30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přeplatek na cle a DPH?  (Přečteno 1586 krát)

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Přeplatek na cle a DPH?
« kdy: 18 Května 2020, 09:18:37 »

Dobrý den, ahoj. Pro nastínění situace: kupoval jsem nějaké použité ND mimo prostor EU, tedy platil jsem clo a DPH. Po rozbalení jsem zjistil, že část dílů je poškozená, toto jsem reklamoval u prodejce a ten mi poměrnou část zaplacené ceny vrátil. Domnívám se tedy, že mi tím vznikl přeplatek na cle a DPH, neboť bylo odvedeno z ceny vyšší, než byla cena skutečně zaplacená. Pro celní odbavení jsem využil služeb České pošty, celní poštu jsem kontaktoval a prý to předají "vejš" a budu kontaktován (samozřejmě na mě házejí kákoš).

Existuje nějaký způsob, jak by bylo možné z celníků vyrazit příslušnou část zaplaceného výpalného nazpět? Domnívám se, že tyto finanční prostředky dokáži využít efektivněji než erár.

Díky.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
« Poslední změna: 18 Května 2020, 10:30:33 od gumidos »
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Přeplatek na cle a DPH?
« Odpověď #2 kdy: 18 Května 2020, 13:40:31 »

Tohle jsem řešil pár let zpět a trvalo rok než jsem z nich peníze vyrazil zpět. Musíš zadat reklamaci JSD, doložit skutečnou cenu za dovezený produkt ( tu původní + vratku od odesílatele). Na základě toho bude vystaveno opravné JSD s jinou částkou. A na základě toho pak musíš žádat o vratku.. Hroznej oser.. 3x jsem musel urgovat.

A když posíláš zpět na výměnu nebo opravu , tak to musíš odeslat v režimu Pasivní zušlechťovací styk, aby se zamezilo opětovnému clení a danění.

Podle mne do hodnoty cca 1000,-Kč to nestojí za ty nervy.. A to bylo u DHL.. U CP se připrav na očistec.
IP zaznamenána