30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policejni auta pro skryty dohled - vyjimky  (Přečteno 3933 krát)

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Policejni auta pro skryty dohled - vyjimky
« kdy: 15 Května 2020, 10:25:47 »

Vcera jsem jel kousek za praci a jak si tak v klidecku a pohodicce jedu zacal mne pomahat a chranit antiradar. Kdyz jsem mijel fizlackeho supa byl jsem znacne rozladen a nasran. Krasny, ciste bily superb a vsechny okna mimo celniho totalne cerne jak boty, zatmavene. Nelibi se mne to a velmi rad bych aby si ty folie bud sundali nebo aby byly povolene vsude. Proto bych se rad zeptal, maji pomahaci a chranici nejakou vyjimku ze muzou mit okna zcela naprosto cerne? Neni to prvni auto co jsem takto videl, v minulem roce u nas radil cerny pasat a okna taktez zatmavene do totalni cerne. Bohuzel jsem nemel pripraveny fotak a vracet se mne nechtelo, jinak by fotecka byla. Ale ani jeden z nas tam nebyl naposled...

Nicmene vadi mne ze policejni vozidla pro skryty dohled nerespektuji (cti vytiraji si s nema prdel) zakony a auta jimiz skryte dohlizeji maji realizovane nepripustne upravy za ktere kohokoliv jineho budou postihovat. Je to takovy dobry plivanec do ksichtu. Nebylo by marne je donutit ty folie strhnout...
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Policejni auta pro skryty dohled - vyjimky
« Odpověď #1 kdy: 15 Května 2020, 11:18:08 »

O tématu nic moc nevím, ale vím, že policajti nechodí na běžné STK, ale mají STK nějaké své vnitropolicajtské. Tím chci říct, že STK je zcela jistě nezastaví :D
Kupodivu záchranky i hasiči jezdí na běžné STK. Teď byla docela sranda, protože některé sanitky a auta HZS měly udělané zadní reflexní prvky blbě nebo bez homologačního štítku a než se to dořešilo tak je některé STK vyhazovaly.
« Poslední změna: 15 Května 2020, 11:20:49 od snehulak »
IP zaznamenána

Kůrovec

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Policejni auta pro skryty dohled - vyjimky
« Odpověď #2 kdy: 15 Května 2020, 11:26:28 »

Vzadu (od B sloupku) může mít černá skla každý, pokud jsou s atestem. Ještě jsem nepotkal policejní auta na skrytý dohled aby mělo zatmaveno i vpředu. ("Spíš měl vždycky zatmaveno obsah vozidla :D ")  Je to nějaký divný.
Každopádně i vozidla policie musí splňovat to co jim zákon přikazuje a dovolené to nemají.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Policejni auta pro skryty dohled - vyjimky
« Odpověď #3 kdy: 15 Května 2020, 13:19:37 »

Kdyby meli zatmavene jen zadni, asi bych to tema ani nezakladal. Dival jsem se kolik jich tam v aute je a smolik, skla cerna tak, ze nebylo videt vubec nic. proto mne to tak 'rozlobilo'...
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Policejni auta pro skryty dohled - vyjimky
« Odpověď #4 kdy: 15 Května 2020, 14:12:53 »

Taky mám pochybnosti o tom, že policejní vozidla mají propustnost předních bočních skel 70%.

Viz snímek civilní policejní octavie.

Přední boční skla (aspoň u škodovek) jsou standardně z výroby tónovaná na 65-70 %, tohle je určitě menší propustnost.

Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=xDv_Uh8w-Wo

Když ale můžou mít výjimku na umístění majáků jinde než je dáno zákonem, tak by mě nepřekvapily ani nezákonné fólie:
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/podle-kritiku-nove-policejni-vozy-porusuji-predpisy.A151219_145957_domaci_pku
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Policejni auta pro skryty dohled - vyjimky
« Odpověď #5 kdy: 15 Května 2020, 14:37:36 »

Kdyby meli zatmavene jen zadni, asi bych to tema ani nezakladal. Dival jsem se kolik jich tam v aute je a smolik, skla cerna tak, ze nebylo videt vubec nic. proto mne to tak 'rozlobilo'...
A není vlastně dobře, že je hned zdálky poznat kdo je kdo? Jen ať mají nepředpisových unikátních poznávacích znaků co nejvíc.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Policejni auta pro skryty dohled - vyjimky
« Odpověď #6 kdy: 15 Května 2020, 15:03:30 »

Neoznačené policejní vozy často zezadu poznám právě podle toho, že jsou neprůhledné Oktávky nebo Rapidy. A čistě umyté. I ve zpětném zrcátku se tak dají fajn identifikovat, navíc mívají bradavici. Jen ať to tak zůstane.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Policejni auta pro skryty dohled - vyjimky
« Odpověď #7 kdy: 15 Května 2020, 22:16:05 »

Rapidy?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Policejni auta pro skryty dohled - vyjimky
« Odpověď #8 kdy: 16 Května 2020, 00:41:10 »

Superby, jasně. Nevím, čím jsem myslel..
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Policejni auta pro skryty dohled - vyjimky
« Odpověď #9 kdy: 17 Května 2020, 23:14:15 »

a ty nové mají folie "obřízlé" okolo majáků za zadním oknem
takže jsou identifikovatelné i z větší dálky
prostě v rozích jim svítí i nesvítící majáky  8)
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Policejni auta pro skryty dohled - vyjimky
« Odpověď #10 kdy: 18 Května 2020, 19:27:41 »

A taky nemají nikde žádný nálepky, ani nápisy na rámečcích s RZ. Takových aut je v civilní sféře na naprosté minimum.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

Forrest

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Policejni auta pro skryty dohled - vyjimky
« Odpověď #11 kdy: 19 Května 2020, 15:57:50 »

Už je to pár let, ale viděl jsem na youtube video, kde na D6 dělal kontrolu Passat pro skrytý dohled, který měl vzadu nálepku Začátečník...
IP zaznamenána