30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Parkování "v protisměru"  (Přečteno 3962 krát)

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
[WIN] Parkování "v protisměru"
« kdy: 10 Června 2020, 08:33:37 »

Zdravím, jsem v situaci:
přestupek parkování konec 7/2019
předvolání zasláno < 5 dní - ignorováno a poté jsem jim zaslal dopis, že mě blbě předvolali
další předvolání na 3/2020 - napsal jsem jim, že si dělají prdel v době krize předvolávat na ÚSTNÍ jednání a tedy ať mě předvolají, až to všechno skončí, že přijedu (nemám to v plánu, je to 150 km)
Nyní předvolání na začátek 7/2020 - do prekluze bude tedy zbývat 3 týdny.

Vím, že by to mělo být v pohodě, ale nerad bych došel k příkazu na provozovatele.
Mě napadlo: pár dní před jednáním zaslat žádost o část spisu (chci vidět oznámení od MP a fotky). Podle výsledku pak buď námitku podjatosti (když nepošlou)?

Myslím si totiž, že hned po jednání (kam se nedostavím) přehodí na SPRDEL vydaným příkazem.

Díky za radu a nebráním se nějakém FUNfactoru - je to stání v protisměru - prkotina.

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "v protisměru"
« Odpověď #1 kdy: 10 Června 2020, 08:38:01 »

Pokud Vás předvolali na ústní jednání, tak nějaké správní řízení už běží, ne?
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "v protisměru"
« Odpověď #2 kdy: 10 Června 2020, 08:53:54 »

Omlouvám se, že jsem nenapsal přesný příběh.
Je to auto manželky, tu předvolali poprvé blbě (těch méně jak 5 dní) a ona pak v tom dopise odpověděla, že ji blbě předvolali + zvolila zmocněnce mě. Pak předvolali mě na koronatime atd...
Žádné zahájení SŘ, nic. Pouze vlastně tři předvolání (1x manželka, 2x já)

Magistrát města xxxx, odbor dopravních a správních činností podle ust. § 59 a § 137 zákona č. 500/2004
Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „správní řád“), Vás tímto předvolává k podání nezbytného
vysvětlení k prověření oznámení, které by mohlo být důvodem k zahájení řízení o přestupku z moci úřední, neboť
rozhodné skutečnosti nelze zjistit jiným úředním postupem.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "v protisměru"
« Odpověď #3 kdy: 10 Června 2020, 09:27:16 »

Takže se nejedná o ústní jednání ale o podání vysvětlení (v tom je zásadní rozdíl). To se teda divím, že přistoupili na zmocnění.

K podání vysvětlení se dostavte, přiznejte se, že jste tam zaparkoval (případně můžete podat vysvětlení písemně). Nebudou tedy moci věc odložit a zahájit sprdelní řízení proti manželce. Po výročí od přestupku už na ni nemohou. S Vámi zahájí správní řízení, ale jelikož záznam o podání vysvětlení nelze použít jako důkaz a vy už se po zahájení SŘ znova nepřiznáte (naopak popřete, že jste tam zaparkoval), nemohou ani na Vás.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "v protisměru"
« Odpověď #4 kdy: 10 Června 2020, 09:56:20 »

Ano, je to PŘEDVOLÁNÍ K PODÁNÍ VYSVĚTLENÍ - vidíte, tak jste mě opět něco naučil.
Se zmocněním nebyl problém - ani jsem nevěděl, že by mohl být :-)
Dobrá tedy, podám to písemně v den ústního jednání.
Foto a oznámení od MP se pokusím získat až následně. Je to Ústecký kraj, já jsem z Pce. Jezdit tam nebudu...Pokud nepošlou, zkusím třeba i nahlížeče.
Díky.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "v protisměru"
« Odpověď #5 kdy: 10 Června 2020, 09:59:33 »

Podejte to písemně raději pár dní před termínem nařízeného podání vysvětlení, bude to jistější. A mám za to, že oznámení od MP ani nebude potřeba.

Pro jistotu: Nechcete sem (v anoynmizované podobě) ty dopisy vložit?
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "v protisměru"
« Odpověď #6 kdy: 10 Června 2020, 10:12:06 »

Přiznám se, že již nemám ten první dopis pro manželku (nemá DS). Mám tedy jen již její odpověď (psal jsem já) a pak to předvolání (mám obě, ale zde stačí jen jedno, jsou identická, jen na jiný datum). Ten první dopis snad tedy doufám nebyl zahájení SŘ, protože už v odpoved.jpg na začátku píšu, že mi bylo doručeno "předvolání k podání vysvětlení"...při psaní jsem to určitě musel mít před sebou.
Omlouvám se za zmatky
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "v protisměru"
« Odpověď #7 kdy: 10 Června 2020, 10:13:09 »

Možná by bylo lepší, kdyby Vás těsně před termínem podání vysvětlení napráskala písemně manželka. (aby se nemohli točit na tom, že podání vysvětlení v zastoupení je nesmysl).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "v protisměru"
« Odpověď #8 kdy: 10 Června 2020, 10:18:55 »

A ještě jedna velice podstatná věc, kterou jsem si prve neuvědomil: Té první výzvě k podání vysvětlení předcházela výzva k uhrazení určené částky?
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "v protisměru"
« Odpověď #9 kdy: 10 Června 2020, 10:25:40 »

Taky jsem si neuvědomil! Ano, chtěli tuším 300 Kč - dopis nemám (ale manželka teď volala a našla to její předvolání a opravdu to je předvolání k podání vysvětlení). Pak už tyto předvolání, kde je na konci hláška, že v případě nedostavení se bude hned SPRDEL - asi chtějí abyste přišel a vykostili Vás na místě nebo nepřišel a pak jistotka rychlé SPRDELe.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "v protisměru"
« Odpověď #10 kdy: 10 Června 2020, 10:36:37 »

pk202> To je dobrá připomínka. Případně by ten dopis mohli podepsat oba :-)

edit: I když to je možná zbytečné ulehčování práce úředním parazitům. Úplně by mělo stačit, aby ipkisová poslala udání ipkise pár dní před nařízeným podáním vysvětlení.
« Poslední změna: 10 Června 2020, 10:44:07 od Číkus »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "v protisměru"
« Odpověď #11 kdy: 10 Června 2020, 11:28:48 »

Úřad udělal botu předvoláním zmocněnce k podání vysvětlení..
potenciál pro fun factor je asi velký.

Play safe řešení je aby těsně před termínem manželka písemně udala vás jako řidiče.. pak aktivní přístup k délce řízení a promlčení.

Fun factor řešení..
k podání vysvětlení se dostavíte a řeknete že si nevzpomínáte kdo řídil.. ví to manželka která je provozovatel, ale tu nepředvolali.
Pak požádáte o náhradu cestovného a ušlého výdělku (podle §74(4) správního řádu a vyhlášky 250/2005 Sb.)  :) :)
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "v protisměru"
« Odpověď #12 kdy: 10 Června 2020, 22:11:25 »

O jaké se jedná město? :-)
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "v protisměru"
« Odpověď #13 kdy: 11 Června 2020, 11:46:35 »

Je to Chomutov - parkování v ghettu v ulici Krušnohorská - Jirkov
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Parkování "v protisměru"
« Odpověď #14 kdy: 12 Června 2020, 00:07:57 »

nevím, jak to napsat, ale ono zastoupení se mi už vyplatilo
SO2 na tom shodil SO1 celou operaci, protože jsem nebyl vyslechnut
zmocněnec měl plnou moc
finále - promlčení
IP zaznamenána