30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Sčítání lidu v roce 2021 bude zase pod hrozbou pokuty povinné pro všechny  (Přečteno 16856 krát)

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil

...scitaci komisar by nemel vubec fyzicky navstevovat osoby, prece tu mame katastrofu...

Sčítací komisař se dostaví v předem oznámeném termínu a vyčká na váš příchod před vaším domem.

https://www.scitani.cz/csu/scitani2021/prubeh-scitani
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil

Mám pocit, že bude hromada komisařů čekat před různými domy. :-)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

https://www.mvcr.cz/clanek/ukonceni-trvaleho-pobytu.aspx

 Jak a kam se obrátit

Občan sdělí své rozhodnutí o ukončení trvalého pobytu na území České republiky
v České republice na ohlašovně v místě svého trvalého pobytu, tj.
    na obecním úřadu,
    v hlavním městě Praze a v územně členěných statutárních městech na úřadech městských částí nebo městských obvodů, pokud tak stanoví statuty těchto měst, nebo
v zahraničí na zastupitelském úřadu České republiky.

 
Co musíte předložit

Při ukončení místa trvalého pobytu je občan povinen:
    sdělit tuto skutečnost písemně. Sdělení v listinné podobě musí obsahovat úředně ověřený podpis občana; to neplatí v případě, kdy občan podepíše sdělení před zaměstnancem ohlašovny nebo zastupitelského úřadu. Pokud má sdělení formu datové zprávy, občan ho po vyplnění podepíše uznávaným elektronickým podpisem nebo dodá prostřednictvím datové schránky,    prokázat totožnost občanským průkazem, popřípadě cestovním dokladem.

 
Formuláře

Neexistuje standardizovaný tiskopis. Sdělení je realizováno volnou formou.

Dnem ukončení trvalého pobytu na území České republiky se rozumí den, kdy občan předal sdělení o této skutečnosti příslušné ohlašovně, popřípadě pozdější den, který je uveden v tomto sdělení jako den ukončení trvalého pobytu na území České republiky.

Ukončením trvalého pobytu na území České republiky končí platnost občanského průkazu.
Obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, který vydal jeho občanský průkaz nebo matričnímu úřadu podle místa trvalého pobytu je povinen odevzdat občanský průkaz do 15 pracovních dnů od oznámení této skutečnosti.

 
Poplatky a termíny

Správní poplatek
Za ohlášení ukončení trvalého pobytu na území České republiky zaplatí občan na ohlašovně správní poplatek ve výši 100,- Kč; za podání žádosti na zastupitelském úřadě České republiky v zahraničí pak správní poplatek ve výši 300,- Kč.

Lhůty

Ohlašovna zapíše údaj o ukončení trvalého pobytu bez zbytečného odkladu, nejpozději však do 3 pracovních dnů ode dne, kdy se o vzniku nebo změně skutečnosti související se zapsaným údajem dozví.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil

Mit ukonceny trvaly pobyt v CR a nemit obcanku, to je vesele samo o sobe i v normalnich casech. Ale co v dobe, kdy ma kazdy fizl starost o to, do ktereho mesta/okresu uredne patrim? Neemigrovali by me pak nasilim? ;)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Staci na to prece vytisteny papir, ze pracujete tam a tam a jedete z techoto duvodu...nehlede na to ze OP musite vratit do  15dnu.
Po scitacim obdobi duvod pomiji a zapisete si opet TP kam je libo.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

stat.krade.lidem.penize

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil


Poplatky a termíny

Správní poplatek
Za ohlášení ukončení trvalého pobytu na území České republiky zaplatí občan na ohlašovně správní poplatek ve výši 100,- Kč; za podání žádosti na zastupitelském úřadě České republiky v zahraničí pak správní poplatek ve výši 300,- Kč.

Nevite jak to je s tim poplatkem pri podani pres dat.schranku? Zda nejak dodatecne vyzvou?
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil

Jeje, ja si prave kvuli danovemu priznani zriditl datovku a kdyz uz jsem byl u toho, tak jsem si prosel Portal obcana. Krome zjisteni, ze mi jako mlademu, naivnimu teleti tenkrat mestaci jednoho nejmenovaneho mestecka (kde maji radi americka policejni auta) lhali a dostal jsem 2 body za §125c/1f 4 361/2000 Sb. (do 20 km/h v obci), docela me vydesilo odkud vsude stat o me taha informace.

Teda samozrejme jsem to tusil. Ale videt to takto napsane a videt ty hromady registru pekne vyjmenovane... A to ani nechci podavat 106 se zadosti, at mi ukazou obsah, asi by mi bylo zle jeste vice...

A ted takova filosoficka: Je spatne, ze stat vsechny udaje k secteni obyvatel ma a pouze neni schopen si jednotlive registry propojit. Nebo jako obcane muzeme byt vlastne radi?
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil

Tento rok rozšířím řady rytířů jedi.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Tak zjisteni na urade>
- na urade svym formularem klidne i v budoucnu zrusite trv. pobyt na adrese., cena 100,-, je treba podepsat pred urednici a do 15 dnu vratit kdekoliv OP, vcetne dorucovaci adresy
- novy OP trva 30 dnu(bezne 10 od pozadani), vezmou i stary prosly OP, vtipne bude foceni v rousce na novy OP(i nastejnou adresu) - co vim vyjimka na foceni neni platna
- pri zapisu na novou adresu pozaduji dolozeni uzivani nemovitosti https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-133?citace=1#p10-2
- je pak treba zajit na evidenci vozidel a novy MTP a zapis do VTP(50,-) do 10 dnu - v covid na to nespachaji, jake to je u zbrojaku jsem nezjistoval
I kdyz fakticky nedojde k zmene, budou vymeneny doklady OP, MTP, zapis stejne adresy do VTP
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

I kdyz fakticky nedojde k zmene, budou vymeneny doklady OP, MTP, zapis stejne adresy do VTP

Tak by mně zajímalo, jak kdo zjistí, že mám mít vyměněny "techničáky" když na nich bude nemlich taková adresa jako je na OP ?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Zjisti to ten urad, pokud bude chtit, pokud to bude stejna adresa tak asi i pada materialni aspekt.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil

Tak online už skončilo, tak to šlo rychle:

https://www.onlinescitani.cz/#/
SČÍTÁNÍ LIDU, DOMŮ a BYTŮ
Online sčítání
27. 3. –
Online sčítání bylo ukončeno.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil

Ja budu muset napsat na podporu, protoze se mi nedari spustit scitani. Je tam totiz jen tlacitko "Chci se secist" a protoze jsem povinnen na vse odpovidat pravdive podle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi, takove tlacitko pouzit nemohu. Ocenil bych "Nechci se secist" a chapu potreby PR, takze se spokojim s "Secist".
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil

Mají to pokažené , jak jinak. Celé ráno jim to nejede.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Tak nějak, přihlásil jsem se přes DS, údajně úspěšně, pak tam pár minut pobíhalo logo sčítání, až jsem se dočkal informace, že to vyplňuju moc dlouho :-) Ani jenom text dialogu neumí udělat pořádně.

Tak update, už to zařízli úplně :-)
« Poslední změna: 27 Března 2021, 08:16:12 od swenak »
IP zaznamenána