30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zelená karta  (Přečteno 5746 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Zelená karta
« kdy: 21 Května 2020, 11:14:51 »

Od července změní tenhle papír barvu - resp. bude možná zelená i bílá. Hřebíčkem do rakve zelené barvě byl možná i Covid a plošné rozšíření bezkontaktního sjednávání pojištění + zasílání smlouvy a zelené karty emailem.
Tak se nedivme bílému papíru od začátku prázdnin.
Možná v nějakém delším horizontu dojde i k úplnému zrušení tohoto lejstra, které je v době registrů poněkud zbytečné. Delším ten horizont bude především proto, že kontrola patří do standardních buzeračních praktik fízlů, přičemž pokuta za přestupek za pouhou absenci lejstra je srovnatelný s řadou ohrožujících přestupků typu ohrožení při přejíždění v pruzích, dětské sedačky atd.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta
« Odpověď #1 kdy: 21 Května 2020, 12:35:05 »

Pokud po nehodě nebudou chtít ten papír ani v zahraničí ... :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta
« Odpověď #2 kdy: 21 Května 2020, 17:43:06 »

Mám služebák ze zahraničí (cizí rz ze západu) a tam na to vůbec moc nehrajou, kolegové se divili, že jsem na tom tak bazíroval. Možné se tam fízli chovají jinak k cizincům, ale u svých (kam mířím obvykle) to stejně asi ověřují přes komp
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta
« Odpověď #3 kdy: 23 Května 2020, 18:15:11 »

Já se divím že jsem ještě neviděl nějaké vyjádření PČR že to nejde a když by ani nemohli ovčana buzerovat za špatný odstín zelené tak kde to skončí..
IP zaznamenána

konqui

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta
« Odpověď #4 kdy: 26 Října 2021, 12:25:21 »

Dá se nějak postihovat změnu údajů na zelené kartě? Konkrétně doba platnosti na třeba 10 let.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta
« Odpověď #5 kdy: 26 Října 2021, 13:06:21 »

A k cemu by to bylo? Policie ma pristup do registru, takze v pripade pochybnosti platnosti karty si to proste prolustruji. A CKP si nepojistena vozidla hlida...
IP zaznamenána

konqui

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta
« Odpověď #6 kdy: 26 Října 2021, 13:52:28 »

Mám cca 5 vozidel a každému končí platnost z. karty někdy jindy. Vesměs ji mám všude propadlou a je to jak červený hadr na fízly. Tak bych si tam napsal platnost cca 5 let a byl bych v suchu, stejně vidí, že vše je pojištěné.
Nejde mi o nepojištěné vozidlo, ale abych to nemusel furt měnit.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 245
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta
« Odpověď #7 kdy: 26 Října 2021, 15:09:44 »

Bud tam budete mit platnost od ted na pet let, coz fizla nabudi velmi spolehlive.

Nebo budete kazdy rok padelat zelenou kartu o cca rok. Neni jednodussi pri te kazdorocni cinnosti vytisknout rovnou to spravne pdf?
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta
« Odpověď #8 kdy: 26 Října 2021, 15:23:05 »

Nebo ke stejnemu datu pojistky vypovedet a uzavrit nove :D
IP zaznamenána

re4zon

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta
« Odpověď #9 kdy: 26 Října 2021, 15:28:47 »

Při počtu pěti pojistek by neměl být problém pojišťovnu požádat o sjednocení data výročí. Na to není ani třeba výpověď. Přijít o pět pojistek určitě chtít nebudou, tak vyhoví. Pokud tedy není každé vozidlo u jiné pojišťovny..
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta
« Odpověď #10 kdy: 27 Října 2021, 11:57:42 »

Přijde mi podivné, že vůbec mohla PČR pokutovat za barvu papíru, význam je přece stejný a jestli to vytisknu na  zelenej nebo modrej papír s červeným lemováním a puntíkatým podkladem by mělo být každému buřt snad..
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta
« Odpověď #11 kdy: 28 Října 2021, 11:32:46 »

Vozím s sebou už cca 15 let vždy jen černobílou "zelenou kartu" a žádnýmu policajtovi to nikdy nevadilo, zato mi s ní před cca 4 lety nechtěla úřednice na registru vozidel provést převod vozidla, to jsem musel vytáhnout zelenou od předchozího majitele, na které už bylo pojištění asi i zrušeno.

Že by zrušili povinnost vozit s sebou "zelenou kartu", s tím bych moc nepočítal, je asi nutné, aby si řidiči pŕi dopravní nehodě ukázali i tu zelenou kartu, pokud chtějí vyŕídit nehodu rychle a jednoduše bez účasti policajtů.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta
« Odpověď #12 kdy: 11 Prosince 2021, 15:40:14 »

Nechce se mi zakládat novej topic, ale teď mě z ničeho nic napadlo - Není možné zelenou (dnes již bezbarevnou) kartu nosit v telefonu/tabletu a při kontrole předložit to?

§ 17 odst. 1 zákona č. 168/1999 Sb. o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla říká:
Citace
(1) Při provozu vozidla na pozemní komunikaci je jeho řidič povinen mít u sebe zelenou kartu nebo doklad o hraničním pojištění a na požádání jej předložit příslušníku Policie České republiky. To neplatí pro řidiče vozidla s výjimkou z pojištění odpovědnosti a řidiče cizozemského vozidla, jehož pojištění odpovědnosti je zaručeno kanceláří pojistitelů cizího státu.
§ 16 odst. 2 téhož zákona praví:
Citace
(2) Fyzická osoba se jako řidič vozidla dopustí přestupku tím, že v rozporu s § 17 odst. 1 nepředloží zelenou kartu.

Je to trochu kreativní lavírování, ale proč by byl problém mít u sebe onen dokument v paměti telefonu a na výzvu ho předložit policii na telefonu? Ještě zajímavější varianta (Číkusi, nechcete to zkusit? :D Klidně i s disketou) se jeví mít ten dokument na flashdisku a na výzvu policie předložit dokument na datovém nosiči...
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta
« Odpověď #13 kdy: 12 Prosince 2021, 18:47:04 »

Tak on ten cár papíru stejně nic neznamená. Těch si vytisknu klidně 50 a ještě i zelně.
Nejjistější by bylo ověření platnosti ručení online u ČKP. Jenže vzpoměň si na to při nehodě. Ale ono je to nejspíš i tak jeno. Když by to nebylo pojištěný, tak platí ČKP.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zelená karta
« Odpověď #14 kdy: 12 Prosince 2021, 22:35:17 »

Jako jasně. Mně jde spíš o tu formu při kontrole policií, protože mi právě teď leží na TODOlistu zprovoznit tiskárnu a natisknout tu nezelenou kartu. A proto si pohrávám s myšlenkou, jestli by při policejní kontrole nestačilo ten cár předložit např. na telefonu.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.