30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] 0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují  (Přečteno 35175 krát)

Capablanca

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #30 kdy: 05 Června 2020, 14:09:45 »

Capablanca: bránit se má smysl. Příště může jít o vážnou věc a záznam s alkoholem bude přitěžující. Toto se zdá být celkem uhratelné, nebál bych se jít do toho.
Díky. Tedy odvolání proti závěru řízení o zadržení ŘP a napadat absenci krevního testu a protokolů z Dragera?
Plus přidat prohlášení, že jsem vědomě konzumoval takové množství, u kterého jsem si jist, že druhý den nemůže ovlivnit schopnost řízení (jak zde koluje jeden vzor)?
Nebo obrana až v samotném přestupkovém řízení?
Děkuji :-)
IP zaznamenána

Capablanca

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #31 kdy: 05 Června 2020, 16:41:05 »

Prosím, ještě by mě zajímala tato procesní otázka:
Do přestupkového řízení SO může spis doplnit o další dokumenty?

Nejde mi do hlavy, že tam nejsou papírky z Drageru a protokol od pčr s mojí výpovědí.
Omlouvám se, že píši začátečnické dotazy. Poctivě forum studuji a odpoveď nenacházím.
Díky.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #32 kdy: 05 Června 2020, 17:20:40 »

Seznam dokumentu ve spisu mate?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Capablanca

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #33 kdy: 05 Června 2020, 17:25:02 »

Seznam dokumentu ve spisu mate?
Ano, na předchozí straně je jeho sken jako druhý dokument v pořadí.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #34 kdy: 05 Června 2020, 22:33:19 »

Do přestupkového řízení SO může spis doplnit o další dokumenty?

Nejsem si jstý, ale řízení o přestupku bude samostatné SŘ v vlastním číslem a samostatným spisem.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #35 kdy: 07 Června 2020, 09:27:02 »

Tohle není řízení o přestupku, je to řízení o zadržení ŘP. Dle zákona od fízlů odejde na SO následující pracovní den jen písemné oznámení o zadržení ŘP a ŘP. Nemusí tedy posílat protokoly o dechové zkoušce nebo výsledek odběru krve, nejspíš v té době ani žádný výsledek odběru krve nemají. SO evidentně žádné výsledky k rozhodnutí ani nepotřebuje, naši zákonodárci vymysleli takového kočkopsa. Můžete jim to možná rozbít až někde u Ústavního soudu, akorát se řidiči nevyplatí protahovat řízení.

§ 118b/4
Policie písemně oznámí zadržení řidičského průkazu obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, v jehož územním obvodu k zadržení řidičského průkazu došlo; oznámení odešle spolu se zadrženým řidičským průkazem bez zbytečného odkladu, nejpozději následující pracovní den po dni zadržení řidičského průkazu.

Možná by šlo rozporovat např. to, když fízlové neodešlou písemné oznámení následující pracovní den (zapomenou), jestli to není jen pořádková lhůta. Ale výsledky krve ve spisu být nemusí.
« Poslední změna: 07 Června 2020, 09:49:02 od beneji »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #36 kdy: 07 Června 2020, 13:45:17 »

Přesně tak. Tenhle podraz vynalezli kvůli tomu, že není možné aby víceméně bez platných důkazů vopičák odebral někoumu ŘO. Tak to dotyčnému vopičák odebéře ŘO jen na základě jekéhosi podezření a aby mu zabránil v další jízdě pod vlivem, ale aby do konečného  vyřešení nemuseli ŘO vrátit a pak tahat za kratší konec, tak si vymysleli tenhle konstrukt.
Proto je důležité jim ŘP nepředkládat dokud není jisté že nadýcháte/nalízáte nulu.

BTW: Znáte někoho kdo vyhrál řízení o zadržení ŘP a jak dlouho to trvalo ?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #37 kdy: 07 Června 2020, 13:47:51 »

pk202>ŘP.

Proto také považuji za rozumné u sebe ŘP vůbec nevozit.
IP zaznamenána

Capablanca

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #38 kdy: 09 Června 2020, 08:20:43 »

Děkuju všem za informace, teď to dává smysl.
Krev uvidím až na SŘ... Kdyby tam nebyla, co byste prosím doporučili?
IP zaznamenána

Capablanca

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #39 kdy: 03 Července 2020, 10:17:04 »

Dobrý den, snažím se najít odpověď na otázku, jaká je maximální lhůta pro zahájení přestupkového řízení, leč nenacházím. Pročež se omlouvám a ptám se tady. Před 2 měsíci dechová kontrola, po polovině května vydalo SO rozhodnutí o zadržení ŘP, neodvolal jsem se. Dosud mě nepozvali. Mám to začít urgovat?

Ještě dodám, že na konci června přišla od pčr výzva k úhradě za vyšetření v nemocnici. V protokolu o lékařském vyšetření při ovlivnění alkoholem/jinou návykovou látkou je část "vyplní laboratoř pověřená vyšetřováním hladiny alkoholu" prázdná. Výsledek tam není. Promptně jsem uhradil.

Moc děkuji!
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #40 kdy: 03 Července 2020, 11:56:31 »

Dobrý den, snažím se najít odpověď na otázku, jaká je maximální lhůta pro zahájení přestupkového řízení

Rok od přestupku (platí pro všechny přestupky s horní hranicí pokuty do 100000.. u vyšších je to 3 roky).
Když není do té doby řízení zahájeno tak je promlčeno.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #41 kdy: 03 Července 2020, 12:01:57 »

Třeba tady uběhlo mezi přestupkem a zahájením 7 měsíců.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #42 kdy: 03 Července 2020, 12:06:35 »

Není-li zahájeno do roka od spáchání, je promlčeno. Není-li zahájeno do 30 dnů od předání úřadu, můžete začít úřad sám prudit.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Capablanca

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #43 kdy: 07 Července 2020, 14:32:54 »

Děkuji!
IP zaznamenána

Capablanca

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #44 kdy: 10 Prosince 2020, 14:03:10 »

Pro pořádek uvedu, jak celý případ dopadl.
Výsledky krevních testů došly do měsíce po nahlédnutí do spisu s fakturou pro nemocnici (něco málo přes tisíc Kč), 0.24 g/kg alkoholu.
Správní řízení, posypání si hlavy popelem, pokuta 3000,- a zákaz řízení na 6 měsíců, po polovině trestu polovina prominuta, leč kvůli všemožným průtahům to nakonec stejně bylo skoro 5 měsíců.
Kromě ponaučení nepředkládat ŘP bych ještě dodal ponaučení urgovat telefonicky slušně MÚ; jsem přesvědčený, že aspoň v mém případě jsem si mohl trest zkrátit aspoň o měsíc, kdybych začal uhánět zahájení správního řízení dříve.
Díky všem za rady v tomto vláknu a přeju hodně šťastných km :-)
IP zaznamenána