď #11 kdy: 21 Června 2020, 17:51:57 »

Prekluze by se měla počítat od data vydání (vypravení) písemnosti, nikoliv od data jejího doručení.

Korona s omluvenkou od lékaře by mohla fungovat a komplexní podjatost asi též. Lhůtě pro vyjádření se k podkladům před vydáním rozhodnutí asi "bude třeba dopomoct" - vada podání nebo mail + konfirmace s vadou podání.
« Poslední změna: 21 Června 2020, 18:46:12 od JM »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:O víc jak 20km/h ve městě a 4 měsíce do restartu prekluze
« Odpověď #12 kdy: 21 Června 2020, 18:10:02 »

Prekluze by se měla počítat od data vydání (vypravení) písemnosti, nikoliv od data jejího doručení.
U příkazu, který je prvním úkonem v řízení toto neplatí! Správní řízení je zahájeno doručením příkazu.
IP zaznamenána

Kulišák

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:O víc jak 20km/h ve městě a 4 měsíce do restartu prekluze
« Odpověď #13 kdy: 21 Června 2020, 18:27:58 »

Moc děkuji za všechny odpovědi. Mohu se ještě zeptat, zda poslat podjatost , tak aby jim došla před ústním jednáním a nebo ji stačí před úst. j. pouze podat a dojít může až po?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:O víc jak 20km/h ve městě a 4 měsíce do restartu prekluze
« Odpověď #14 kdy: 21 Června 2020, 18:35:33 »

Úřední osoba, která se dozví o okolnostech nasvědčujících, že je vyloučena, je povinna...

Doporučil bych podat námitku podjatosti tak, aby byla s rezervou doručena před termínem ústního jednání.
IP zaznamenána