30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: ZPS v Praze - Strategie rozvoje parkování 2020-2025  (Přečteno 8729 krát)

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
ZPS v Praze - Strategie rozvoje parkování 2020-2025
« kdy: 15 Června 2020, 14:32:20 »

Na pirátském fóru se zjevil dokument "Zóny placeného stání hl. m. Prahy - Strategie rozvoje parkování 2020-2025" - z tohoto dokumentu se mi chce skoro až vrhnout nebohý oběd zpět na světlo světa :(

https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?p=702735#p702735
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:ZPS v Praze - Strategie rozvoje parkování 2020-2025
« Odpověď #1 kdy: 15 Června 2020, 15:54:33 »

To jsou zase sračky. Jenom jsem to prolítnul, ale hlavním cílem je samozřejmě více prachů-tedy více zón a více kasírovat...nedalo se nic jiného čekat. Zatím se platbám aktivně vyhýbám, protože mně tento systém sere z principu (protěžování cyklobuzen a dalších nesmyslů), ale když se přitvrdí, tak holt se začnu vyhýbat těmto zónám. Když to tak udělá více lidí, jsem zvědav, jak moc si místní firmy vydělají. Bohužel to odnesou a kromě pár večerek a pajzlů to bude mrtvé město, protože nikdo rozumný tam nebude mít firmu/krám/kancl apod. Nedovedu si představit, že ty green new chcípáci, co tohle chápou a podporujou, dokážou udržet místní business nad vodou svými výdaji, až my postarší tam přestaneme jezdit a nakupovat.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:ZPS v Praze - Strategie rozvoje parkování 2020-2025
« Odpověď #2 kdy: 16 Června 2020, 10:14:47 »

Já si dal Prahu na ban list. V dal tam výpověď a přesunul se na vesnici.
Jen lituju těch, co tam musí žít.
IP zaznamenána

63-amg

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:ZPS v Praze - Strategie rozvoje parkování 2020-2025
« Odpověď #3 kdy: 16 Června 2020, 10:45:17 »

Ono to není v žádném jiném větším městě o moc lepší, vlastně ani na vesnicích to není žádná výhra. Vlastně na celý planetě asi neexistuje místo kde by Vás neotravoval úředník, soused nebo vláda.
« Poslední změna: 16 Června 2020, 10:49:13 od 63-amg »
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:ZPS v Praze - Strategie rozvoje parkování 2020-2025
« Odpověď #4 kdy: 16 Června 2020, 14:41:19 »

ic81 - záleží, jak to myslí ve smyslu "více zón". Já bydlím na osmičče, a můžu si vybrat celou prahu 8 za 1200,- ročně (uvažuji první vozidlo fyzická osoba), nebo si pořídit zvlášť Karlín, Kobylisy nebo Ládví, podle toho, kde bydlím, za 600,- ročně. Proti tomuhle asi nelze namítat nic.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:ZPS v Praze - Strategie rozvoje parkování 2020-2025
« Odpověď #5 kdy: 16 Června 2020, 14:50:14 »

ic81 - záleží, jak to myslí ve smyslu "více zón". Já bydlím na osmičče, a můžu si vybrat celou prahu 8 za 1200,- ročně (uvažuji první vozidlo fyzická osoba), nebo si pořídit zvlášť Karlín, Kobylisy nebo Ládví, podle toho, kde bydlím, za 600,- ročně. Proti tomuhle asi nelze namítat nic.

Upřesňuji-myslel jsem více zón ve smyslu zavedení tam, kde dosud nejsou, aby se snížila možnost úniku
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:ZPS v Praze - Strategie rozvoje parkování 2020-2025
« Odpověď #6 kdy: 16 Června 2020, 15:24:59 »

Vy nenamítáte nic na to, že platíte několik typů daní za používání auta a ještě navíc Vás kasírují za parkování? A mimoměstští nemají nic namítat na to, že rovněž platí řadu daní, okolo Prahy neprojedou, na okraji nezaparkují a ve městě jim brání auto užívat? Tak to je hodně ovčanský přístup.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:ZPS v Praze - Strategie rozvoje parkování 2020-2025
« Odpověď #7 kdy: 16 Června 2020, 15:57:46 »

Je to přístup podobný, jako když dostane někdo slevu na pokutu. Takže klasika utáhnout, pak lehce povolit a ovčan je spokojen. Bohumil ještě vlastně vydělá.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:ZPS v Praze - Strategie rozvoje parkování 2020-2025
« Odpověď #8 kdy: 16 Června 2020, 16:22:47 »

Naštěstí ..aspoň podle mých informací z více městských částí.. rozšiřování zón naráží na odpor místních.

To potvrzuje i ta strategie.. pořád se tam opakuje že je nutné zajistit lepší přijetí zón veřejností.

Lepšímu přijetí veřejností jistě pomůžou další cíle strategie.. zejména zdražení aby si občan "uvědomil hodnotu svého parkovacího místa" a to že občan nemá ve městě co parkovat.. kulantně řečeno "spravedlivé rozdělení veřejného prostoru různým skupinám uživatelů".

Já bydlím na osmičče, a můžu si vybrat celou prahu 8 za 1200,- ročně (uvažuji první vozidlo fyzická osoba), nebo si pořídit zvlášť Karlín, Kobylisy nebo Ládví, podle toho, kde bydlím, za 600,- ročně. Proti tomuhle asi nelze namítat nic.

Lze namítat že to je jen začátek.. a už se v té strategii píše že ceny jsou moc nízké a musí se zdražit..
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:ZPS v Praze - Strategie rozvoje parkování 2020-2025
« Odpověď #9 kdy: 16 Června 2020, 17:51:27 »

Nevím, zda si uvědomují dlouhodobé dopady nebo zda doufají, že naše generace vymřou/přestanou jezdit a nastoupí mladí green vymaštěnci. Za mně už teď vybírám cíle, kde lze parkovat. Naštěstí většina mých zákazníků jsou v průmyslových zónách, ale na druhou stranu už jsem pár městských bez parkování odmítl a už vůbec nemluvím o dodavatelech a krámech, kde nakupuji. Jak nelze autem, vůbec o tom neuvažuji. Když to tak bude dělat více lidí, co v zónách zbyde za business? Neziskovky? Ouřadi?
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:ZPS v Praze - Strategie rozvoje parkování 2020-2025
« Odpověď #10 kdy: 16 Června 2020, 18:52:21 »

Tady hodně lidí neumí číst. Psal jsem o rozbetlovani současných zón na menší celky, kdy si můžu vybrat, jestli chci parkovat všude, nebo jen u baráku.

U nás ubylo parkujících aut a zároveň i parkovacích míst, takže v podstatě nula od nuly pojde, akorát za to platím. Výhoda je to pro návštěvy - na V12c se lidi bojí parkovat, takže je tam skoro pořád volno a už nechodí ani výzvy k zaplacení, a to jsem dřív dostal lístek i někdy 2x denně.

Dokument jsem jen proletěl, předpokládám, že o celopražské zóně apod. se asi pořád nejedná, večer budu mít snad víc času.

IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:ZPS v Praze - Strategie rozvoje parkování 2020-2025
« Odpověď #11 kdy: 16 Června 2020, 20:25:09 »

@asmodeus: Pochopil jsem Váš post. Nešlo mi o něj, ale o obsah toho plánu. Ty menší celky jsou asi ok, pokud člověk zkousne podstatu zón obecně (mně vadí celá podstata zón).
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:ZPS v Praze - Strategie rozvoje parkování 2020-2025
« Odpověď #12 kdy: 16 Června 2020, 20:53:08 »

Já bych akceptoval ZPS pro rezidenty a soukromé návštěvy zdarma, pro mimoměstské dostatek levných P+R na okrajích, pro komerční účely možnost koupě zaparkování, vše jednoduše online. Pak bych neměl pocit, že vrchnost se povyšuje a dře otroky z kůže.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:ZPS v Praze - Strategie rozvoje parkování 2020-2025
« Odpověď #13 kdy: 16 Června 2020, 21:43:23 »

Náhodou jsem narazil na tenhle seriál o parkování v Košicích. Není to úplně nejnovější, ale celkem divočina.
https://www.youtube.com/watch?v=jsKIAdlAngQ
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:ZPS v Praze - Strategie rozvoje parkování 2020-2025
« Odpověď #14 kdy: 16 Června 2020, 21:46:38 »

@asmodeus: Pochopil jsem Váš post. Nešlo mi o něj, ale o obsah toho plánu. Ty menší celky jsou asi ok, pokud člověk zkousne podstatu zón obecně (mně vadí celá podstata zón).

Nejsou.

Hypoteticky: zóna bude rozkouskovaná (ad absurdum) na jednotlivé ulice. Jenže v ulici bydlí více majitelů aut, než je parkovacích míst. Člověk přijede večer domů, ulice plná. No problem, dáme to o ulici vedle... Ouha, jiná zóna.
IP zaznamenána