30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta do kapsy poloopicajta  (Přečteno 3038 krát)

miln

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Pokuta do kapsy poloopicajta
« kdy: 04 Června 2020, 16:51:45 »

Krásný dobrý večer, na konci roku 2018 jsem kouřil v blízkosti zastávky MHD, což projíždějící poloopicajti vyhodnotili jako přestupek (byť dle zákona jsem nebyl na zastávce MHD, ale to je moje blbost) a dostal jsem blokovou pokutu, kterou jsem ochotně zaplatil. Poloopicajti mi tehdy navykládali, že musím zaplatit hned hotově, jinak budou muset tu pokutu dát vyšší, že jsou s tím vyšší náklady, a já jim to sežral a zaplatil stovku. Teď jsem si vyžádal podle zákona č. 110/2019 informace o tom, jaké osobní údaje MHMP uchovává, a v odpovědi píšou, že tam mají jeden přestupek za kouření na zastávce, který byl vyřešen napomenutím. Z toho mi tak nějak vyplývá, že si to kilo zmrdi strčili do kapsy, blok s daným číslem označili za poškozený, nebo tak něco, a nareportovali jen udělené napomenutí. Existuje nějaký způsob, jak z MHMP vymoct zpátky těch 100 Kč (sekundární cíl) a těm dvěma zmrdům co nejvíc zavařit (primární cíl)? Co jsem tak zatím pochopil, mimořádný opravný prostředek jde použít jen do roku od udělení bloku, ale co když blok oficiálně vůbec nebyl vydán? Blok samozřejmě někde na dně šuplíku mám, je tam napsáno 100 Kč.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta do kapsy poloopicajta
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2020, 17:13:28 »

Určitě nepůjde stornovat pokutový blok, který byl vytržen. Musel by ho zaplatit a možná i vyšší částkou než 100 Kč. Ale za napomenutí se vytrhávají snad nějaké podobné bloky, zdarma. Napomenutí musí být totiž písemné. Takže to najdi a zjistíš, co jsi dostal.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/konec-domluve-na-miste-straznik-vam-ted-udeli-pisemne-napomenuti-bude-zdrzovat_1709042042_rez
Jestli jsi dostal písemné napomenutí a zaplatil jsi stovku, tak to asi těžko zpětně dokážeš, pokud není obrazový nebo audio záznam.
« Poslední změna: 04 Června 2020, 17:25:54 od beneji »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

miln

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta do kapsy poloopicajta
« Odpověď #2 kdy: 04 Června 2020, 17:20:22 »

Na bloku je stoprocentně částka 100 Kč, tím jsem si jistý. Sice jsem tehdy nevěděl, že s fízly se nebaví, ale četl jsem to a nepodepisoval jsem nic, co bych nečetl a nesouhlasil s tím. Pak jsem kamarádovi posílal přepis bloku a 100 Kč sedí. Nějak se mi nezdá, že by poloopicajt neměl možnost stornovat blok, co vypsal špatně (třeba se přepsal).
« Poslední změna: 04 Června 2020, 17:28:07 od miln »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta do kapsy poloopicajta
« Odpověď #3 kdy: 04 Června 2020, 21:27:35 »

Klíčové je, jestli opravdu máte a najdete blok, a co přesně na něm je. Tak zkuste najít, naskenujte a pak můžeme probrat, jak dál. Jestli se potvrdí, že stovka šla do kapsy, velmi pravděpodobně nebyla první ani poslední. Městský policajt sice není příliš inteligentní živočich, ale ani tak blbý, aby riskoval kvůli jedné stokoruně.

Bez bloku je to jen nepříliš zajímavý příběh na vyprávění do hospody.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta do kapsy poloopicajta
« Odpověď #4 kdy: 05 Června 2020, 10:06:31 »

Mám nápad, jak by to mohlo být. Dáte známému policajtovi blok, který jste někde koupil (sic!) a on ho pošle do světa někomu dalšímu, pak proběhne nějaká forma refundace. V hovězích letech jsem byl účastníkem jedné takové akce.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta do kapsy poloopicajta
« Odpověď #5 kdy: 05 Června 2020, 13:23:45 »

Možná jste narazil na věc, kterou by šlo nazvat "stříbrná žíla" městských opic.
Lze nalézt stanovisko MVCR - https://cse.google.com/cse?cx=015489265366623571386%3Aizzrwg3bmqm&q=napomenut%C3%AD+p%C5%99%C3%ADkazem&ok.x=21&ok.y=11
ze kterého plyne, že se klasický blok nepředává, ale o jakýchsi předtištěných formulářích "správního orgánu" (myšlena opice) toto stanovisko hovoří.

Ale například opice v Břeclavi tento formulář již nazývají blokem  - https://www.mpbv.cz/images/dokumenty/interni-dokumenty/interni-narizeni-mp/o-manipulaci-s-pr.bloky.PDF - článek VI., dokonce je dvoulistý a podléhá pouze jakési interní evidenci opičího velitele směny. Kontroluje se tedy pouze "řádné vyplnění". 

Neměl jsem chuť zjišťovat příslušnou směrnici opic z MHMP, ale může to být podobné.
Lze si tedy představit situaci, že list A a list B tohoto "bloku" jsou vyplněny odlišně a ona částka 100 Kč je pouze na listu, který obdržel kouřící ničema:-)
Zlatou žílou to nenazývám proto, že provádět to opakovaně chce velkou míru odvahy či blbosti. Navíc i v případě konfrontace obou listů tohoto "bloku"nejspíše dojde k popření ze strany příslušné opice a sdělení, že si to dotyčný kouřící ničema:-) domaloval sám.

Asi jedinou možností je konfrontovat větší množinu "napomenutých" z "bloků" příslušné opice - pochybuji, že by to příslušné opičí oddělení bylo ochotné provádět.....jak ale uváděl hh, s jídlem roste chuť..
« Poslední změna: 05 Června 2020, 13:25:58 od gumidos »
IP zaznamenána

miln

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta do kapsy poloopicajta
« Odpověď #6 kdy: 07 Června 2020, 14:07:09 »

Tak to chvíli zabralo, ale blok jsem našel. Životnost nic moc, musel jsem to trochu vyladit, aby to šlo aspoň trochu přečíst. Ale stovka tam je.
« Poslední změna: 07 Června 2020, 14:11:11 od miln »
IP zaznamenána

miln

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta do kapsy poloopicajta
« Odpověď #7 kdy: 07 Června 2020, 16:27:35 »

Ano, číslo bloku se shoduje. Mám přes 106 vyžádat kopii bloku, ať vím, co tam mají?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta do kapsy poloopicajta
« Odpověď #8 kdy: 07 Června 2020, 16:33:17 »

Já bych měl za to, že na základě informací od městapa a bloku by se klidně dalo podat trestní oznámení na unterfízla.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta do kapsy poloopicajta
« Odpověď #9 kdy: 07 Června 2020, 16:52:10 »

Souhlasím. Může to klidně být jen bordel v evidenci, nebo s tím třeba manipuluje někdo jiný než vystavitel bloku. Ale podezřelé to je v každém případě, tak když už si kriminalisty platíme, není důvod dělat za ně jejich práci. Sepište volnou formou, co jste zjistil, pošlete na libovolné pracoviště PČR či SZ, případně podejte osobně do protokolu (pokud si nemůžete vybrat, zvolte třeba Obvodní státní zastupitelství P7). Jediná formalita, na kterou je důležité nezapomenout, je požádat o vyrozumění o způsobu vyřízení TO a případně se preventivně rovnou přihlásit jako poškozený.
IP zaznamenána

miln

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta do kapsy poloopicajta
« Odpověď #10 kdy: 07 Června 2020, 17:04:48 »

Tak teď jsem nejistý a zmaten. ÚOOÚ nemá co prošetřovat, když jsem MP nepožádal o opravu osobních údajů, ne?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta do kapsy poloopicajta
« Odpověď #11 kdy: 07 Června 2020, 17:24:21 »

Nick beneji neberte vážně, je to místní zasloužilý troll, v lepším případě tu mlátí prázdnou slámu, v horším radí nesmysly.

Ano, může se stát, dokonce je to pravděpodobné, že to OČTŘ zahrají do autu (abychom byli objektivní, on se skutečně nemusel stát žádný TČ, verze, že je to jen bordel, rozhodně není vyloučená). Ale aspoň se u toto několik lidí zapotí. A že by příslušníci PČR, navíc z poměrně úzké složky SKPV, prvoplánově táhli s MP a kryli jejich malé domů, tak to rozhodně nefunguje.

Když budete zkoušet zajistit důkazy sám, je mnohem větší šance, že se klíčové dokumenty ztratí nebo stihnou dodatečně upravit či vytvořit. Ať si to vyžádá až PČR po podaném TO.

Pokud to dopadne tak, že MHMP má jen zmatky v evidenci, poškádlit je podnětem k ÚOOÚ či nějakým úkonem dle GDPR, můžete i dodatečně.
« Poslední změna: 07 Června 2020, 17:26:08 od hh »
IP zaznamenána

miln

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta do kapsy poloopicajta
« Odpověď #12 kdy: 07 Června 2020, 17:43:10 »

TO podáno na státní zastupitelství, dám potom vědět, co odpoví (o info o učiněných opatřeních jsem požádal).
IP zaznamenána